close
بهترین متخصص ارتودنسی
پیش بینی فوتبال
والیبالیست‌های جوان در عین شایستگی از صعود به فینال بازماندند

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
والیبالیست‌های جوان در عین شایستگی از صعود به فینال بازماندند
والیبالیست‌های جوان در عین شایستگی از صعود به فینال بازماندند

خبرگزاری ورزش والیبال :در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های والیبال قهرمانی جوانان آسیا، تیم ایران با نتیجه 3بر 2 از چین شکست خورد و از صعود به فينال بازماند.

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، تیم ملی والیبال جوانان ایران در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیا به مصاف چین رفت و با نتيجه سه بر دو و امتیازهای (25-21 ، 23-25 ، 19-25، 25-15 و 15- 19-17) شكست خورد و به فينال نرسيد.

خبرگزاری ورزش والیبال :در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های والیبال قهرمانی جوانان آسیا، تیم ایران با نتیجه 3بر 2 از چین شکست خورد و از صعود به فينال بازماند.

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، تیم ملی والیبال جوانان ایران در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیا به مصاف چین رفت و با نتيجه سه بر دو و امتیازهای (25-21 ، 23-25 ، 19-25، 25-15 و 15- 19-17) شكست خورد و به فينال نرسيد.

چینی‌ها که یکی دو سالی است در میان قدرت های والیبال آسیا خود را مطرح کرده‌اند و در رده بزرگسال حتی بهتر از کره جنوبی و ژاپن نتیجه می‌گیرند، در این رقابت‌ها برای کسب مدال طلا راهی ارومیه شده و تمام بازی‌های قبلی خود را با پیروزی پشت سر گذاشته‌اند.

 

 

تیم ملی والیبال جوانان ایران نیز با هدایت فرهاد نفرزاده در مرحله مقدماتی و حذفی این بازی‌ها برابر تیم‌های ترکمنستان، استرالیا، تایوان، هند و تایلند به برتری رسیده بود. هر دو تیم ایران و چین با صعود به مرحله نیمه نهایی جواز حضور در جام جهانی والیبال را کسب کرده و در این دیدار برای راهیابی به فینال به مصاف یکدیگر رفته بودند.

 

 

داورزنی رئیس فدراسیون، افشاردوست دبیر و حلیم شرعی نایب رئیس فدراسیون، منظمی مدیر تیم‌های ملی والیبال و کریمی رئیس هیات والیبال ارومیه برای تماشای این دیدار به سالن شش هزار نفری ارومیه آمده بودند.

 

 

تیم ایران در این دیدار با ترکیب بازیکنانی چون عبادی‌پور، نصر اصفهانی، حسین آبادی، فلاح محمدی و شهسواری بازی را آغاز کرد.

 

 

ست نخست:

ملی‌پوشان ایران که پس از کسب سهمیه جام جهانی انگیزه زیادی برای پیروزی در این دیدار و صعود به فینال را داشتند، در شروع مسابقه کولاک کردند و خیلی زود شش امتیاز از حریف پیش افتادند. بازی هوشمندانه حسین‌آبادی و آبشارهای فنی وی کاملا دفاع روی تور حریف را گیج کرده بود. هواداران کم تعداد حاضر در سالن یکصدا ایران را تشویق می‌کردند. حتی زمانی که بازیکنان ایران مرتکب اشتباه می‌شدند با لهجه شیرین آذری یکصدا فریاد می‌زدند "عیبی یخ" (اشکالی ندارد)!

 

 

شهاب احمدی با قامت رشید و پروازهای تماشایی خود بالاتر از دست همه مدافعان روی تور حریف آبشار می زد. تیم ایران برای پیروزی سر از پا نمی شناخت. در حالی که همچنان بازی با اختلاف پنج امتیاز به سود ایران دنبال می‌شد، به تدریج بازیکنان چین هم خودی نشان دادند و با ایجاد سد دفاعی سه نفره تلاش کردند تا مسیر آبشارهای قدرتی بازیکنان ایران را مسدود کنند. حربه ای که موثر واقع شد و در اواسط ست نخست اختلاف امتیازها را کاهش داد. اما در نهایت تدابیر تاکتیکی فرهاد نفرزاده و تعویض‌های به موقع او بر تاکتیک دفاعی چینی‌ها چیره شد. ایران این ست را با سرویس های خوب رزاقی و آبشارهای طلایی فلاح محمدی با امتیاز 25-21 به سود خود تمام کرد.

 

 

ست دوم:

چینی‌ها که اصلا دوست نداشتند در این بازی شکست بخورند در امتیازهای ابتدایی پایاپای ایران پیش رفتند. تیم ایران با تمرکز روی توپ‌های بلند و بهره‌گیری از توانایی‌های فردی شهاب احمدی امتیاز می‌گرفت. در مقابل چینی‌ها بازی ترکیبی خوبی به نمایش گذاشته بودند و از چپ و راست امتیاز می‌گرفتند. تا جایی که در اواسط این ست حتی از ایران یکی، دو امتیاز جلو افتادند. "مائو تیانی" پشت خط زن هوشمند چین با فرصت طلبی به خوبی توپ را در فضای خالی پشت دفاع روی تور ایران می نشاند.

 

 

تیم ملی والیبال جوانان پین در اواسط ست دوم از ایران پیش افتاد و برتری امتیازهای خود را تا عدد 5 افزایش داد. نفرزاده برای اینکه از آماج حملات حریف بکاهد و شاگردانش را به بازی برگرداند وقت استراحت فنی گرفت. اگرچه تیم ایران در دقایق پایانی ست دوم خیلی خوب کار کرد و بازیکنان ایران غیرتی بازی کردند اما در نهایت این ست با امتیاز 25-23 به سود چین تمام شد.

 

 

ست سوم:

در ادامه این بازی هیچ یک از دو تیم سر تسلیم شدن نداشتند. چینی‌ها با نمایش یک بازی انتحاری خیلی زود از ایران پیش افتادند. در مقابل شاگردان نفرزاده که می‌دانستند در صورت واگذاری این ست کار به مراتب دشواری برای صعود به فینال خواهند داشت از جان و دل مایه می‌گذاشتند تا امتیازهای از دست رفته را جبران کنند.

 

بازی به سود چینی‌ها پیش می رفت. میلاد عبادی‌پور، بازیکن آذری تیم ملی جوانان که یکصدا از سوی تماشاگران حاضر در سالن تشویق می‌شد سعی می‌کرد تا با تکیه بر تاکتیک فردی‌اش برای ایران امتیاز بگیرد. "لی لیانگ" بازیکن شماره هفت چینی‌ها بدون تردید یکی از بهترین‌های این میدان بود که در تاکتیک‌های سرویس و آبشار بی نقص کار می‌کرد. در حالی که تماشاگران حاضر در سالن حتی یک دقیقه هم دست از تشویق تیم ایران نمی‌کشیدند، بازی با اختلاف چهار امتیاز به سود چینی‌ها دنبال می‌شد. بازیکنان ایران در برابر تیم منسجم و هماهنگ چین نمی‌توانستند کاری از پیش ببرند. در نهایت این ست نیز با امتیاز 25-19 به سود ایران تمام شد.

 

 

ست چهارم:

ایران در ست چهارم چیزی برای از دست دادن نداشت. بازیکنان ایران برای صعود به فینال باید چین را شکست می‌دادند. دو تیم تا وقت استراحت فنی پایاپای یکدیگر پیش رفتند اما در نهایت این ملی‌پوشان ایران بودند که موفق شدند 3 امتیاز از چین پیش بیافتند. بازی خوب عبادی‌پور و دفاع عالی از فلاح محمدی حملات چین را خنثی می‌کرد. انگار بازیکنان ایران در ست چهارم متحول شده بودند. تیمی که دو ست را به حریف واگذار کرده بود حالا بدون نقص بازی می کرد. برعکس این چینی‌ها بودند که راحت امتیاز می‌دادند. پاس‌های سرعتی رزاقی و آبشارهای تماشایی محمدی دور از دست دریافت کننده های چین در زمین می‌نشست.

 

 

در ست چهارم تک تک بازیکنان ایران ستاره بودند. سرمربی تیم چین که می‌دید نمی تواند تیمش را جمع و جور کند تسلیم شد و بازیکنان ذخیره خود را به میدان فرستاد تا ترکیب اصلی برای ست آخر استراحت کنند. ست چهارم این دیدار با امتیاز 25- 15 به سود ایران تمام شد تا تکلیف فینالیست این بازی‌ها در ست پنجم مشخص شود.

 

 

ست پنجم:

در حالی که بازی به اوج حساسیت خود رسیده بود، ست پنجم آغاز شد. بازیکنان ایران که عطش زیادی برای پیروزی داشتند 2 امتیاز اول را گرفتند. آبشارهای سهمگین نصر اصفهانی مهار ناشدنی بود. تیم ایران در توپ و میدان جلو افتاده بود اما دو تيم در امتيازها برابر شدند و بازي از امتياز 14 پاياپاي پيش مي‌رفت تا اينكه ملي‌پوشان كشورمان با وجود بازي فوق‌العاده خود نتوانستند حريف خود را مغلوب كنند تا اينكه بازي با امتياز 19-17 به سود چين به پايان رسيد.

 

 

 

در ديگر دیدار اين مرحله تیم‌های ژاپن و هند به ديدار هم رفته‌اند.


نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 643 تاریخ : پنجشنبه 13 مهر 1391 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
وادی و کریمی بهترین ؛برای پاسوری تیم ملی setareha
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
ستاره ی والیبال در مراسم عزاداری حسینی setareha
قانون تلخ والیبال کوبا شکسته شد setareha
ابتکار جدید فدراسیون جهانی والیبال برای توپ رسانی setareha
گزینه های جانشینی انتیگا setareha
گزینه های احتمالی مربیگری ایران setareha
لبیک یا حسین mojtaba83
پیشنهاد ترک ها به ستاره جوان والیبال ایران setareha
تهران، مقصد ستاره آینده والیبال setareha
جمالی: پیکان و بنز را مقایسه نکنید! setareha
نفرزاده: ایرانی ها از آنتیگا، آلکنو و لوزانو بهترند setareha
لوزانو: فعلا سکوت می کنم setareha
وقتی ارزش ها در والیبال حفظ می شود (عکس) setareha
پدرم را سرمربی تیم ملی والیبال ایران کنید! setareha
کریمی: با خداحافظی مهدوی، آماده خدمت به تیم ملی هستم mehdim
مبارزه فوق ستاره والیبال با بیماری ناشناخته setareha
برنامه هفته نخست لیگ برتر والیبال اعلام شد setareha
لژیونر والیبال چرا به ایران بازگشت؟ setareha
پاسور بعدی تیم ملی چه کسی خواهد بود؟ 13791379
تایپیک جامع ولادت اعضای والیبال فروم /m1982a m1982a
کارخانه: مسن‌های تیم ملی خودشان بروند setareha
عملکرد ایران در جام آسیا از نگاه سیچلو setareha
والیبال ایران یک مربی دیکتاتور می‌خواهد setareha
تورنمنت 4 جانبه به احترام مربی فقید والیبال setareha
بهبودی 4 گوشه زمین والیبال را بوسید setareha
پاسور تیم ملی والیبال رسماً خداحافظی کرد setareha
وقتی مهدوی کاپیتان سعید معروف بود (عکس) setareha
تیم ملی ب والیبال ایران بر بام آسیا ایستاد setareha
سرمربی آینده ایران چه کسی است ؟ sasha68
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید
کدبازان>