close
تبلیغات در اینترنت
سيد عباسي: مصر را در قاهره شكست دهيم، تا 70 درصد به ليگ جهاني مي‌رويم

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
سيد عباسي: مصر را در قاهره شكست دهيم، تا 70 درصد به ليگ جهاني مي‌رويم
سيد عباسي: مصر را در قاهره شكست دهيم، تا 70 درصد به ليگ جهاني مي‌رويم

خبرگزاری ورزش والیبال :سقوط يك پله‌اي واليبال در رنكينگ جهاني، حساسيت مسابقه‌هاي انتخابي ليگ جهاني، چگونگي حضور تيم ملي «ب» در مسابقات AVC كاپ و تداوم اقتدار واليبال روسيه پس از ليگ جهاني در المپيك، اخباري است كه امروز فضاي واليبال را تحت تاثير قرار داده اند.

خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، براي كنكاش در اين رويدادها به گفت و گو با جهانگير سيد عباسي كارشناس و تحليلگر مسايل واليبال نشست.

خبرگزاری ورزش والیبال :سقوط يك پله‌اي واليبال در رنكينگ جهاني، حساسيت مسابقه‌هاي انتخابي ليگ جهاني، چگونگي حضور تيم ملي «ب» در مسابقات AVC كاپ و تداوم اقتدار واليبال روسيه پس از ليگ جهاني در المپيك، اخباري است كه امروز فضاي واليبال را تحت تاثير قرار داده اند.

خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، براي كنكاش در اين رويدادها به گفت و گو با جهانگير سيد عباسي كارشناس و تحليلگر مسايل واليبال نشست.

** رقابت‌هاي واليبال المپيك لندن را چگونه ارزيابي مي‌كنيد؟

 

ـ بازي‌هاي المپيك امسال خيلي پيچيده بود و هيچ نتيجه‌اي را نمي‌شد از قبل پيش‌بيني كرد. تيمي مثل آمريكا كه در گروه خود اول شده بود به تيم چهارم گروه ديگر باخت و حتي روسيه‌اي كه در مرحله مقدماتي مغلوب برزيل شده بود در فينال موفق شد از سد اين تيم بگذرد و با شگفتي قهرمان شود. به نظر من واليبال المپيك لندن از نظر كيفيت شباهت زيادي به ليگ جهاني داشت و اكثر بازي‌ها بسيار زيبا بود. به ويژه مسابقه‌هاي مرحله رده بندي و فينال كه واقعا نمايش شاهكاري از واليبال بود.

 

** مهم‌ترين عامل موفقيت تيم روسيه و قهرماني اين تيم در المپيك چه بود؟

 

ـ نكته قابل توجه در عملكرد فني تيم روسيه، حضور يك بازيكن در پست‌هاي مختلف بود كه كاملا ساختار تاكتيكي تيم‌هاي حريف را بر هم مي‌زد. تيم روسيه نشان داد كه واليبال امروز به بازيكنان چند پستي نياز دارد. مثلا ميخايلف با توانايي و تجربه بالاي خود هم در پشت خط و دفاع و هم بلافاصله به عنوان دريافت كننده ايفاي نقش مي‌كرد، سرمربي تيم روسيه با قدرت ريسك پذيري بالا و چرخش بازيكنان خود خيلي خوب حملات و تاكتيك‌هاي برزيلي‌ها را مهار كرد. واقعا حضور بازيكنان تمام عيار و شش دانگ مهم‌ترين عامل موفقيت روسي‌ها در واليبال المپيك بود.

 

** تيم ملي واليبال ايران را با تيم‌هاي حاضر در المپيك چگونه مقايسه مي‌كنيد؟

 

ـ ابتدا بايد تاكيد كنم كه برگزاري رقابت‌هاي واليبال المپيك لندن بدون حضور هيچ نماينده‌اي از آسيا اصلا با روح و فلسفه المپيك سازگاري نداشت. به هر حال نيمي از جمعيت دنيا در قاره آسيا زندگي مي‌كنند اما اين قاره هيچ نماينده‌اي در واليبال المپيك نداشت. اين موضوع كه به دليل ضعف كنفدراسيون روي داد، اصلا خوشايند نبود، اگر چه تيم واليبال استراليا با بازي‌هاي خوب خود به ويژه با پيروزي مقابل لهستان رنكينگ خود را در جدول رده‌بندي جهان ارتقا داد، اما به جرات مي گويم تيم ملي واليبال ايران چيزي از اين تيم كم ندارد و اگر به المپيك مي‌رفت مي‌توانست حضور موفقي داشته باشد.

 

** در آستانه مسابقه‌هاي انتخابي ليگ جهاني قرار داريم و تيم ملي ايران در گام نخست بايد به مصاف مصر برود، پيش‌بيني شما از اين رويارويي چيست؟

 

 

ـ اگر چه چند بازيكن كليدي مثل نظري افشار و كمالوند به دليل مصدوميت در تيم ملي حضور ندارند، اما از نظر آماري تيم ملي واليبال ايران در تك تك پست‌ها بازيكنان خوبي دارد و حتي مي‌توانم بگويم تركيب تيم كنوني از تيمي كه يك سال قبل به مصاف مصر رفت بهتر است. به هر حال هر كدام از دو تيم واليبال ايران و مصر برتري‌هايي نسبت به هم دارند. در گذشته هم گاهي مصر و گاهي ايران برنده بازي رودرو مي‌شدند. اين طور نبوده كه يك تيم هميشه برتري مطلق داشته باشد و همواره اين دو تيم رقابت شانه به شانه‌اي با هم داشتند. اگر بتوانيم مصر را در قاهره شكست دهيم، تقريبا 70 درصد راه صعود به ليگ جهاني را طي ‌كرده‌ايم. مصري‌ها از نظر فيزيكي و تجربه بازي‌هاي بين‌المللي نسبت به ما بهتر هستند. واليبال مصر سال‌ها در ليگ جهاني حضور داشته و مسابقات بيشتر و مهم‌تري را نسبت به تيم ملي ايران تجربه كرده است. البته ساختار ناآرام سياسي سال‌هاي اخير مصر قطعا روي ورزش و از جمله واليبال آنها تاثير منفي گذاشته است. در مقابل تيم ملي واليبال ايران به نسبت مصر سرعتي تر بازي مي‌كند و سبك و شيوه نزديك‌تري به واليبال مدرن جهان دارد. بازيكنان ايران اگر چه مثل بازيكنان مصر در ليگ‌هاي معتبر اروپايي بازي نمي‌كنند، اما هر كدام شايستگي‌هاي زيادي دارند. اميدوارم با اقتدار برابر مصر به برتري برسيم و با پيروزي مقابل ژاپن در تهران كار را تمام كنيم به ليگ جهاني برويم.

 

** در هفته‌‌هاي اخير اولويت حضور فياضي در تيم بزرگسال يا جوانان به يكي از دغدغه‌هاي كادر فني هر دو تيم تبديل شده است به نظر شما در اين مقطع زماني فياضي بايد در كدام تيم كار كند؟

 

ـ فدراسيون واليبال بر اساس منافع ملي اولويت‌هايي را در نظر مي گيرد. من نمي‌دانم اولويت نخست فدراسيون چيست. احتمالا راهيابي به ليگ جهاني از قهرماني در رده جوانان آسيا مهم‌تر باشد. به همين ترتيب بايد ديد فياضي در كدام تيم مي‌تواند موثر كار كند. البته اگر شرايطي فراهم آيد كه وي در هر دو تيم بازي كند، خيلي بهتر است. واليبال ايران به سطح حرفه‌اي خيلي نزديك شده است و مي‌تواند مثل بسياري از تيم‌هاي مطرح دنيا مثل روسيه از يك بازيكن در هر دو تيم بهره ببرد. من تنها نظر شخصي خودم را مي گويم، قطعا كادر فني دو تيم و فدراسيون واليبال مي‌توانند بهترين تصميم را در اين باره بگيرند.

 

** فكر مي‌كنيد حضور تيم ملي «ب» در AVC كاپ چه دستاوردي داشته باشد؟

 

 

ـ نبايد فراموش كنيم كه در مسابقات AVC كاپ تيم‌هاي قدرتمندي مثل چين و استراليا در كنار حريفان هميشگي ايران يعني ژاپن و كره جنوبي حاضر هستند. شخصا فكر نمي‌كنم كه تركيب حاضر تيم «ب» از بهترين بازيكنان دور مانده از تيم «الف» تشكيل شده باشد. بلكه رويكرد فدراسيون به تشكيل يك تيم با ميانگين سني حدود 22 سال بوده است تا در سال‌هاي آينده بتواند پشتوانه خوبي براي تيم اصلي باشد. بازيكنان خوبي در تركيب تيم «ب» حضور دارند كه قطعا مي‌توانند با بالا بردن تجربه به تيم بزرگسال اصلي كمك كنند. با اين حساب فكر مي‌كنم هدف اعزام تيم «ب» به AVC كاپ بيشتر كسب تجربه است و صراحتا مي گويم كه انتظار قهرماني از اين تيم ندارم.


والیبال ایران , تیم ملی والیبال ایران , لیگ جهانی والیبال ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 735 تاریخ : جمعه 27 مرداد 1391 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
negy میگه
آقای عادل خواهش میکنم منطقی باشین من اینارو نگفتم که ناراحت بشین فقط یه انتقاد بود و چون میدونستم جنبه اشو دارین گفتم از شما این طرز برخورد بعیده و میدونید که کلوب من خیلی طرفدار داره و نیازی به حسادت نیس ... منم سایت شما زیاد نمیام چون سرم خیلی شلوغه و حتی فرصت رفتن به وب خودم رو هم ندارم اگه اینطور نبود وبمو دست نویسنده های مختلف نمیدادم ... موفق باشین negy میگه
یه انتقاد دیگه ای هم داشتم از سایتتو که اگه اسم اینجا خبرگزاری ورزش والیباله بهتره به همه والیبالیستا یه جور نگاه کنید نه اینکه هر صفحه ای رو که باز کنی عکسای آقای قائمی رو ببینی ... نظر سنجیتون هم مورد داره مثلا به نظر من پایتخت والیبال ایران گنبده
پاسخ : چشم اگر مشکلتون اینه باشه
negy میگه
سلام ... خیلی جالبه شما همیشه خودتون به کپی کردن از روی مطالب دیگران بدون ذکر منبع انتقاد دارین ولی خودتون اینکار رو انجام میدین خیلی راحت از مطالب کلوب من کپی برداری میکنید و انگار نه انگار ... حداقل به حرفهای خودتون ایمان داشته باشین ... من منظورم این مطلبی که الان دارم روش نظر میدم نیس منظورم عکسایی که از کلوبم برمیدارین ...
پاسخ : میشه بگید من از کدوم مطلبتون کپی کردم؟
کدوم عکسها لطفا با مدرک این حرف ها را بزنید !
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
فیلم آموزش سئو fns4565
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
با بهترین جایگزین های تلگرام آشنا شوید fns4565
کولاکوویچ بازیکنانش را انتخاب کرد sasha68
لیگ ملت های والیبال 13791379
6 بازیکن جدید به اردوی تیم ملی والیبال اضافه می‌شوند 13791379
برنامه اردوی نخست تیم ملی بانوان 13791379
والیبال ایران از افول در لیگ جهانی تا اولین مدال جهانی mojtaba83
کارخانه: با نام جدید در جام باشگاه‌های آسیا شرکت می‌کنیم/ برخی عوام‌فریبی میکنند mojtaba83
لیست جدید تیم ملی والیبال اعلام شد mojtaba83
دعوت ژاپن و استونی از تیم ملی والیبال 13791379
۳۷ بازیکن به اردوی تیم ملی والیبال دعوت شدند 13791379
جام جهانی فوتبال_2018 13791379
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 13791379
عکس رومانتیک زن و شوهر 13791379
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید