close
بهترین متخصص ارتودنسی
امیر طلوع کیان :مبارک است ان شاء الله!

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
امیر طلوع کیان :مبارک است ان شاء الله!
امیر طلوع کیان :مبارک است ان شاء الله!

خبرگزاری ورزش والیبال :دبیر اتاق فکر والیبال ایران که از نزدیک، بازی های ایران را در قاهره تعقیب کرده و روند آماده سازی تیم ملی برای این بازی ها را از هفته ها قبل زیر نظر داشته در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون والیبال گفت: من طی هفته های گذشته با یک تیم حرفه ای روبرو بوده ام که ذهنش کاملا درگیر تمرین و مسابقه و حفظ شرایط بدنی و روحی اش برای برگزاری دو بازی مهم بوده. نظم خوبی هم که از سرپرست و سرمربی تیم بر اردو جاری شده کمک کرده تا تیم بر مدار آرامش بگردد و فکرش به مسائل حاشیه ای مشغول نشود.

خبرگزاری ورزش والیبال :دبیر اتاق فکر والیبال ایران که از نزدیک، بازی های ایران را در قاهره تعقیب کرده و روند آماده سازی تیم ملی برای این بازی ها را از هفته ها قبل زیر نظر داشته در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون والیبال گفت: من طی هفته های گذشته با یک تیم حرفه ای روبرو بوده ام که ذهنش کاملا درگیر تمرین و مسابقه و حفظ شرایط بدنی و روحی اش برای برگزاری دو بازی مهم بوده. نظم خوبی هم که از سرپرست و سرمربی تیم بر اردو جاری شده کمک کرده تا تیم بر مدار آرامش بگردد و فکرش به مسائل حاشیه ای مشغول نشود.

امیر طلوع کیان در تحلیل بازی های ایران مقابل مصر، به جنبه مختلف بررسی این دیدارها بدون اولویت داشتن یکی بر دیگری اشاره کرد و گفت: بازی های ایران در برابر مصر را از چند جنبه می توان بررسی کرد. اول؛ ظهور چند پدیده که اولین بازی های ملی خود را تجربه می کردند. آن هم در میدانی به این بزرگی و حساسی. از بین آنها شهرام محمودی که در هر دو بازی موثرترین بازیکن ایران نام گرفت، سرآمد بود. شهرام یک بهنام دیگر است که از همین اول کار، پخته توپ می زند. مجتبی میرزاجانپور هم اگرچه در مسابقات انتخابی المپیک حضور داشت و در برابر ژاپن به کار گرفته شد اما در بازی دوم ایران – مصر هم وقتی به زمین رفت، موثر و کارساز نشان داد. دوم؛ حفظ روحیه و ذهنیت حرفه ای بازیکنان که در این فاکتور، باتجربه های تیم تاثیر بسزایی داشتند. در تیمی که نیمی از بازیکنانش را زیر 25 ساله ها تشکیل داده اند و تیم جوانی محسوب می شود، روحیه و ذهنیت بزرگترها بر جوان ها بسیار تاثیرگذار است و این مسئله ای بود که چون میان باتجربه های تیم ملی به خوبی رعایت و رفتار می شد ناخودآگاه جوانترها را هم به آن راه می کشاند. تا جائیکه ذهنیت یکسانی از بازی در برابر مصر در اردو موج می زد. گویی همه یکجور فکر می کردند.

این کارشناس والیبال در ادامه با اشاره به اینکه کادرفنی و در راس آن خولیو ولاسکو برای ثانیه به ثانیه تیمش در تمرین و مسابقه و حتی در زمان استراحت بازیکنان هم برنامه داشت، افزود: یک بُعد دیگر قضیه، کادرفنی و در راس آن خولیو ولاسکو است که قدر لحظه ها را می داند و نه تنها در تمرین و مسابقه، بلکه در زمان استراحت بازیکنان در هتل هم برایشان برنامه دارد. اینکه ذهن یک مجموعه را مثل دانه های تسبیح در یک نخ ردیف کنی و در دست خودت داشته باشی، کار آسانی نیست. ولی ولاسکو توانایی این کار را دارد و به همین دلیل هم هست که یک بازیکن در اولین بازی ملی اش می تواند مثل یک سوپراستار برایش بازی کند. این یعنی ذهن بازیکن برای ارائه یک نمایش فوق العاده آماده شده و از مدت ها قبل روی آن کار شده است. در حقیقت اعتماد به نفسی که امیر غفور، پوریا فیاضی، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور یا شهرام محمودی از برنامه های کاملا زیرپوستی ولاسکو کسب کرده اند باعث شده که وقتی به زمین فرستاده می شوند کارآمد باشند. نکته دیگر این است که ولاسکو برای مسابقه تیم را تمرین داد. یعنی به چنان شناخت دقیقی از تیم خودش و حریف رسید که تمریناتی که تیم برآن تمرکز داشت؛ از جمله توپگیری ها، پاس های برگشتی، حمله از مناطق دو و چهار و پشت خط یک سوم به تمامی کاربردی بوده و دقیقا همان اتفاقات در بازی برای تیم رخ داد. همچنان که آمار هم نشان دهندۀ این واقعیت هست.

سردبیر فصلنامه دنیای والیبال همچنین درباره سطح کیفی تیم مصر و چگونگی بازی ایران در برابر این تیم گفت: مصر اگر می دانست که توانایی شکست ایران را ندارد اصلا در لیگ جهانی ثبت نام نمی کرد. اصلا معقول نیست که بپذیریم آنها بدون آمادگی خواسته باشند ایران بیاید در کشورشان جلوی چشم هموطنانشان آنها را ببرد و برود! آنها مطمئن بودند ایران را می برند و برای پیروزی شان هم از جنبه های مختلف برنامه ریزی کرده بودند. حالا ممکن است خودشان که باخته اند بگویند آماده نبودیم و تمرین نداشتیم ولی این واقعیت ندارد. چون دوستان مصری مادر کنفدراسیون آفریقا خبر می دادند تیم ملی شان مثل ایران،از بعد از انتخابی المپیک تمرین داشته ولی بی سر و صدا برای این تورنمنت خودش را آماده می کرده است. تازه وقتی بعضی سوء استفاده ها از شرایط میزبانی را هم به آنها انتقال می دادیم و می گفتیم اگر به فدراسیون جهانی اعتراض کنیم برای مصر بد می شود، در جوابمانعکس های مسئولین FIVB را برایمان فرستادند که دقیقا روزی که ایران به قاهره پا گذاشت، تازه مصر را با کلی خاطرات خوب و شیرین ترک کرده بودند.که این یعنی اعتراضتان به جایی نمی رسد! به لحاظ فنی هم مصر حتی از تیم جام جهانی خودش بهتر شده بود و با کیفیت تر بازی می کرد. منتها بازیکنان ایران بودند که اینقدر کم خطا توپ زدند و برنامه های تمرین شده شان را در زمین دقیق اجرا کردند که مصر غیر از ست اول از بازی اول و ست دوم از بازی دوم دیگر نتوانست مقابل شان قد علم کند. تیم ایران طوری در دفاع روی تور و توپگیری داخل میدان عمل کرد که دو بازیکن کلیدی یعنی پاسور و قطر پاسور مصر از کار افتادند و مربی شان مجبور شد بازیکنان دیگری را جایگزین شان کند. اینها از قدرت عملکرد ایران بود، نه ناکارآمد بودن حریف. احمد صلاح؛ قطر پاسور مصر، بهترین اسپکر جام جهانی شد و به لیگ روسیه رفت. پاسور مصر؛ احمد عبدالهو، خودش بازیکن و شاگرد مکتب ولاسکو بوده.مصری که در زمین روبروی ایران قرار گرفت ضعیف نبود. حتی در بعضی فاکتورها از ایران هم بهتر کار کرد. بارها هم دریافت اول و دفاع ما را تهدید کرد و لحظه ای غفلت از جانب تیم ایران کافی بود تا حالا مصر به دور دوم انتخابی لیگ جهانی راه یافته باشد.

این مدرس دانشگاه همچنین با اشاره به نواقص تدارکاتی تیم ملی گفت: مهمترین نقصی که در تیم مشاهده می شود، کمبود نیروی انسانی و بودجه است. تیمی که برای لیگ جهانی خودش را آماده می کند باید در حد چنین رقابتهایی تدارکات داشته باشد. نه اینکه به دلیل کمبود بودجه، سرپرست تیم کار ده نفر را انجام بدهد و ماساژور تیم کار پنج نفر دیگر را. تا جاییکه روزی سه یا چهار ساعت هم که برای ادامه حیاتشان مجبورند استراحت کنند، از زور خستگی خوابشان نبرد! هر کار باید یک مسئول داشته باشد که همگی آنها هم زیر نظر سرپرست که همان مدیر تیم است، کار کنند. متاسفانه ما هنوز در این بخش ها ضعف داریم.

او که عضو باشگاه رسانه ای فدراسیون جهانی نیز هست، در پایان گفته هایش با ابراز امیدواری به غلبه تیم ملی بر ژاپن و جهانی شدن والیبال ایران، راهیابی به لیگ جهانی را یکی از اهداف مطرح شده در فدراسیون محمدرضا داورزنی برشمرد و افزود: راهیابی ایران به لیگ جهانی جدای از بحث افتخار حضور در آن و بالا بردن سطح کیفی والیبال ایران، والیبال را تا مرز خودکفایی می تواند پیش ببرد و سرمایه های زیادی را به کشورمان سرریز کند. امیدوارم مسئولین فدراسیون که چنین هدف گذاری دقیق و درستی انجام داده و حالا در شرف دست یافتن به آن هستند، به فکر تجلیل و تقدیری شایسته از بازیکنان و کادری که عامل تحقق این هدف بزرگ می شوند، باشند.این پیروزی بر همه مبارک است ان شاء الله.


تحلیل تیم ملی والیبال ایران , تحلیل بازی های تیم ملی والیبال ایران ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 743 تاریخ : دوشنبه 13 شهريور 1391 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... atefeh-78
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
جام جهانی فوتبال_2018 fkh1661
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
عکس رومانتیک زن و شوهر fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید