close
تبلیغات در اینترنت
محمودی: ولاسکو خوش‌شانس نیست، باهوش است/ از برادری با بهنام ضربه خوردم!

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
محمودی: ولاسکو خوش‌شانس نیست، باهوش است/ از برادری با بهنام ضربه خوردم!
محمودی: ولاسکو خوش‌شانس نیست، باهوش است/ از برادری با بهنام ضربه خوردم!

خبرگزاری ورزش والیبال :پشت‌خط زن تیم ملی والیبال ایران گفت: عقیده من این است که ولاسکو بیشتر از اینکه خوش‌شانس باشد، باهوش است.

شهرام محمودی، پدیده 24 ساله تیم ملی والیبال ایران در رقابت‌های انتخابی زیرگروه لیگ جهانی با حضور در خبرگزاری فارس درخصوص مسائل، مشکلات و اتفاقات این رشته صحبت کرد.

محمودی که برادر کوچکتر بهنام محمودی، بازیکن سابق تیم ملی والیبال است و سابقه بازی در تیم‌های پایه فوتبال پیکان را دارد در رقابت‌های انتخابی لیگ جهانی به عنوان پدیده تیم ملی والیبال ایران شناخته شد و همین موضوع یکی از مهمترین علت‌های انجام مصاحبه با وی بود.

خبرگزاری ورزش والیبال :پشت‌خط زن تیم ملی والیبال ایران گفت: عقیده من این است که ولاسکو بیشتر از اینکه خوش‌شانس باشد، باهوش است.

شهرام محمودی، پدیده 24 ساله تیم ملی والیبال ایران در رقابت‌های انتخابی زیرگروه لیگ جهانی با حضور در خبرگزاری فارس درخصوص مسائل، مشکلات و اتفاقات این رشته صحبت کرد.

محمودی که برادر کوچکتر بهنام محمودی، بازیکن سابق تیم ملی والیبال است و سابقه بازی در تیم‌های پایه فوتبال پیکان را دارد در رقابت‌های انتخابی لیگ جهانی به عنوان پدیده تیم ملی والیبال ایران شناخته شد و همین موضوع یکی از مهمترین علت‌های انجام مصاحبه با وی بود.

* می‌خواستم ثابت کنم خط خوردنم از تیم ملی اشتباه بود

پشت‌خط زن تیم ملی والیبال ایران درمورد رقابت‌های انتخابی المپیک اظهار داشت: تا آخرین روزی که تیم می‌خواست به رقابت‌های انتخابی المپیک عازم شود در اردو حضور داشتم، اما در نهایت با نظر ولاسکو از تیم ملی کنار گذاشته شدم؛ شاید در آن زمان جایگزین من بهتر از من بود و سرمربی تیم ملی دلایل خاص خودش را داشت. من تمام تلاشم را به کار گرفتم، اما نظر نهایی را سرمربی باید می داد و نظر وی هم کنارگذاشتن من بود. پس از این اتفاق نمی‌توانم کتمان کنم که ناراحت شدم؛ اما با صحبت‌هایی که بهنام، برادر بزرگترم با من کرد از فردای همان روز تمریناتم را شروع کردم. با خودم گفتم که آنقدر باید تمرین کنم و بهتر شوم که ثابت کنم خط خوردنم اشتباه بود. بعد از اردوی اولیه توانستم باردیگر به تیم ملی بازگردم.

* بهنام گفت فدای سرت!

وی افزود: از نظر آماری من با سایر هم پستی هایم تفاوت زیادی نداشتم، اما نظر سرمربی بر این بود که رضا قرا بهتر از من است و باید در تیم ملی حضور پیدا کند. شاید سبک بازی قرا به حریفان ایران در تورنمنت انتخابی المپیک نزدیک‌تر بود که ولاسکو وی را به من ترجیح داد.شخصیت من به‌گونه ای است که اصلا دوست ندارم بازنده باشم؛ روزی که من خط خوردم از نظر شخصیتی به من بر خورد! به خودم گفتم حتماً ضعیف کار کردی که بازیکن دیگری جایگزین تو شده است. وقتی داشتم پاسپورتم را از خوش‌خبر می گرفتم وی خطاب به من گفت: من مطمئنم تو می‌روی و یک روز با قدرت برمی‌گردی. تمام این صحبت‌ها تاثیرگذار بود؛ حتی وقتی آن روز به خانه رفتم بهنام آمد، کنارم نشست، دستش را به گردنم انداخت و گفت: فدای سرت! حالا می‌فهمی که باید بیشتر تمرین کنی تا خودت را به تیم ملی و سرمربی‌اش تحمیل کنی. چیزی که به این سختی به‌دست آورده‌ام را به راحتی از دست نخواهم داد. از این به بعد باید بیشتر تمرین کنم.

 

 

* اردوی اسلوونی به هماهنگ شدنم با سایر بازیکنان بسیار کمک کرد

بازیکن تیم ملی والیبال ایران با اشاره به برگزاری اردوی تدارکاتی در اسلوونی عنوان کرد: ولاسکو گفت برای لیگ جهانی 3 پشت خط زن آماده می‌خواهم و من هم بلافاصله پس از خط خوردنم تمریناتم را از سر گرفتم. تقریباً دو ماه با تیم تمرین کردم. اردوی اسلوونی خیلی خوب بود و کمک زیادی به من کرد و مهم‌ترین فایده‌اش بازی با تیم‌های سطح بالا بود. من در ترکیب تیم ملی بازی نکرده بودم و شرایط تیم ملی را نمی‌دانستم. اردوی اسلوونی فرصتی بود تا من با سایر بازیکنان بیش از پیش هماهنگ شوم.

* از اینکه برادر بهنام بودم ضربه خوردم!

شهرام که برادر کوچکتر بهنام محمودی، بازیکن سابق تیم ملی والیبال ایران است، در مورد این موضوع و فواید و مضرات آن می‌گوید: از بچگی الگوی من بهنام بود؛ متاسفانه از حدود 3 سال پیش که در لیگ خوب بازی کردم زیر سایه بهنام بودم. بهنام به عنوان برادر بزرگترم هیچ وقت به خودش اجازه نداد حتی به صمیمی‌ترین دوستش که حسین معدنی است راجع به من اظهار نظر کند. شاید می‌توانستم زودتر از اینها به تیم ملی دعوت شوم، اما برادر بهنام بودن ضربه زیادی به من زد! بهنام همیشه به من می گفت که آنقدر باید خوب باشم که کسی به برادر بزرگترم توجه نکند و من را برای شایستگی هایم انتخاب کند.

* خارج شدن از زیر سایه بهنام بسیار برایم سخت بود

پشت‌خط زن تیم ملی والیبال ایران ادامه داد: وقتی در مصر بودیم بهنام از طریق تلفن نکاتی را به من گوشزد کرد که وقتی آنها را انجام می‌دادم ولاسکو هم از من راضی می‌شد. تجربیات برادر بزرگترم در مجموع کمک زیادی به من کرد، اما خارج شدن از زیر سایه بهنام برایم بسیار سخت بود. در مجموع می‌توانم بگویم که برادر بهنام بودن ابتدا برایم بسیار سخت بود، اما در شرایط کنونی خیلی برایم مفید است.

* شرایط مصری‌ها برایم عجیب بود

محمودی در خصوص شرایط بازی با مصر در چارچوب رقابت‌های انتخابی لیگ جهانی گفت: شرایط برای بازی با مصر اصلا مساعد نبود. چند ساعت در فرودگاه معطل شدیم، روز اول سالن تمرین ندادند و...

در بازی هم شاهد بودیم که سعید معروف بخاطر چسبندگی زمین مسابقه پایش پیچ خورد؛ من تاکنون در ایران و در لیگ خودمان که برخی از شهرستان‌ها شرایط مناسبی ندارند هم، چنین شرایط نامساعدی را ندیده بودم! شرایط مصری‌ها خیلی برایم عجیب بود، اما هر قدر اوضاع بدتر می‌شد بازیکنان مصمم‌تر می‌شدند که مصر را شکست دهند. می‌خواستیم در دو بازی 3 بر صفر برنده باشیم تا به مصری‌ها ثابت کنیم که شکست دوره گذشته تنها یک اتفاق بود.

محمد موسوی و سعید معروف در آن شرایط بسیار به من کمک کردند. بازی که شروع شد بسیار خوب بازی کردیم و به مصری‌ها ثابت کردیم که قدرت والیبال ما از آنها بیشتر است.

* ولاسکو با وجود بیماری به خودش اجازه نمی‌داد استراحت کند

محمودی در مورد بیماری ولاسکو و تاثیرات آن روی روند آماده‌سازی تیم اظهار داشت: ولاسکو خیلی تلاش می‌کرد که بیماری‌اش را از ما پنهان کند، اما از ظاهرش کاملا مشخص بود که حال خوبی ندارد. در برخی از جلسات تمرین، حتی وقتی حالش خیلی بد می‌شد هم به خودش اجازه نمی داد برود و استراحت کند، بلکه می‌ماند و تمرین را زیر نظر می‌گرفت. همین که بازیکنان می‌دیدند ولاسکو با این شرایط در تمرینات حاضر می‌شود تمام تلاش خود را به کار می گرفتند که بهترین عملکرد را داشته باشند تا حداقل ولاسکو از تمرین بد بازیکنان ناراحت نشود.

 

 

* قدرت ایران اجازه خودنمایی به ژاپن نداد

وی با اشاره به بازی تیم‌های ایران و ژاپن خاطرنشان کرد: در ایران و در رقابت‌های لیگ تماشاگر زیاد دیده‌ بودم، اما وقتی برای بازی با ژاپن وارد رختکن  شدیم و قصد عوض کردن لباس‌هایمان را داشتیم احساس کردم سقف در حال فروریختن است. وقتی وارد سالن شدیم هم همه مات مانده بودند و تماشاگران را نگاه می‌کردند و جو خوبی بود. ابتدا برای خودمان هم سخت بود، اما کم‌کم فشار تماشاگران روی ژاپنی‌ها بیشتر شد و می‌شد استرس را در چهره آنها دید. برای من به عنوان اولین بازی ملی‌ام در ایران این تعداد تماشاگر خیلی عجیب و سخت بود، اما سعی کردم به نکات مثبت فکر کنم و با شرایط هماهنگ شدم.

ژاپن همیشه ژاپن است؛ برخی از منتقدان می‌گفتند ژاپن ضعیف شده، اما به نظر من اینگونه نیست و حتی در برخی از لحظات شاهد بودیم از ایران پیش می‌افتادند. معتقدم قدرت ایران موجب شد که ژاپنی‌ها نتوانند مانند همیشه بازی کنند. با آنالیز دقیقی که از ژاپنی‌ها داشتیم و با فشار تماشاگران اجازه خودنمایی به حریف را ندادیم.

* همیشه به هدف‌های بزرگ فکر می‌کنم

وی افزود: تاکنون به این فکر نکرده‌ام که اگر به لیگ جهانی نمی‌رفتیم چه اتفاقی رخ می‌داد؛ سعی کردم همیشه به نکته مثبت این موضوع فکر کنم، چراکه همیشه به هدف‌های بزرگ فکر می‌کنم. سعی می‌کنم فکر‌های منفی را از خودم دور کنم، چراکه هرچقدر به نقاط منفی فکر کنیم اثرات منفی بیشتری هم دارد. باید نگاه‌مان مثبت باشد و چون بازیکنان تیم ملی والیبال، همه می‌دانستند که می‌توانند به لیگ جهانی صعود کنند هیچ وقت به عدم صعود ایران به لیگ جهانی فکر نکردند.

* مشکل سربازی، بازی در لیگ ایتالیا را از بر‌خی‌ها گرفت

بازیکن تیم والیبال کاله آمل در مورد مبلغ قراردادش در فصل گذشته تصریح کرد: پولی نگرفته‌ام! شاید از بازیکنان درجه دو فوتبال هم کمتر گرفته‌ام. درآمدم در سال حدود 100 میلیون است. مبالغ کلانی که می‌گویند والیبالی‌ها ثبت می‌کنند برای تعداد کمی از بازیکنان است که آن را هم به بازیکنان ندادند.

بازیکنان از تیم‌های خارجی هم پیشنهاد داشتند؛ برای مثال سیچلو که می‌خواهد در ایتالیا مربیگری کند می‌خواست من، غفور، قائمی و میرزاجانپور را با خود ببرد، اما فدراسیون اعلام کرد به دلیل مشکلات سربازی این بازیکنان نمی‌توانند از کشور خارج شوند.

* در تیم فوتبال پیکان بازی می‌کردم، اما عاشق والیبال بودم

وی افزود: من هیچوقت دوست نداشتم فوتبالیست شوم. هیچ وقت برای من ملاک پول نبوده است؛ باید شرایط را در نظر گرفت. جو فوتبال هیچ وقت با والیبال قابل مقایسه نیست. من چند سال پیش دروازه‌بان تیم فوتبال نوجوانان پیکان بودم و هم فوتبال بازی می‌کردم و هم والیبال، اما از بچگی عاشق والیبال بودم.

* ولاسکو خوش‌شانس نیست؛ باهوش است

بازیکن تیم ملی والیبال ایران در خصوص اینکه برخی‌ می‌گویند ولاسکو خوش‌شانس است، عنوان کرد: عقیده من این است که ولاسکو بیشتر از اینکه خوش‌شانس باشد، باهوش است. وی به هر کاری که می خواهد انجام بدهد فکر می‌کند. اگر ولاسکو خوش‌شانس بود تیم ملی به المپیک راه پیدا می‌کرد. او برای تمام کارهایش برنامه‌ریزی و تفکر دارد.

سطح والیبال ایران با لهستان قابل مقایسه نیست؛ لهستان همیشه در جمع تیم‌های مطرح دنیا قرار داشت، اما ایران این شرایط را نداشت. ورزش اول لهستان والیبال است. آنها بسیار بالاتر از ایران هستند و فکر می‌کنم ولاسکو موفق‌تر از آناستازی بود، چون ایران را برای نخستین‌بار وارد لیگ جهانی کرد. من حضور در لیگ جهانی را در خواب می‌دیدم و به ولاسکو هم گفتم که من این صحنه‌ها را در خواب می‌دیدم. ولاسکو به روند رو به رشد والیبال ایران بسیار کمک کرد.

منبع :فارس


شهرام محمودی , مصاحبه ی شهرام محمودی , محمودی: ولاسکو خوش‌شانس نیست، باهوش است ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 749 تاریخ : جمعه 24 شهريور 1391 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
با بهترین جایگزین های تلگرام آشنا شوید fns4565
کولاکوویچ بازیکنانش را انتخاب کرد sasha68
لیگ ملت های والیبال 13791379
6 بازیکن جدید به اردوی تیم ملی والیبال اضافه می‌شوند 13791379
برنامه اردوی نخست تیم ملی بانوان 13791379
والیبال ایران از افول در لیگ جهانی تا اولین مدال جهانی mojtaba83
کارخانه: با نام جدید در جام باشگاه‌های آسیا شرکت می‌کنیم/ برخی عوام‌فریبی میکنند mojtaba83
لیست جدید تیم ملی والیبال اعلام شد mojtaba83
دعوت ژاپن و استونی از تیم ملی والیبال 13791379
۳۷ بازیکن به اردوی تیم ملی والیبال دعوت شدند 13791379
جام جهانی فوتبال_2018 13791379
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 13791379
عکس رومانتیک زن و شوهر 13791379
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید