close
تبلیغات در اینترنت
داورزنی : مربیان باید تشنه ی یادگیری باشند/دستگاه قضایی تکلیف تماشاچی های خانوم را روشن کند!

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
داورزنی : مربیان باید تشنه ی یادگیری باشند/دستگاه قضایی تکلیف تماشاچی های خانوم را روشن کند!
داورزنی : مربیان باید تشنه ی یادگیری باشند/دستگاه قضایی تکلیف تماشاچی های خانوم را روشن کند!

خبرگزاری ورزش والیبال : « محمدرضا داورزنی بعد از یزدانی خرم به عنوان رییس فدراسیون والیبال مشغول به کار شد. موفقیت‌های یزدانی خرم کار وی را سخت‌تر کرد؛ چرا که دید همه ورزش دوستان به والیبال عوض شد و انتظار افتخارآفرینی داشتند و انصافا باید گفت که وی و همکارانش توانستند در این امر موفق باشند و البته همانطور که وی نیز اظهار کرده جز عدم موفقیت در رسیدن به المپیک لندن در سایر موارد عملکرد خوبی داشته‌اند.»

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از روزنامه اعتماد با وی درباره مشکلات والیبال از آمدن ولاسکو گرفته تا حضور بانوان در ورزشگاهها و سایر مسائل صحبت کرده است که بخشهایی از آن در پی می‌آید:

خبرگزاری ورزش والیبال : « محمدرضا داورزنی بعد از یزدانی خرم به عنوان رییس فدراسیون والیبال مشغول به کار شد. موفقیت‌های یزدانی خرم کار وی را سخت‌تر کرد؛ چرا که دید همه ورزش دوستان به والیبال عوض شد و انتظار افتخارآفرینی داشتند و انصافا باید گفت که وی و همکارانش توانستند در این امر موفق باشند و البته همانطور که وی نیز اظهار کرده جز عدم موفقیت در رسیدن به المپیک لندن در سایر موارد عملکرد خوبی داشته‌اند.»

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از روزنامه اعتماد با وی درباره مشکلات والیبال از آمدن ولاسکو گرفته تا حضور بانوان در ورزشگاهها و سایر مسائل صحبت کرده است که بخشهایی از آن در پی می‌آید:

به عنوان نخستین سوال آقای ولاسکو کی به ایران برمی‌گردند؟

 

ایشان هشتم ژانویه به ایران برمی‌گردند.

 

مبلغ قراردادشان چقدر است؟

 

به لحاظ اخلاق حرفه‌یی معمولا مربی‌ها دوست ندارند مبالغ قراردادشان در سطح رسانه‌ها پخش شود. همان مبلغ قرارداد قبلی که پرداخت کردیم، ولی مدت زمان قرارداد به جای 18 ماه 24 ماهه است و از 15 مارس قرارداد ایشان عملا شروع می‌شود.

 

پس توافق کلی با ایشان انجام شده و گزینه دیگری مد نظر فدراسیون نیست؟

 

بله! با ایشان توافق کردیم. فقط یک بحثی که وجود دارد فشاریست که به ایشان می‌آورند که به ایران نیایند.

 

فشار رسانه‌های ایتالیایی منظورتان است؟

 

بله و رسانه‌های داخل کشور خودمان که به ایشان زنگ می‌زنند و می‌گویند ایران نیایید اینها پول ندارند یا اینکه ارز نیست و حسابها بلوکه است.

 

 

یعنی ایشان علنا به شما اعلام کردند که از رسانه‌های داخلی با ایشان تماس گرفته‌اند؟

 

بله!

 

مبلغ پاداش به ایشان پرداخت شده است؟

 

آقای ولاسکو از ما طلبی ندارند. چون قرارداد ایشان با کمیته المپیک است. مطالبات طبق قرارداد اعم از حقوق و پاداش توسط این کمیته به ایشان پرداخت شده است.

 

از نظرات ولاسکو در جهت پیشرفت والیبال بانوان هم استفاده شده است؟

 

مربیان باید از ایشان سوال کنند. ما این فضا را باز گذاشتیم که در جلسات مختلف اگر کسی سوالی دارد از ایشان بپرسد. مربیان بانوان و آقایان ما باید احساس تشنگی کنند، به زور نمی‌شود به یک نفر آب داد. کسی که دنبال یادگیری باشد مثل آدم تشنه خودش را به آب می‌رساند. اینکه خانم‌ها با ایشان تمرین کنند نه! ولی می‌توانند در موارد فنی درباره مدلهای تمرینی و غیره با ایشان جلسه برگزار کنند. یکی از ویژگی‌های ولاسکو این است که محدودیتی ایجاد نمی‌کند و با روی باز از کسانی که تشنه یادگیری اند استقبال می‌کند.

 

یکی از سوالات شاید این باشد که بودجه فدراسیون والیبال چقدر است؟

 

برای بودجه امسال فدراسیون قرار بر این بوده است که وزارت ورزش مبلغ دو میلیارد و 300 میلیون تومان پرداخت کند و کمیته المپیک هم حدود یک میلیارد که کلا سه میلیارد و 300 میلیون تومان (می‌شود).

 

وجود اسپانسر چقدر به درآمدزایی رشته والیبال به فدراسیون کمک کرده است؟

 

ما تقریبا 50 تا 60 درصد از منابع را از خارج از دولت تامین می‌کنیم وگرنه باید کرکره را پایین می‌کشیدیم...

 

برای حضور تماشاچیان خارجی در مسابقات چه تمهیداتی دارید؟

 

به لحاظ رعایت مقررات و پروتکل فی مابین، ما ملزم هستیم قسمتی از ورزشگاه را به تماشاچی تیم مقابل اختصاص دهیم. در لیگ جهانی امسال از آلمان و صربستان پذیرایی خواهیم کرد و قسمتی برای علاقه‌مندان این دو تیم مشخص و جداسازی می شود. باید شرایطی را در ایران فراهم کنیم که تماشاچیان خارجی بیایند و تیمشان را تشویق کنند و تمهیداتی را اتخاذ کنیم تا به تعداد لازم بلیت در اختیارشان قرار دهیم تا از این لحاظ مشکلی نداشته باشند.

 

درباره حضور خانمهای ایرانی در ورزشگاه چطور؟

 

در این وادی اختلاف نظر وجود دارد. دوستان اظهارنظرهایی کرده‌اند. من تمایل ندارم وارد این بحث شوم.

 

به هرحال نظر شما این است که خانمها می‌توانند در ورزشگاه حضور داشته باشند یا خیر؟

 

تصمیم گیرنده در این موضوع ما نیستیم، هم بنده و هم وزارت ورزش مجری قانون هستیم. از طرف دیگر اظهارنظرهایی هست که حضور خانمها را خلاف شرع می‌دانند و این را هم ما به قوه قضائیه واگذار کرده‌ایم تا تکلیفش را مشخص کند. ما خدای نکرده تمایل نداریم باعث مفسده‌ یا فعل خلاف شرعی باشیم؛ احساس ما این است که این موضوع موردی نیست که در توان تخصصی بنده باشد که بخواهم راجع به آن اظهار نظر فقهی کنم. خب باید دید نتیجه بررسی قوه قضائیه چه خواهد شد! ولی ما ملزم هستیم برای تیم میزبان امکانات را فراهم کنیم و قسمتی از سالن برایشان اختصاص داده شود. باید ببینیم در 24 خرداد که روز انتخابات هم هست تماشاگران ما همزمان باید یک همایش دیگر را رقم بزنند.

 

در واقع حضور بانوان در ورزشگاه به عنوان تماشاگر بی‌تاثیر نیست؟

 

ما می‌گوییم والیبال یک ورزش خانوادگی است و به نشاط و انبساط خاطر جامعه کمک می‌کند. دوستان می‌گویند (حضور بانوان در ورزشگاه) فعل حرام است؛ نظرها خیلی متفاوت است.

نظر شما راجع به کمیته انضباطی و حاشیه بازیهای اخیر تیمهای ارومیه و کاله که حرکت آقای موسوی باعث تحریک تماشاگران شد چیست؟

من نمی‌خواهم از کار آقای موسوی دفاع کنم. افتخارات والیبال را همین بازیکنان رقم زدند. ما را متهم می‌کنند بازیکن‌سالاری را باب می‌کنید، من می‌گویم نه! باید به هر چیزی در جای خودش توجه شود. آقای موسوی چه کار کرده است؟ عصبانی شده یک لگد به زیر توپ زده است؛ نه به تماشاچی بددهنی کرده نه توهین. اگر تماشاچی ارومیه با لگدزدن زیر توپ احساس کرده به او توهین شده بحث دیگری است. نباید آقای موسوی این کار را انجام دهد، داور آقای موسوی را صدا کرده که به او تذکر و کارت بدهد، ولی بعد پرتاپ پیچ و سنگ از سوی تماشاچیان اتفاق افتاده است. در دنیا با وضع قوانین و مقررات سفت و سخت رفتار بازیکن، تماشاچی، کادر فنی و باشگاه را کنترل می‌کنند. با استفاده از ابزارهای مختلف مجبور می‌کنند که همه این آدمها رفتار حرفه‌یی داشته باشند. به هیچ وجه برای فدراسیون قابل قبول نیست که در شهری کسی به کسی توهین کند، ورزش میدان تربیت و اخلاق پهلوانیست.

 

درباره کنترل قضاوتهای بازیها چه کاری انجام خواهد شد؟ در بعضی موارد شاید بازیکن حق داشته باشد.

 

هیچ بازیکن و مربی‌ای به هیچ دلیلی حق تعرض به داور را ندارد ولو اینکه داور اشتباه سوت بزند. مرجع رسیدگی به این مورد جای دیگریست. در المپیک قضاوت داور باعث شد چهار خطای محرز را اشتباه سوت بزند که موجب شد تیمی که بازی را سه به صفر می‌برد سه به دو ببازد. اعتراض کردن راه دارد؛ فقط کاپیتان تیم می‌تواند با داور صحبت کند و داور هم از طریق کاپیتان تیم می‌تواند پیامش را به تیم انتقال دهد. در آینده این احتمال وجود دارد با توجه به تصمیمF.I.V.B ، فیلم بازیها بازنگری شود ولی در حال حاضر این اتفاق در جهان نیفتاده است.

 

برای هدایت تیم ملی نوجوانان چه گزینه‌هایی مد نظر شماست؟ مربی داخلی یا خارجی؟

 

کادر فنی جوانان و نوجوانان تغییری نخواهد کرد.

 

نگاه وزارت ورزش به فدراسیون والیبال مثل فوتبال هست یا خیر؟

 

آقای دکتر عباسی نگاه خوبی به والیبال کشور دارند. والیبال هم طوری کار کرده است که بتواند جایگاه خودش را در بین فدراسیون ها داشته باشد. بالاخره ما هم مشکلات وزارتخانه و دولت را می‌دانیم و همه باید هم به دولت و هم به وزارتخانه کمک کنیم. الان در شرایط سختی داریم کار می‌کنیم. نمی‌توانیم بگوییم این مسائل به ما ربطی ندارد. بعضی از ما باید سرمان را از زیر برف بیرون بیاوریم که ببینیم چه خبر است !

 

از وزارت ورزش گله‌ای ندارید؟ چون درباره فوتبال به سرعت پاداش پرداخت شد ولی هنوز پرداخت پاداش والیبالیست‌ها محقق نشده است.

 

ما دوست داریم دولت این قدر دستش باز باشد که به همه رشته‌ها کمک کند؛ بالاخره هر روز دولت شرایط خاصی دارد. شاید شش ماه پیش می‌توانستند به ما کمک کنند ولی الان شرایط سخت‌تر شده است. معیشت، غذا و داروی مردم در اولویت است و ورزش هم جزو مواردیست که می‌تواند به اقتدار و انسجام و وحدت ملی کمک کند. ما هم قسمتی از مردم و دولت هستیم، این بدین معنا نیست ما پول لازم نداریم، پول لازم داریم ولی امید داریم این بحرانها را پشت سر بگذاریم.

 

 

و حرف آخر؟

من در یزد صحبتی داشتم که باز تاکید می‌کنم؛ استکبار نمی‌تواند ورزش را در میدانهای جهانی و المپیک سانسور کند. کشتی گیر یا تیم والیبال ما را وقتی از تیمهای حریف می‌برد، نمی‌توانند سانسور کنند. ما با حضورمان در لیگ جهانی به دنیا نشان دادیم کشوری با 33 سال تهدید، محدودیت و جنگ و همه چیز می‌تواند در بالاترین سطح دنیا مسابقه دهد. ورزش فقط بازی و تفریح نیست، ابزاریست که این پیامها را به دنیا بدهد. ما این هدف را داریم که باعث عزت و سربلندی شویم. نام ایران می‌تواند در مسابقات جهانی والیبال در چهار رده با افتخار حرف بزند، نمی‌توانند هم سانسور کنند. ورزش یک میدان بسیار ارزشمندی برای نشان دادن اقتدارمان در دنیاست و نگاه دولت و مجلس از این منظر خیلی می‌تواند کمک کند، وقتی که دارند بودجه را می‌بندند به ورزش توجه کنند. ورزشکاران ما وقتی در میدانهای جهانی افتخار کسب می‌کنند، پرچم ایران بالا می‌رود و سرود ما پخش می شود و نمی‌توانند پرچم ما را سانسور کنند.


اخبار والیبال ایران , والیبال , اخبار والیبال , مصاحبه ی رییس فدراسیون والیبال , داورزنی , خبر های فدراسیون والیبال , تماشاچی هایی خانوم , والیبال بانوان ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 337 تاریخ : یکشنبه 17 دي 1391 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
با بهترین جایگزین های تلگرام آشنا شوید fns4565
کولاکوویچ بازیکنانش را انتخاب کرد sasha68
لیگ ملت های والیبال 13791379
6 بازیکن جدید به اردوی تیم ملی والیبال اضافه می‌شوند 13791379
برنامه اردوی نخست تیم ملی بانوان 13791379
والیبال ایران از افول در لیگ جهانی تا اولین مدال جهانی mojtaba83
کارخانه: با نام جدید در جام باشگاه‌های آسیا شرکت می‌کنیم/ برخی عوام‌فریبی میکنند mojtaba83
لیست جدید تیم ملی والیبال اعلام شد mojtaba83
دعوت ژاپن و استونی از تیم ملی والیبال 13791379
۳۷ بازیکن به اردوی تیم ملی والیبال دعوت شدند 13791379
جام جهانی فوتبال_2018 13791379
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 13791379
عکس رومانتیک زن و شوهر 13791379
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید