close
بهترین متخصص ارتودنسی
پیش بینی فوتبال
سرمربی تیم والیبال شهرداری تبریز: تماشاگران حتی با بلندگو فحاشی می‌کنند/ مقصر هیاتها هستند

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
سرمربی تیم والیبال شهرداری تبریز: تماشاگران حتی با بلندگو فحاشی می‌کنند/ مقصر هیاتها هستند
سرمربی تیم والیبال شهرداری تبریز: تماشاگران حتی با بلندگو فحاشی می‌کنند/ مقصر هیاتها هستند

خبرگزاری ورزش والیبال :تیم والیبال شهرداری تبریز نخستین حضور خود را در لیگ برتر والیبال تجربه می‌کند. در سه هفته‌ ابتدایی فصل 91 قاسم تاجری هدایت این تیم را بر عهده داشت، اما بعد از تغییر و تحول در کادر فنی پرویز کاظمی، مدیر فنی سابق، سرمربی جدید تبریزی‌ها شد. شهرداری تبریز از 11 بازی دور رفت لیگ برتر 11 امتیاز دارد و در رده نهم جدول رده‌بندی قرار گرفته است.

خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، برای بررسی عملکرد تیم شهرداری تبریز به گفت و گو با پرویز کاظمی سرمربی این تیم پرداخت.

خبرگزاری ورزش والیبال :تیم والیبال شهرداری تبریز نخستین حضور خود را در لیگ برتر والیبال تجربه می‌کند. در سه هفته‌ ابتدایی فصل 91 قاسم تاجری هدایت این تیم را بر عهده داشت، اما بعد از تغییر و تحول در کادر فنی پرویز کاظمی، مدیر فنی سابق، سرمربی جدید تبریزی‌ها شد. شهرداری تبریز از 11 بازی دور رفت لیگ برتر 11 امتیاز دارد و در رده نهم جدول رده‌بندی قرار گرفته است.

خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، برای بررسی عملکرد تیم شهرداری تبریز به گفت و گو با پرویز کاظمی سرمربی این تیم پرداخت.

* دور رفت رقابت‌های لیگ برتر والیبال را چطور دیدید؟

 

- امسال لیگ 12 تیمی شد و همان اتفاقی افتاد که همیشه می‌خواستیم و می‌گفتیم. لیگ باید با 10 تیم یا 12 تیم برگزار شود تا تیم ها بتوانند با هم رقابت کنند و بازیکنان در تیم‌های مختلف پخش شوند. این اتفاق خوبی بود که افتاد و می‌بینید که هیچ تیمی در حاشیه امنیت نیست. نیم فصل اول نشان داد که والیبال ایران بی‌خود نیست که در جایگاه اول آسیا ایستاده است. والیبال ما با کره جنوبی و ژاپن فاصله گرفته است. به همین خاطر لیگ ما هم فاصله گرفته است.

 

البته باید به نکته‌ای درباره مرحله پلی‌آف متذکر شوم. مهم نیست که چهار تیم یا هشت تیم به مرحله پلی‌آف می‌روند، بلکه مهم شیوه برگزاری این مرحله از مسابقات است. اگر طریقه برگزاری صحیح را رعایت کنیم نفع بیشتری برای فدراسیون و باشگاه‌ها دارد. در کره جنوبی و ژاپن مرحله پلی‌آف را به صورت متمرکز برگزار می‌کنند. دیگر نگرانی برای تیم‌هایی که بالای جدول حضور دارند وجود ندارد که بخواهند در خانه حریفان بازی کنند یا هزینه‌های بیشتری به آنها تحمیل شود. این نوع برگزاری برای پیشرفت والیبال به ویژه در رده سنی پایه مهم است.

 

* با توجه به نخستین سال حضور تیم شهرداری تبریز در لیگ برتر والیبال چقدر سطح انتظارات برآورده شده است؟

 

- من به عنوان مدیر فنی همکاری خود را با تبریز آغاز کردم. شهرداری از ترکیب متوسط و خوبی بهره می‌برد، ولی بعد از جدا شدن بازیکن خارجی تیم ما و مصدومیت یکی، دو نفر قدری تیم دچار مشکل شد. بعد از سه هفته‌ هم تاجری دچار بیماری شد که هنوز هم تحت نظر پزشک است. سطح انتظارات برآورده نشده است. به هر حال ما چند نقطه ضعف داریم و با این قوت لیگ و تقسیم شدن بازیکنان بزرگ در تیم‌های مختلف کار بسیار سخت است.

 

تیم‌ها باید برای این که هزینه زیاد نکنند به خود سازی بپردازند و تیم‌های جوانان و نوجوانان خود را تقویت کنند و بهترین مربیان را در این سطح به کار گیرند. اگر هم که تیم ریشه‌دار نیست و می‌خواهد یک سال بماند و برود که دیگر اساسا این مسایل مهم نیست. در سال‌های اخیر چنین تیم‌هایی زیاد در والیبال رفت و آمد کرده‌اند، نمونه‌اش هم تیم‌های گیتی‌پسند یا تیم‌های دیگر که یک سال بیشتر در والیبال تیم‌داری نکردند. شهرداری تبریز هم باید به جوانان بومی استان توجه کند. ما جوانان خیلی خوبی داریم که در شهرستانهای مرند، اسکو و ... اقامت دارند و به دلیل مشکلات رفت و آمد به تبریز نمی‌آیند. گاهی جمع می‌شوند و یک تیم برای رقابت‌های محلی می‌دهند. بدین ترتیب استعدادها راه به جایی نمی‌برند. باید افرادی باشند که شبانه روزی جوانان مستعد استان را آموزش دهند. والیبال ایران نیازمند پشتوانه سازی محکم است. با رفتن به لیگ جهانی باید جهانی فکر کنیم و تمرین کنیم و تیم داری کنیم.

 

* نظر شما درباره حضور هشت تیم در مرحله پلی‌آف لیگ برتر چیست؟

 

- من کاملا با این موضوع موافق هستم. هم باشگاه‌ها از این موضوع رضایت پیدا می‌کنند و هم این که برای کم کردن هزینه‌ها می‌توان در یک تورنمنت دو روزه مرحله پلی‌آف را جمع کرد تا هزینه‌هایش زیاد نشود.

 

* در کنار جذابیت‌های زیادی که دور رفت لیگ برتر والیبال ایران داشت، متاسفانه شاهد بداخلاقی‌های زیادی هم در حاشیه‌ مسابقات بودیم. به نظر شما راهکار غلبه بر این موضوع چیست؟

 

- متاسفانه همین طور است. تماشاگران حتی با بلندگو فحاشی می‌کنند و گاهی هم به نژادها و قومیت‌های دیگر توهین می‌کنند. گاهی خودم از این رفتارها شرمنده می شوم. شخصا سعی می‌کنم که چنین رفتارهایی را پاسخ ندهم. نمی‌خواهم حاشیه‌ها زیاد شود. اما این که در بازی‌های شهرداری تبریز نان بربری به سالن بیاورند، اصلا درست نیست. من به خاطر این که نشان دهم مشکلی وجود ندارد و باید جلوی بداخلاقی‌ها را گرفت نان بربری را خوردم و به تماشاگر گفتم نان بربری خوردن مگر چه اشکالی دارد؟

 

به نظرم مقصر اصلی تمام این حاشیه‌ها هیات‌های ورزشی هستند. در بسیاری از شهرها هیات های استانی چنین رفتارهایی را تشویق می‌کنند. حداقل کاری که هیات‌ها می‌توانند انجام دهند این است که قبل از مسابقه با تماشاگرها صحبت کنند و شرط بگذارند که همه چیز به غیر از توهین شعار دهید. خب وقتی مسئولان در جایگاه نشسته‌اند و هیچ اعتراضی نمی‌کنند چه انتظاری می توان داشت.

 

* چرا داوری‌های دور رفت معمولا همراه با انتقاد شد؟

 

بازیکنان با دستمزدهای سنگین قرارداد می‌بندند. انتظارات باشگاه بالا می‌رود. باشگاه به بازیکنانش فشار می‌آورد. بازیکن عصبی می‌شود و به داور فشار می‌آورد و داور هم به همین ترتیب دور باطل را ادامه می‌دهد. وقتی داوری اشتباه می‌کند باید تیم‌ها بدانند تا پنج خطای داوری اساسا جزئی از بازی است. وقتی بازیکنان بزرگ ما که شرم دارم اسم آنها را عنوان کنم پرخاش می‌کنند شما انتظار دارید که جوان تیم ما به عنوان تماشاگر این موضوع را تقلید نکند؟ باشگاه‌ها به هر طریقی تنها برد می‌خواهند و نتیجه‌اش هم همین می‌شود که می‌بینید. وقتی داوری فکر می‌کند نباید به بازیکن ملی‌پوش سخت بگیرد بازیکنان هم به خود اجازه می‌دهد که به داور اعتراض کنند و هواداران را تحریک کنند. چرا در تیم من این حاشیه‌ها جایی ندارند؟ زیرا موارد اخلاقی را هم در نظر می‌گیرم. این همه جلساتی که تیم ها برای برد می‌گذارند حالا اگر یک جلسه هم برای اخلاق بگذارند حاشیه‌ها تمام می‌شود یا حداقل یک مقدار از آن حل می‌شود.

 

* برنامه دور برگشت تیم شهرداری تبریز چیست؟

 

ما از مظلوم‌ترین تیم‌ها هستیم که خوب والیبال بازی می‌کنیم، اما خوب نتیجه‌ نمی‌گیریم. علت هم این است که دو جا کمبود یار داریم. من گزارش را برای نیم فصل تهیه کرده‌ام باشگاه می خواند و اگر توافق کرد می‌توانیم نیروی جدید بگیریم. نیم فصل برای همین است که با حفظ نیروهای موثر کمبودها را برطرف کنیم. ان‌شاءالله مدیران باشگاه ما با در نظر گرفتن شرایط ما بهترین تصمیم را بگیرند تا شاهد نتایج خوب تبریز باشیم.


شهرداری تبریز , والیبال , سوپرلیگ , مصاحبه , مصاحبه سرمربی تیم والیبال شهرداری تبریز , وضعیت تیم والیبال شهرداری تبریز , وضعیت تیم های لیگ برتر والیبال ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 385 تاریخ : یکشنبه 19 آذر 1391 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
مراحل ساخت ورزشگاه 10 هزارنفری کاله آمل(عکس) mehdim
وادی و کریمی بهترین ؛برای پاسوری تیم ملی setareha
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
ستاره ی والیبال در مراسم عزاداری حسینی setareha
قانون تلخ والیبال کوبا شکسته شد setareha
ابتکار جدید فدراسیون جهانی والیبال برای توپ رسانی setareha
گزینه های جانشینی انتیگا setareha
گزینه های احتمالی مربیگری ایران setareha
لبیک یا حسین mojtaba83
پیشنهاد ترک ها به ستاره جوان والیبال ایران setareha
تهران، مقصد ستاره آینده والیبال setareha
جمالی: پیکان و بنز را مقایسه نکنید! setareha
نفرزاده: ایرانی ها از آنتیگا، آلکنو و لوزانو بهترند setareha
لوزانو: فعلا سکوت می کنم setareha
وقتی ارزش ها در والیبال حفظ می شود (عکس) setareha
پدرم را سرمربی تیم ملی والیبال ایران کنید! setareha
کریمی: با خداحافظی مهدوی، آماده خدمت به تیم ملی هستم mehdim
مبارزه فوق ستاره والیبال با بیماری ناشناخته setareha
برنامه هفته نخست لیگ برتر والیبال اعلام شد setareha
لژیونر والیبال چرا به ایران بازگشت؟ setareha
پاسور بعدی تیم ملی چه کسی خواهد بود؟ 13791379
تایپیک جامع ولادت اعضای والیبال فروم /m1982a m1982a
کارخانه: مسن‌های تیم ملی خودشان بروند setareha
عملکرد ایران در جام آسیا از نگاه سیچلو setareha
والیبال ایران یک مربی دیکتاتور می‌خواهد setareha
تورنمنت 4 جانبه به احترام مربی فقید والیبال setareha
بهبودی 4 گوشه زمین والیبال را بوسید setareha
پاسور تیم ملی والیبال رسماً خداحافظی کرد setareha
وقتی مهدوی کاپیتان سعید معروف بود (عکس) setareha
تیم ملی ب والیبال ایران بر بام آسیا ایستاد setareha
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید
کدبازان>