close
بهترین متخصص ارتودنسی
گزارشی از وضعیت والیبال میزان؛ آسمان خراشهای خراسانی آماده تر از همیشه/لیگ 14 تیمی امسال !

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
گزارشی از وضعیت والیبال میزان؛ آسمان خراشهای خراسانی آماده تر از همیشه/لیگ 14 تیمی امسال !
گزارشی از وضعیت والیبال میزان؛ آسمان خراشهای خراسانی آماده تر از همیشه/لیگ 14 تیمی امسال !

خبرگزاری ورزش والیبال :مرتضی روشنی -عصر یکی از آخرین روزهای تابستان 91، به سالن ورزشی مهران مشهد که حالا تبدیل شده به خانه والیبال خراسان سر می زنم تا از وضعیت و چگونگی تمرین تیم میزان آگاهی پیدا کنم.

جبار قوچان نژاد که حالا با کوله باری از تجربه در رقابت های لیگ برتر والیبال به یکی از مربیان خوب خراسانی تبدیل شده، در مقابل سالن مهران چشم انتظار شاگردانش است. بازیکنان یکی یکی از راه می رسند و راهی رخت کن می شوند تا با لباس های یکدست به سالن کنفرانس خانه والیبال بروند. وقتی دلیل این کار را جویا می شوم می گویند قرار است اعضای هیأت مدیره باشگاه برای دیدن تمرین بازیکنان و آشنایی بیشتر با آنان به سالن مهران بیایند.

خبرگزاری ورزش والیبال :مرتضی روشنی -عصر یکی از آخرین روزهای تابستان 91، به سالن ورزشی مهران مشهد که حالا تبدیل شده به خانه والیبال خراسان سر می زنم تا از وضعیت و چگونگی تمرین تیم میزان آگاهی پیدا کنم.

جبار قوچان نژاد که حالا با کوله باری از تجربه در رقابت های لیگ برتر والیبال به یکی از مربیان خوب خراسانی تبدیل شده، در مقابل سالن مهران چشم انتظار شاگردانش است. بازیکنان یکی یکی از راه می رسند و راهی رخت کن می شوند تا با لباس های یکدست به سالن کنفرانس خانه والیبال بروند. وقتی دلیل این کار را جویا می شوم می گویند قرار است اعضای هیأت مدیره باشگاه برای دیدن تمرین بازیکنان و آشنایی بیشتر با آنان به سالن مهران بیایند.

نیم ساعت که می گذرد همه در سالن کنفرانس نشسته اند. به چهره بازیکنان که نگاه می کنم متوجه بومی بودن تیم می شوم. بازیکنانی نظیر هادی پناهی، شهروز همایون فرمنش، مجتبی ببرخان، دلخوان، امیر رامشینی، علی ذوالقدری و امیراحمد آزموده. البته مجتبی یوسفی هم که فصل گذشته به سایپا کرج رفته بود، دوباره به خانه اش برگشته. در میان آنها هم چهره های نام آشنایی هستند که به خاطر حضور چند ساله شان در والیبال خراسان نمی توان آنان را غیربومی دانست گو اینکه زاده شهری خارج از مرزهای خراسان باشند، بازیکنانی نظیر مجتبی غیاسی، سجاد دهنوی، صمد اکبری، محمد ولی پور و البته حمید چوگان که او هم دوباره به مشهد برگشته. اما یک نفر این وسط هست که چهره اش برایم تازگی دارد و او کسی نیست جز محمد وادی بازیکن و پاسور تیم ملی ب کشورمان. کمی آن طرف تر هم یک بازیکن خارجی است که به خاطر قد و قامتش لقب آسمان خراش واقعا برازنده اوست! «تئودور بوگدانف» بلغارستانی که فصل گذشته را در سایپا گذراند، از این فصل قرار است با پیراهن میزان بازی کند و طبق گفته های قوچان نژاد یکی از بهترین بازیکنان سرعتی زن خارجی است که در لیگ برتر والیبال ایران حضور دارد.
او برای تأکید بر کیفیت این بازیکن چنین عنوان می کند که مصطفی کارخانه مربی تیم تازه شکل گرفته متین وارنا ورامین تا آخرین لحظات زمان ثبت قرارداد ما با این بازیکن در تماس بوده و حتی برایش بلیت حضور در ورامین را گرفته بود اما با کمک مسوولان باشگاه موفق شدیم او را جذب تیم مان کنیم.
اما جلسه که شروع می شود، سالاری یکی دیگر از مربیان زحمت کش والیبال استان شروع می کند به ارائه آمار از چگونگی وضعیت تمرین ها و وضعیت بازیکنان. پس از آن هم نوبت به خضری می رسد که به عنوان رئیس هیأت مدیره باشگاه والیبال میزان چند کلمه ای را برای بازیکنان سخنرانی کند. او با بیان این که تنها از شما یک چیز را می خواهیم و آن اینکه شخصیت و ظرفیت بالای ورزشکاران خراسانی را در رقابت ها به نمایش بگذارید، از آنان می خواهد تا نهایت تلاششان را برای موفقیت به کارگیرند تا دل مردم ورزش دوست خراسان و به ویژه تماشاگران گرم شود.
در این لحظه ورود رئیس مشهدی سازمان لیگ برتر والیبال یعنی منوچهر پورحسن، حال و هوای جلسه را عوض می کند. وقتی نوبت صحبت به او می رسد، تنها به ذکر این نکته بسنده می کند که: «دوستان توجه داشته باشند که با شروع رقابت های لیگ برتر والیبال خدای نکرده دچار حاشیه سازی نشوند چون اگر تخلفی انجام شود ما با آنان مانند سایر تیم ها برخورد خواهیم کرد و فکر نکنند، همشهری بودن با مسؤول برگزاری لیگ امتیازی برایشان خواهد بود.»
البته پورحسن این نکته را در دنباله این صحبتش آورده بود که اگر لیگ امسال با 14 تیم برگزار شود، 4 تیم سقوط خواهند کرد.
از او می پرسم آن دو تیم جدید که قرار است از امسال بیایند چه تیم هایی هستند و تاریخ دقیق شروع لیگ چه زمانی خواهد بود که می گوید: دو تیم شهرداری رشت و شرکت شهرکهای صنعتی خراسان شمالی قرار است در لیگ جدید حضور پیدا کنند و همه تیمها در یک گروه باهم به رقابت خواهند پرداخت. تاریخ شروع لیگ هم از 19 مهر خواهد بود.
جلسه به اتمام می رسد و بازیکنان به همراه حسن ثانیان (مربی بدنساز)، رضا مؤمنی و باقر سلیمان نژاد راهی سالن می شوند تا خودشان را برای برگزاری یک تمرین با نشاط آماده کنند. من هم از فرصت استفاده کرده و با سرمربی میزان همکلام می شوم.
از قوچان نژاد می پرسم از چه زمانی تمرین های آماده سازی خود را شروع کرده اید که می گوید: ما از 28 مرداد تاکنون 50 جلسه تمرین را برگزار کرده ایم و خوشبختانه از آمادگی جسمانی مناسبی برخوردار هستیم. هر جلسه تمرینی ما 2 ساعت طول می کشد و در آن هم بدنسازی می کنیم و هم به مرور برنامه های تاکتیکی تیم می پردازیم.
می پرسم این فصل چقدر امیدوارید که بتوانید خاطره خوب 2 فصل قبل را تکرار کنید؟: "واقعیت این است که ما به بازیکنانمان ایمان داریم و روی حضور پررنگ تماشاگران خونگرم مشهدی هم حساب ویژه ای بازکردیم. به طور قطع امسال عملکرد بسیار بهتری را نسبت به سال گذشته ارائه می کنیم و امیدوارم با کمک همه دوباره همان بازیهای درخشان را تکرار کنیم و سالن مهران را به دژی تسخیر ناپذیر تبدیل کنیم."
می گویم تا زمان شروع لیگ برتر چه برنامه هایی را در دستور کار خود قرار داده اید که قوچان نژاد چنین پاسخ می دهد: "هفته اول مهر، تیم های شهرداری تبریز و پیکان برای برگزاری اردوی آماده سازی خود به مشهد خواهند آمد و مطابق رایزنی های قبلی، ما با این تیم ها چند بازی دوستانه انجام خواهیم داد. پس از آن هم اگر شرایط مهیا شود برای حضور در یک تورنمنت چهارجانبه راهی کاشان خواهیم شد که با تیم های باریج اسانس، متین وارنا ورامین، بانک کشاورزی تهران و یک تیم دسته اولی از قم بازی کنیم. پس از آن هم که شروع لیگ خواهد بود و باید به مصاف رقبا برویم."
حالا زمان آن رسیده که بازیکنان تیم به صحبت های سرمربی شان گوش کنند و به همین دلیل مصاحبه با قوچان نژاد هم به پایان می رسد تا او به شاگردانش برسد. من هم از او خداحافظی می کنم و نگاهی به سالن کهن سال مهران می اندازم. سالنی که درگذشته ای نه چندان دور کف پوش جدیدی را به خود دید، اما هنوز سقف خراب و صندلی های سیمانی آن بازسازی نشده اند. سقفی که حتی می توان آسمان را هم در آن دید! و چه خوب است مسؤولان ورزشی استان فکری برای بازسازی این مکان بکنند به طوری که در شأن ورزش زیبای والیبال باشد.

/قدس آنلاین/


میزان خراسان رضوی , ترکیب نهایی میزان خراسان رضوی , در لیگ برتر والیبال , میزان رضوی , والیبال , لیگ برتر والیبال ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 663 تاریخ : شنبه 01 مهر 1391 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
وادی و کریمی بهترین ؛برای پاسوری تیم ملی setareha
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
ستاره ی والیبال در مراسم عزاداری حسینی setareha
قانون تلخ والیبال کوبا شکسته شد setareha
ابتکار جدید فدراسیون جهانی والیبال برای توپ رسانی setareha
گزینه های جانشینی انتیگا setareha
گزینه های احتمالی مربیگری ایران setareha
لبیک یا حسین mojtaba83
پیشنهاد ترک ها به ستاره جوان والیبال ایران setareha
تهران، مقصد ستاره آینده والیبال setareha
جمالی: پیکان و بنز را مقایسه نکنید! setareha
نفرزاده: ایرانی ها از آنتیگا، آلکنو و لوزانو بهترند setareha
لوزانو: فعلا سکوت می کنم setareha
وقتی ارزش ها در والیبال حفظ می شود (عکس) setareha
پدرم را سرمربی تیم ملی والیبال ایران کنید! setareha
کریمی: با خداحافظی مهدوی، آماده خدمت به تیم ملی هستم mehdim
مبارزه فوق ستاره والیبال با بیماری ناشناخته setareha
برنامه هفته نخست لیگ برتر والیبال اعلام شد setareha
لژیونر والیبال چرا به ایران بازگشت؟ setareha
پاسور بعدی تیم ملی چه کسی خواهد بود؟ 13791379
تایپیک جامع ولادت اعضای والیبال فروم /m1982a m1982a
کارخانه: مسن‌های تیم ملی خودشان بروند setareha
عملکرد ایران در جام آسیا از نگاه سیچلو setareha
والیبال ایران یک مربی دیکتاتور می‌خواهد setareha
تورنمنت 4 جانبه به احترام مربی فقید والیبال setareha
بهبودی 4 گوشه زمین والیبال را بوسید setareha
پاسور تیم ملی والیبال رسماً خداحافظی کرد setareha
وقتی مهدوی کاپیتان سعید معروف بود (عکس) setareha
تیم ملی ب والیبال ایران بر بام آسیا ایستاد setareha
سرمربی آینده ایران چه کسی است ؟ sasha68
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید
کدبازان>