close
بهترین متخصص ارتودنسی
پیش بینی فوتبال
شهرام محمودی :فصل گذشته فقط 100 میلیون تومان از کاله گرفتم !/دست واليباليست‌ها جايي بند نيست

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
شهرام محمودی :فصل گذشته فقط 100 میلیون تومان از کاله گرفتم !/دست واليباليست‌ها جايي بند نيست
شهرام محمودی :فصل گذشته فقط 100 میلیون تومان از کاله گرفتم !/دست واليباليست‌ها جايي بند نيست

خبرگزاری ورزش والیبال :شهرام محمودي در رقابت‌هاي ورودي به ليگ جهاني، برترين و امتيازآورترين بازيكن تيم ملي ايران بود. اسپك‌هاي سنگين اين بازيكن كه همراه با پروازهاي بلند او انجام مي‌شد، آنقدر قدرتمندانه نواخته مي‌شد كه حريفان هميشه حاضر در ليگ جهاني را وادار به تسليم و سپردن سهميه خود به ايران براي حضور در اين آوردگاه مهم كرد.

شهرام كه برادر بهنام محمودي ستاره دهه‌هاي 70 و 80 واليبال ايران است حالا قصد دارد با رفع مشكلاتش پا جاي پاي برادرش به منظور حضور در سري آ ايتاليا بگذارد.

حضور درخشان بازيكن 198 سانتي‌متري تيم كاله آمل كه كسب عنوان سومي جوانان جهان را هم در كارنامه دارد، بهانه‌اي شد تا با او به گفت‌وگو بنشينيم.

خبرگزاری ورزش والیبال :شهرام محمودي در رقابت‌هاي ورودي به ليگ جهاني، برترين و امتيازآورترين بازيكن تيم ملي ايران بود. اسپك‌هاي سنگين اين بازيكن كه همراه با پروازهاي بلند او انجام مي‌شد، آنقدر قدرتمندانه نواخته مي‌شد كه حريفان هميشه حاضر در ليگ جهاني را وادار به تسليم و سپردن سهميه خود به ايران براي حضور در اين آوردگاه مهم كرد.

شهرام كه برادر بهنام محمودي ستاره دهه‌هاي 70 و 80 واليبال ايران است حالا قصد دارد با رفع مشكلاتش پا جاي پاي برادرش به منظور حضور در سري آ ايتاليا بگذارد.

حضور درخشان بازيكن 198 سانتي‌متري تيم كاله آمل كه كسب عنوان سومي جوانان جهان را هم در كارنامه دارد، بهانه‌اي شد تا با او به گفت‌وگو بنشينيم.

به نظر مي‌رسيد بعد از خط خوردن از تيم ملي در آستانه رقابت‌هاي ورودي به المپيك لندن، حسابي از دست ولاسكو دلخور بوديد؟

بحث دلخوري نبود چون هيچ قصد و غرضي در بين نبود ولي اگر در آن شرايط ناراحت نمي‌شدم جاي تعجب داشت. من در شرايط تقريبا برابري با امير غفور و رضا قرا از تيم ملي خط خوردم. شايد آقاي ولاسكو به دلايل خيلي زيادي از جمله سبك بازي قرا در برخورد مستقيم با حريفانمان در گزينشي المپيك، او را مناسب‌تر تشخيص داده بود. به هر حال با آن‌كه طي دو سال گذشته هميشه در اردوهاي تداركاتي تيم ملي حاضر بوده‌ام و به دلايل مختلف ازجمله مشكلات خدمتي خط خورده بودم، ولي هيچ‌گاه مثل آن دوره، دچار شوك نشدم. البته فرداي آن روز با راهنمايي‌هاي برادرم (بهنام) به شرايط روحي معمولي برگشتم و حتي خيلي جدي‌تر از گذشته به تمريناتم ادامه دادم تا آنقدر قوي و آماده ظاهر شوم كه هيچ حرف و حديثي باقي نماند.

برادرتان چه راهنمايي به شما كرد؟

او وقتي ناراحتي زياد من را در خانه ديد كنارم نشست، دستش را به گردنم انداخت و گفت فداي سرت. حالا فهميدي بايد بيشتر تمرين كني تا خودت را به تيم ملي و سرمربي‌اش تحميل كني. من حرف‌هاي بهنام را خيلي جدي گرفتم و تا سر حد جان تلاش كردم. اتفاقا در مصر هم با بهنام تماس مي‌گرفتم و از او راهنمايي مي‌خواستم، جالب اين‌كه وقتي راهنمايي‌هاي او را در زمين اجرا مي‌كردم ولاسكو رضايت خيلي بيشتري از عملكردم نشان مي‌داد.

انصافا در پستي بازي مي‌كنيد كه مدعيان زيادي هم دارد!

بله در اين پست از اسم‌هايي مثل امير غفور، رضا سليماني، رضا قرا، سيدمهدي بازارگرد، عندليب، سهيل احمدي و دو سه بازيكن جوان و توانمند ديگر مي‌توان ياد كرد. روزي كه ولاسكو ​ اسم من را خط زد، مي‌گفت: كار اصلي ما در ليگ جهاني است، جايي كه من به سه بازيكن پشت خط‌زن صددرصد آماده نياز دارم تا در هريك از سفرهاي سنگين پرتعدادمان، روي يكي از آنها حساب كنم. راجع به خودم بايد بگويم جايگاه كنوني را با سختي زياد به دست آورده‌ام، پس حاضر نيستم آن را از دست بدهم.

فكر مي‌كرديد در نخستين حضور ثابت در تركيب تيم ملي به موفق‌ترين بازيكن در راهيابي ايران به ليگ جهاني تبديل شويد؟

با اطميناني كه به خودم داشتم مي‌دانستم كه مي‌توانم به تيم ملي كشورم خدمت كنم و اصلا برايم مهم نبود عنوان امتيازآورترين يا بهترين بازيكن ميدان را به دست آورم، ولي اين‌كه براي تيم ملي كشورم پرقدرت و تاثير گذار ظاهر شوم و بتوانم توان خود را نشان دهم خيلي برايم اهميت داشت. به هر حال اين‌كه محمودي اين عنوان‌ها را به دست آورد ماحصل تلاش و وظيفه‌شناسي همه و اتحاد كاملي بود كه در تيم به وجود آمده بود.

ليگ جهاني از چه زماني شروع مي‌شود و چگونه رقابت‌هاي آن دنبال خواهد شد؟

دو، سه ماه بعد قرعه‌كشي اين رقابت‌ها انجام مي‌شود و تيم‌ها در دور مقدماتي به چهار گروه چهار تيمي تقسيم مي‌شود. ما در دور مقدماتي با هريك از حريفانمان دو بار در ايران و دو بار در خاك حريف، روبه‌رو خواهيم شد و در مجموع 12 بازي در دور مقدماتي برگزار مي‌كنيم. از 23 مهر شروع مي‌شود و 25 اسفند به پايان مي‌رسد و بلافاصله از سوم يا چهارم فروردين هم اردوي تيم ملي براي ليگ جهاني شروع مي‌شود.

در حالي كه گفته مي‌شود واليباليست‌هاي ما در سال‌هاي اخير پول‌هاي خوبي گرفته‌اند گويا شما در سال گذشته بيش از 100 ميليون دريافت نكرديد؟

 

بله من بين 100 تا 150 ميليون از كاله دريافت كردم. اساسا در واليبال گفته مي‌شود رقم‌هاي زيادي جابه‌جا مي‌شود در حالي كه بيشتر از چهار يا پنج نفري دستشان به پول خوب نمي‌رسد و بقيه يا قراردادهاي آنچناني ندارند يا اصلا نمي‌توانند مبالغ قراردادشان را از باشگاه‌هايشان بگيرند، مثلا هنوز بازيكنان گيتي‌پسند نتوانسته‌اند بيش از 30 درصد مبالغ قرارداد سال گذشته خود را دريافت كنند يا فرهاد قائمي هنوز نتوانسته بيش از 40 درصد مبلغ قرارداد خود را از گنبد دريافت كند.

مگر كميته انضباطي فدراسيون، كمكي در اين زمينه به بازيكنان و مربيان نمي‌كند؟

متاسفانه يكي از بزرگ‌ترين نقاط ضعف فدراسيون در همين زمينه است كه واقعا در اعاده حق بازيكنان ناكام است. در حقيقت هيچ پشتوانه‌اي براي قراردادهاي بازيكنان وجود ندارد و دستمان به هيچ جايي بند نيست. مثلا هيچ كس نمي‌داند باشگاه سايپا به چه حقي مي‌تواند 10 درصد رقم قرارداد بازيكنان خود را به بهانه كسب نايب ‌قهرماني كسر كند. همين موضوع موجب مي‌شود اطمينان خاطر از بازيكنان سلب شود.

سال پيش در ليگي كاملا فشرده كه براي اولين بار از حالت دو قطبي هميشگي خود خارج شده بود، كاله پايان مقتدرانه‌اي از خود نشان داد و به قهرماني رسيد. در حالي كه همين كاله از كسب جام قهرماني آسيا و تكرار موفقيت‌هاي پيكان بازماند. فكر مي‌كنيد امسال به چه موفقيتي برسد؟

پارسال تيم ما با فراز و نشيب‌هاي زيادي روبه‌رو شد. حتي در ميانه‌هاي فصل و وقتي به دلايل مختلفي از جمله در اختيار نبودن و خستگي ملي‌پوشانمان دو، سه شكست را پذيرفتيم شماري از هواداران، ما را مورد بي‌احترامي قرار دادند. در حالي كه سليماني به عنوان مدير باشگاه در همه حال و حتي در آن روزهاي تلخ از ما حمايت كامل كرد، پشت بچه‌هاي تيم ايستاد و به ما گفت به شما ايمان دارم.

ماحصل همان برنامه‌ريزي‌ها و مديريت صحيح هم اين بود كه ما هرچه به پايان ليگ نزديك‌تر مي‌شديم تيم مقتدر‌تر مي‌شد و سرانجام به قهرماني بي‌چون و چرا دست پيدا كرد. البته به نظر من در رقابت‌هاي قهرماني باشگاه‌هاي آسيا هم تيم ما با ناكامي روبه‌رو نشد، چون اين نخستين حضورمان در اين مسابقه‌ها بود و هيچ يك از نماينده‌هاي پيشين واليبالمان مثل صنام، سايپا و پيكان نيز در نخستين حضور خود صاحب عنوان نشده بود در حالي كه ما با وجود مشكلات متعدد با كسب عنوان نايب‌قهرماني و افتخار به كشور برگشتيم. به هر حال كاله امسال براي موفقيت كامل‌تر خود برنامه‌ريزي اصولي و خوبي انجام داده است و در حالي كه با پخش شدن ملي‌پوشان بين 6 يا 7 تيم ليگي، رقابت فشرده‌تري در ليگ امسال به وجود مي‌آيد، ما هم تمرينات فشرده‌اي را پشت‌سر خواهيم گذاشت و با تدابير بهروز عطايي به سوي قهرماني حركت خواهيم كرد.

پس از ظهور بهنام محمودي، بهزاد محمودي نيز حضور نسبتا كوتاهي در واليبال ايران داشت و الان شهرام محمودي به عنوان پديده جديد ايران معرفي شده است. خانواده محمودي تا چه زماني خدمات خود را به واليبال ادامه خواهد داد؟

بايد بزودي منتظر ظهور پيام محمودي باشيد. او كه كوچك‌ترين برادر خانواده ماست پاسوري بلند قامت است كه اكنون با 17 سال سن در جوانان سايپا توپ مي‌زند. مطمئن باشيد بعدها از او زياد خواهيد شنيد.

چقدر براي ايران در ليگ جهاني شانس قائل هستيد؟ آيا تنها هدف ما در نخستين سال حضور، نيفتادن و باقي ماندن در اين رقابت‌هاست؟

اين اولين هدف ماست، يعني واليبال ما كه الان فراتر از آسياست و كشورهايي چون لهستان و صربستان را شكست داده و در​ كشور روسيه نيز برابر تيم ملي اين كشور، صاحب نتيجه 3 بر 2 شده است، نبايد از ليگ جهاني خارج شود. دومين هدف ما بايد نشان دادن توانايي‌هايمان به جهان و سومين هدف نيز حضور در جمع 6 تيم برتر دنيا در همان نخستين حضور باشد كه واقعا چنين اهدافي براي كشورمان قابل تحقق است، منوط به اين‌كه مسئولان بتوانند ولاسكو را حفظ كنند. بي‌ترديد تجربه‌هاي ولاسكو در ليگ جهاني الان براي واليبال ما كاملا باارزش و كمك‌كننده محسوب مي‌شود و در حقيقت او در اين برهه زماني مي‌تواند بيشترين كمك را به ما كند.

و در پايان؟

دست همه تماشاگران و هواداران تيم ملي درد نكند. از آنها واقعا ممنونم و از داورزني كه با مديريت صحيح خود، ايران را به ليگ جهاني رهنمون كرد. همين طور از فرهاد اعرابي، مربي خودم تشكر و قدرداني مي‌كنم.

مجيد عباسقلي - گروه ورزش


شهرام محمودی , والیبالیست , محمودی , تیم والیبال کاله ی آمل , کاله ی آمل , لیگ جهانی والیبال , لیگ برتر والیبال ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 1185 تاریخ : دوشنبه 03 مهر 1391 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
مراحل ساخت ورزشگاه 10 هزارنفری کاله آمل(عکس) mehdim
وادی و کریمی بهترین ؛برای پاسوری تیم ملی setareha
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
ستاره ی والیبال در مراسم عزاداری حسینی setareha
قانون تلخ والیبال کوبا شکسته شد setareha
ابتکار جدید فدراسیون جهانی والیبال برای توپ رسانی setareha
گزینه های جانشینی انتیگا setareha
گزینه های احتمالی مربیگری ایران setareha
لبیک یا حسین mojtaba83
پیشنهاد ترک ها به ستاره جوان والیبال ایران setareha
تهران، مقصد ستاره آینده والیبال setareha
جمالی: پیکان و بنز را مقایسه نکنید! setareha
نفرزاده: ایرانی ها از آنتیگا، آلکنو و لوزانو بهترند setareha
لوزانو: فعلا سکوت می کنم setareha
وقتی ارزش ها در والیبال حفظ می شود (عکس) setareha
پدرم را سرمربی تیم ملی والیبال ایران کنید! setareha
کریمی: با خداحافظی مهدوی، آماده خدمت به تیم ملی هستم mehdim
مبارزه فوق ستاره والیبال با بیماری ناشناخته setareha
برنامه هفته نخست لیگ برتر والیبال اعلام شد setareha
لژیونر والیبال چرا به ایران بازگشت؟ setareha
پاسور بعدی تیم ملی چه کسی خواهد بود؟ 13791379
تایپیک جامع ولادت اعضای والیبال فروم /m1982a m1982a
کارخانه: مسن‌های تیم ملی خودشان بروند setareha
عملکرد ایران در جام آسیا از نگاه سیچلو setareha
والیبال ایران یک مربی دیکتاتور می‌خواهد setareha
تورنمنت 4 جانبه به احترام مربی فقید والیبال setareha
بهبودی 4 گوشه زمین والیبال را بوسید setareha
پاسور تیم ملی والیبال رسماً خداحافظی کرد setareha
وقتی مهدوی کاپیتان سعید معروف بود (عکس) setareha
تیم ملی ب والیبال ایران بر بام آسیا ایستاد setareha
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید