close
تبلیغات در اینترنت
عباسعلی میر حسینی: با قهرمانی در نیم فصل کارمان دشوارتر شد

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
عباسعلی میر حسینی: با قهرمانی در نیم فصل کارمان دشوارتر شد
عباسعلی میر حسینی: با قهرمانی در نیم فصل کارمان دشوارتر شد

خبرگزاری ورزش والیبال :تیم پیشگامان کویر یزد به عنوان شگفتی‌ساز لیگ برتر والیبال، نیم فصل را با قهرمانی پشت سرگذاشت.

اگر چه این تیم در ابتدای فصل مهره‌های خوبی را دور هم جمع کرد، اما به راستی کمتر کسی فکر می‌کرد پیشگامان کویر بالاتر از مدعیان اسم و رسم دار والیبال و در صدر جدول جای گیرد. جایگاهی که البته خیلی هم مستحکم نیست، چرا که بین تیم‌های اول تا ششم جدول رده بندی تنها چهار امتیاز اختلاف وجود دارد و ممکن است در دور برگشت معادلات جدول دستخوش تغییر شود.

خبرگزاری ورزش والیبال :تیم پیشگامان کویر یزد به عنوان شگفتی‌ساز لیگ برتر والیبال، نیم فصل را با قهرمانی پشت سرگذاشت.

اگر چه این تیم در ابتدای فصل مهره‌های خوبی را دور هم جمع کرد، اما به راستی کمتر کسی فکر می‌کرد پیشگامان کویر بالاتر از مدعیان اسم و رسم دار والیبال و در صدر جدول جای گیرد. جایگاهی که البته خیلی هم مستحکم نیست، چرا که بین تیم‌های اول تا ششم جدول رده بندی تنها چهار امتیاز اختلاف وجود دارد و ممکن است در دور برگشت معادلات جدول دستخوش تغییر شود.

 

* در ابتدای فصل کمتر کارشناسی پیش‌بینی می‌کرد که پیشگامان صدرنشین دور رفت باشد، اما در نهایت این موضوع محقق شد، ارزیابی شما از قهرمانی تیم یزد در نیم فصل چیست؟

 

- امسال لیگ بسیار سنگینی را داریم. فشرده بودن زمان مسابقات، پخش شدن بازیکنان خوب و ملی‌پوش در تیم‌های مختلف، حضور بازیکنان خارجی خیلی خوب در تیم‌های مختلف و کاهش تعداد تیم‌های لیگ برتر نسبت به فصل قبل و همچنین حضور مربیان با تجربه و آشنا به علم روز والیبال موجب نزدیکی سطح تیم‌ها و سخت شدن رقابت‌های لیگ برتر شده و دیگر هیچ تیمی در حاشیه امنیت نیست. این موضوع جذابیت خاصی به لیگ برتر داده و تماشاگران از تماشای بازی‌ها واقعا لذت می‌برند، از سوی دیگر شاهد هستیم که فشردگی بازی‌ها قدری‌هم تیم‌ها را خسته می‌کند و حاشیه‌هایی به وجود می‌آورد. گاهی هم باخت‌هایی اتفاق می افتد که برای همه غیر منتظره است.

* دلیل موفقیت تیم پیشگامان کویر نسبت به سایر مدعیان را چه می‌دانید؟

 

- دلیل موفقیت تیم ما در این دوره از مسابقات این بود که خیلی خوب شروع کردیم و زمان کافی برای آماده سازی تیم در اختیار داشتیم، همچنین تلاش و عشق همه بازیکنان به کار واقعا ستودنی است. همه خیلی خوب تمرین کردند و عوامل تیم با هدف در مسابقات امسال حاضر شدند. قبل از شروع فصل با مسئولان محترم باشگاه جلسه‌ای داشتیم و صحبت کردیم که جایگاه ششمی خود را در فصل قبل حفظ کنیم و نیم نگاهی هم به مرحله پلی‌آف بیاندازیم. لطف خداوند شامل حال ما شد و با تلاش بازیکنان و زحماتی که مسئولان محترم باشگاه فرهنگی ورزشی پیشگامان و مسئولان ورزش استان یزد کشیدند و همچنین حمایت هواداران خوب خود، موفق شدیم نتیجه‌ بهتری نسبت به پیش‌بینی‌های خود بگیریم. این موضوع سطح انتظارات را از تیم ما بالا برد. در عوض تلاش کردیم که مغرور نشویم. اما دیدگاه خود را تغییر دهیم و سعی کنیم در چهار تیم برتر لیگ و مرحله پلی‌آف قرار بگیریم و با توجه به لطف خدا نیم نگاه جدی به سکو داشته باشیم.

 

* برخی از باشگاه‌ها پیشنهاد کردند که به جای چهار تیم، هشت تیم به مرحله پلی‌آف بروند، نقطه نظر شما در این باره چیست؟ و آیا با این موضوع موافق هستید؟

 

- من مخالف هستم. البته احترام بسیار زیادی برای همه کارشناسان و مربیان عزیز و باشگاه‌های محترم قائل هستم، اما فدراسیون والیبال تعداد تیم‌های لیگ برتر را از 14 تیم به 12 تیم کاهش داد و به اعتقاد من جایگاه‌ها مشخص شد. امروز 90 درصد بازیکنانی که در لیگ برتر بازی می‌کنند در همین سطح هستند و آنهایی هم که در لیگ دسته یک بازی می‌کنند در سطح لیگ یک هستند. می‌خواهم بگویم حالا با حضور 12 تیم در لیگ برتر جایگاه‌های واقعی همه مشخص شده است. این 12 تیمی شدن لیگ برتر خیلی به جذابیت مسابقات کمک کرد. بازیکنی که پول لیگ برتری می‌گیرد بازی لیگ برتری هم انجام می‌دهد. حالا اگر هشت تیم از 12 تیم به پلی‌آف بروند قضیه لوث می‌شود در صورتی که حالا هیچ مربی یا کارشناسی صراحتا نمی‌تواند بگوید چه تیم‌هایی می‌توانند در پلی‌آف شرکت کنند. تیم‌هایی مثل پیکان، کاله، سایپا و شهرداری ارومیه و متین ورامین و حتی خود کاشان که از ترکیب بسیار خوبی بهره می‌برد، می‌توانند برای صعود به پلی‌آف شانس داشته باشند. فکر می‌کنم باید چهار تیم در پلی‌آف شرکت کنند تا بازی‌ها جذاب تر شود و تماشاگران و علاقمندان والیبال از آن لذت ببرند. تیم‌ها باید با تمام توان بجنگندند و بازیکنان کمتر مرتکب اشتباه شوند تا بتوانند در جمع چهار تیم برتر جای بگیرند.

 

ما با 24 امتیاز صدرنشین هستیم و تیم ششم جدول تنها چهار امتیاز با ما اختلاف دارد. ممکن است که در دور برگشت هر اتفاقی بیافتد و جایگاه ما تغییر کند. نمی‌خواهم از سر غرور بگویم که ما اول هستیم و نباید هشت تیم به پلی‌آف بیاید. خدا شاهد است که بیشتر به جذابیت رقابت‌ها فکر می‌کنم.

 

* در طول دور رفت حاشیه‌های زیادی در مورد برخورد و فحاشی از سوی برخی هواداران تیم پیشگامان کویر یزد منتشر شد، آیا شما این موضوع را قبول دارید و چه تدابیری برای فرهنگسازی اتخاذ می‌کنید؟

 

- من والیبال را خیلی دوست دارم و تلاش می‌کنم که وارد حاشیه‌ها نشوم. نباید فراموش کنیم که تیم والیبال یزد تا سه سال قبل تماشاگری در اختیار نداشت. تا دو سال قبل هم ما زیر یکصد هوادار داشتیم. حالا بعد از سه سال حدود هفت هزار نفر به سالن می‌روند. این نشان می‌دهد که کار بزرگی انجام شده است. ابتدا از تماشاگران خودمان شروع می‌کنیم و مطمئن باشید که صادقانه صحبت می‌کنم چرا که ما والیبال را دوست داریم. اگر بگویم هفت هزار تماشاگر ما از ابتدا تا انتهای مسابقات لیگ بی‌نقص و اشکالی تشویق می‌کنند، دروغ گفته‌ام. فرهنگسازی درباره این موضوع کار و زمان می‌برد. ناظر هر مسابقه موظف است که گزارش مکتوب درباره مسابقه بفرستد. مثل همه جای ایران هواداران ما هم برای تشویق تیم شهرشان به سالن می‌روند. نباید انتظار داشت که هواداران حریفان را تشویق کنند.

 

* از سوی مراجع غیر رسمی سایر مربیان و مدیران لیگ برتر به چگونگی چیدمان داوری اعتراض کردند. در این بین گفته می‌شد دلیل اصلی این اعتراض‌ها سوت زدن یک داور شناخته شده برای پیشگامان در بازی‌های مختلف بود. نظر شما درباره داوری و چیدمان مسابقات چیست؟

 

- هیچ داوری حتی اگر برادر بازیکن یا مربی تیمی باشد، شان و منزلت خود را زیر پا نمی‌گذارد که به نفع کسی سوت بزند. ما در دور رفت سه بازی را واگذار کردیم. در کاشان به باریج اسانس باختیم و داور آن بازی راهجردیان بود که آخر بازی رفتیم و از ایشان تشکر و قدردانی کردیم. ما بازی را باختیم، اما راهجردیان بهترین قضاوت را انجام داد. با سایپا در یزد بازی داشتیم و عابدزاده داوری را برعهده داشت. باز هم با وجود شکست، از عملکرد وی تقدیر کردیم حتی به صورت شفاهی از رییس کمیته‌ داوران تشکر کردیم که این داور جوان بسیار خوب قضاوت کرد. در آخرین بازی هم به مشهد باختیم و باز هم از عملکرد داور جوان این بازی قدردانی کردیم. نباید اجازه دهیم حاشیه‌های والیبال زیاد شود. من هم به عنوان مربی ناراحت می شوم و ممکن است جایی به داوری اعتراض کنم، ولی گاهی در شرایطی قرار می گیریم که ممکن است این حاشیه‌ها زیاد شود. در مجموع باید بگویم هیچ داوری اعتبار و حیثیت خود را خراب نمی‌کند تا به نفع یک تیم سوت بزند. تیم‌هایی که بعضی از مسایل را زیاد بزرگ کردند به حاشیه رفتند. ما هم رفتیم در یکی از شهرها و تماشاگران به ما بی‌احترامی کردند، اما زیاد این موضوع را بزرگ نکردیم. من اجاز نمی دهم بازیکنانم به حاشیه بروند. خیلی به جرات می گویم در مقابل باریج اسانس غفلت کردیم و باختیم. در یزد مقابل سایپا بد بازی کردیم و مقابل تیم مشهد هم حریف بهتر از ما کار کرد.

 

* با این موضوع که گفته می‌شود پیشگامان مقابل تیم‌های بزرگ بهتر بازی می‌کند، موافق هستید؟

 

- قبول دارم. با توجه به احترام زیادی که برای همه تیم‌ها قائل هستم با این نظر موافق هستم، فکر می‌کنم بازیکنان تیم ما تا حدودی حریفان را دست کم می‌گیرند. به هر حال مسایلی است که جریان مسابقه را تحت تاثیر قرار می‌دهد، خیلی سخت است که همیشه یک تیم را در سطح ایده‌آل فنی و روحی و روانی قرار دهیم. به جرات هم می گویم شاید غرور پیروزی مقابل کاله موجب دو باخت بعدی بود. به هر حال کاله قهرمان فصل قبل لیگ ایران بود و از نظر بازیکن هم به مراتب بهتر از فصل گذشته است و فکر می‌کنم بهترین تیم در تاریخ باشگاهی ایران کاله است که از کادر بسیار خوب و جوان و با تجربه‌ای بهره می‌برد. عطایی هم از بهترین مربیان ایران است . پیروزی بر چنین تیمی خواسته یا ناخواسته موجب غرور ما شد. ضمن این که همان شب بازی با کاله ما حدود هفت هزار تماشاگر داشتیم که آن هم موجب غرور تیم ما شد. جمع کردن این شرایط کار دشواری است. یکسری از مشکلات را من به عنوان سرمربی ، بخشی از کار را مسئولان باشگاه و ... باید جمع کنند. نباید اجازه دهیم تیم در باد غرور بخوابد و با یکی، دو باخت به حاشیه رود و جمع کردنش کار سختی باشد.

 

* برنامه شما برای دور برگشت چیست؟

 

در دور برگشت به مراتب کار برای ما دشوارتر خواهد بود. چرا که همه با این تفکر مقابل ما به میدان می‌روند که این تیم قهرمان نیم فصل است. این موضوع کار را برای ما به مراتب سخت تر خواهد کرد. حفظ جایگاه صدرنشینی کار بسیار سختی است. چرا که رقابت‌ها بسیار سخت و فشرده است و تیم‌ها خیلی از نظر قدرت به هم نزدیک شده‌اند. مربیان و کادر فنی همه تیمها هوشیار هستند و در دور برگشت با آنالیز کامل حریفان به میدان می‌روند. ما هم باید همان بازی‌هایی را انجام دهیم که در دور رفت انجام می دادیم. ما همان چیزهایی را از بازیکنان می‌خواهم که در تمرینات از خود نشان دادند. از بازیکنانم می‌خواهم با استرس کمتر به میدان بروند و در دور برگشت کمتر اشتباه کنند. امیدوارم نماینده بسیار خوبی برای استان یزد باشیم. شخصا تلاش می‌کنم که انتقادپذیر باشم. ما وقتی بازی‌ها را می‌بریم شاید زودتر به خانه می‌رسیم، ولی وقتی می‌بازیم باید بمانیم و جوابگوی هواداران فهیم والیبال باشیم که انتقادهای بسیار به جا انجام می‌دهند. این نشان می‌دهد سطح انتظارات از تیم ما بالاست و ما نیز باید جوابگوی این انتظارات باشیم و از نظر اخلاق و فنی خیلی بهتر از دور رفت باشیم.

 

* سخن پایانی؟

 

- باید از کلیه عوامل و ارباب رسانه‌ها یک تقدیر و تشکر ویژه داشته باشم. به قول معروف که می‌گویند "کجایند مردان بی‌ادعا" به راستی اهالی مطبوعات و رسانه‌ها هستند که همیشه در والیبال زحمت می کشند، اما هیچ گاه دیده نمی‌شوند. فکر می‌کنم بخش اعظمی از بار والیبال را همین خبرنگار‌ها به دوش می‌کشند و برای همه آرزوی تندرستی دارم. همچنین از تماشاگران همه تیم‌ها و هواداران شهر یزد تشکر ویژه‌ای دارم که تیم ما را حمایت می‌کنند و دست همه آنها را می‌بوسم.

/ایسنا/

 


مصاحبه , سرمربی , پیشگامان یزد , عباس علی میر حسینی , والیبال ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 289 تاریخ : جمعه 17 آذر 1391 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
فیلم آموزش سئو fns4565
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
با بهترین جایگزین های تلگرام آشنا شوید fns4565
کولاکوویچ بازیکنانش را انتخاب کرد sasha68
لیگ ملت های والیبال 13791379
6 بازیکن جدید به اردوی تیم ملی والیبال اضافه می‌شوند 13791379
برنامه اردوی نخست تیم ملی بانوان 13791379
والیبال ایران از افول در لیگ جهانی تا اولین مدال جهانی mojtaba83
کارخانه: با نام جدید در جام باشگاه‌های آسیا شرکت می‌کنیم/ برخی عوام‌فریبی میکنند mojtaba83
لیست جدید تیم ملی والیبال اعلام شد mojtaba83
دعوت ژاپن و استونی از تیم ملی والیبال 13791379
۳۷ بازیکن به اردوی تیم ملی والیبال دعوت شدند 13791379
جام جهانی فوتبال_2018 13791379
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 13791379
عکس رومانتیک زن و شوهر 13791379
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید