close
تبلیغات در اینترنت
آق محمد سلاق:فدراسیون برای والیبال ساحلی کاری نکرده است/فقط به نورچشمی ها می رسند!!

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
آق محمد سلاق:فدراسیون برای والیبال ساحلی کاری نکرده است/فقط به نورچشمی ها می رسند!!
آق محمد سلاق:فدراسیون برای والیبال ساحلی کاری نکرده است/فقط به نورچشمی ها می رسند!!

خبرگزاری ورزش والیبال :بازیکن قدیمی تیم ملی والیبال ساحلی ایران با گلایه از ˈبی توجهی فدراسیون ˈ به این رشته ورزشی گفت: مسئولین کمیته والیبال ساحلی فقط به نورچشمی های خود توجه می کنند.

آق محمد سلاق در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: سال هاست تمرین می کنم و در رقابت های مختلف پرچم کشورم را بالا برده ام اما فدراسیون در مقابل هیچ کاری برای ما نکرده است.

وی ادامه داد: قرار بود این هفته برای شرکت در تور آسیا راهی چین شویم اما دانشگاه آزاد که قرار بود اسپانسر ما در این رقابت ها باشد حاضر نشد پولی به ما بدهد. بدون پول دیگر انگیزه ای برای شرکت در مسابقات ندارم.

خبرگزاری ورزش والیبال :بازیکن قدیمی تیم ملی والیبال ساحلی ایران با گلایه از ˈبی توجهی فدراسیون ˈ به این رشته ورزشی گفت: مسئولین کمیته والیبال ساحلی فقط به نورچشمی های خود توجه می کنند.

آق محمد سلاق در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: سال هاست تمرین می کنم و در رقابت های مختلف پرچم کشورم را بالا برده ام اما فدراسیون در مقابل هیچ کاری برای ما نکرده است.

وی ادامه داد: قرار بود این هفته برای شرکت در تور آسیا راهی چین شویم اما دانشگاه آزاد که قرار بود اسپانسر ما در این رقابت ها باشد حاضر نشد پولی به ما بدهد. بدون پول دیگر انگیزه ای برای شرکت در مسابقات ندارم.

** فدراسیون به والیبال ساحلی بی توجهی می کند

سلاق تاکید کرد: فدراسیون والیبال به رشته ساحلی هیچ اهمیتی نمی دهد در حالی که مسئولین همواره مدعی هستند که تمام امکانات را در اختیار این رشته گذاشته اند. ما هیچکدام از امکاناتی که ادعای آن را دارند را ندیده ایم.

وی افزود: کیفیت زمین ساحلی فدراسیون در حد یک زمین خاکی است. اردوهای ما بسیاری مواقع در این زمین برگزار می شود در حالیکه علاوه بر کیفیت پایین ماسه، شرایط آب و هوایی تهران نیز با کشورهایی که باید در آن مسابقه دهیم فرق می کند.

بازیکن تیم ملی والیبال ساحلی ایران گفت: این ها درد والیبال ساحلی ایران است اما هیچگاه مسئولین فدراسیون و کمیته ساحلی از بازیکنان نپرسیدند که شما چه مشکلاتی دارید. امکانات ما در مقایسه با دیگر کشورهای آسیایی در حد صفر است.

** مصاحبه خجسته انگیزه ما برای قهرمانی در آسیا شد

سلاق خاطرنشان کرد: پیش از بازی های آسیایی گوانگجو شش ماه در تهران اردو داشتیم در حالی که می دانستیم این اردو به ضرر ماست. بهتر بود به جای تهران در کیش، رودسر یا رامسر اردو برگزار می شد که هم آب و هوا و هم زمین بهتری دارند.

وی گفت: برای نخستین بار در بازی های آسیایی شرکت کردیم و فقط با یک باخت پنجم شدیم. این شکست هم در مقابل تیمی بود که بارها در مسابقات مختلف بین المللی شرکت کرده است. پس از این مسابقات هیچکس پیگیری نکرد که ما چه مشکلی داشتیم که در این بازی باختیم.

بازیکن تیم ملی والیبال ساحلی افزود: در آن زمان احمد خجسته که ریاست کمیته والیبال ساحلی را بر عهده داشت با رسانه ها مصاحبه کرد و مدعی شد که ما عمدا در این مسابقات باختیم. برخورد بسیار بدی که با ما شد کار را به جایی رساند که می خواستم ورزش را کنار بگذارم اصرار حمید موحدی من را در والیبال ساحلی نگه داشت.

وی تصریح کرد: هنوز آن مصاحبه ها را نگه داشته ام و همان حرف ها انگیزه ای شد تا در مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه به مقام نخست دست پیدا کنیم و ثابت کنیم که در مورد ما اشتباه کرده اند.

** وقتی حقوقی ندارم خرج خانواده ام را چه کسی می دهد؟

سلاق گفت: در بازی های آسیایی پنجم شدیم و پس از آن در آسیا قهرمان اما هیچ کاری برای ما نکردند. شش ماه است به اردو می رویم اما هیچ حقوقی به ما داده نمی شود. سوال من این است که در این شرایط خرج خانواده من را چه کسی باید تامین کند؟ پیش از بازی های آسیایی از مسئولین فدراسیون خواستیم که اگر نمی توانند به ما حقوق بدهند حداقل اردو را در شهر خودمان برگزار کنند تا به خانواده هایمان رسیدگی کنیم اما با این خواسته ما مخالفت کردند.

وی افزود: پیش از بازی های آسیایی گوانگجو کمیته ملی المپیک به تمام ورزشکاران حاضر در این مسابقات پنج میلیون تومان داد اما پس از گذشت دو سال از این بازی ها هنوز ما این مبلغ را نگرفته ایم و فدراسیون هم قدمی برای دادن حق ما برنداشته است.

** 206 تبدیل شد به واحدهای 500 هزار تومانی

بازیکن تیم ملی والیبال ساحلی گفت: پیش از رقابت های قهرمانی آسیا حمید موحدی از طرف رییس فدراسیون والیبال گفت که برای رتبه نخست این مسابقات خودرو 206 به عنوان پاداش در نظر گرفته شده است. شاید چون هیچکس فکر نمی کرد ما به قهرمانی برسیم این پاداش را تعیین کرده بودند.

وی افزود: پس از اینکه با قهرمانی به کشور بازگشتیم ابتدا گفتند که به جای خودرو، 20 میلیون تومان وجه نقد دریافت می کنیم. این 20 میلیون بعدا تبدیل شد به 20 سکه بهار آزادی و در نهایت ظاهرا تبدیل شد به 20 واحد حواله که هنوز نگرفته ایم و ظاهرا 500 هزار تومانی است که جمعا می شود 10 میلیون تومان!

** تا لیگ نباشد هیچ پیشرفتی نمی کنیم

سلاق گفت: تا یک روز قبل از مسابقات قهرمانی کشور در ارومیه تیم ما اسپانسری نداشت و معلوم نبود بتوانیم در این رقابت ها شرکت کنیم. این در شرایطی است که ما در تمام مسابقات داخلی روی سکو می رویم.

وی افزود: تا زمانی که والیبال ساحلی لیگ نداشته باشد تا بازیکنان به طور مداوم تمرین کنند و منبع درآمدی داشته باشند هیچ پیشرفتی نخواهیم داشت. در حال حاضر مشخص نیست دوره بعدی مسابقات قهرمانی کشور چه زمانی و در چه شهری برگزار می شود تا ما خود را آماده نگه داریم.

** برای لیگ همه چیز داریم جز اسپانسر

بازیکن تیم ملی والیبال ساحلی گفت: برای برگزاری این لیگ همه شرایط مثل بازیکنان خوب و زمین های با کیفیت وجود دارد. نداشتن اسپانسر تنها مشکل در راه برگزاری لیگ والیبال ساحلی است.

وی ادامه داد: فدراسیون برای حل این مشکل باید فکری کند و رسانه ها هم با حمایت از والیبال ساحلی اسپانسر ها را به سوی این رشته جذب کنند.

** نحوه برگزاری مسابقات قهرمانی کشور بسیار بد است

قهرمان والیبال ساحلی ایران درباره دو دوره مسابقات سال 91 در نور و ارومیه گفت: نحوه برگزاری این مسابقات نسبت به سال های گذشته بسیار بد شده است. در هر دو مسابقه خیلی دیر درباره زمان و مکان اطلاع رسانی شد.

وی افزود: نحوه قرعه کشی رقابت ها هم مشکلات زیادی دارد. در تمام مسابقات گروه بندی باید در چهار یا شش گروه انجام شود و برنامه مسابقات تا فینال نیز مشخص باشد اما در رقابت های ارومیه شش گروه داشتیم و مشخص نبود پس از صعود چه تیمی با چه تیمی بازی خواهد داشت. این مسائل باعث به وجود آمدن حرف و حدیث هایی میان بازیکنان شد.

** ظاهرا می خواهد از نورچشمی ها حمایت کنند

سلاق تاکید کرد: زمانی که در رقابت های نور درباره علت مشخص نبودن حریف بعدی تیم ها پرس و جو کردیم نادر انصاری دبیر کمیته والیبال ساحلی گفت که ما تشخیص می دهیم که برنامه رقابت ها به این شکل باشد تا کیفیت بازی ها بالا برود. انصاری مدعی بود این من هستم که تصمیم می گیرم چه کسی با چه کسی مسابقه دهد.

وی افزود: به نظر می رسد در کمیته والیبال ساحلی کسانی هستند که می خواهند از برخی ورزشکاران حمایت کنند. از رییس کمیته می خواهم به این مسائل رسیدگی کند. همه بازیکنان باید در چشم فدراسیون یکسان باشند.

** با موحدی و خجسته برخورد بدی شد

بازیکن تیم ملی والیبال ساحلی گفت: ممکن است حمید موحدی و احمد خجسته ایراداتی در کار خود داشته باشند اما باید بدانیم که این دو نفر زحمات زیادی برای والیبال ساحلی کشیدند اما فدراسیون آنها را به شکل بدی کنار گذاشت.

وی ادامه داد: این در شرایطی است که موحدی از تمام زندگی خود برای والیبال ساحلی زد.

** برنامه ای برای قهرمانی آسیا ندارند

سلاق گفت: دو ماه دیگر مسابقات قهرمانی کشور در چین برگزار می شود اما نه کادر فنی تیم ملی مشخص است و نه کمیته ساحلی برنامه ای دارد.

وی افزود: فقط حرف از جوانگرایی می زنند اما هنوز هیچ اقدام عملی در این زمینه نشده است. بارها گفته ام که باید در رقابت های بین المللی یک تیم جوان و یک تیم باتجربه در کنار هم اعزام شوند. این کاری است که در تمام دنیا انجام می شود. ساخته شدن یک بازیکن والیبال ساحلی به حداقل شش سال زمان نیاز است و باید به جوانان فرصت داد.

** ما جایی نداشتیم اما نورچشمی ها در خوابگاه بودند

بازیکن قدیمی تیم ملی والیبال ساحلی ایران درباره کلاس مربیگری بین المللی تهران گفت: این برای نخستین بار بود که چنین کلاسی در ایران برگزار می شد و من هم نمی خواستم این فرصت را از دست بدهم. مدرس کلاس به نکات فنی و ریزی اشاره کرد که خیلی تلاش کردم در رقابت های قهرمانی کشور هم آنها را اجرا کنم.

وی افزود: با این وجود نحوه برگزاری کلاس بسیار بد بود. محل برگزاری آن هیچ امکاناتی نداشت و جایی برای استراحت ما در نظر گرفته نشده بود.

سلاق گفت: من به همراه چهار نفر دیگر از فدراسیون دوچرخه سواری جایی را به عنوان خوابگاه اجاره کردیم در حالی که نورچشمی های مسئولین کمیته ساحلی به صورت رایگان در خوابگاه فدراسیون والیبال اسکان داده شدند.

گفت و گو از : محمدحسین آجورلو


والیبال ساحلی , آق محمد سلاق ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 695 تاریخ : سه شنبه 04 مهر 1391 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
با بهترین جایگزین های تلگرام آشنا شوید fns4565
کولاکوویچ بازیکنانش را انتخاب کرد sasha68
لیگ ملت های والیبال 13791379
6 بازیکن جدید به اردوی تیم ملی والیبال اضافه می‌شوند 13791379
برنامه اردوی نخست تیم ملی بانوان 13791379
والیبال ایران از افول در لیگ جهانی تا اولین مدال جهانی mojtaba83
کارخانه: با نام جدید در جام باشگاه‌های آسیا شرکت می‌کنیم/ برخی عوام‌فریبی میکنند mojtaba83
لیست جدید تیم ملی والیبال اعلام شد mojtaba83
دعوت ژاپن و استونی از تیم ملی والیبال 13791379
۳۷ بازیکن به اردوی تیم ملی والیبال دعوت شدند 13791379
جام جهانی فوتبال_2018 13791379
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 13791379
عکس رومانتیک زن و شوهر 13791379
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید