close
بهترین متخصص ارتودنسی
جلسات غیر علنی ولاسکو در راستای گام جدید fivb /به نیمکت تیم ملی نمی شود دست زد/غفور دعوت میشود ؟!

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
جلسات غیر علنی ولاسکو در راستای گام جدید fivb /به نیمکت تیم ملی نمی شود دست زد/غفور دعوت میشود ؟!
جلسات غیر علنی ولاسکو در راستای گام جدید fivb /به نیمکت تیم ملی نمی شود دست زد/غفور دعوت میشود ؟!

خبرگزاری ورزش والیبال :بالاخره کمیته مسابقات فدراسیون جهانی والیبال (fivb) پس از بررسی های گسترده و نشست با مسؤلان و کارشناسان به این نتیجه رسید که به برگزاری مسابقات زیر 23 سال رضایت دهد.

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ فعالان والیبال جهان به این نتیجه رسیدند که مسابقات زیر 23 سال جهان فرصتی برای بازیکنانی است که نمی توانند در تیمهای ملی جوانان و بزرگسالان بازی کنند.

قرار است؛ مسابقات جهانی زیر 23 سال برای مردان از یازدهم لغایت 20 مرداد سال آینده در برزیل برگزار شود، در این رقابت ها 12 تیم حضور پیدا می کنند که دو کشور از هر قاره و یک تیم برتر در رنکینگ رده بزرگسالان و همچنین یک تیم از کشور میزبان تیمهای شرکت کننده در این مسابقات را در فدراسیون جهانی والیبال تشکیل می دهند.

خبرگزاری ورزش والیبال :بالاخره کمیته مسابقات فدراسیون جهانی والیبال (fivb) پس از بررسی های گسترده و نشست با مسؤلان و کارشناسان به این نتیجه رسید که به برگزاری مسابقات زیر 23 سال رضایت دهد.

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ فعالان والیبال جهان به این نتیجه رسیدند که مسابقات زیر 23 سال جهان فرصتی برای بازیکنانی است که نمی توانند در تیمهای ملی جوانان و بزرگسالان بازی کنند.

قرار است؛ مسابقات جهانی زیر 23 سال برای مردان از یازدهم لغایت 20 مرداد سال آینده در برزیل برگزار شود، در این رقابت ها 12 تیم حضور پیدا می کنند که دو کشور از هر قاره و یک تیم برتر در رنکینگ رده بزرگسالان و همچنین یک تیم از کشور میزبان تیمهای شرکت کننده در این مسابقات را در فدراسیون جهانی والیبال تشکیل می دهند.

با توجه به اینکه رنکینگ والیبال ایران در رده های نوجوانان، جوانان و حتی بزرگسالان مناسب است و در بین تیمهای اول یا دوم آسیا قرار دارد، به طور قطع مسؤلان فدراسیون از این موقعیت به دست آمده به نحو مطلوب استفاده خواهند کرد.

شاید تا کنون در والیبال ایران که ادعای قدرت نمایی در میان جهانیان را دارد نقاط ضعف و کم و کاستی هایی دیده می شود اما خوشبختانه تا کنون بیش از 20 سال است که مسؤلان کمیته مسابقات فدراسیون، مسابقات قهرمان کشوری رده سنی امید ها را به صورت منطقه ای برگزار می کنند و از این طریق خلأ موجود میان رده سنی جوانان و بزرگسالان را برای والیبالیستهای وطنی پر می کنند.

حال که فدراسیون جهانی هم به فکر بازیکنان زیر 23 سال جهان افتاده شاید کار فدراسیون ایران برای تشکیل تیم ملی در این رده سنی تا حدودی راحت تر از برخی دیگر کشورها باشد.

حضور در مسابقات جهانی رده سنی زیر 23 سال به معنای آن است که از این فدراسیون در هر 2 بخش بانوان و آقایان نه تنها دغدغه تشکیل تیمهای ملی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان را دارد بلکه باید برای یک رده سنی دیگر به نام زیر 23 سال که همگان آن را با عنوان امیدها می شناسند سرمایه گذاری کند. در صورت تشکیل این تیم به طور قطع پشتوانه محکم و قدرتمندی برای تیم رده بزرگسالان فراهم می شود.

فدراسیونی ها برای تشکیل تیم ملی امید( زیر 23 سال ) از هم اکنون فعالیت های خود را آغاز کرده اند.

صحبت هایی که ولاسکو سر مربی تیم ملی بزرگسالان کشورمان در نشست مطبوعاتی روز یکشنبه 24 دی ماه داشته حاکی از آن است که چون حضورش در والیبال ایران برای 2 سال قطعی شده او هم به نوعی در مقابل این رشته احساس مسؤلیت می کند و قرار است تیم امیدها هم مانند تیم ملی (ب ) زیر نظر وی اداره شود. این بدان معنا نیست که ولاسکو سر مربیگری این تیم را بر عهده بگیرد بلکه کادر فنی تیم زیر 23 سال به هماهنگی و مشورت های فنی او ملی پوشان  را برای مسابقات جهانی آماده کنند. به طور کلی این تیم مستقل ولی تحت نظارت ولاسکو فعالیت می کند.

قرار است؛ تیم ملی زیر 23 سال ایران جایگزین مطمئن و قدرتمندی برای تیم ملی ب باشد پس با این نگاه مسئولان اقدام با انتخاب کادر و تشکیل تیم می کنند.

ولاسکو در طول مدت حضور کوتاه چند روزه ای که در ایران داشت برای تعیین وضعیت و داشتن اطلاعات مناسب، جلساتی را با برخی مربیان از جمله" حسین معدنی" سرمربی اسبق تیم ملی و "پیمان اکبری" سرمربی تیم والیبال پیکان برگزار کرد.

به نیمکت تیم ملی نمی شود دست زد

برای مطلع شدن از وضعیت جلسات غیر علنی ولاسکو مصاحبه ای را با امیر خوش خبر سرپرست تیم ملی انجام دایدم، وی در این خصوص اظهار داشت: ولاسکو جلسه ای را به طور مجزا با حسین معدنی برگزار کرد، چون فرصت کافی برای سفر به کاشان نبود در تهران این نشست برگزار شد، در این جلسه در خصوص وضعیت برخی ملی پوشان به خصوص " امیر غفور"، شرایط جسمانی وی و همچنین چگونگی اجرای برنامه های بدنسازی سوالاتی از سرمربی تیم باریچ اسانس داشت.

وی تصریح کرد: با پیمان اکبری هم طی بازدیدی که از تمرینات تیم پیکان داشت جلسه ای را تشکیل داد با توجه به آنکه حدود 2 الی سه بازیکن این تیم در رده سنی زیر 23 سال هستند از شرایط آنها مطلع شد.

وی گفت: ولاسکو در خصوص همکاری با معدنی و اکبری در تیمهای ملی بزرگسالان و زیر 23 سال ابراز علاقه مندی کرده است باید پس از تشکیل جلسات رسمی و در صورت تمایل این مربیان وضعیت حضورشان در هر یک از این تیمهای ملی مشخص شود.

وی یادآور شد: هنوز در این خصوص هیچ چیز به طور قطعی معلوم نیست، بیشتر موضوع بحث جلسات گذشته مربوط به وضعیت بازیکنان بود البته این مساله در خصوص تیم سایپا هم صدق می کند چون ولاسکو تا سالن تمرینی این تیم هم رفت و از "نفرزاده" در مورد وضعیت بازیکنان ملی پوش و برتر سوالاتی پرسید.

سرپرست تیم والیبال در ادامه اظهار داشت: ولاسکو بدش نمی اید با این 2 مربی ( معدنی و اکبری) در تیمهای ملی بزرگسالان و زیر 23 سال همکاری داشته باشد، اما هنوز این مساله در حد پیشنهاد است در صورت جدی شدن باید مربیان مورد نظر جلساتی را با داورزنی و ولاسکو به طور رسمی برگزار کند و شرایط طرفین به طور کامل اعلام شود.

مساجدی فقط مترجم است

وی در خصوص حضور یک مربی ایرانی، در ترکیب کادر فنی تیم ملی با  وجود  حضور" احمد مساجدی" گفت: مساجدی که مربی نیست، وی مترجم تیم ملی محسوب می شود ببینید بحث نیمکت تیم ملی با حضور 4 نفر یعنی ولاسکو( سرمربی)  خوآن سی چپو( دستیار)،  احمد مساجدی (مترجم)و سیامک افروزی( فیزیوتراپ) به طور کامل و دقیق مشخص و قطعی است در شرایط کنونی نمی توان در این نیمکت تغییراتی را ایجاد کرد.
 

وی گفت: اگر قانون و مقررات  فدراسیون جهانی این اجازه را به ما می داد که مساجدی به عنوان  مترجم پشت نیمکت کادر فنی در طول مسابقات بنشیند به طور قطع این کار انجام می شد و یک مربی به جای وی در طول مسابقات نیمکت نشین می شد ولی متاسفانه این گونه نیست.
 

سرپرست تیم ملی والیبال تصریح کرد: باید بگویم که وظیفه مساجدی فقط در بحث ترجمه است اما با توجه به  قوانین جهانی مربی جدید که در کادر فنی قرار می گیرد و درتمام رویداد ها در کنار و همراه تیم ملی خواهد بود اما نمی تواند روی نیمکت در حین برگزاری مسابقات بنشیند.

** اکبری: در مورد همکاری با ولاسکو چیزی نشنیده ام

پیمان اکبری سرمربی تیم والیبال پیکان در این خصوص گفت: ولاسکو سر مربی تیم ملی، طی بازدیدی که از تمرینات ما داشت اطلاعاتی را درمورد بازیکنان  زیر 23 سال تیم و کسانی که در لیگ فعال هستند را از من خواست وی به هیچ عنوان در مورد مربیگری در تیم های ملی بزرگسالان و یا امیدها هیچ صحبتی نشد.

وی گفت: این موضوع طبیعی است وقتی از چیزی خبری ندارم پس در مورد آن نباید فکر کنم در حال حاضر تمام فکر و ذهن من درگیر مسابقات لیگ و تیم پیکان است باید مسئولیتی را که قبول کرده ام به بهترین نحو ممکن  به پایان برسانم.

سرمربی تیم والیبال پیکان در خصوص مسابقات جهانی زیر 23 سال گفت: چون این رقابت ها در گذشته برگزار نشده مثل هندوانه در بسته بوده و نمی توانی بگویی وضعیت فنی آن چگونه است در طول سالهای اخیر والیبال ایران رشد خوبی را داشته ما بازیکنان جوان و قدرتمندی را در اختیار داریم. شاید برخی از آن ها کم تجربه هستند ولی می توان برای آینده و پشتوانه سازی روی این والیبالیست ها حساب ویژه ای باز کرد.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری مسابقات رده سنی زیر 23 سال در سطح جهان باعث بوجود آمدن یک چرخه کامل و حرفه ای ( نوجوانان،  جوانان، زیر 23 سال، بزرگسالان شده است)

اکبری یاد آور شد: برگزاری مسابقات زیر 23 سال خلاء موجود میان، تیم ملی  جوانان و بزرگسالان  را پوشش می دهد، چون بازیکنان بعد از این که دوران بازیگری خود را در جوانان تمام می کنند برخی خانه نشین شده و فقط تعداد محدودی به رده بزرگسالان را می یابند، این پیکارها باعث می شود تا توقف در جوانان از بین برود.

** معدنی: چون پیشنهادی نشده به تیم ملی فکر نمی کنم

 حسین معدنی یکی دیگر از گزینه هایی بود که ولاسکو با وی ملاقات داشت معدنی در این خصوص می گوید: در این جلسه در خصوص وضعیت بازیکنان تیم از نظر جسمانی و فنی صحبت شد. ولاسکو شرایط مصدومیت امیر غفور را به طور کامل مورد بررسی قرار داد.

معدنی گفت: ولاسکو از نتایج تیم باریج اسانس در طول مسابقات دور رفت راضی نبود من هم دلایل افت تیم که مربوط به آسیب دیدگی و سربازی مهره های کلیدی تیم می شد را به طور کامل توضیح دادم.

وی پیشنهاد حضورش در یکی از تیم های ملی بزرگسالان و یا زیر 23 سال والیبال ایران از سوی ولاسکو را رد کرد و اظهار داشت: ما در این نشست به هیچ عنوان در مورد هدایت تیم های فوق حرفی نزدیم، من هم در حال حاضر به این موضوع فکر نمی کنم.

معدنی در خصوص مسابقات زیر 23 سال جهان که برای نخستین بار در سال 2013 برگزار می شود اظهار داشت: فکر می کنم سطح این رقابت ها بالا  و متفاوت از مسابقات نوجوانان و جوانان باشد.

وی تصریح کرد: به طور قطع سطح کیفی پیکارهای امیدهای جهان نزدیک به بزرگسالان است،‌ کشورهای پیشرفته والیبال جهان روی این رده سنی سرمایه گذاری ویژه ای کرده اند البته ناگفته نماند که در ایران هم بازیکنان زیر 23 سال خوب و آماده ای داریم که برخی از آنها در رده بزرگسالان  هم بازی می کنند.

سرمربی اسبق تیم ملی والیبال کشورمان در ادامه یاد آور شد: امیدوارم مثل تیم های نوجوانان و جوانان، در مسابقات زیر 23 سال هم موفق بوده و نتایج درخشانی را کسب کنیم. بسیاری از بازیکنان جوان ایران ستاره هستند ولی با بزرگسالان  فاصله دارند این مسابقات باعث می شود تا آنها پس از پایان سن جوانی خود را در شرایط ایده آل آماده نگاه دارند و انگیزه خود را از دست ندهند.


خولیو ولاسکو , حسین معدنی , پیمان اکبری , تیم ملی زیر 23 سال والیبال کشور , امیر غفور ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 265 تاریخ : یکشنبه 01 بهمن 1391 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... atefeh-78
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
جام جهانی فوتبال_2018 fkh1661
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
عکس رومانتیک زن و شوهر fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید