close
بهترین متخصص ارتودنسی
پیش بینی فوتبال
محمد موسوی :فقط قهرماني است كه مي‌تواند ما را راضي كند/ليگ جهاني اعتماد به نفس ما را بالا مي‌برد

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
محمد موسوی :فقط قهرماني است كه مي‌تواند ما را راضي كند/ليگ جهاني اعتماد به نفس ما را بالا مي‌برد
محمد موسوی :فقط قهرماني است كه مي‌تواند ما را راضي كند/ليگ جهاني اعتماد به نفس ما را بالا مي‌برد

خبرگزاری ورزش والیبال :ليگ برتر واليبال ايران متفاوت‌تر از هر زماني دنبال مي‌شود. در حالي كه مدعيان قهرماني در فصل‌هاي گذشته به يك يا دو نام محدود مي‌شد، در اين فصل از رقابت‌هاي ليگ برتر واليبال شش تيم مدعي تصاحب عنوان قهرماني هستند. كاهش تعداد تيم‌هاي شركت‌كننده از يك سو و توزيع متوازن و متعادل بازيكنان ملي‌پوش و درجه يك واليبال ايران در تيم‌هاي ليگ برتري، مهم ترين دليل افزايش تعداد مدعيان قهرماني است.

كاله، يكي از اين مدعيان قهرماني است كه فصل گذشته قهرمان ليگ شد و نماينده واليبال ايران در جام باشگاه‌هاي آسيا هم بود. كاله در اين فصل از رقابت‌ها با بهره‌گيري از بازيكنان جوان و باتجربه‌اش قصد دارد از عنوان قهرماني‌اش دفاع كند. محمد موسوي عراقي كه در اين فصل به جمع آملي‌ها اضافه شده، اميدوار است كاله در راه رسيدن به قهرماني و تكرار آن، موفق باشد.

خبرگزاری ورزش والیبال :ليگ برتر واليبال ايران متفاوت‌تر از هر زماني دنبال مي‌شود. در حالي كه مدعيان قهرماني در فصل‌هاي گذشته به يك يا دو نام محدود مي‌شد، در اين فصل از رقابت‌هاي ليگ برتر واليبال شش تيم مدعي تصاحب عنوان قهرماني هستند. كاهش تعداد تيم‌هاي شركت‌كننده از يك سو و توزيع متوازن و متعادل بازيكنان ملي‌پوش و درجه يك واليبال ايران در تيم‌هاي ليگ برتري، مهم ترين دليل افزايش تعداد مدعيان قهرماني است.

كاله، يكي از اين مدعيان قهرماني است كه فصل گذشته قهرمان ليگ شد و نماينده واليبال ايران در جام باشگاه‌هاي آسيا هم بود. كاله در اين فصل از رقابت‌ها با بهره‌گيري از بازيكنان جوان و باتجربه‌اش قصد دارد از عنوان قهرماني‌اش دفاع كند. محمد موسوي عراقي كه در اين فصل به جمع آملي‌ها اضافه شده، اميدوار است كاله در راه رسيدن به قهرماني و تكرار آن، موفق باشد.

اين ملي‌پوش 201 سانتي متري كه سال گذشته بهترين مدافع روي تور رقابت‌هاي قهرماني آسيا لقب گرفت، در گفت‌وگو با «جام‌جم» از ليگ متفاوت و البته پربرخورد اين فصل و احتمال موفقيت تيم ملي واليبال ايران در ليگ جهاني مي‌گويد:

ليگ اين فصل را بيشتر مي‌پسنديد يا ليگ فصل‌هاي گذشته را؟

9 سال است در سطح اول واليبال ايران بازي مي‌كنم و هر سال شاهد پيشرفت ليگ نسبت به سال گذشته هستم. در اين فصل نيز اين پيشرفت محسوس است، زیرا بازيكنان خوب زياد شده‌اند و همين مساله باعث شده ليگ واليبال سطح بسيار بالايي داشته باشد. زماني فقط پيكان و صنام مدعيان قهرماني در ليگ برتر واليبال ايران بودند و بقيه تيم‌ها زير سايه اين دو تيم قرار داشتند اما با افزايش تعداد بازيكنان خوب در واليبال ايران، سطح ليگ هم بالا و بالاتر رفت.

كاله آمل در ليگ اين فصل در مقطعي با مشكلات زيادي روبه‌رو شد و چند باخت پياپي متحمل شد، اين به ناآماده بودن تيم بر مي‌گردد يا تغييرات تيم‌هاي ديگر؟

رقابت در اين فصل با ديگر تيم‌ها فوق‌العاده سخت است. كمترين باخت تيم‌هاي ليگ برتري به عدد 4 يا 5 رسيده است. با اين اوصاف عجيب نيست كه تيم‌هاي مدعي همچون كاله آمل ببازند. ما در برهه‌ای دو، سه هفته‌اي با مشكلات زيادي مواجه شديم و چهار باخت پياپي در كارنامه خود ثبت كرديم، اما با تمريناتي ويژه از اين وضع بيرون آمديم. نبايد فراموش كرد كه باخت به اروميه را به ما تحميل كردند و ما چندان مستحق شكست نبوديم. البته اوضاع بعد از باخت مقابل پيكان بهتر شد و ما به روزهاي خوب خودمان برگشتيم.

كاله در مقايسه با تيم‌هاي ديگر چقدر شانس قهرماني دارد؟

ما بازي‌هاي نسبتا راحتي را در خانه در پيش‌رو داريم و همه چيز رو به تثبيت است. جملگي دور هم جمع شده‌ايم تا قهرمان شويم و مقام ديگري را مد نظر نداريم. فقط قهرماني است كه مي‌تواند ما را راضي كند.

مرحله پلي‌آف را چطور مي‌بينيد، عبور از اين مرحله تا چه اندازه دشوار است‌؟

تيم ما بهترين بازي‌ها را در اين مرحله به نمايش مي‌گذارد. در اين مرحله انگيزه همه تيم‌ها دوچندان شده و همه براي قهرماني مي‌آيند. تيم ما يكي از مدعيان قهرماني است.

به عنوان يك دفاع وسط تا چه اندازه براي كاله راضي‌كننده ظاهر شده‌ايد؟

من در دفاع و سرويس راضي‌كننده هستم اما به نظر خودم به حد قابل قبولي نرسيده‌ام. تا آنجا كه توانسته‌ام در خدمت تيم بوده‌ام و سعي مي‌كنم بهتر از اين هم باشم. براي خوب بودن در تركيب يك تيم بايد شرايط مختلفي را در نظر گرفت كه خوشبختانه تيم ما بهترين شرايط را دارد. پاسور تيم ما خارجي است و سبك بازي‌اش كاملا با سبك واليبال ايران فرق مي‌كند و همين تفاوت باعث شده تا شرايط خاص و بهتري براي ما به وجود بيايد و ما حتي بهتر بازي كنيم.

بهروز عطايي توانايي اين را دارد به عنوان مربي باز هم كاله را قهرمان ليگ كند؟

عراقي: به كار بردن ركيك‌ترين الفاظ در سالن‌هاي مسابقه عادي شده است. متاسفانه ناسزاگويي در سالن‌هاي مسابقه در حال تبديل شدن به يك فرهنگ است، در حالي که در واليبال ايران هيچ وقت حواشي وجود نداشت

 

من نه فقط در كاله كه در تيم ملي هم با عطايي كار كرده‌ام و بخوبي با خلق و خوي او آشنا هستم. بايد بگويم امسال به خاطر عطايي به كاله آمدم و دليل ديگري نداشتم. زماني كه او استعفاي خود را به باشگاه داده بود همه ما ناراحت بوديم اما خوشبختانه مشكلات حل شد تا همچنان اين مربي را در كنار خود داشته باشيم. كاله بدون عطايي سخت نتيجه مي‌گيرد. در شرايطي كه در آمل همه براي خودشان كارشناس واليبال هستند، عطايي خوب كار مي‌كند و مديريتش را به بهترين نحو انجام مي‌دهد. اميدواريم با او بتوانيم به قهرماني ليگ برسيم.

درگيري‌هاي به وجود آمده و حواشي‌هايي كه در جريان ديدارهاي ليگ ايجاد شده، قابل مقايسه با ليگ‌هاي فصل گذشته نيست. كاهش تعداد تيم‌هاي شركت كننده در ايجاد اين حواشي و درگيري‌ها چقدر نقش دارد؟

تيم‌ها از لحاظ سطح كيفي خيلي به يكديگر نزديك شده‌اند. در ليگ‌هاي گذشته وقتي يك تيم مي‌باخت و حتي چند بار پشت سر هم متحمل شكست مي‌شد چندان مهم نبود، اما در ليگ اين فصل يك شكست مي‌تواند به سقوط يك تيم منجر شود و يك پيروزي هم مي‌تواند به قهرماني غيرمنتظره‌اي بينجامد. اين اوضاع حساسيت‌هاي زيادي رابه وجود آورده و باعث شده حجم درگيري‌ها و برخوردها بيشتر شود. دراين ليگ همه عصباني هستند؛ از مربي و بازيكن گرفته تا تماشاگر و تداركاتچي. اعتقاد دارم براي اين فصل از رقابت‌هاي ليگ برتر برنامه‌ريزي صورت نگرفته و هيچ چيز تدوين نشده است. ما اكنون شاهد اتفاق‌هاي بسيار تاسف‌آوري هستيم.

چه اتفاق‌هايي؟

به كار بردن ركيك‌ترين الفاظ در سالن‌هاي مسابقه عادي شده است. متاسفانه ناسزاگويي در سالن‌هاي مسابقه در حال تبديل شدن به يك فرهنگ است، در حالي که در واليبال ايران هيچ وقت حواشي وجود نداشت اما اكنون بازيكن ملي‌پوش ما خيلي راحت بدترين ناسزاها را به زبان مي‌آورد. جريمه‌هاي بازدارنده مي‌تواند از ايجاد فرهنگ زشت ناسزاگويي جلوگيري كند. آخرين باري كه اين حواشي‌ها را شاهد بوديم، در تبريز بود. در سالن واليبال اين شهر بازيكنان و تماشاگران خيلي راحت دست به حواشي مي‌زدند و ناسزا مي‌گفتند. بايد شرايطي ايجاد شود تا تماشاگران و بازيكنان به خود اجازه ندهند خيلي راحت ناسزا بگويند.

از ليگ جهاني بگوييد، واليبال ايران چقدر آماده حضور در ليگ جهاني است؟

اين رقابت‌ها متفاوت‌ترين و بزرگ‌ترين رويدادي است كه مي‌خواهيم تجربه كنيم. ما درگروهي قرار گرفته‌ايم كه بهترين تيم‌هاي دنيا حضور دارند و با اين شرايط كار بسيار مشكلي در پيش داريم. واليبال ما رو به رشد است و اشتباه خواهد بود اگر تصور كنيم واليبال تكامل يافته‌اي داريم و مي‌توانيم در ليگ جهاني به بزرگ‌ترين موفقيت‌ها دست يابيم. بازي كردن در ليگ جهاني اعتماد به نفس واليبال ايران را بالاتر مي‌برد و باعث پيشرفت بيشترمان مي‌شود. ما در ليگ جهاني جلوي هيچ تيمي دست و پا بسته نخواهيم بود.

تيم ايران بايد تنها تيمي در ليگ جهاني باشد كه مسافرت‌هاي طولاني بين قاره‌اي را آن هم به صورت هفتگي تجربه نكرده است. براي اين مسافرت‌هاي خسته كننده و طولاني خودتان را آماده كرده‌ايد؟

بله، مسافرت هر آدمي را خسته مي‌كند. پروازهايي كه قرار است انجام بدهيم از الان فكر ما را به خود مشغول كرده و نگران معطلي‌هاي ده ساعته در فرودگاه‌ها و پروازهاي 15 ساعته هستيم. اين شرايط ممكن است در عملكرد ما در ليگ جهاني تاثير بگذارد. بخصوص که واليباليست‌ها همگي قد بلند هستند و تاب نشستن روی صندلي‌هاي کوچک هواپيما را ندارند.

به صعود به مرحله دوم ليگ جهاني هم فكر مي‌كنيد؟

ما هرگز نمي‌گوييم توانايي صعود به مرحله دوم اين ليگ را نداريم اما از آنجا كه در مقايسه با ساير تيم‌هاي ليگ جهاني بي‌تجربه‌تر هستيم، كار مشكلي داريم. گروه ما بسيار سخت است اما ما از پيش بازنده نيستيم. موفقيت در ليگ جهاني مستلزم بازي‌هاي خوب و برگزاري مسابقه‌هاي تداركاتي است.

تيم ملي تا پيش از آغاز اين رقابت‌ها چند بازي تداركاتي بايد برگزار كند تا به آمادگي كامل برسد؟

نمي‌دانم، اوضاع كنوني بازيكنان ملي‌پوش خيلي خوب است. ما در سطح دنيا حرف‌هاي زيادي براي گفتن داريم، اما چندان شناخته شده نيستيم. اگر مسابقه‌هاي تداركاتي خوبي براي ما برگزار شود، نيمي از مشكلات موجود حل مي‌شود.

هيلدا حسيني‌خواه ‌/‌ جام‌جم


مصاحبه ی مفصل محمد موسوی عراقی , مصاحبه ی محمد موسوی در مورد لیگ برتر والیبال ولیگ جهانی والیبال , والیبال , لیگ جهانی , کاله ی آمل , قهرمانی در لیگ ایران , محمد موسوی , سید محمد موسوی عراقی , مصاحبه ی مفصل سید محمد موسوی عراقی ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 347 تاریخ : دوشنبه 02 بهمن 1391 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
وادی و کریمی بهترین ؛برای پاسوری تیم ملی setareha
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
ستاره ی والیبال در مراسم عزاداری حسینی setareha
قانون تلخ والیبال کوبا شکسته شد setareha
ابتکار جدید فدراسیون جهانی والیبال برای توپ رسانی setareha
گزینه های جانشینی انتیگا setareha
گزینه های احتمالی مربیگری ایران setareha
لبیک یا حسین mojtaba83
پیشنهاد ترک ها به ستاره جوان والیبال ایران setareha
تهران، مقصد ستاره آینده والیبال setareha
جمالی: پیکان و بنز را مقایسه نکنید! setareha
نفرزاده: ایرانی ها از آنتیگا، آلکنو و لوزانو بهترند setareha
لوزانو: فعلا سکوت می کنم setareha
وقتی ارزش ها در والیبال حفظ می شود (عکس) setareha
پدرم را سرمربی تیم ملی والیبال ایران کنید! setareha
کریمی: با خداحافظی مهدوی، آماده خدمت به تیم ملی هستم mehdim
مبارزه فوق ستاره والیبال با بیماری ناشناخته setareha
برنامه هفته نخست لیگ برتر والیبال اعلام شد setareha
لژیونر والیبال چرا به ایران بازگشت؟ setareha
پاسور بعدی تیم ملی چه کسی خواهد بود؟ 13791379
تایپیک جامع ولادت اعضای والیبال فروم /m1982a m1982a
کارخانه: مسن‌های تیم ملی خودشان بروند setareha
عملکرد ایران در جام آسیا از نگاه سیچلو setareha
والیبال ایران یک مربی دیکتاتور می‌خواهد setareha
تورنمنت 4 جانبه به احترام مربی فقید والیبال setareha
بهبودی 4 گوشه زمین والیبال را بوسید setareha
پاسور تیم ملی والیبال رسماً خداحافظی کرد setareha
وقتی مهدوی کاپیتان سعید معروف بود (عکس) setareha
تیم ملی ب والیبال ایران بر بام آسیا ایستاد setareha
سرمربی آینده ایران چه کسی است ؟ sasha68
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید
کدبازان>