close
تبلیغات در اینترنت
حمزه زرینی: در لیگ جهانی برای بهترین نتیجه می‌جنگیم/ با کاله به فینال می‌رویم

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
حمزه زرینی: در لیگ جهانی برای بهترین نتیجه می‌جنگیم/ با کاله به فینال می‌رویم
حمزه زرینی: در لیگ جهانی برای بهترین نتیجه می‌جنگیم/ با کاله به فینال می‌رویم

خبرگزاری ورزش والیبال :در بین علاقه‌مندان به رشته ورزشی والیبال ایران هیچ کس نیست که با نام "حمزه زرینی" آشنا نباشد. قدرتی‌زن توانای تیم ملی و باشگاه کاله که در سال‌های اخیر پای ثابت همه افتخارات والیبال ایران بوده است.

پایان دور رفت رقابت‌های لیگ برتر، قرعه‌کشی مسابقه‌های لیگ جهانی و حاشیه‌های همیشگی والیبال بهانه‌هایی بود تا خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به سراغ حمزه زرینی ملی‌پوش محبوب تیم کاله برود و با او به گفت‌وگو بنشیند.

خبرگزاری ورزش والیبال :در بین علاقه‌مندان به رشته ورزشی والیبال ایران هیچ کس نیست که با نام "حمزه زرینی" آشنا نباشد. قدرتی‌زن توانای تیم ملی و باشگاه کاله که در سال‌های اخیر پای ثابت همه افتخارات والیبال ایران بوده است.

پایان دور رفت رقابت‌های لیگ برتر، قرعه‌کشی مسابقه‌های لیگ جهانی و حاشیه‌های همیشگی والیبال بهانه‌هایی بود تا خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به سراغ حمزه زرینی ملی‌پوش محبوب تیم کاله برود و با او به گفت‌وگو بنشیند.

* با توجه به پایان دور رفت رقابت‌های لیگ برتر ارزیابی شما از سطح کیفی مسابقه‌ها چیست؟

 

در ابتدای فصل مصاحبه‌ای با هم داشتیم و گفتم امسال همه تیم‌ها قدرتمند هستند و شما گفتید که این جمله تکراری را هر سال همه بازیکنان می‌گویند اما همان طور که دیدید این فصل با همیشه متفاوت بود. زمانی بود که هیچ خطری بازیکنان ملی‌پوش را تهدید نمی‌کرد و هیچ کس نمی‌توانست به جای آن‌ها نزدیک شود. اما حالا خوشبختانه در همه پست‌ها بازیکنان جوانی حضور دارند و هیچ بازیکنی حتی در تیم ملی حاشیه امنیت ندارد. در لیگ برتر امسال بازیکنان خوب در تیم‌های مختلف پخش شده‌اند و آن تیم‌هایی که بازیکنان ملی‌پوش کمتری دارند در عوض بازیکنان خارجی خیلی خوبی را به خدمت گرفته‌اند. در مجموع باید بگویم تیم‌ها خیلی به هم نزدیک بودند. تیم‌های اول تا هفتم جدول رده‌بندی از نظر امتیازی خیلی به هم نزدیک هستند. اگر تیم اول لیگ دو هفته باخت داشته باشد تا رده هفتم سقوط می‌کند.

 

* عملکرد تیم والیبال کاله را در نیم فصل چگونه می‌بینید؟

 

تیم ما در دور رفت نتیجه خوبی نگرفت و باخت‌هایی را دادیم که باید در آن‌ها پیروز می‌شدیم. ما در ابتدای فصل خوب بودیم اما در چند مسابقه بد بازی کردیم. خودمان هم این موضوع را قبول داریم. واقعا داوری‌ها هم در رقم خوردن نتایج ما تاثیرگذار بود. به هر حال فیلم بازی‌های تیم ما موجود است و به راحتی می‌توان دید که اشتباه‌های تاثیرگذاری در بازی‌های تیم کاله از سوی داوران روی داده است.

 

همه می‌دانند که در والیبال ست نخست خیلی تعیین کننده است و هر تیم در گیم اول بازی پیروز شود احتمال بردش بالا می‌رود. در امتیازهایی نتیجه کلی بازی تعیین می‌شود. ما خودمان هم در چند بازی خوب کار نکردیم شاید هم غرور داشتیم و عوامل دیگری هم دست به دست هم داد تا نتوانیم پیروز میدان باشیم. باز هم می‌گویم در رقم خوردن این نتایج داوری هم بی‌تاثیر نبود.

 

* قبول دارید که کاله مقابل تیم‌های قدرتمند خیلی بهتر از سایر حریفان خود بازی می‌کند؟

 

قبول دارم چرا که مقابل تیم‌های قوی ما انگیزه بالایی داریم. حالا در شرایط فعلی مقابل تیم‌های ضعیف هم با تمام انگیزه به میدان می‌رویم. اما در دور رفت شاید مقابل برخی از تیم‌های ضعیف بی‌تجربگی کردیم و خیلی راحت بازی را از دست دادیم و تصورمان این بود که هر زمان بخواهیم می‌توانیم جریان بازی را در دست بگیریم. ولی سرانجام پیروز نشدیم. به هر حال تجربه خوبی به دست آوردیم. درست است که باخت‌های زیادی در نیم فصل داشتیم اما خوشبختانه به موقع باختیم تا هوشیار شویم و در دور برگشت ساده امتیاز ندهیم.

 

* در چند هفته کاله زیاد مصدوم داد. آیا این موضوع در باخت‌های متوالی تیم شما اثر گذاشت؟

 

همه چیز دست به دست هم داد تا چند هفته نتیجه نگیریم. پاسور ما در نخستین امتیازهای بازی اول فصل دچار شکستگی انگشت شد. بعد از آن رضا قرا دچار پیچ‌خوردگی از ناحیه مچ پا شد. همچنین موسوی هم از ناحیه زانو دچار مصدومیت شد و یک بازی به زور در زمین ایستاد. خود من هم در بازی سوم فصل توب به انگشتم خورد و آسیب دیدگی چند سال قبلم تشدید شد. همه این مسائل موجب شد که نتیجه دلخواه را در دور رفت نگیریم اما خوشبختانه موفق شدیم از این بحران خارج شویم.

 

* عباس برقی به کادر فنی تیم کاله اضافه شده است،‌نظر شما درباره همکاری با وی چیست؟

 

ان‌شاءالله بتوانیم در خدمت برقی باشیم. آمدن وی را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم که بتواند به ما کمک کند تا در دور برگشت به اهداف خود برسیم.

 

* هدف شما و باشگاه کاله از حضور در دور برگشت چیست؟

 

برنامه‌ریزی طوری است که در دور برگشت برای قرار گرفتن در رده اول و دوم جدول رده‌بندی مبارزه می‌کنیم. تا اگر پلی‌آف لیگ والیبال هشت تیمی شود کارمان ساده‌تر شود. ما روی قرار گرفتن در رده اول یا دوم جدول تمرکز می‌کنیم. فرقی نمی‌کند در کدام یک از این دو رتبه قرار بگیریم چرا که فینال لیگ به صورت متمرکز در تهران برگزار می‌شود. به امید خدا مطمئن هستم می‌توانیم به این هدف برسیم.

 

 

دیدار تیم های والیبال کاله مازندران و نوین کشاورز

 

* با وجود بالا رفتن سطح کیفی مسابقه‌ها متاسفانه حاشیه‌ها نیز نسبت به فصل قبل بیشتر شد و شاهد گسترش بداخلاقی از سوی تماشاگران و بازیکنان بودیم. نظر شما نسبت به این موضوع چیست؟

 

قبول دارم که اعتراض‌ها خیلی بیشتر شده است. گاهی من به عنوان بازیکن به دلایلی ممکن است نتوانم آن گونه که از خودم انتظار دارم بازی کنم. به هر حال ما انسان هستیم و ماشین نیستیم که همیشه در یک سطح کار کنیم. واقعا داوری در ایجاد حاشیه‌ها بی‌تقصیر نبود. چرا که در خیلی از بازی‌ها ضعیف عمل کردند همچنین فحاشی‌ها خیلی زیاد شده است. خودم یکی از ملی‌پوشانی هستم که نمی‌دانم چرا در سالن‌های مختلف مورد توهین قرار می‌گیرم. ما سال‌ها برای والیبال ایران زحمت کشیده‌ایم ولی نمی‌دانم چنین حاشیه‌هایی برای ما پیش می‌آید. شاید چون والیبال پیشرفت کرده است این اشکالات هم به وجود آمده است.

 

* خود شما در شهر آمل چقدر با بداخلاقی از سوی هواداران تیم کاله برخورد می‌کنید؟

 

واقعا رفتار تیم میزبان در چگونگی برخورد تماشاگران با حریف تاثیرگذار است. همان طور که در بازی‌ با ورامین برخی از تماشاگران علیه یکی از بازیکنان حریف شعارهایی دادند. بازیکن هم طوری وانمود می‌کرد که چیزی به سوی او پرت شده است. شخصا خیلی تند پیش تماشاگران تیمم رفتم و خواستم که فقط تیم کاله را تشویق کنند و به هواداران حریف کاری نداشته باشند. بعد از آن هم جریان خیلی آرام‌تر شد. در نهایت هم بازی را بردیم. واقعا در شهر آمل که البته حاشیه‌ها خیلی کم است وقتی مربی یا بازیکنان از تماشاگران بخواهند که به حریف کاری نداشته باشند جو سالن آرام‌تر می‌شود. اما در شهرهایی مثل یزد که تماشاگران از شروع مسابقه به تیم ما توهین کردند هیچ کس از آن‌ها نخواست که شعارهای خود را تغییر دهند. به هرحال در شهرهای مختلف این اتفاق‌ها می‌افتد.

 

* نظر شما به عنون یکی از ملی‌پوشان ایران درباره قرعه‌کشی مسابقه‌های لیگ جهانی و حریفان ایران در مرحله مقدماتی چیست؟

 

به نظر من گروه ما سخت‌تر از دو گروه دیگر است. البته این فقط نظر من نیست. پاسور کاله در تیم ملی صربستان بازی می‌کند. او هم می‌گفت که واقعا در سخت‌ترین گروه قرار داریم. از گروه ما سه تیم بالا می‌رود اما از گروه آخر یک تیم بالا می‌برود و تیم‌های سقوط کننده هم از همان گروه سوم هستند. این هم حسن تیم ملی ایران است که رنکینگ بالایی قرار دارد و می‌تواند در لیگ جهانی بماند. امسال ما برای کسب تجربه می‌رویم و می‌خواهیم که بهترین نتیجه را هم بگیریم. به هر حال تیم‌های قدرتمندی مثل کوبا و روسیه که همه سابقه قهرمانی در سطح جهان را دارند خیلی کار ما را سخت می‌کند. اما همین سختی‌هاست که یک بازیکن یا تیم را می‌سازد. امیدوارم بتوانیم تجربه کافی را برای حضور در دوره‌های بعدی به دست آوریم.

 

* فکر می‌کنید چقدر شانس داریم تا در تهران از حریفانی چون آلمان امتیاز بگیریم؟

 

صددرصد ما برای پیروزی در بازی‌های مختلف به میدان می‌رویم. البته نباید فراموش کنیم روزی آرزو داشتیم چنین حریفانی را فقط از نزدیک ببینیم و بعد آرزو می‌کردیم که مقابل آن‌ها بازی کنیم و پیروز شویم و همان طور که مشاهده کردید در جام جهانی آن‌ها را شکست دادیم. به امید خدا در لیگ جهانی هم برای ارائه بهترین نمایش خود به میدان می‌رویم. برد و باخت برای ما زیاد مهم نیست ولی طوری بازی می‌کنیم که تماشاگران و مردم ایران از ما راضی باشند. همین که هواداران از ما راضی باشند یعنی به همه اهداف خود رسیده‌ایم.


حمزه زرینی , مصاحبه حمزه زرینی در مورد لیگ جهانی , حمزه زرینی نظرش در مورد قرعه کشی و گروه بندی لیگ جهانی , مصاحبه حمزه ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 977 تاریخ : جمعه 24 آذر 1391 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
با بهترین جایگزین های تلگرام آشنا شوید fns4565
کولاکوویچ بازیکنانش را انتخاب کرد sasha68
لیگ ملت های والیبال 13791379
6 بازیکن جدید به اردوی تیم ملی والیبال اضافه می‌شوند 13791379
برنامه اردوی نخست تیم ملی بانوان 13791379
والیبال ایران از افول در لیگ جهانی تا اولین مدال جهانی mojtaba83
کارخانه: با نام جدید در جام باشگاه‌های آسیا شرکت می‌کنیم/ برخی عوام‌فریبی میکنند mojtaba83
لیست جدید تیم ملی والیبال اعلام شد mojtaba83
دعوت ژاپن و استونی از تیم ملی والیبال 13791379
۳۷ بازیکن به اردوی تیم ملی والیبال دعوت شدند 13791379
جام جهانی فوتبال_2018 13791379
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 13791379
عکس رومانتیک زن و شوهر 13791379
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید