close
بهترین متخصص ارتودنسی
لیگ برتر نه، لیگ غریب و پرحاشیه/ فوتبال یا والیبال؛ حالا کدام باید الگو باشد؟

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
لیگ برتر نه، لیگ غریب و پرحاشیه/ فوتبال یا والیبال؛ حالا کدام باید الگو باشد؟
لیگ برتر نه، لیگ غریب و پرحاشیه/ فوتبال یا والیبال؛ حالا کدام باید الگو باشد؟

خبرگزاری ورزش والیبال :لیگ برتر والیبال در حالی به روزهای حساس خود نزدیک می‌شود که هر هفته شاهد یک درگیری در مسابقات این رشته هستیم.

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از خبرگزاری فارس، دیدار تیم‌های سایپا و کاله آمل در هفته پانزدهم لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور با برتری 3 بر 2 آملی‌ها در کرج خاتمه پیدا کرد؛ تیم کاله در این بازی موفق شد با امتیازهای 25 - 17 ، 17- 25 ، 25 – 22 و17 – 25 و 21 – 19 سایپا را مغلوب کند. اما این هفته از رقابت‌ها لیگ برتر هم مانند چند هفته گذشته شاهد دعوا و حاشیه‌های عجیبی توجهی بود.

خبرگزاری ورزش والیبال :لیگ برتر والیبال در حالی به روزهای حساس خود نزدیک می‌شود که هر هفته شاهد یک درگیری در مسابقات این رشته هستیم.

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از خبرگزاری فارس، دیدار تیم‌های سایپا و کاله آمل در هفته پانزدهم لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور با برتری 3 بر 2 آملی‌ها در کرج خاتمه پیدا کرد؛ تیم کاله در این بازی موفق شد با امتیازهای 25 - 17 ، 17- 25 ، 25 – 22 و17 – 25 و 21 – 19 سایپا را مغلوب کند. اما این هفته از رقابت‌ها لیگ برتر هم مانند چند هفته گذشته شاهد دعوا و حاشیه‌های عجیبی توجهی بود.

* درگیری تماشاگران و بازیکنان کاله با نیروی انتظامی!

در جریان بازی این دو تیم هواداران پرشور و متعصب حاضر در سالن کری‌خوانی‌های فراوانی با هم داشتند؛ در پایان مسابقه و با پیروزی آملی‌ها تماشاگران منتسب به این تیم با نیروی انتظامی درگیری فیزیکی شدیدی پیدا کردند، اما این پایان ماجرا نبود، چراکه در اقدامی عجیب و به دور از اخلاق حرفه‌ای چند تن از بازیکنان کاله از جمله محمد موسوی، عبدالرضا علیزاده، فرهاد قائمی و رضا قرا که شاهد درگیری بودند به جمع هواداران رفتند و با بالا رفتن از سکوی هواداران وارد درگیری با نیروی انتظامی شدند!

* تنبیه هم برای الگوهای اخلاقی کارساز نیود!

شاید کمتر از دو هفته از جلسه کمیته انضباطی و حضور محمد موسوی در آن نگذشته باشد که بازهم این بازیکن وارد حاشیه شد؛ از طرفی از صحبت‌های ولاسکو که گفته بود بازیکنان لیگ باید ملی‌پوشان را الگوی اخلاقی خود قرار دهند هم مدت زیادی نگذشته است که روز گذشته شاهد بودیم چند نفر از این ملی‌پوشان با نیروی انتظامی درگیر شدند؛ اگر قرار باشد این بازیکنان الگو باشند هر هفته باید مسابقات والیبال در فضایی کاملاً امنیتی برگزار شود تا شاهد چنین درگیری‌هایی نباشیم.

تمام اهالی والیبال این رشته را رشته‌ای دانشگاهی و خانوادگی می‌دانند و توقع دارند بانوان هم برای تماشای والیبال به سالن بیایند، اما با این روندی که در هفته‌های اخیر در سالن‌ها شاهد هستیم چگونه توقع دارند بانوان با آرامش و امنیت مسابقات را از نزدیک تماشا کنند؟

 

* لیگ برتر نه؛ لیگ غریب و پرحاشیه والیبال!

پس از مسابقه تیم‌های والیبال سایپا و کاله با منوچهر پورحسن تماس گرفتیم تا نظرش را بدانیم، اما وی گفت: خبری از این موضوع ندارم و فقط می‌دانم که حاتمی در آن بازی ناظر بود. باید منتظر باشیم و ببینیم که وی چه گزارشی برای سازمان لیگ و کمیته انضباطی ارسال می‌کند.

وی که مسئولیت ریاست سازمان لیگ فدراسیون والیبال را بر عهده دارد در پاسخ به این سوال که خودش کدام بازی هفته پانزدهم را از نزدیک تماشا کرده و در سالن مسابقه حضور داشته است، تصریح کرد: من معمولاً به سالن‌های مسابقه نمی‌روم و بازی‌ها را از طریق تلویزیون تماشا می‌کنم!

لیگ والیبال در غربت برگزار می‌شود، چون ولاسکو که در ایران حضور ندارد، داورزنی هم معمولاً سرش به کارهای کلان‌تر گرم است؛ رئیس سازمان لیگ هم که رقابت‌ها را از خانه تماشا می‌کند و تنها داوران و ناظران هستند که آن هم از سر اجبار به سالن‌ها می‌آیند تا مسابفات فقط برگزار شوند و لیگ زودتر تمام شود. با این اوصاف بهتر است نام لیگ برتر والیبال به «لیگ غریب و پرحاشیه والیبال» تبدیل شود!

 

* فوتبال یا والیبال؛ حالا کدام باید الگو باشد؟

شاهد هستیم که همه به فوتبال ایراد می‌گیرند و از حاشیه‌های تماشاگران این رشته یاد می‌کنند، اما بد نیست به حافظه کوتاه مدت خود مراجعه کنند تا یادشان بیاید در دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و گهر در شهر دورود چه اتفاقی رخ داد؛ جایی که همه فکر می‌کردند حاشیه‌ها و درگیری‌های زیادی به همراه خواهد داشت، اتفاقی رخ نداد و همه چیز به خیر و خوشی تمام شد.

 

حتی تماشاگران دورودی که تیمشان نتیجه را هم واگذار کرده بود به گونه‌ای رفتار کردند که تمامی اهالی فوتبال را از گمانه‌زنی‌های پیش از بازی خود شرمنده کردند، اما جالب است هواداران تیم والیبال کاله آمل که در دیداری حساس موفق شده بودند سایپا را از پیش روبردارند با نیروی انتظامی درگیر شدند.

همه توقع داشتند فوتبال جا پای رشته‌هایی مانند والیبال بگذارد و مسابقاتش در آرامش برگزار شود، اما حالا که رگه هایی از رفتارهای خوب در سکوهای تماشاگران فوتبال دیده می شود، اوضاع در والیبال برعکس شده است.

 

* مسئولانی که در موفقیت‌ها نفر اول هستند و در حاشیه‌ها جلسه دارند!

این روز‌ها همیشه مسئولان فدراسیون والیبال با صحبت از لیگ جهانی و پیشرفت والیبال ایران سعی می‌کنند جایگاه خود را مستحکم‌تر کنند و خود را عامل اصلی این موفقیت بدانند، اما بد نیست در مواقعی که این رشته وارد حاشیه می‌شود هم جوابگو باشند تا همه توضیحات و برنامه‌های آنها را برای این حاشیه‌ها بشنوند.

اتفاقات دیدار تیم‌های والیبال سایپا و کاله در حالی رخ داد که این هفته‌ها مسئولان فدراسیون والیبال تمام راه‌ها از جمله تصویب قوانین جدید، تشویق میزبانان با اخلاق و تنبیه متخلفان را در دستور کار خود قرار داده بودند. حال اینکه کجای کار ایراد داشته است را مسئولانی باید پاسخ دهند که همیشه در موفقیت‌ها نفر اول هستند و در هنگام بروز چنین حواشی جلسه دارند!

/خبرگزاری فارس/


والیبال , حاشیه های والیبال ایران , لیگ برتر والیبال , اخبار حاشیه ای والیبال , الگوی حاشیه ای رشته ی زیبای والیبال , خبرگزاری ورزش والیبال , خبرگزاری والیبال ایران , خبر ورزشی , اخبار والیبال ایران , فوتبال , والیبال و فوتبال الگوی جوانان , مسئولان فدراسیون والیبال , منوچهر پور حسن رییس سازمان لیگ برتر والیبال , امیدوار حاتمی , ناظر بازی والیبال , داوری والیبال ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 603 تاریخ : سه شنبه 12 دي 1391 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
باریجی میگه
امیدوارانه والیبال ایران را نا امید شد

در چند هفته اخیر بی اخلاقی های والیبال ایران به حدی شده است که کارشناسان می گویند والیبال باید از فوتبال الگو برداری کند تا بتوان حواشی سالنهای ورزشی در این رشته را کاهش داد

اما در یک بازبینی بسیار ساده در طول فصل و تناقض هایی که ناظران در اجرای قوانین در شهرهای مختلف براساس نام ونشان کادر اجرایی و بازیکنان تیم ها از خود نشان داده اند بسیار می تواند ما در امر بوقوع پیوستن اتفاقات سالنها موثر باشد

زمانی که در آغازین روزهای فصل ورود هرگونه بوق،شیپور و دهل در سالنها ممنوع بود تنها در اندک شهرهای لیگ برتری این قانون اجرا شد و در بسیاری از شهرها ورود این ابزار آزاد بود و حتی در جریان بازی آلومینیوم المهدی بندرعباس و جواهری گنبد در همین هفته پانزدهم تا ست سوم بازی تماشاگران از آن برای تشویق تیم بندرعباس یاری جسته اند ، به عقب تر که باز می گردیم وقتی به اسامی برخی ناظران بر می خوریم متوجه می شویم که وجود این ناظران خود باعث متشنج کردن جو سالنهای والیبال ایران است.

حضور امیدوار حاتمی در جریان چهار بازی که به در گیری و فحاشی کشیده شده است نشان دهنده عدم اطلاع برخی ناظران از وظایف و ماموریتهایشان است که در برخی مسائل پا را ازگلیم خود بیشتر دراز کرده و یا چشم خود را بدلائل نامعلومی بر روی برخی صحنه ها و اتفاقات بسته اند بطور مثال در جریان در گیری تماشاگران کاله با نیروی انتظامی در کرج و حضور بازیکنان در بین تماشاگران و عکس های متشر شده از در گیری بازیکنان کاله ،گزارش ناظر از رفع اتهام بازیکنانی که گویا ترس و واهمه از دارند می تواند در ادامه این درگیریها تاثیر گزار باشد

و یا در جریان حواشی دیدار باریج اسانس و متین ورامین که آغاز اتفاقات با حرکت ناشایست میرزاجانپور بوجود آمد هیچ گونه برخوردی با این بازیکن صورت نگرفت و حاشیه امنیت را برای بازیکنان به اصطلاح ملی پوش فراهم آورده است و تکرار این دفاعیه در برابر بازیکنان ملی پوش کاله نیز سریال دیگری را بهمراه خواهد داشت

و امیدواری، که با حاتم بخشی از تقصیرات ملی پوشان زمینه حاتم بخشی تماشاگران را در سردادن ناسزاها بوجو آورده است

امیدوار یم حاتم بخشی ایشان و سایر همکارانشان پایان یابد

منتظر نظر شما هستیم
پاسخ : با نظر شما کاملا موافقم بعضی از تصمیمات غلط مسئولین فدراسیون والیبال باعث ایجاد این گونه مسائل می شود
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
وادی و کریمی بهترین ؛برای پاسوری تیم ملی setareha
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
ستاره ی والیبال در مراسم عزاداری حسینی setareha
قانون تلخ والیبال کوبا شکسته شد setareha
ابتکار جدید فدراسیون جهانی والیبال برای توپ رسانی setareha
گزینه های جانشینی انتیگا setareha
گزینه های احتمالی مربیگری ایران setareha
لبیک یا حسین mojtaba83
پیشنهاد ترک ها به ستاره جوان والیبال ایران setareha
تهران، مقصد ستاره آینده والیبال setareha
جمالی: پیکان و بنز را مقایسه نکنید! setareha
نفرزاده: ایرانی ها از آنتیگا، آلکنو و لوزانو بهترند setareha
لوزانو: فعلا سکوت می کنم setareha
وقتی ارزش ها در والیبال حفظ می شود (عکس) setareha
پدرم را سرمربی تیم ملی والیبال ایران کنید! setareha
کریمی: با خداحافظی مهدوی، آماده خدمت به تیم ملی هستم mehdim
مبارزه فوق ستاره والیبال با بیماری ناشناخته setareha
برنامه هفته نخست لیگ برتر والیبال اعلام شد setareha
لژیونر والیبال چرا به ایران بازگشت؟ setareha
پاسور بعدی تیم ملی چه کسی خواهد بود؟ 13791379
تایپیک جامع ولادت اعضای والیبال فروم /m1982a m1982a
کارخانه: مسن‌های تیم ملی خودشان بروند setareha
عملکرد ایران در جام آسیا از نگاه سیچلو setareha
والیبال ایران یک مربی دیکتاتور می‌خواهد setareha
تورنمنت 4 جانبه به احترام مربی فقید والیبال setareha
بهبودی 4 گوشه زمین والیبال را بوسید setareha
پاسور تیم ملی والیبال رسماً خداحافظی کرد setareha
وقتی مهدوی کاپیتان سعید معروف بود (عکس) setareha
تیم ملی ب والیبال ایران بر بام آسیا ایستاد setareha
سرمربی آینده ایران چه کسی است ؟ sasha68
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید
کدبازان>