close
بهترین متخصص ارتودنسی
اطلاعاتی کامل از رقابت های لیگ جهانی والیبال world league volleyball

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
اطلاعاتی کامل از رقابت های لیگ جهانی والیبال world league volleyball
اطلاعاتی کامل از رقابت های لیگ جهانی والیبال world league volleyball

خبرگزاری ورزش والیبال :تیم‌هایی که مجوز حضور در لیگ جهانی والیبال را دریافت می‌کنند باید مبلغ زیادی که گفته می‌شود معادل حدود یک‌میلیون دلار است را به‌عنوان وثیقه نزد فدراسیون جهانی بگذارند و این مبلغ تضمینی برای رعایت و توجه تمامی کشورها به قوانین و مقررات فدراسیون جهانی در برگزاری لیگ جهانی خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال، از جمله این قوانین و تعهدات می‌توان به فیلمبرداری، نحوه پخش مسابقات و البته ضمانت شهرداری آن شهری اشاره کرد که قرار است تیم ملی والیبال آن کشور بازی‌های خانگی‌اش را در آنجا میزبانی کند. البته فدراسیون جهانی در قانونی نانوشته به حضور بانوان در ورزشگاه‌ها هم توجه ویژه‌ای دارد و این مهم برایش از اهمیت بسزایی برخوردار است.

خبرگزاری ورزش والیبال :تیم‌هایی که مجوز حضور در لیگ جهانی والیبال را دریافت می‌کنند باید مبلغ زیادی که گفته می‌شود معادل حدود یک‌میلیون دلار است را به‌عنوان وثیقه نزد فدراسیون جهانی بگذارند و این مبلغ تضمینی برای رعایت و توجه تمامی کشورها به قوانین و مقررات فدراسیون جهانی در برگزاری لیگ جهانی خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال، از جمله این قوانین و تعهدات می‌توان به فیلمبرداری، نحوه پخش مسابقات و البته ضمانت شهرداری آن شهری اشاره کرد که قرار است تیم ملی والیبال آن کشور بازی‌های خانگی‌اش را در آنجا میزبانی کند. البته فدراسیون جهانی در قانونی نانوشته به حضور بانوان در ورزشگاه‌ها هم توجه ویژه‌ای دارد و این مهم برایش از اهمیت بسزایی برخوردار است.

فواید حضور در لیگ جهانی

اما لیگ جهانی والیبال چیست و در این میدان ارزشمند چه فاکتورهایی وجود دارد که حضور در آن تا این حد برای تیم‌ها غرورانگیز است؟ برای پاسخ به این سؤال می‌توان از زوایای مختلفی لیگ جهانی والیبال را مورد ارزیابی قرار داد. مهم‌ترین نکته در این خصوص هرچه بیشتر دیده شدن کشورها از سوی رسانه‌های تصویری، شنیداری و مکتوب است. از فواید دیگر این حضور می‌توان به آبدیده شدن بازیکنان در کوران این بازی‌ها و صیقل خوردن استعدادها و افزایش تجربه بین‌المللی آنان برای موفقیت هرچه بیشتر در رویدادهای بزرگی چون المپیک، قهرمانی جهان و جام‌جهانی اشاره کرد.

حسن دیگر این رقابت‌ها برگزاری سالانه آن است و نکته آخر دستیابی به منابع مالی جدید برای فدراسیون‌های عضو تشکیلات فدراسیون جهانی والیبال است که از آن می‌توانند در جهت توسعه و تعمیم این رشته استفاده کنند. شرایطی مشابه با آنچه تیم‌ها در چمپیونز لیگ فوتبال از آن برخوردارند؛ لیگی که از لحاظ اقتصادی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و تیم‌های شرکت‌کننده از این حیث حسابی منتفع می‌شوند. چند اسپانسر مطرح طرف قرارداد با فدراسیون جهانی والیبال هستند و تیم‌های شرکت‌کننده در واقع از فعالیت‌های تجاری و سوددهی این اسپانسرها، به مقاصد مالی خود می‌رسند. تیم‌های شرکت‌کننده درصورت صعود به مراحل بالاتر از حضور در این مسابقات صاحب درآمد خوبی خواهند شد و در حقیقت حضور در لیگ جهانی والیبال را می‌توان به منزله ورود به دنیای اقتصادی والیبال دانست.

۱۶ تیم در چهار گروه

در لیگ جهانی والیبال ۱۶تیم حضور دارند که در ابتدا تیم‌ها به چهار گروه چهارتیمی تقسیم می‌شوند و تیم‌های حاضر در هرگروه به‌صورت رفت و برگشت مسابقات خود را در کشور خودشان و رقیبان همگروه پشت‌سر می‌گذارند. پس از پایان مرحله گروهی بازی‌ها شش تیم به مرحله نهایی صعود می‌کنند و به‌صورت متمرکز در یک کشور که میزبان این مرحله خواهد بود، برای کسب عناوین برتر رقابت خواهند کرد. میزبان مرحله پایانی همه‌ساله قبل از شروع بازی‌های هر دوره توسط فدراسیون جهانی والیبال(FIVB) انتخاب خواهد شد و کشورها می‌توانند درخواست خود را ماه‌ها قبل از شروع دور مقدماتی به دبیرخانه فدراسیون جهانی در لوزان سوئیس ارسال کنند. نکته حائز اهمیت این است که هرساله تیم‌های پانزدهم و شانزدهم لیگ جهانی، برای ماندن در لیگ سال آینده باید با کشورهای داوطلب ورود به این لیگ، مسابقه انتخابی برگزار کنند. بنابراین تیم‌های اول تا چهاردهم اتوماتیک‌وار در مسابقات سال بعد از آن حضور خواهند داشت و به قول معروف پای ثابت لیگ‌جهانی خواهند بود.

پاداش دلاری برای تیم‌ها و بازیکنان

در این سال‌ها لیگ جهانی والیبال به محل رقابت تجاری برای تیم‌های شرکت‌کننده مبدل شده و هر تیم و بازیکنانش به غیر از سود تبلیغاتی محصولات داخلی و بین‌المللی، در پایان بازی‌ها با توجه به رتبه‌اش در جدول مسابقات، جدا از پس گرفتن یک میلیون دلار ودیعه ورودی، مبلغ قابل‌توجهی نیز به‌عنوان پاداش حضور بسته به کسب رتبه‌ در خاتمه بازی‌ها دریافت می‌کند. در بیست و چهارمین دوره این بازی‌ها که بهار سال آینده برگزار خواهد شد، دو تیم هلند و ایران جانشین ژاپن و پرتغال شدند و سایر تیم‌های شرکت‌کننده را هم تیم‌های لهستان، فنلاند، آلمان، ایتالیا، بلغارستان، روسیه، کانادا، کره‌جنوبی، آمریکا، آرژانتین، فرانسه، کوبا، صربستان و برزیل تشکیل می‌دهند.

نکاتی درباره لیگ جهانی والیبال:

مسابقات لیگ جهانی والیبال از سال ۱۹۹۰ به این سو هرساله برگزار می‌شود.

مسابقات والیبال لیگ جهانی هر سال برگزار می‌شود. تورنمنت مشابهی نیز برای بانوان به نام “جایزه بزرگ جهانی والیبال” برپا می‌شود.

فدراسیون جهانی والیبال دائما قوانین لیگ جهانی را تغییر می‌دهد تا بر ارزش فنی بازی‌ها و نیز جذابیت آنها برای تماشاگران بیفزاید،‌ با وجود این یک سری قوانین اصلی در این تورنمنت وجود دارد.

• تیم‌های شرکت‌کننده در لیگ جهانی از طریق بازی‌های انتخابی به تورنمنت راه نمی‌یابند، بلکه خود فدراسیون جهانی از آنها دعوت به حضور می‌کند.

• تیم‌های حاضر باید حق پخش تلویزیونی این مسابقات را برای کشور خود خریداری نمایند.

• تورنمنت حداقل به دو بخش تقسیم می‌شود. مرحله مقدماتی (که اغلب مرحله بین قاره‌ای می‌باشد،‌ در نقاط مختلف جهان برگزار می‌شود. بخش نهایی اما در یک مکان انجام می‌شود.

• در مرحله مقدماتی تیم‌ها گروه‌بندی می‌شوند. هر تیم چهار بازی با هم‌گروهی‌هایش انجام می‌دهد، دو بازی در خانه و دو بازی خارج از خانه. در هر آخر هفته دو بازی انجام می‌گیرد.

• بعد از دور مقدماتی، برترین تیم‌ها راهی مرحله بعدی می‌شوند. تعداد تیم‌های صعودکننده بستگی به کل تیم‌های شرکت‌کننده و نیز چارچوب و قوانین بازی‌ها دارد.

• میزبان این رقابت‌ها به طور مستقیم به مرحله پایانی راه می‌یابد.

• فدراسیون جهانی والیبال تاکنون چند شیوه را برای مرحله نهایی امتحان کرده است: شش تیم برتر، یا چهار تیم برتر و دور یک چهارم نهایی و نیمه نهایی. در نهایت اما از مجموع این قوانین، شیوه جدید برگزاری تعیین شد. تیم‌های راه‌یافته به یک چهارم نهایی به دو گروه تقسیم می‌شوند و دو تیم برتر هر گروه به مرحله نیمه‌نهایی و سپس فینال صعود می‌کنند.

• در مرحله مقدماتی هر تیم ۱۸ بازیکن دارد که مربی تیم برای هر آخر هفته ۱۲ بازیکن را انتخاب می‌کند. در مرحله پایانی اما فقط ۱۲ بازیکن اجازه بازی دارند.

برنامه‌ریزی فدراسیون جهانی برای این مسابقات با وجود تمام تغییراتی که تاکنون داشته، موفقیت‌آمیز بوده است، چراکه لیگ جهانی اکنون به مهم‌ترین رخداد والیبال در جهان تبدیل شده است. جوایز نقدی قابل توجه،‌ که از سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۴ از یک میلیون به سیزده میلیون دلار افزایش پیدا کرده، نقص قدمت و پرستیژ این مسابقات را جبران کرده است.

با موفقیت این تورنمنت،‌ فدراسیون جهانی والیبال از سال ۱۹۹۳ تورنمنتی مشابه با نام ” جایزه بزرگ جهانی والیبال” برای بانوان راه‌اندازی کرد.

در دهه ۹۰ ایتالیایی‌ها حاکم مطلق این رقابت‌ها بودند و در هر سه دوره اول قهرمان شدند.

در سال ۱۹۹۳ تیم ملی برزیل که قهرمان المپیک هم بود، از امتیاز میزبانی به خوبی استفاده کرده و قهرمان این رقابت‌ها شد، اما در دو سال بعد از آن دوباره نوبت به ایتالیایی‌ها رسید.

در سال ۱۹۹۶ تیم ملی هلند که بعد هم قهرمان المپیک شد، در دیدار فینال در پنج ست ایتالیا را شکست داد، ‌اما سال بعد دوباره تیم ایتالیا قهرمانی را به دست آورد.

در سال ۱۹۹۸ و پیش از این که ایتالیا در سال‌های ۱۹۹۹ و ۲۰۰۰ تعداد موفقیت‌هایش را به هشت قهرمانی در طول یازده سال برساند، تیم کوبا قهرمان این مسابقات شد.

در سال ۲۰۰۱ با وجود برتری ایتالیا بر برزیل در سه ست، دوران سیطره این تیم بر لیگ جهانی به پایان رسید. برزیل با قهرمانی در سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۷ به تعداد عناوین خود در لیگ جهانی افزود.

پیش از آن، تیم روسیه در سال ۲۰۰۲ یک بار قهرمان شده بود.

در سال ۲۰۰۸ تیم آمریکا به حاکمیت برزیل بر این تورنمنت خاتمه داد و برای اولین بار عنوان اول این مسابقات را به دست آورد.
اما در دو سال بعد هم این برزیلی‌ها بودند که عناوین قبلی خود را تکرار کردند.

در سال ۲۰۱۱ روسیه برای دومین بار صاحب مقام اول این رقابت‌ها شد و این بار هم در فینال برزیل را شکست داد.

فهرست میزبانان و قهرمانان دوره‌های مختلف:

۱۹۹۰ در اوزاکا: ایتالیا
۱۹۹۱ در میلان: ایتالیا
۱۹۹۲ در جنوا: ایتالیا
۱۹۹۳ در سائو پائولو: برزیل
۱۹۹۴ در میلان: ایتالیا
۱۹۹۵ در ریو دو ژانیرو: ایتالیا
۱۹۹۶ در روتردام: هلند
۱۹۹۷ در مسکو: ایتالیا
۱۹۹۸ در میلان: کوبا
۱۹۹۹ در ماردل پلاتا: ایتایا
۲۰۰۰ در روتردام: ایتالیا
۲۰۰۱ در کاتوویتس: برزیل
۲۰۰۲ در بلو هوریزونته: روسیه
۲۰۰۳ در مادرید: برزیل
۲۰۰۴ در رم: برزیل
۲۰۰۵ در بلگراد: برزیل
۲۰۰۶ در مسکو: برزیل
۲۰۰۷ در کاتوویتس: برزیل
۲۰۰۸ در ریو دو ژانیرو: آمریکا
۲۰۰۹ در بلگراد: برزیل
۲۰۱۰ در کوردوبا: برزیل
۲۰۱۱ در دانتسیگ: روسیه
۲۰۱۲ در صوفیه: لهستان

فهرست تعداد مدال‌ها

برزیل (۱۶ مدال): ۹ طلا، ۳ نقره، ۴ برنز

ایتالیا (۱۳ مدال): ۸ طلا، ۳ نقره، ۲ برنز

روسیه (۱۴ مدال): ۲ طلا، ۵ نقره، ۷ برنز

کوبا (۸ مدال): ۱ طلا، ۵ نقره، ۲ برنز

هلند (۳ مدال): ۱ طلا، ۱ نقره، ۱ برنز

آمریکا (۳ مدال): ۱ طلا، ۲ برنز

لهستان (۲ مدال): ۱طلا، ۱ برنز

صربستان (۷ مدال): ۴ نقره، ۳ برنز

فرانسه (۱ مدال): ۱ نقره


اطلاعاتی کامل از رقابت های لیگ جهانی والیبال world league volleyball ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 19947 تاریخ : چهارشنبه 05 مهر 1391 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... atefeh-78
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
جام جهانی فوتبال_2018 fkh1661
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
عکس رومانتیک زن و شوهر fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید