close
بهترین متخصص ارتودنسی
مصاحبه های سرمربیان لیگ برتر والیبال در مورد کیفیت لیگ برتر والیبال و...

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
مصاحبه های سرمربیان لیگ برتر والیبال در مورد کیفیت لیگ برتر والیبال و...
مصاحبه های سرمربیان لیگ برتر والیبال در مورد کیفیت لیگ برتر والیبال و...

خبرگزاری ورزش والیبال :با گذشت پانزده هفته از لیگ برتر والیبال، تیم ها خود را برای حضوری پرقدرت در ادامه بازیهای مرحله برگشت آماده می کنند.

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، لیگ امسال باتوجه به شرایط خاص خود، این روزها به اوج حساسیت رسیده و مربیان و مسئولان تیم ها هر کدام بنا به بضاعت خود برای نتیجه گیری تیمشان تلاش می کنند.

فصل جدید لیگ برتر والیبال با تمام فراز و نشیب هایش از بالارفتن سطح تیم ها گرفته تا انگیزه بازیکنان و مربیان، سرمایه گذاری باشگاهها، قدرت نمایی جوانان برای انتخابی تیم ملی و ... یکی از بهترین لیگ های والیبال در طول سالهای اخیر بوده که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان و اهل فن، رشد و پیشرفت بین المللی والیبال دلیل اصلی برای بالا رفتن کیفیت لیگ برتر والیبال ایران است. در این بین مربیان تیم ها نظرات متفاوتی در مورد لیگ و تیم های خود داشتند که در گزارش زیر آمده است.

خبرگزاری ورزش والیبال :با گذشت پانزده هفته از لیگ برتر والیبال، تیم ها خود را برای حضوری پرقدرت در ادامه بازیهای مرحله برگشت آماده می کنند.

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، لیگ امسال باتوجه به شرایط خاص خود، این روزها به اوج حساسیت رسیده و مربیان و مسئولان تیم ها هر کدام بنا به بضاعت خود برای نتیجه گیری تیمشان تلاش می کنند.

فصل جدید لیگ برتر والیبال با تمام فراز و نشیب هایش از بالارفتن سطح تیم ها گرفته تا انگیزه بازیکنان و مربیان، سرمایه گذاری باشگاهها، قدرت نمایی جوانان برای انتخابی تیم ملی و ... یکی از بهترین لیگ های والیبال در طول سالهای اخیر بوده که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان و اهل فن، رشد و پیشرفت بین المللی والیبال دلیل اصلی برای بالا رفتن کیفیت لیگ برتر والیبال ایران است. در این بین مربیان تیم ها نظرات متفاوتی در مورد لیگ و تیم های خود داشتند که در گزارش زیر آمده است.

کیفیت بالای لیگ
سرمربی تیم  والیبال کاله مازندران معتقد است لیگ امسال با کیفیت بالا و سطح خوبش باعث شده تا حساسیت مسابقات بیش از گذشته شود.
بهروز عطایی در این باره گفت: با بال رفتن سطح لیگ رقابت تیم ها هم بیشتر شده و همین موضوع باعث شده تا تمرکز تیم ها گرفته شود که با کوچکترین اشتباه تیم به چالش کشیده شود. این فصل برخی تیم ها ضعف های خود را بازسازی کردند و برخی دیگر در شروع دچار مشکل شدند. اما تا کنون هیچ بازی قابل پیش بینی نبوده و مطمئنا در ادامه هم قابل پیش بینی نخواهد بود چراکه سطح فنی تیم ها بسیار به هم نزدیک است و در این بین تیم هایی نتیجه می گیرند که کیفیت بهتری را از خود نشان دهند. ما هم خود را برای حضور در پلی آف و قهرمانی آماده کردیم و معتقدم تیم کاله پتانسل رسیدن به این مرحله را با توجه به شرایط خوبش دارا است.

جنگندگی برای صعود
پیمان اکبری هم اکنون به همراه تیم پیکان طعم شیرین صدرنشینی را می چشد و اعلام می کند که عوامل مختلفی در نتیجه گرفتن تیم ها موثر است.
سرمربی تیم والیبال پیکان تهران گفت: والیبال ایران رشد خوبی داشته و حضور 12 تیم در لیگ برتر هم قابل قبول است چراکه بازیکنان خوب در تیم های مختلف پخش شدند و مثل سال گذشته لیگ حول چند تیم نمی چرخد. امسال 8 تیم برای سکو می جنگند و همین موضوع باعث شده تا کیفیت بالا رود. اما صدرنشینی تیم پیکان هم سه دلیل دارد؛ مدیریت ، کادر فنی و بازیکنان عواملی هستند که برای نتیجه گرفتن یک تیم موثر است و این موارد در تیم ما با برنامه دقیق و نظم خاصی پیش رفته است.

حاشیه مانع پیشرفت
سرمربی تیم والیبال متین ورامین ایجاد حاشیه در والیبال را مانع پیشرفت این رشته موفق در کشور می داند و معتقد است کسانی که به دنبال حاشیه در والیبال هستند نمی خواهند موفقیت های والیبال را ببینند.
مصطفی کارخانه در این خصوص اینگونه توضیح داد: لیگ بسیار موفق بوده و برخی مواقع اگر حاشیه ای به وجود می آید به دلیل حساسیت زیاد است چراکه رقابتها آنقدر نزدیک و انگیزه ها برای قهرمانی بالا است که روی تیم ها تاثیر می گذارد. والیبال ایران رشد خوبی داشته و نگاه همه به این رشته عوض شده، از طرفی هم طبع والیبال در جامعه داغ شده و حالا نگاه بین المللی هم پیدا کردیم. بنابراین همین موارد باعث می شود تا برخی ها دست به شیطنت و حسادت بزنند و جوسازی کنند. در  این بین کسی که جو سازی می کند دلش نمی سوزد چون زحمتی نکشیده، به اعتقاد من باید نگاهها یکی شود تا والیبال با قدرت جلو رود چراکه حاشیه ها مانع بزرگی برای پیشرفت هستند.

تکیه به جوانان ایرانی
سایپا صاحب جوانترین تیم لیگ برتر با میانگین سنی 22 سال است و جالب اینکه این تیم بدون داشتن بازیکن خارجی همچنان در بالای جدول می تازد.
فرهاد نفرزاده سرمربی این تیم در این باره می گوید: به دلیل سیاست گذاری باشگاه سایپا مبنی بر جوانگرایی، امسال بازیکن خارجی به خدمت نگرفتیم و سعی کردیم تا با تکیه بر جوانان ایرانی در لیگ کار کنیم. البته این موضوع در برخی مواقع باعث شد تا به دلیل بی تجربگی بازیکنان، تیم آسیب ببیند اما با گذشت زمان و بیشتر شدن تجربه بازیکنان این موضوع حل می شود. هرچند که معتقدم حضور بازیکن خوب خارجی می تواند در نتیجه گیری تیم ها تاثیرگذار باشد و اخلاق حرفه ای و تکنیک ها و تجربه شان روی جوانان ایرانی تاثیر مثبت بگذارد.

بازیکن سازی دور از نتیجه
سرمربی تیم والیبال نوین کشاورز که امسال تیمش در لیگ برتر فروغ سالهای گذشته را نداشته معتقد است که این باشگاه به دنبال نتیجه نیست.
مسعود آرمات گفت: درست است که نسبت به سالهای گذشته نتایج ضعیف تری را در این فصل کسب کردیم اما مساله این است که ما به دنبال نتیجه نیستیم و سعی می کنیم به جوانان بها دهیم و آنها را برای سالهای آینده از نظر فنی آماده کنیم در واقع دید ما کمک به والیبال است. البته شرایط کنونی تیم که بحران زده است سخت است و در تلاشیم تا بازیکنان را از نظر روحی به شرایط ایده آل برسانیم تا امتیازات از دست رفته را جبران کنیم. در این بین خوشحالیم که هر سال دو بازیکن از این تیم به تیم ملی راه یافتند و امسال هم 5 بازیکن خوب را به تیم های مطرح واگذار کردیم.

اهمیت سرمایه گذاری باشگاهها
تیم پیشگامان کویر یزد امسال با تجربیاتی که از سال گذشته کسب کرده فصل خوبی را آغاز کرد تا جایی که در پایان نیم فصل اول در رده اول ایستاد. سرمربی این تیم دلیل موفقیت تیمش در این فصل را سرمایه گذاری و حمایت خوب باشگاه پیشگامان کویر یزد میداند.
عباسعلی میرحسینی در این باره گفت: هدف ما با توجه به کم شدن تیم ها و پخش شدن بازیکنان ملی در تیم های مختلف حفظ جایگاه ششمی سال قبل و نگاه به پلی آف است. امسال با توجه به حمایت مسئولان باشگاه و با توجه به پتانسیل موجود در این استان از قبیل حمایت هواداران و مسئولین، لیگ را خوب آغاز کردیم و نتایج درخشانی هم گرفتیم. اما با توجه به شناخت تیم ها در دور برگشت و آماده تر شدن حریفان، بازیکنان تحت فشار روحی قرار گرفتند و نتوانستیم مانند دور رفت نتیجه بگیریم. اما در هر حال سرمایه گذاری می تواند 80 درصد در نتیجه گیری تیم ها موثر باشد همانطور که این موضوع در تیم پیشگامان وجود دارد و به جرات می گویم که کوچکترین مشکل یا حاشیه در تیم وجود ندارد و مسئولان سنگ تمام گذاشتند.

تاثیر بومی بودن بازیکنان
سرمربی تیم والیبال باریج اسانس کاشان تاثیر بازیکنان بومی در تیمش را خوب ارزیابی کرد و گفت: حضور بازیکنان بومی در این تیم برای ما مثبت بوده و از این موضوع رضایت دارم.
حسین معدنی ادامه داد: البته با حرفه ای شدن ورزش و والیبال ایران، بومی بودن هیچ معنایی ندارد و هر تیم باتوجه به بضاعت مالی اش باید بهترین ها را جذب کند. در حال حاضر هم شرایط ما به گونه ای است که تیم متکی به یک بازیکن بومی به نام امیر غفور است. در دور رفت و در 8 بازی او را در اختیار نداشتیم و نبود او باعث شد تا نتایج بدی بگیریم. اما با بازگشت او در دور برگشت نتایج ما به مراتب بهتر شد و این یعنی او یک بازیکن کلیدی برای مااست و در نبودش ضربه خوردیم. به هرحال شرایطمان روز به روز در حال بهتر شدن است و از این موضوع خوشحالیم.

اتحاد رمز موفقیت
در لیگ امسال برخی تیم ها نشان دادند که بدون داشتن بازیکنان مطرح هم می توان نتایج خوب گرفت. میزان خراسان یکی از این تیم ها است که به قول سرمربی اش تیمی گمنام و بی ادعا است که همین بی ادعایی باعث شده تا نتایج خوب به دست آورند.
قوچان نژاد در این باره گفت: تا اینجای کار رمز موفقیت ما اتحاد و همدلی است. بازیکنان ما با تلاش و جنگندگی و بدون داشتن هیچ ادعایی کار می کنند. در نیم فصل اول فوق تصور ظاهر شدیم و همین باعث شد تا سایر تیم ها روی ما نظر دیگری داشته باشند و کارمان مقابل آنها سخت تر شد. البته کارمان هم سخت شده چراکه توقع خود و طرفدارانمان هم بالا رفته است. در هر صورت تلاش می کنیم تا در کورس هشت تیم بمانیم واقعیت این است که رسیدن به پلی آف سخت است اما برای جایگاه بهتر تلاش می کنیم.

عدم یارگیری مناسب
رضا ابراهیمی که از اواسط فصل به تیم جواهری گنبد پیوست عدم نتیجه گیری تیمش در این فصل را یارگیری نامناسب این تیم در ابتدای فصل می داند.
سرمربی تیم جواهری گنبد گفت: این تیم تحت حمایت بخش خصوصی است و هنوز از استانداردهای حرفه ای به دور است. بودجه این باشگاه نسبت به سال گذشته کمتر شده، بازیکنان تاثیرگذار و بومی این فصل به باشگاههای دیگر منتقل شدند  و ابتدای فصل یارگیری مناسب و اصولی صورت نگرفته و همه این دلایل دست به دست هم دادند تا جواهری قعرنشین شود. با این شرایط و برای بهبود نتایج در نیم فصل چند بازیکن را را به تیم اضافه کردیم و امیدوارم در بازیهای آینده نتیجه بگیریم. تلاش می کنیم تا این تیم در لیگ برتر بماند.

انتقال تجربیات ولاسکو
شهرداری تبریز یکی از تیم های باسابقه در لیگ والیبال است که امسال بر خلاف سالهای گذشته نتوانسته قدرت خود را نشان دهد. احمد مساجدی که اولین تجربه مربیگری در لیگ برتر را تجربه می کند تاکید می کند که آموخته های خود از ولاسکو را به این تیم منتقل می کند.
او گفت: از نیم فصل به این تیم اضافه شدم و برای بهبود وضعیت این تیم تلاش می کنم. اگر بازیکنان از نظر روحی و روانی شرایط خوبی را داشته باشند بیشتر می توان به نتیجه گرفتن امیدوار بود. به هر حال نزدیک به دو سال در کنار ولاسکو کار کردم و سعی می کنم که تمام آموخته هایم از ولاسکو را در اختیار بازیکنان این تیم قرار دهم. هنر یک مربی این است که تیم را به شرایط ایده آل برساند. هم اکنون رضایت را در چهره بازیکنان تیم می بینم و با اضافه شدن پشت خط زن امیدوارم مساله تاکتیکی تیم حل شود.

مربی خارجی، کارآمد در لیگ
شهرداری ارومیه تنها تیمی است که از سرمربی خارجی بهره می برد و این در حالی است که مربی ایرانی این تیم معتقد است حضور دراگان جورجوویچ در راس این تیم تا کنون مثمر ثمر بوده است.
حمید ساداتی با اشاره به تاثیر این مربی صرب گفت: اگر مربیان خارجی که سطحشان از مربیان داخلی بالاتر باشد وارد لیگ شوند برای مربیان ما می توانند تاثیر مثبت داشته باشند، درست مثل بازیکنان خارجی کارآمد و سطح بالا. این مربی هم به خوبی فعالیت کرده و بار فنی زیادی برای ما داشته. درست است که نسبت به سال قبل جایگاهمان کمی افت داشته و نتایج سال قبل بهتر بود اما از این به بعد مشخص می شود که شرایط واقعی تیم چگونه است و امیدوارم در نهایت به جمع 4 تیم برتر صعود کنیم.


اخبار والیبال , مصاحبه ی مربیان لیگ برتر والیبال , پیمان اکبری , فرهاد نفرزاده , رضا ابراهیمی , احمد مساجدی , بهروز عطایی , جبار قوچان نژاد , مصاحبه های والیبال در آستانه ی هفته ی شانزدهم ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 461 تاریخ : سه شنبه 19 دي 1391 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... atefeh-78
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
جام جهانی فوتبال_2018 fkh1661
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
عکس رومانتیک زن و شوهر fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید