close
بهترین متخصص ارتودنسی
گفتگوی تفضیلی خبرگزاری فارس با آقای خوش خبر سرپرست تیم ملی والیبال

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
گفتگوی تفضیلی خبرگزاری فارس با آقای خوش خبر سرپرست تیم ملی والیبال
گفتگوی تفضیلی خبرگزاری فارس با آقای خوش خبر سرپرست تیم ملی والیبال

خبرگزاری ورزش والیبال :امیر خوش‌خبر، سرپرست تیم ملی والیبال ایران پس از کسب سهمیه لیگ جهانی توسط خولیو ولاسکو و شاگردانش به خبرگزاری فارس آمد و در خصوص مسائل، مشکلات و موضوعات مختلف والیبال صحبت کرد.

 

خبرگزاری ورزش والیبال :امیر خوش‌خبر، سرپرست تیم ملی والیبال ایران پس از کسب سهمیه لیگ جهانی توسط خولیو ولاسکو و شاگردانش به خبرگزاری فارس آمد و در خصوص مسائل، مشکلات و موضوعات مختلف والیبال صحبت کرد.

 

متن مصاحبه خوش‌خبر با خبرگزاری فارس را در زیر می‌خوانید:

*سهمیه المپیک می‌خواستیم، اما استرالیای تغییر یافته غافلگیرمان کرد

خوش‌خبر در مورد رقابت‌های انتخابی المپیک در ژاپن و عدم صعود تیم ایران به بازی‌های المپیک 2012 لندن اظهار داشت: مسابقات انتخابی المپیک موجب شد که تیم ایران به بلوغ فکری لازم برسد. درست است که ما پیش از آن یک تجربه بد مقابل چین داشتیم و در مواقع حساس دچار اشتباه شدیم. این موضوع مربوط به مسائل روحی و ذهنی بازیکنان است و باید بیشتر روی این موضوع تمرکز کنیم. واقعیت این است که تیم ما در آن زمان برای کسب سهمیه المپیک به ژاپن رفته بود و اصلا نمی‌خواستیم دست خالی به ایران بازگردیم. شروع بسیار خوبی هم داشتیم و چین و کره‌جنوبی را در همان روز‌های ابتدایی شکست دادیم. تمام کارشناسان می‌گفتند که ایران صعودش قطعی است، اما استرالیا یک تیم متحول شده بود و با استرالیای گذشته که همیشه به ایران می‌باخت فرق داشت. در بازی دوستانه‌ای که قبل از شروع بازی‌های رسمی با استرالیایی‌ها داشتیم کاملا متوجه شدیم که این تیم تغییر یافته است و حرفی برای گفتن خواهد داشت. اردوهای خوبی برگزار کرده بودند و دنبال کسب سهمیه بودند؛ کمتر کسی فکر می‌کرد که تیم ایران به دلیل باخت مقابل استرالیا حضور در المپیک را از دست داده است و این امر کاملا غافلگیر کننده بود، اما ورزش است و این اتفاقات در آن می‌افتد. برای ما خیلی تلخ بود، اما در واقع شیرینی ورزش به همین موارد است.

* صعود به المپیک می‌توانست مکملی باشد بر موفقیت‌های پرافتخارترین مربی دنیا

سرپرست تیم ملی والیبال ایران خاطرنشان کرد: باخت و از دست دادن یک فرصت مهم همیشه نقاط منفی را بزرگ می‌کند. وقتی ما باختیم نقاط مثبت‌مان نادیده گرفته شد و نکات منفی بیشتر به چشم آمد.

ولاسکو بسیار بهم ریخته بود، اما دوست نداشت این موضوع را به بازیکنان نشان دهد. همین که از نظر جسمی دچار مشکل و تیروئیدش کم کار شد نشان از فشار بالا دارد و ثابت کرد که غمگین‌ترین آدم پس از رقابت‌های انتخابی المپیک ولاسکو بود. ما می‌توانستیم با ولاسکو المپیکی شویم؛ سرمربی تیم ملی خودش همیشه می‌گوید که من پرافتخارترین مربی دنیا هستم، چراکه دو قهرمانی را در دو قاره اروپا و آسیا به‌دست آورده‌ام. صعود به المپیک می‌توانست مکملی باشد برای موفقیت‌های گذشته، اما ولاسکو خودش هم معتقد بود که تیم ایران باید بیشتر کار کند و این شکست‌ها اتفاقی نیست.

* با حضور ولاسکو نیازی به روانشناس نداریم

وی درمورد حضور روانشناس در تیم ملی والیبال تصریح کرد: تیم ما روانشناس ندارد و ولاسکو خودش بهترین روانشناس است و وقت زیادی برای تیم می‌گذارد و با حضور وی دیگر نیازی به روانشناس نداریم. وی همیشه از کادر ایرانی‌اش می‌خواهد که صحبت‌هایی را که بازیکنان در تمرین با خودشان مطرح می‌کنند را به من هم بگویید تا بتوانم همراه با بازیکنان تیم را رو به جلو حرکت دهیم.

اگر به المپیک صعود می‌کردیم اعتماد به نفس تیم ایران بسیار بالا می‌رفت و ورود به المپیک می‌توانست سرآغاز جدیدی برای والیبال ایران باشد؛ همانطور که حضور در لیگ جهانی تا حدودی توانست اینکار را بکند. المپیک میدان بسیار بزرگ و ارزشمندی است و والیبالیست‌های ایران هم انگیزه بسیاری داشتند، اما به نظر می‌رسد کمی سرخورده شدند. تمام بازیکنان تیم ملی دوست داشتند که صعود به المپیک در زمان بازیگری آنها اتفاق بیفتد.

* عدم صعود ایران به المپیک برخی‌ها را خوشحال کرد!

وی ادامه داد: هدفگذاری ما کسب سهمیه المپیک بود؛ مسئولان برگزاری مسابقات در ژاپن در جلسه قبل از مسابقات خیلی دوستانه به ما تبریک گفتند و اعلام کردند که از ورود ایران به رقابت‌های المپیک بسیار خوشحال هستند. با این حال همان مسئولان پس از عدم صعود تیم ایران گفتند که این اتفاق یک تراژدی واقعی بود!

انتخابی المپیک که تمام شد انتقادات زیاد شده بود و همه چیز بهم ریخته بود؛ نشست خبری ولاسکو پس از آن مسابقات را فراموش نکرده‌ایم و اینکه برخی‌ها خوشحال شدند که ایران به المپیک نرفته است. به هر حال بابی برای انتقاد باز شده بود، اما فدراسیون عقب نشینی نکرد و با تلاش ولاسکو تیم را مجدداً جمع کردیم. ولاسکو در همان روز نخست از بازیکنان خواست تا المپیک را فراموش کنند و با ورود به لیگ جهانی، والیبال ایران را وارد فاز جدیدی کنند.

پیش از بازی با ژاپن در رقابت‌های انتخابی المپیک ولاسکو خطاب به بازیکنان گفت که از همین امروز باید برای حضور در لیگ جهانی استارت بزنیم.

 

 

 

 

* حضور در کمپ با ولاسکو مانند حضور در پادگان نظامی است!

خوش خبر با اشاره به اردوی تدارکاتی در اسلوونی گفت: پس از مدتی تمرین به اسلوونی رفتیم. این کشور کمپ بسیار خوبی است، هرچند که ولاسکو با برگزاری اردو در کمپ‌های خارجی 100درصد مخالف است. ولاسکو می‌گوید وقتی در ایران سالن خوب، توپ، هتل و غذای خوب وجود دارد و بازیکنان کنار خانواده‌های خود هستند چه دلیلی وجود دارد که هزینه کنیم و برای برگزاری یک اردو به کمپ کشورهای خارجی برویم؟

ولاسکو می‌گوید در ایران بازیکن خوب وجود دارد، سالن هم هست، اما روابط بین‌المللی خوبی ندارید. در اسلوونی بازی‌های بسیار خوبی برگزار کردیم و تجربیات بزرگی برای بازیکنان به همراه داشت. کمپ رفتن با ولاسکو مانند حضور در پادگان نظامی است و هر لحظه ممکن است بازیکنان را فراخواند و جلسه برگزار کند.

* با چشمانی باز به مصر رفتیم

سرپرست تیم ملی والیبال درباره حاشیه سازی‌های مصری‌ها و شرایط بد این کشور برای میزبانی ایرانی عنوان کرد: مصر با توجه به اتفاقات سیاسی که در آن رخ داده بود شرایط خوبی نداشت و بسیار بهم ریخته بود. وقتی به فدراسیون مصر رفتم واقعا متوجه بی نظمی آنها شدم و این موضوعات برگزاری مسابقه با ایران را هم تحت تاثیر قرار داده بود. ما آمادگی هرگونه مشکلی را داشتیم، اما این‌بار یک تفاوت بزرگ نسبت به دوره گذشته داشتیم و آن هم این بود که می‌خواستیم به هر قیمتی پیروز شویم. حتی اگر آنها ما را 24 ساعت در فرودگاه نگه می‌داشتند و یک ساعت مانده با آغاز بازی ما را وارد قاهره می‌کردند بازهم می‌خواستیم پیروز باشیم. پس از نرفتن به المپیک همه می‌دانستند که مرهم دل اهالی والیبال حضور در لیگ جهانی است و به همین دلیل می‌خواستند دو بازی برابر مصر را با نتیجه قاطع 3 بر صفر به سود خود رقم بزنند. دوره قبل کمی خسته و بی‌برنامه رفتیم و از چیزی آگاهی نداشتیم، اما این‌بار با چشمانی باز به مصر رفتیم.

مصری‌ها تغییرات زیادی داشتند و اختلاف در تیمشان کاملا مشخص بود، اما مصری‌ها بازیکنان بزرگی دارند و سال‌هاست که در لیگ جهانی حضور دارند. سوپر لیگ مصری 32 تیمی برگزار می‌شود، اما با تمام این شرایط بازیکنان ایران به قدری قدرتمندانه بازی کردند که مصری‌ها هیچ حرفی برای گفتن نداشتند.

* لباس‌های بی‌کیفیت روحیه بازیکنان را هم پایین می‌آورد

کیفیت بد لباس‌های بازیکنان تیم ملی و کنده شدن نام و شماره پیراهن بازیکنان از دیگر موضوعاتی بود که خوش‌خبر در مورد آن اظهار نظر کرد.

وی گفت: موضوع لباس و مشکلاتش همیشه در تیم ملی ایران بوده و فکر می‌کنم با این روند بازهم ادامه خواهد داشت؛ مگر اینکه اسپانسرهای خارجی قوی وارد کار شوند و تولیدی های داخلی را وادار به کار کنند. تولیدی که ما از آن لباس گرفته بودیم بهتر از بقیه است، اما بازهم شاهد بودیم که شب قبل از سفر لباس می‌رساند و فرصتی برای چک کردن آنها وجود ندارد. وقتی از بی‌کیفیتی لباس‌ها هم صحبت می‌کنیم مسئولان آن تولیدی تماس می‌گیرند و می‌گویند با یک اتو می‌شود شماره‌های کنده شده را به حالت برگرداند. من که نمی‌توانم در اوج مسابقه اتو به دست بگیرم و لباس‌ها را درست کنم!

لباس بی کیفیت بازیکنان را هم اذیت می‌کند و در روحیه آنها بسیار تاثیرگذار است.

* ولاسکو در اوج عصبانیت مقابل آینه می‌ایستاد و می‌خندید!

وی افزود: زمانی که ولاسکو وارد ایران شد بسیار شاداب و پرانرژی بود، اما کمی بیماری از قبل داشت که موجب شد در طول حضورش در ایران با کمی مشکل مواجه شود. با تمام این شرایط وقتی می‌خواست به زمین برود نزد من می‌آمد و می‌پرسید که آیا صورتم شاد هست یا نه؟

در اوج عصبانیت مقابل آیینه می‌ایستاد و می‌خندید، چراکه معتقد بود بازیکنان نباید بفهمند که وی مریض است و فشارخون دارد. با تمام مشکلاتی که داشت در تمریناتش کم نگذاشت و انرژی زیادی داشت.

* توجه به والیبال مانند قیمت سکه حبابی است!

خوش‌خبر با گلایه از مسئولان عالی رتبه ورزش، تصریح کرد: توجه به والیبال مقطعی است، مخصوصا حالا که وارد لیگ جهانی شده‌ایم و شرایط خاصی حاکم شده، اما بدون شک به زودی همه چیز فراموش خواهد شد. توجه به والیبال مانند قیمت سکه حبابی است!

* شرایط ادامه همکاری با ولاسکو؛ ژاپنی‌ها سرمربی ایران را می‌خواهند

موضوعی که این روزها بسیار داغ است، اتمام قرارداد ولاسکو و عقد قرارداد جدید با وی است. خوش‌خبر در این رابطه اظهار داشت: روزی که قرار بود دومین مسابقه را با ژاپن انجام دهیم جلسه ای را با ولاسکو برگزار کردیم. درمورد ادامه همکاری صحبت کردیم و ولاسکو می‌گفت دنبال پول نیست و اگر می‌خواست پول دربیاورد به کشور‌های عربی می‌رفت.

سرپرست ژاپن که به ایران آمده بود به من گفت شنیده‌ام قراردادتان با ولاسکو تمام شده؛ درست است؟ من گفتم نه؛ ما تا 2016 با ولاسکو قرارداد دراریم. آنها به شدت دنبال ولاسکو هستند.

ولاسکو می‌گوید برای عقد قرارداد در هر کشوری دنبال 3 چیز هستم که ایران دو مورد را دارد و برای به‌دست آوردن سومی هم باید تلاش کند؛ اولی بازیکن زیاد است و در هر گوشه ایران می‌توان بازیکنان درجه یک پیدا کرد. دومی امکانات خوب است؛ ولاسکو می‌گوید تیم ملی ایران روی کف‌پوشی تمرین می‌کند که ایتالیا هم روی آن تمرین نمی‌کند.بحث سوم هم بازی‌های دوستانه با کشورهای مطرح دنیا است که ما کم داریم.

بحث مالی هم مطرح است و نباید فراموش کنیم که مربیان حرفه‌ای قراردادهای حرفه‌ای هم می‌بندند و اینگونه نیست که بگویند مثلا بخاطر ایران با مبلغ کمتری قرارداد امضا می‌کنم.

مبلغ قرارداد مربیان در باشگاه‌های ایران را می‌توان با مربیان مطرح روسیه و ایتالیا مقایسه کرد و ولاسکو می‌گوید وقتی آنها اینقدر می‌گیرند، چرا من نباید در حد آنها پول بگیرم؟ روی این موضوع هم بحث شد و مقرر شد که داورزنی مبلغ پیشنهادی خود را مطرح کند و پس از آن مبلغ پیشنهادی ولاسکو را هم بگیریم و سپس جمع‌بندی کنیم.

وزیر ورزش، علی آبادی و سایر مسئولان هم درخواست داشتند که ولاسکو به کارش در ایران ادامه دهد، اما مبلغ قرارداد ولاسکو هنوز مشخص نیست.

 

 

* روش غلط ژاپنی‌های برای جوانگرایی

سرپرست تیم ملی والیبال گفت: ژاپنی‌های خیلی وقت است که می‌خواهند جوانگرایی کنند. ولاسکو معتقد است که روش ژاپنی‌ها برای رشد در والیبال غلط است، چراکه هنوز به سبک قدیم تمرین می‌کنند و اسپک بدون دفاع می‌زنند. با توجه به بسته بودن تفکرات ژاپنی‌ها کار کردن یک مربی سطح بالا و ایجاد تغییر در آنها بسیار سخت است.

ولاسکو از تغییرات بازیکنان در ایران بسیار راضی بود و اعتقاد داشت که آنها تغییرات را پذیرفته‌اند و نتیجه‌اش را هم دیدیم. فدراسیون در برخی از بخش‌ها باید تغییر کند، چراکه هنوز به روش سنتی پیش می‌رود و این موضوع ممکن است حرکت رو به جلوی بازیکنان را متوقف کند.

* باید پاداشی در حد لیگ جهانی به بازیکنان داده شود

خوش‌خبر درمورد پاداش برای ملی‌پوشان والیبال تصریح کرد: روزی که دولتمردان ایران به سالن مسابقه آمده بودند داورزنی از فرصت استفاده کرد و از رحیمی، معاون اول رئیس جمهور خواست که پاداشی به بازیکنان بدهد. وی هم قول‌هایی داد و عباسی هم صحبت‌هایی انجام داد. قطعا باید پاداشی در حدلیگ جهانی به بازیکنان داده شود، چراکه بازیکنان کار بزرگی کردند.

مسلم است که ژاپن اگر امیدی برای پیروزی در ایران داشت قوی‌ترین تیمش را می‌آورد. قطعا قبل از اعزام به ایران با خود گفته‌اند «ما که حریف ایران نمی‌شویم و امکان عدم حضور در ایران هم وجود ندارد.» تنها یکی از بازیکنان اصلی ژاپن نیامده بود و آنهم به این دلیل بود که شرایط روحی مناسبی نداشت.

 

 

 

 

* درخواست عجیب و جالب سرمربی تیم ملی والیبال برزیل!

وی راجع‌به مبلغ قرارداد ولاسکو در مدت حضور در ایران اینگونه توضیح داد که مبلغ قرارداد ولاسکو بالا نبوده و کاملاً معقول بود. در حدی که قراردادش به مربیان لیگ ایران نزدیک بود. ولاسکو تعجب کرده بود و می‌گفت با این پولی که در لیگ ایران جابجا می‌شود ایران می‌تواند بهترین مربیان دنیا را در اختیا بگیرد.

رزنده، سرمربی تیم ملی والیبال برزیل هم در صحبتی که با ولاسکو داشت برای مربیگری در لیگ ایران ابراز علاقه کرده بود؛ ولاسکو آدم مادی نیست و فقط حرفه‌ای است.

* تیم ارتش‌ها به اندازه تیم‌های «الف» و «ب» سرباز نداشت!

سرپرست تیم ملی درمورد مشکلات خروجی بازیکنان خاطرنشان کرد: در تیم ملی «الف» و «ب» 24 بازیکن سرباز داشتیم؛ تیم ارتش ایران این تعداد سرباز نداشت!

ولاسکو برای یک تورنمنت نام 12 بازیکن را به من نمی‌داد، بلکه نام 25 بازیکن را می‌داد و می‌گفت کار تمام این بازیکنان را انجام دهم تا در نهایت 12 بازیکن انتخاب شوند.

ولاسکو گفت برای لیگ جهانی هم باید 25 بازیکن آماده داشته باشیم؛ بازیکنانی که هیچ مشکلی برای خروج از کشور ندارند. به همین دلیل داورزنی باید با مسئولان گذرنامه رایزنی‌ کند تا دست تیم ملی برای افتخارآفرینی باز باشد و این همه انرژی صرف خروجی بازیکنان نکنیم.

من به عنوان سرپرست باید مشکلات بازیکنان در تمرین را برطرف کنم و نیاز‌ها و کمبودهای کادر فنی را رفع کنم، اما با شرایطی که به وجود آمده بود شاید هفته‌ای یک بار در تمرینات حاضر می‌شدم و همیشه دنبال خروجی بازیکنان بودم.

* بخشی از موفقیت‌های تیم ملی را مدیون باران‌چشمه هستیم

وی ادامه داد: سردار باران چشمه در سال گذشته کمک‌های زیادی به من کرد و برخی مواقع شخصا به اداره گذرنامه می‌آمد و کمکم می‌کرد. من هم به وی گفته‌ام که بخشی از موفقیت‌های تیم ملی را مدیون شما هستیم، اما این کمک‌های غیررسمی کافی نیست و رده‌های بالاتر قانونی تصویب کنند و یک سال بازیکنانی را که می‌خواهیم در اختیار ما قرار دهند.

* می‌توانیم در بین 12 تیم برتر لیگ جهانی قرار بگیریم

امیر خوش‌خبر عنوان کرد: حالا که وارد لیگ جهانی شده ایم خیلی سخت است که سقوط کند، چراکه ما می‌توانیم حریف برخی از تیم‌های شویم و آنها را شکست دهیم. نیم‌هایی مانند کره، هلند و آرژانتین شاید از نظر اسمی از ما بالاتر باشند، اما ما توانایی غلبه بر آنها را دارند، چراکه بازیکنان همیشه مقابل تیم‌های بزرگ با انگیزه بازی کرده‌اند. ترس و نگرانی ما از تیم‌هایی است که پایین‌تر از ایران هستند، چراکه چیزی برای از دست دادن ندارند و به همین دلیل بسیار خوب بازی می‌کنند. فکر می‌کنم همانطور که داورزنی گفته است می‌توانیم در بین 12 تیم برتر لیگ جهانی هم قرار بگیریم. در سال اول می‌خواهیم بمانیم و تجربه کسب کنیم تا در سال‌های آینده پله پله پیشرفت کنیم. برای رسیدن به پله‌های بالا جهانی به مربی بزرگی مانند ولاسکو نیاز داریم.

* از تجربیات ولاسکو در جذب اسپانسر استفاده خواهیم کرد

وی اظهار داشت: ولاسکو در مورد جذب اسپانسر نظریه‌ها و تجربیات بسیار خوبی داشت که قطعا از آنها استفاده خواهیم کرد. برای مثال می‌توان یک اسپانسر فقط برای ولاسکو گرفت و اعلام کرد که پیراهن وی را به فلان مبلغ می‌‌فروشیم. وقتی وارد لیگ جهانی شویم اسپانسرهای بزرگ به سراغ ما می‌آیند.

فدراسیون ایران در این مباحث کمی خام است، چون سابقه چنین کارهایی را نداشتیم. ولاسکو خودش هم اعلام کرد که بخشی از مبلغ قراردادش را می‌توانیم از همین روش به‌دست بیاوریم.

برای مثال، برزیلی‌های هنگامی که می‌خواهند مقابل دوربین‌ها قرار بگیرند یک کلاه روی سر خود می‌گذارند که تبلیغ یک بانک است و در قراردادشان آمده است که بازیکنان بدون کلاه نباید مقابل دوربین‌ها قرار بگیرند.

 

 

* تیم ملی فوتبال اگر به مالدیو هم ببازد اتفاقی نمی‌افتد!

خوش‌خبر در مورد مقایسه فوتبال با والیبال کمی گلایه کرد و گفت: تب فوتبال هیچ زمانی زیر سایه سایر رشته‌ها قرار نمی‌گیرد و شرایط خاص خودش را دارد. حتی اگر به مالدیو هم ببازیم به نظرم اتفاقی نمی‌افتد! فوتبال همیشه بالا می‌ماند و ورزش‌های دیگر زیرسایه‌اش باید کار کنند. اگر توجهی هم به سایر رشته‌ها شود مقطعی است و بعد از مدتی فروکش می‌کند. با این شرایط هیچ‌وقت عدالت برقرار نخواهد شد؛ شنیدم قرار بود در صورت پیروزی ایران برابر لبنان هر بازیکن 5 هزار دلار پاداش بگیرد، درحالی که ما بابت پیروزی برابر مصر و ژاپن نه تنها پاداشی دریافت نکردیم، بلکه پول تو جیبی بازیکنان را هم بخاطر شرایط نامساعد فدراسیون نداده‌ایم. بازیکنان والیبال باهوش هستند و هیچ اعتراضی نکردند، اما این نباید موجب شود که دولتمردان ما به این رشته توجه نکنند.

مسئولان اگر می‌خواهند رشته‌های دیگر هم رشد کنند و المپیک 2016 شاهد موفقیت آنها باشیم از همین امروز باید سازماندهی و کمک کنند به بازیکنان بیش از گذشته توجه داشته باشند تا فدراسیون های دیگر هم انگیزه پیدا کنند تا کارهای بزرگ انجام دهند، اما درمجموع معتقدم عدالتی که باید بین فوتبال و سایر رشته‌ها برقرار شود با این شرایط نمی‌شود.

 

 

* ولاسکو از کی‌روش سبقت گرفت و نشان داد حرفه‌ای‌تر است

وی درمورد مقایسه کی‌روش و ولاسکو تصریح کرد: شرایط کی‌روش را باید بررسی کرد و دید که چه چیز‌هایی به وی داده ایم و چه توقعی از وی داریم؟ در والیبال شرایط بسیار خوبی برای ولاسکو فراهم کرده‌ایم؛ ولاسکو در مدت دو سال حضورش هرچیزی که اراده که را برایش فراهم کرده‌ایم مگر اینکه واقعا نتوانستیم. ولاسکو بدنساز خارجی می‌خواست؛ درخواست داشت که برای مدت دو هفته یک فیزیوتراپ از ایتالیا بیاید و شرایط بازیکنان را زیر نظر بگیرد. خرید وسایل خاص و آوردن آزمایشگاه به محل تمرین برای گرفتن آزمایش خون از بازیکنان و ... اینها همه هزینه‌های زیادی برای فدراسیون ما داشت، اما تمام این کارها را انجام دادیم. حتی در زمینه بازی‌های تدارکاتی باوجود اینکه دست فدراسیون خیلی بسته بود ولاسکو از عملکرد فدراسیون راضی بود، اما نمی‌دانم برای کی روش این شرایط فراهم شده بود یا خیر؟

ولاسکو و کی‌روش با هم کار خود را آغاز کردند، اما کسی که سبقت گرفت ولاسکو بود و نشان داد شاید تفکرات حرفه‌اش بالاتر از کی‌روش بوده است.

 

 

* تفکرات، مدیریت و روانشناسی ولاسکو بالاتر از کی‌روش است

وی افزود: ولاسکو در فوتبال هم سررشته دارد و فعالیت کرده است. زمانی که ما در اسلوونی بودیم تیم فوتبال لاتزیو در آنجا کمپ زده بود. تمام بازیکنان و مربیان لاتزیو ولاسکو را دوره کرده بودند و مربی این تیم از ولاسکو مشاوره فنی می‌گرفت و بحث می‌کرد. تفکرات ولاسکو و مدیریت و روانشناسی‌اش بسیار بالاتر از کی‌روش است.

 

 

* در فوتبال اگر باشگاهی پول بازیکنان را ندهد روزنامه‌ها بیچاره‌اش می‌کنند، اما در والیبال نه!

سرپرست تیم ملی والیبال ایران عنوان کرد: در والیبال بحث بازیکنان و مربیان مطرح است؛ بازیکنانی که قراردادهای بالا ثبت می‌کنند هیچ ضمانتی ندارند که بتوانند تمام مبلغ قرارداد خود را بگیرند. برای نمونه در سال گذشته این موارد بسیار زیاد بود و در حالی که لیگ جدیدمان در آستانه شروع شدن است برخی از بازیکنان دنبال پول های فصل گذشته خود هستند، اما در فوتبال اگر باشگاهی پول یک بازیکن را ندهد روزنامه‌ها بیچاره‌اش می‌کنند!

در والیبال بازیکنان حمایت نمی‌شوند، چون اتحادیه و وکیلی وجود ندارد که از حق والیبالیست‌ها حمایت کند.

گفت‌وگو از مجتبی ذکی‌زاده


والیبال , تیم ملی والیبال ایران , خبرگزاری ورزش والیبال , سرپرست تیم ملی والیبال , خوش خبر , مصاحبه , مصاحبه های والیبالی , خبر های والیبال , خبرهای والیبالی , آخبار والیبال ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 731 تاریخ : شنبه 25 شهريور 1391 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... atefeh-78
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
جام جهانی فوتبال_2018 fkh1661
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
عکس رومانتیک زن و شوهر fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید