close
بهترین متخصص ارتودنسی
بهروز عطایی: ملی‌پوشان در لیگ افت داشتند/ برخورد قاطعی با حاشیه‌ها نمی‌شود

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
بهروز عطایی: ملی‌پوشان در لیگ افت داشتند/ برخورد قاطعی با حاشیه‌ها نمی‌شود
بهروز عطایی: ملی‌پوشان در لیگ افت داشتند/ برخورد قاطعی با حاشیه‌ها نمی‌شود

خبرگزاری ورزش والیبال :بدون تردید تیم والیبال کاله یکی از محبوب‌ترین تیم‌های حاضر در لیگ برتر والیبال است که هوادارانش حاضرند کیلومترها سفر کنند و در استادیوم شهرهای مختلف جایگاه مهمان را به تسخیر خود درآورند.

کاله قهرمان فصل قبل لیگ برتر و تیم سوم آسیا در فصل 91 نیز با عطش قهرمانی در مسابقه‌ها شرکت کرد. عنوانی که با توجه به کلکسیون ستارگان و مهره‌های نامدار و همچنین کادر فنی جوان اما باتجره این تیم از سوی هوادارانش طلب می‌شود.

با توجه به سطح بالای انتظارات، تیم والیبال کاله دور رفت لیگ را خوب استارت زد اما در میانه راه این تیم قدری درگیر حواشی شد و امتیازهای ارزشمندی را از دست داد. همین موضوع موجب شد در پایان نیم فصل اول کاله با 21 امتیاز در رده چهارم جدول رده‌بندی و در فاصله سه امتیازی از صدر جدول قرار بگیرد.

 

خبرگزاری ورزش والیبال :بدون تردید تیم والیبال کاله یکی از محبوب‌ترین تیم‌های حاضر در لیگ برتر والیبال است که هوادارانش حاضرند کیلومترها سفر کنند و در استادیوم شهرهای مختلف جایگاه مهمان را به تسخیر خود درآورند.

کاله قهرمان فصل قبل لیگ برتر و تیم سوم آسیا در فصل 91 نیز با عطش قهرمانی در مسابقه‌ها شرکت کرد. عنوانی که با توجه به کلکسیون ستارگان و مهره‌های نامدار و همچنین کادر فنی جوان اما باتجره این تیم از سوی هوادارانش طلب می‌شود.

با توجه به سطح بالای انتظارات، تیم والیبال کاله دور رفت لیگ را خوب استارت زد اما در میانه راه این تیم قدری درگیر حواشی شد و امتیازهای ارزشمندی را از دست داد. همین موضوع موجب شد در پایان نیم فصل اول کاله با 21 امتیاز در رده چهارم جدول رده‌بندی و در فاصله سه امتیازی از صدر جدول قرار بگیرد.

 

* ارزیابی شما از دور رفت رقابت‌های لیگ برتر والیبال چیست و در مجموع نیم فصل چه نقاط ضعف و قوتی داشت؟

 

نیم فصل نخست با کیفیت بسیار بالایی برگزار شد و تیم‌ها رقابت خیلی نزدیکی با هم داشتند. نتایجی که رقم خورد هم از نزدیکی مصاف تیم‌ها حکایت می‌کند. هیچ تیمی در حاشیه امنیت قرار نداشت و همه تیم‌ها خطرناک ظاهر شدند. به هر حال فکر می‌کنم بازی‌های خوبی را در لیگ مشاهده کردیم که این موضوع نوید روزهای بهتری را به والیبال ایران می‌دهد البته اگر شرایط مدیریت شود.

 

* ملی‌پوشان در دور رفت لیگ افت کردند؟

 

با این نظر موافق هستم. در واقع باید بازیکنان کشور را در دسته‌های مختلف طبقه‌بندی کنیم. پاسورهای تیم ملی ما در حال حاضر سعید معروف و مهدی مهدوی هستند اما هیچ کس بازیکنی مثل امیر حسینی را نمی‌تواند جزو پاسورهای درجه یک تلقی نکند. پشت‌خط زن‌های تیم ملی ما شهرام محمودی و امیر غفور هستند و شاید رضا قرا هم پشت سر آن‌ها قرار داشته باشد اما هیچ کس نمی‌تواند مهدی بازارگرد را در سطح آن‌ها قرار ندهد. متاسفانه نگاه‌ها خیلی دقیق مسائل را دنبال نمی‌کنند و معیار اندازه‌گیری قدرت تیم‌ها صرفا تعداد بازیکن ملی‌پوش هر تیم است. به نظر من بازیکنان زیادی دراریم که در سطح تیم ملی هستند اما به دلایل مختلف در ترکیب تیم ملی جای ندارند و از خیلی از افراد حاضر در تیم ملی اگر بهتر نباشند کمتر هم نیستند.

 

همه بازیکنان در باشگاه‌های خود به بهترین شکل کار کرده‌اند و در اوج آمادگی هستند. تیم ملی والیبال ایران شش ماه در اردوی آمادگی برای رقابت‌های انتخابی المپیک و لیگ جهانی حضور داشت. تمرین‌های آماده‌سازی برای لیگ جهانی و انتخابی المپیک بر اساس شکل این مسابقه‌ها طرح‌ریزی شد. بعد از انتخابی المپیک تیم 10 روز استراحت کرد و دوباره به اردو رفت. برای چهار مسابقه به فاصله دو روز و 10 روز تمرین‌های خود را پیگیری کرد. تیم ملی نوع آماده‌سازی و شکل تمرین‌هایش بسیار متفاوت با شیوه تمرینی در لیگ است. به هر حال حق طبیعی مربی تیم ملی است که بر اساس برنامه‌هایش تیم را آماده کند.

 

بعد از مسابقه‌های انتخابی لیگ جهانی با تمام مربیان باشگاه‌ها ارتباط داشتم و 90 درصد آن‌ها از ملی‌پوشان تیم خود راضی نیستند. دلیلش هم افت بدنی بازیکنان است. البته مشکل اصلا افت انگیزش و کیفیت بازی نیست. حالا در یک سری از بازیکنان افت بیشتر است و در تعدادی دیگر به دلایل مختلف شاهد افت کمتری هستیم. این موضوع طبیعی است و هیچ ایرادی به کادر فنی تیم ملی و حتی بازیکنان نمی‌توان گرفت. ما هم نمی‌توانستیم بازیکنی که از آمادگی مطلق وارد اردو می‌شود را دوباره در کوتاه مدت به شرایط تمرینی برگردانیم که دچار آسیب نشود. این بازیکنان باید پروسه‌ای را طی می‌کردند که به افت برسند و بعد دوباره اوج بگیرند. این موضوعی است که علم بدنسازی عنوان می‌کند و اصلا هم عجیب نیست.

 

* آیا شما این افت بدنی بازیکنان را پیش‌بینی کرده بودید؟

 

درباره تیم خودم این پیش‌بینی را داشتم ولی نه تا این حد. به هر حال باید قبول کنیم که همه تیم‌ها در این فصل خوب هستند. بازیکنان جوان و آینده‌داری در تیم‌های مختلف بازی می‌کنند. همچنین خارجی‌های خیلی خوبی هم در لیگ ما بازی می‌کنند که نتایج خیلی نزدیکی رقم می‌خورد. ضمن اینکه پدیده‌های زیادی نیز در لیگ ظهور کردند و موفق شدند نتایج خیلی از بازی‌ها را تغییر دهند. این موضوع جای خوشحالی دارند.

 

* با توجه به اینکه در پایان دور رفت در جایگاه چهارم قرار دارید عملکرد تیم خود را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

 

زیاد از عملکرد بازیکنانم راضی نیستم. می‌توانستیم خیلی بهتر نتیجه بگیریم. البته بد نبودیم. ما پنج بازی پشت سر هم را در لیگ بدون واگذاری امتیاز پیروز شدیم. اما در بخش دوم نیم فصل اول در واقع بازی‌های خیلی خوبی را انجام ندادیم. البته در بازی یزد معتقدم خیلی بد بازی نکردیم اما مقابل مشهد و بندرعباس عملکرد نامناسبی داشتیم. پس از آن هم مقابل گنبد نسبتا خوب بودیم. برابر پیکان دو ست اول بسیار بد بودیم و دو ست بعد بسیار خوب کار کردیم. به هر شکل در آخرین بازی نیم فصل مقابل ورامین هم روند رو به صعود ما به چشم آمد. حقیقتا از عملکرد تیم خود خیلی راضی نیستم چرا که در چهار بازی که واگذار کردیم حتی اگر در سه بازی با نتیجه 3 بر 2 می‌باختیم و یا یک بازی را می‌بردیم حالا در صدر جدول بودیم. ما از موقعیت خود به خوبی استفاده نکردیم. در مجموع می‌توانم بگویم در بخش نخست نیم فصل از تیم خود راضی هستم چرا که بازی‌های خوب و روانی را ارائه دادیم و خوشبختانه در بازی‌های آخر به همان شرایط بازگشتیم. امیدوارم که بهتر از این هم بشویم. به هر حال مسابقه‌های طولانی مدت مثل لیگ معمولا حاشیه‌هایی هم دارد که ممکن است متوجه تیم شود و ایجاد مشکل کند.

 

* با وجود اینکه همه علاقه‌مندان والیبال معتقدند در نیم فصل نخست شاهد بازی‌های جذابی بودیم اما متاسفانه بداخلاقی‌ها و حاشیه‌های زیادی نیز به ویژه متوجه بازیکنان و مربیان تیم‌های مختلف شد. به نظر شما چرا والیبال ایران به این سمت می‌رود؟

 

وقتی که در هر شرایطی از بازیکن ملی‌پوش استفاده می‌کنیم این حاشیه‌ها نیز پدید می‌آید. من با همه ملی‌پوشان والیبال ایران کار کرده‌ام. بسیار بسیار باهوش و هشیار هستند و متوجه این نکته شده‌اند که تیم ملی و فدراسیون والیبال آن‌ها را از دست نمی‌دهد. چون این موضوع را می‌دانند یک حاشیه امنیت برای خود تعریف کرده‌اند. به هیچ وجه هم تحت تاثیر مسائل دیگر قرار نمی‌گیرند. البته این موضوع به خودی خود ممکن است ایرادی نداشته باشد ولی زمانی اشکال پیدا می‌شود که گروه دیگری از بازیکنان تصمیم به مقابله به مثل می‌گیرند. حالا گروه دوم چون ملی‌پوش نیستند دچار تضاد نتیجه‌گیری می‌شویم. رفتاری شکل می‌گیرد که دو گانه است. کمیته انضباطی هم به هر حال متاثر از رویکرد فدراسیون است. وقتی یک جریمه صادر می‌شود که تناسبی با جرم یا رفتار خاطی ندارد قطعا باید منتظر تبعات بیشتری باشیم. عوامل متعددی وجود دارد که باید توسط فدراسیون مدیریت شود.

 

* آیا بداخلاقی‌های لیگ برتر والیبال تا حدی ناشی از جنگ روانی برخی از تیم‌ها نیست؟ برای مثال حاشیه‌هایی که برای سرمربی تیم متین ورامین در بازی با کاله پیش آمد متاثر از حاشیه‌های چند روز قبل نبود؟

 

وقتی یک رسانه قبل از بازی می‌نویسد که در آمل قرار است به مربی حریف توهین شود در واقع موضوع را تشدید می‌کند. مسئله مهم‌تر این است که چه چیزی درباره توهین به کارخانه بیان شد. مصطفی کارخانه مربی بزرگی است اما باید شعارهای مرسوم در تمام دنیا را با فحاشی متمایز بدانیم. ما با توهین کاملا مخالف هستیم. ولی واقعا سوالم این است که در آمل چه توهینی به کارخانه شد؟ واقعا به وی فحاشی نکردند. باور کنید باشگاه تمام نیروی خود را روی این موضوع گذاشت که حاشیه متوجه میرزاجانپور و کارخانه نشود. اما به هر حال نباید برخی شعارها را که ماهیت توهین ندارد و در تمام دنیا و رشته‌های ورزشی مرسوم است را فحاشی تلقی کنیم.

 

نباید این موضوع را در کنار فحاشی به شهرام محمودی در فلان شهر بگذاریم که به فلان بازیکن ما در فلان شهر فحش‌های ناموسی می‌دهند. باید نوع برخورد را از توهین مشخص کنیم. در مجموع می‌گویم در همه جای دنیا علیه تیم مقابل شعار می‌دهند و این طبیعی است اما اگر فحاشی شد قطعا باید با آن برخورد شود. نباید با پیش‌زمینه قضاوت کرد. باید موضوع مشخص شود. چرا در هیچ شهری به حسین معدنی یا مسعود آرمات توهین نمی‌شود. به هر حال رفتارهای هر فرد یا تیم هم ممکن است بازخوردی از سوی هواداران حریف داشته باشد.

 

متاسفانه از آن جایی که برخورد قاطعی با حاشیه‌ها نمی‌شود این موارد بارها تکرار می‌شود.

 

* عملکرد داوری را در نیم فصل چگونه می‌بینید؟

 

خیلی به برد و باخت‌ها کار ندارم اما گاهی موضوع تخلف اتفاق می‌افتد اما داورها عکس‌العملی نشان نمی‌دهند. در چهار بازی که ما باختیم در تمام امتیازهای حساس داور به ضرر ما سوت زد. اصلا ما اعتراضی به این موضوع نکردیم اما ناخودآگاه ذهن من به این جهت می‌رود که چه جریانی پشت این قضیه بوده است. فیلم بازی‌ها موجود است و می‌توانم آن را به فدراسیون ارائه دهم. به هر حال مسئولان لیگ و کمیته داوران باید رفتارها را لحاظ کنند. هیچ ایرادی ندارد اگر داوری تخلف کرد یک هفته از قضاوت محروم شود و این موضوع هم منعکس شود. این اتفاق هیچ گاه نمی‌افتد. در دور رفت لیگ شاهد بودیم مربی رفتار ناشایست می‌کند اما برخوردی صورت نمی‌گیرد. داور تخلف می‌کند اما کسی گزارش نمی‌کند. تماشاگران فحاشی می‌کنند اما برخوردی انجام نمی‌شوند. اتفاقی که در یکی از بازی‌ها بین داور و بازیکن افتاد اگر در لیگ‌های خارجی روی می‌داد به راستی چه جریمه‌ای در پی داشت؟

 

علی کریمی در فوتبال داور را هل داد و یک سال محروم شد. نمی‌خواهم بگویم حالا کسی را جریمه کنیم بلکه مقصودم آن است که باید تناسب جریمه و جرم رعایت شود. اگر برخورد نشود من مربی جرات می‌کنم تور مسابقه را بکشم. بازیکن به خود اجازه می‌دهد با داور حرف بزند. دو تیم با هم درگیری لفظی پیدا می‌کنند و در نهایت تماشاگران هم جرات پیدا می‌کنند به تیم‌های حریف توهین کنند. از سوی دیگر به افرادی که همیشه در والیبال سالم کار کرده‌اند توجهی نداریم. هیچ کس نمی‌گوید فلان مربی یا بازیکن پنج سال است که بدون حاشیه کار می‌کند و باید تشویق شود و حداقل به عنوان مربی اخلاق معرفی شود. چند بار سابقه داشته که در والیبال مربی‌ها به داوران کمک کردند آیا چنین رفتاری شایسته تقدیر نیست. وقتی توجهی به این موضوع نیست برخورد قهری و تشویقی هر دو از بین می‌رود.

 

* برنامه تیم کاله برای دور برگشت رقابت‌های لیگ برتر چیست؟

 

در گام اول هدف ما این است که بهترین نتیجه را در دور برگشت بگیریم. حداکثر امتیازها را کسب کنیم. برنامه‌هایی نیز برای تقویت نیروهای خود داریم. قطع به یقین ما کادر فنی خود را تقویت می‌کنیم و یک مربی ایرانی به ما ملحق می‌شود تا کار بهتر پیش رود. توافق‌های اولیه صورت گرفته است اما هنوز چون موضوع نهایی نشده اسمی را عنوان نمی‌کنم. باید گروه را قوی‌تر کنیم و از تجربه گروه استفاده کنیم. ممکن است نیم‌نگاهی هم به جذب بازیکن داشته باشیم و به جمع‌بندی برسیم و شاید بازیکن جدید هم بگیریم. ما از هفته نخست لیگ درگیر مصدومیت‌ها شدیم و پاسور ما دچار آسیب دیدگی شد. البته هنوز به شکل کامل این مصدومیت برطرف نشده است ولی شرایطش خوب است. الان وضعیت بهتر است. امیدوارم در نیم فصل دوم از تمام توانایی خود استفاده کنیم. به هر حال بازیکنان خوب نگهداری و مدیریت خاص خودش را می‌طلبد. تلاش می‌کنیم به اهدافی که مد نظر خود داریم برسیم. تیم‌های زیادی هستند که تفکر قهرمانی دارند و ما بازی‌های سختی را پیش‌بینی می‌کنیم.

/ایسنا/


بهروز عطایی , سرمربی کاله , مصاحبه , در مورد وضعیت تیم , کاله آمل , در سوپر لیگ والیبال , لیگ برتر والیبال , مصاحبه سرمربی تیم والیبال کاله مازندران , مصاحبه های جالب بهروز عطایی ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 387 تاریخ : یکشنبه 19 آذر 1391 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... atefeh-78
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
جام جهانی فوتبال_2018 fkh1661
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
عکس رومانتیک زن و شوهر fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید