در اینستاگرام منتظر حضور شما هستیم
عضویت در پیج اینستاگرام والیبال فروم

از روی سکو

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

گزارش/نگاهی به چهره‌های جدید شاگردان کواچ/ پیش به سوی لیگ جهانی والیبال2015

گزارش/نگاهی به چهره‌های جدید شاگردان کواچ/ پیش به سوی لیگ جهانی والیبال2015

خبرگزاری ورزش والیبال: روز دیگر تا شروع مرحله گروهی لیگ جهانی والیبال در سال 2015 باقی مانده است و ملی‌پوشان والیبال ایران هم در حال آماده‌سازی برای سومین حضور در این رقابت‌ها هستند.

به گزارش وب سایت رسمی برنامه نود، شاگردان اسلوبودان کواچ از روز پانزدهم فروردین آماده‌سازی خود برای رقابت‌ها غول‌های والیبال دنیا را آغاز کرده‌اند و اردوی داخلی آنها تا بیستم اردیبهشت‌ماه در تهران جریان خواهد داشت تا پس از آن، کواچ و شاگردانش برای برگزاری دو اردوی برون‌مرزی راهی فنلاند و چک شوند تا آخرین مراحل اردوی آماده‌سازی خود را قبل از سه بازی سخت خارج از خانه برابر آمریکا، لهستان و روسیه پشت‌سر بگذارند. از همان روز اول شروع تمرینات تیم ملی والیبال بود که کواچ اعلام کرد برای انتخاب نفرات نهایی، آمادگی بازیکنان ملاک است و هرچند بدنه اصلی تیم ملی را همان تیم پارسال تشکیل خواهد داد، قطعا اگر بازیکن آماده‌ای در اردو نظر سرمربی تیم ملی را جلب کند نامش بین نفرات نهایی گنجانده خواهد شد. از همان روز اول که بازیکنان در قالب دو تیم الف و ب به تمرین پرداختند می‌شد ‌انگیزه بالا را در چهره تک‌تک چهره‌های تازه‌وارد مشاهده کرد و سرانجام همین آمادگی و‌انگیزه بالا باعث شد تا نام برخی از آنها در لیست نهایی تیم ملی والیبال ایران برای حضور در لیگ جهانی 2015 قرار داشته باشد. این در حالی بود که فدراسیون جهانی والیبال از تیم‌ها خواسته بود که امسال اسامی بازیکان را زود‌تر از دوره‌های قبل اعلام کنند و شاید همین عامل کمی کار کادر فنی تیم ملی والیبال ایران را سخت کرده بود.

 

  حذف شش نفر از لیست پارسال

 سر انجام کواچ ظهر پنجشنبه لیست 25 نفر نهایی را اعلام کرد که طی آن شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، سامان فائزی، سعید معروف، فرهاد قائمی، سیدمحمد موسوی، حمزه زرینی، فرهاد ظریف، عادل غلامی، امیر غفور، فرهاد پیروت‌پور، مجتبی میرزاجانپور، مهدی مهدوی، آرش کشاورزی، مصطفی شریفات، عبدالرضا علیزاده، پوریا فیاضی، محمدطاهر وادی، مهدی مرندی، میکائیل تاجر، رضا عابدینی، محمدحسن صنوبری، حامد رضایی، محمدجواد معنوی‌نژاد و رسول نجفی بازیکنانی بودند که اسامی آنها برای حضور در لیگ جهانی اعلام شد. مقایسه‌ای بین بازیکنان فعلی و پارسال تیم ملی والیبال ایران نشان می‌دهد که تغییرات زیادی در ترکیب تیم ملی والیبال ایران به وجود آمده است و به‌نسبت پارسال خبری از چهره‌هایی همچون آرمین تشکری (که به دلیل مسائل شخصی از تیم کناره‌گیری کرد)، علیرضا جدیدی، سعید مصطفی‌وند، رحمان داودی، علیرضا مباشری و رضا قرا نیست و چهره‌های جدید جایگزین آنها شده‌اند. این در حالی است که طبق قوانین جدید، لیست اسامی بازیکنان هم از 22 نفر به 25 نفر افزایش پیدا کرده است.

 

  از بازگشت حمزه تا حضور چهره‌های جوان

نگاهی دقیق‌تر به نفرات حاضر در تیم ملی حاوی نکات جالبی است. اینکه بین بازیکنان معرفی شده برای حضور در لیگ جهانی 2015 بار دیگر شاهد حضور حمزه زرینی در تیم ملی والیبال ایران خواهیم بود که کل پارسال را به دلیل مصدومیت از دست داد و به غیر از او بازیکنانی مانند حامد رضایی، محمدحسن صنوبری، مصطفی شریفات و رضا عابدینی بین مدافعان، جواد معنوی‌نژاد در پست دریافت‌کننده قدرتی، میکاییل تاجر و فرهاد پیروت‌پور در قطر پاسور و رسول نجفی به‌عنوان پاسور وارد لیست تیم ملی والیبال ایران شده‌اند. جواد معنوی‌نژاد که بسیاری از کارشناسان از او به‌عنوان پدیده لیگ امسال در ترکیب تیم پیکان یاد می‌کردند با 20 سال جوان‌ترین بازیکن حاضر در تیم ملی ایران است و حامد رضایی 32 ساله هم یکی از بازیکنانی است که به ‌رغم سن بالایش با توجه به درخشش در ترکیب تیم شهرداری ارومیه به ترکیب تیم ملی راه یافته است. باید دید آیا این تغییرات کمکی به کواچ و تیمش خواهد کرد که امسال در سخت‌ترین گروه ممکن در لیگ جهانی باید با رقبایش نبرد کند.

گزارش از مرتضی میثاقی

منبع: وب سایت رسمی برنامه نود

نظر سنجی سایت معتبر WORLD OF VOLLEY:معروف و موسوی در تیم رؤیایی جهان

نظر سنجی سایت معتبر WORLD OF VOLLEY:معروف و موسوی در تیم رؤیایی جهان

خبرگزاری ورزش والیبالسایت World of volley یک نظرسنجی برگزار می‌کند تا مخاطبان بتوانند تیم رؤیایی سال را انتخاب کنند.

 

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال:ه نقل از فارس، سایت Worldofvolley به تازگی یک نظرسنجی برگزار کرده است تا تیم رویایی سال ۲۰۱۴ - ۲۰۱۵ توسط مخاطبان انتخاب شود. در بین بازیکنانی که نامشان مطرح شده است نام سعید معروف، پاسور و کاپیتان تیم ملی والیبال ایران و همچنین سید محمد موسوی، سرعتی‌زن تیم ملی والیبال ایران به چشم می‌خورد.

برای انتخاب تیم رویایی دو روز تا پایان دور دوم نظرسنجی باقی مانده‌ است و بازیکنان با کمترین تعداد رای، از مسابقه حذف خواهند شد. با نگاهی به نتایج فعلی رقابت‌ها در بخش مردان، به نظر می‌رسد که بازیکنانی مانند لوسیانو دچکو، تسوتان سوکولوف، اروین نگاپت، اریک شوجی، روبرت لندی سیمون و امانوئل بیرارلی از دور مسابقه حدف خواهند شد. این در حالی است که نبرد میان ریکاردو بیرارلی و تایلر ساندر تا آخرین لحظه، نفس‌گیر خواهد بود.

در حال حاضر بازیکنانی مانند سعید معروف، سید محمد موسوی، ماریوش ولازلی، ویلفردو لئون، بارتوش کورک، کریشتوف ایگناچاک، پیوتر نواکوفسکی وضعیت خوبی دارند و شانس بالایی برای قرار گرفتن در تیم رویایی سال دارند.

با این شرایط به نظر می‌رسد علاقمندان به والیبال در ایران و لهستان حضور پررنگی در این نظرسنجی داشتند؛ نظر سنجی سایت Worldofvolley همچنان ادامه دارد و علاقمندان می‌توانند با مراجعه به این سایت برترین بازیکنان را برای حضور در تیم رویایی انتخاب کنند.

جهانگیر سیدعباسی: کواچ زیاد اهل تغییر نیست

جهانگیر سیدعباسی: کواچ زیاد اهل تغییر نیست

خبرگزاری ورزش والیبال:سرمربی تیم والیبال شهرداری ارومیه در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اسامی اعلام شده از سوی فدراسیون والیبال به فدراسیون جهانی برای شرکت در لیگ جهانی، اظهار کرد: در این اسامی، جز یکی، دو مورد نام تازه‌ای دیده نمی‌شود که آنها هم احتمالا جزو ترکیب اصلی نخواهند بود و اگر انتخاب هم شوند نهایتا به عنوان بازیکنان تعویضی بازی خواهند کرد. 


او در این باره ادامه داد: در دوره‌های گذشته هم نفرات تازه‌ای به لیست 25 نفره راه یافته بودند، اما هیچ کدام جزو 14 نفر اصلی انتخاب نشدند به همین خاطر تصور می‌کنم امسال نیز وضع مثل سابق باشد. خصوصا که کواچ نیز چندان اهل تغییر به نظر نمی آید. 

کارشناس والیبال با اشاره به روند برگزاری اردوی تیم ملی گفت: تیم ملی نسبت به کشورهایی مثل روسیه و آمریکا، زودتر اردوی خود را شروع کرده است و امیدواریم این پیش دستی به نفع تیم ملی مان تمام شود و در نتایج آینده مان تاثیرگذار باشد. 

او در پاسخ به این پرسش که آیا انتخاب تیم‌هایی مثل جمهوری چک و فنلاند برای بازی‌های تدارکاتی، باعث افت تیم ملی نخواهد شد، اظهار کرد: به نظر من این بازی‌ها برای تیم ملی مناسب خواهد بود چرا که لازم است بازی‌های تدارکاتی از آسان به سمت دشوار حرکت کند تا نتیجه‌ مناسبی بدهد، ضمن این که نفس برگزاری چنین مسابقات تدارکاتی و این که در برابر چه تیم‌هایی به میدان برویم در حرکت و پیشرفت تیم ملی چندان تعیین کننده نخواهد بود! 

سید عباسی در پایان نیز درباره همراهی یک مربی خارجی دیگر با کواچ بر روی نیمکت تیم ملی گفت: من معتقدم در فدراسیون والیبال آنقدر نیروهای متخصص و متعهد وجود دارد که هر مربی خارجی به خاطر این که صرفا خارجی است روی نیمکت تیم ملی قرار نگیرد. البته تصمیم فدراسیون قابل احترام و اعتماد است. 

سعید معروف ورزشکار سال ایران از نگاه مخاطبان ایسنا

سعید معروف ورزشکار سال ایران از نگاه مخاطبان ایسنا

خبرگزاری ورزش والیبال : مخاطبان ایسنا سعید معروف را به عنوان بهترین ورزشکار سال 93 ایران انتخاب کردند.
در یک نظرسنجی که از سوی خبرگزاری دانشجویان ایران انجام شد، مخاطبان ایسنا بهترین ورزشکار سال ایران را برگزیدند و در نهایت سعید معروف از بین 6 گزینه با 53.25 درصد آرا به عنوان ورزشکار سال ایران انتخاب شد.

رشد روز افزون والیبال بین مردم کوچه بازاری/فوتبال کمرنگ تر از پیش + تصاویر

رشد روز افزون والیبال بین مردم کوچه بازاری/فوتبال کمرنگ تر از پیش + تصاویر

خبرگزاری ورزش والیبال : جای شکرش باقی است که این روزها اگر فوتبال دیگر جذابیت سابق را برای جوانان کشور ندارد، درخشش مردان والیبالیست کشورمان در میادین جهانی و کسب عناوین قهرمانی و معتبر بین المللی سبب شده تا جوانان گرایش شدیدی به ورزش والیبال داشته باشند. به نحوی که در اکثر کوچه ها و خیابان های شهر از کودکان و نوجوانان گرفته تا میانسالان، هر جا فرصتی برای تفریح به دست می آورند، توری بنا کرده و والیبال بازی می کنند.

محبوبترین و موفق ترین بازیکن های والیبال جهان / جیبا و کیرالی در صدر !

محبوبترین و موفق ترین بازیکن های والیبال جهان / جیبا و کیرالی در صدر !

خبرگزاری ورزش والیبال : به گزارش تحریریه ایروالی جام جم ورزشی به نقل از نشریه famous101، بازیکن های محبوب و متفاوت والیبال جهان از این دیدگاه این رسانه اعلام شد. این تحلیل بر اساس موفقیت و محبوبیت بازیکن در زمان بازی و فعالیت او بوده است، در ادامه این تحلیل کارچ کیرالی بازیکن سرشناس آمریکایی و گیلبرتو آمائوری د گودوی فیلو معروف به جیبا بازیکن افسانه ای برزیلی در صدر این تحلیل ایستادند.

بیوگرافی ((فرهاد نظری افشار)) قدرتی زن سابق تیم ملی والیبال ایران !

بیوگرافی ((فرهاد نظری افشار)) قدرتی زن سابق تیم ملی والیبال ایران !

 

    به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال : فرهاد نظری افشار عضو سابق تیم ملی والیبال ایران، متولد ۱ خرداد ۱۳۶۳ در تهران است. او والیبال را از سال ۱۳۷۷ در کانون والیبال اسلامشهر شروع کرده و در دسته یک تهران و ایران با این تیم بازی کرده است.

گزارشی از بدرقه شایسته ایرانی ها از خولیو ولاسکو در آخرین سفر به ایران

 گزارشی از بدرقه شایسته ایرانی ها از خولیو ولاسکو در آخرین سفر به ایران

خبرگزاری ورزش والیبال : خولیو ولاسکو بامداد روز جمعه 25 بهمن ماه از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) وارد تهران شد و در سه روز اقامت در تهران مورد تقدیر شایسته و کم نظیری که خاطره خوبی را در ذهن او بر جای گذاشت، سپری کرد.

 • slideshow_large
 • slideshow_large
 • slideshow_large
 • slideshow_large
 • slideshow_large
 • slideshow_large
 • slideshow_large
 • slideshow_large
 • slideshow_large
 • slideshow_large
 • slideshow_large
 • slideshow_large
 • slideshow_large
 • slideshow_large
 • slideshow_large
 • slideshow_large
 • slideshow_large
 • slideshow_large
 • slideshow_large
 • slideshow_large
[Last_Post_Img]

آخرین رنکینگ جهانی Fivb ، تیم ملی والیبال در رتبه هشتمی جهان !

برنامه دور برگشت دیدارهای لیگ برتر نیم فصل دوم اعلام شد

آیا روسیه میزبانی رقابت های والیبال جهان را از دست می‌دهد؟!

آشنایی با آمادگی بدنی در ورزش والیبال + آموزش تمرینات بدنی

صعود به نیمه نهایی کاپ اروپا با درخشش لژیونرهای ایرانی

عبادی‌پور: کار کردن با آلکنو برای من افتخار است/ کرونا وحشتناک بود، تقریباً مُرده بودم!

شروع دردسرهای انگاپت برای زنیت/ آلکنو قید ستاره تیمش را می‌زند؟!

گفت و گو با علی شفیعی سرعتی زن والیبال ایران

پایان نیم فصل لیگ برتر والیبال با صدرنشینی فولاد سیرجان+جدول رده بندی !

هفته ششم لیگ برتر والیبال / ویدیو کامل دیدار راه یاب ملل مریوان - خاتم اردکان (ویدیو)

ابتلای هفتگی چند بازیکن به ویروس کرونا در لیگ برتر والیبال

پشت خط زن تیم سایپا: ارومیه مقابل ما محکوم به برد بود/ شاید دستگاه تب‌سنج خراب بود

فاجعه در لیگ برتر والیبال ؛ 21 نفر از تیم شهرداری ورامین به کرونا مبتلا شدند !

لژیونرهای والیبال ایران، لیگ بلژیک را با پیروزی آغاز کردند

ورامینی‌ها در قرنطینه ؛ فاجعه در لیگ برتر والیبال

هفته ششم لیگ برتر / دیدار شهرداری ورامین و سپاهان اصفهان (ویدیو)

خانه میلیاردی؛ دستمزد مربی لیگ برتری والیبال !

آموزش نحوه صحیح دریافت و پاس به پاسور در ورزش والیبال (ویدیو)