close
بهترین متخصص ارتودنسی
بررسی عدم نتیجه گیری تیم پرستاره شهرداری ارومیه از زبان جهانگیر سید عباسی!

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
بررسی عدم نتیجه گیری تیم پرستاره شهرداری ارومیه از زبان جهانگیر سید عباسی!
بررسی عدم نتیجه گیری تیم پرستاره شهرداری ارومیه از زبان جهانگیر سید عباسی!

خبرگزاری ورزش والیبال :جهانگیر سید عباسی مربی و کارشناس والیبال می گوید: انگ ناکارآمد زدن به مربیان بومی و استفاده از مربی خارجی، نهایت بی احترامی به مربیان استان است.

 به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه آذربایجان غربی، تیم والیبال شهرداری ارومیه که با وجود تیمی پرمهره، از صعود به مرحله پلی آف لیگ برتر بازماند، در حالی از یک سرمربی خارجی(دراگان جورجوویچ) بهره می برد که حضور او، واکنش اهالی والیبال استان را در پی داشت و مدیرعامل این باشگاه در حمایت از او، اعتقاد داشته و دارد که بهترین انتخاب را کرده است، چراکه مربیان بومی استان کارنامه مشخصی دارند و تاکنون نتوانسته‌اند به مقامی دست یابند.

خبرگزاری ورزش والیبال :جهانگیر سید عباسی مربی و کارشناس والیبال می گوید: انگ ناکارآمد زدن به مربیان بومی و استفاده از مربی خارجی، نهایت بی احترامی به مربیان استان است.

 به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه آذربایجان غربی، تیم والیبال شهرداری ارومیه که با وجود تیمی پرمهره، از صعود به مرحله پلی آف لیگ برتر بازماند، در حالی از یک سرمربی خارجی(دراگان جورجوویچ) بهره می برد که حضور او، واکنش اهالی والیبال استان را در پی داشت و مدیرعامل این باشگاه در حمایت از او، اعتقاد داشته و دارد که بهترین انتخاب را کرده است، چراکه مربیان بومی استان کارنامه مشخصی دارند و تاکنون نتوانسته‌اند به مقامی دست یابند.

 خبرنگار ایسنا در همین راستا با «جهانگیر سیدعباسی» سرمربی سابق نمایندگان استان در لیگ برتر و از کارشناسان این رشته استان به صحبت نشست.

امسال تیم شهرداری ارومیه یک تیم پرهزینه و پرستاره لقب گرفته بود، چرا نتیجه نگرفت؟

اصلا علاقه ای ندارم که وارد مقوله کم یا پرهزینه بودن این تیم شوم اما این هم درست نیست که مسئولان تیم نپذیرند تیم پرهزینه ای داشتند، چراکه هزینه های این تیم مشخص است و با کتمان حقیقت چیزی عوض نمی‌شود. مهم این است بدانیم که هزینه زیاد همیشه تضمین کننده موفقیت نیست. در مورد پرستاره بودن هم باید بگویم، شهرداری ارومیه زیاد هم پرستاره نبود، تنها چند بازیکن خوب در این تیم جمع شده بودند. تیم اگر نگاهش برای قهرمانی است باید تمام ارکانش ستاره باشند. یک باشگاه خوب براساس رفتارها و معیارهای حرفه ای شکل می گیرد. بازیکن بخشی از اضلاع موفقیت یک تیم است و در این میان برخی مولفه های دیگری چون برنامه ریزی خوب، هزینه کرد بهینه، کادر فنی و مجموعه نیروهای پشتیبانی آن و مدیریت کارآمد نیز درموفقیت تیم های حرفه ای حائز اهمیت بالایی هستند .

تیم امسال در شرایطی از صعود به پلی آف بازماند که نسبت به فصل گذشته هم پرهزینه و هم پرستاره بود، اما سال گذشته این تیم در جمع چهار صعود کننده به پلی آف حاضر بود

اگر بخواهیم نقد کنیم باید منصف باشیم. تیم شهرداری امسال واقعا در لیگی حضور داشت که حداقل 8 تیم همسطح در آن حاضر بودند و نسبت به سال قبل سطح فنی تیم ها خیلی نزدیک بهم بود. در حالی که تیم پارسال 12 باخت داشت، امسال این تیم 8 باخت داده است البته عملکرد تیم سال گذشته را زیر سوال نمی برم و معتقدم آنها با توجه به بضاعت شان عالی نتیجه گرفتند.

عملکرد دراگان جورجوویچ را به عنوان سرمربی تیم شهرداری ارومیه چگونه دیدید؟

من تمرینات این تیم را از نزدیک ندیدم ونمی توانم در مورد کل عملکرد و همه مهارتهای مربیگری ایشان نظر بدهم . به لحاظ تعصب صنفی به تمامی مربیان احترام قائل هستم اما فقط یک چیز را باید اشاره کنم و آن اینکه در اروپا سرمربیگری یک شغل است، تمرین دهنده و یا دستیار بودن تخصصهای دیگر، به نظرم می رسد وی قبل از شهرداری صرفا به عنوان دستیارفعالیت داشتند.عدم صعود تیم اگرچه نه به طور صددرصد اما تا حدودی ناشی از عملکرد ایشان به عنوان سرمربی و فرمانده کادر فنی است.

* مدیر عامل و سرمربی تیم یکی از دلایل ناکامی تیم را نبود دریافت کننده قدرتی می دانند، قبول دارید؟

در مورد تاثیر نبود تنها یک دریافت کننده در ناکامی تیم، ترجیح می دهم پاسخ مدیرعامل محترم را ندهم اما اگر منظورتان دریافت اول باشد آقای جورجوویچ را به آمار دفاع روی تور ارجاع می دهم. آمار این تیم در دفاع روی تور به طور فاحشی پایین بود در حالی که آمار دریافت های اول نزدیک به متوسط بود. به نظر من مشکل اول تیم دفاع روی تور، سپس توپ های برگشتی و در نهایت دریافت اول بود. البته همه اینها ناشی از نبود سیستم در بازی است. حتی با فرض درست بودن ادعای جورجوویچ، تیم دو دریافت کننده خارجی و دو دریافت کننده داخلی داشت، این یعنی حداکثر نفرات مورد نیاز یک تیم در این پست. اگر به نظر وی این بازیکنان کارایی لازم را نداشتند چرا جذبشان کردند؟، واقعیت این است که در تیم امسال برخلاف اصول حرفه ای، ابتدا تعدادی ازبازیکنان و سپس سرمربی انتخاب شد که قطعاً یکی از عوامل ناکامی بود. عاملی که برای پذیرش نادرست بودن آن تنها نیاز به اندکی صداقت و شهامت از سوی صاحبان این تفکر در تیم دارد.

انتخاب جورجوویچ، برای این تیم در حالی که 12 مربی بین المللی در خود همین استان وجود دارند درست بود؟

وقتی به سراغ مربی خارجی می رویم، بدین معنی است که ما به دنبال یک مربی با عملکردی بهتر از مربیان بومی هستیم، حافظه تاریخی علاقمندان و عاشقان والیبال ما و البته دستگاه های صوتی و نوشتاری امروزی آنقدرها هم فراموشگر نیست که جذب مربی خارجی را با هدف قهرمانی در ایران و آسیا توسط مدیرعامل محترم فراموش کنند. در دنیای حرفه ای، یک باشگاه و مدیرعامل آن در انتخاب سرمربی خود آزاد است و می تواند از همان شهر، شهر دیگر و یا خارج از کشور سرمربی استخدام کند اما اشکال کار این است که وقتی فردی که با رای مردم، بعنوان نماینده من و شما انتخاب می شود و به اعتبار وکیل مردم بودن، مدیریت باشگاه را به او می سپارند، اعتنایی به متخصصان خود نمی کند. به نظرم این نهایت بی احترامی است که هم نیروهای بومی را به بهانه های واهی کنار گذارند و هم در توجیه عمل خود، انگ ناکارآمدی به این متخصصان بزنند.بیاد داشته باشیم این چند نفر مربی بومی نیز نخبگان و نمایندگان ورزشی همین مردمند . دوستانی که تازه از گرد راه رسیده اند بیاد داشته باشند عنوان پایتختی والیبال آسیا با عرق جبین همین علاقمندان وهنجره های خسته جوانان عاشق شهر و دیار، به ارومیه رسیده است مدیرانی که به اعتبار آرای همین علاقمندان چند صباحی میهمان والیبال هستند حداقل این سئوال را در ذهن های دیگران ایجاد نکنند که این چه پایتختی است که برای هدایت تنها تیمش مربی ندارد؟

ولی مدیرعامل باشگاه چنین استدلال دارد که کارنامه بومی های استان مشخص است و در سال های گذشته آنها هیچ گاه مقامی را برای استان بدست نیاوردند

احتمالاً ایشان مقام های دوم و سوم را که مکرراً به دست آمده مقام نمی پندارند. ثانیاً مگر فراموش کرده ایم که در اکثر سال ها،ما عملاً اسپانسری نداشتیم و به سختی و در بسیاری مواقع در آخرین لحظات با همت برخی مسئولان با تیمی شکسته بسته و واقعاً با گرو گداشتن آبروی حرفه ای مربیان بزرگوار همین شهر وارد گود شده‌ایم. کدام وجدان منصفی از این شرایط انتظار قهرمانی می تواند داشته باشد. به خاطر بیاورید پیکان، صنام، سایپای 10-15 سال گذشته را که همه ملی پوشان وحتی ملی پوشان ما را نیز استخدام می کردند و مربیان ما می ماندند با رقابتی نابرابر. ما طی 20 سال اخیر تنها دو بار با تیم پگاه و یک بار با تیم مقاومت برای قهرمانی خیز برداشتیم که حاصل آنها نیز نایب قهرمانی و سومی بود. شما لیست باشگاه های ما را ببینید که طی این سال ها، هر سال با یک نام در لیگ حاضر شده ایم .اما اگر به اندازه نوک سوزنی حق انتقاد منصفانه به صاحب نظرانمان بدهیم و اندکی به وجدان خود رجوع کنیم امسال استثنایی ترین سال از نظر زمان بستن تیم، امکانات مالی، حمایت همه جانبه مسئولان و امکان مذاکره و جذب بازیکنان بزرگ برای ارومیه بود. اگر نبود فداکاری و غیرت تنی چند از بازیکنان بومی در طول مسابقات، قطعاً جایگاهی پایین تر نصیب ما می شد.

یکی دیگر از استدلال های آقای اصغرزاده این است که کارشناسان و پیشکسوتان استان همدیگر را قبول ندارند و نمی توانند دور هم جمع شوند

برای این که پاسخ بنده به این ادعا، بیشتر ملموس باشد نه ازحوزه ورزش بلکه با مثالی از حوزه کاری خودشان جواب می دهم. در انتخابات شورای شهرمان، 70-80 نفر برای انتخاب شدن ثبت نام ورقابت می کنند و تنها 8 یا 9 نفر از این میان برگزیده می شوند. آیا این درست است که ما بگوییم چون این عزیزان با هم رقابت دارند، پس در نتیجه ما به هیچکدام از این بزرگواران رای نمی دهیم؟ وجود رقابت بین آنها وظیفه انتخاب را از ما ساقط نمی کند. قاعدتاً ما بایستی بررسی کنیم و با لحاظ جمیع جهات انتخاب کنیم. شبیه چنین رقابتی بین مربیان نیز وجود دارد و این کاملا طبیعی است، وجود رقابت در میان ما مربیان که اتفاقاً یکی از عوامل پیشرفت بشمار می رود به هیچ وجه توجیه منطقی استفاده از مربی خارجی نیست. به فرض محال که ادعای ایشان صحیح باشد، اما خود وی در جایگاه نماینده محترم همین مربیان، امسال که ریش و فیچی والیبال دستشان بود چه اقدام بزرگ منشانه ای در راستای همگرایی و نزدیکی بیشتر موکلینشان بعمل آوردند؟با ارزش ترین صداقت، صادق بودن آدمی با خودش است و این صداقت در دنیای ورزش که دنیای پهلوانی است ارزشی صد چندان دارد.


جهانگیر سید عباسی , مربی و کارشناس والیبال ارومیه , شهرداری ارومیه , اصغرزاده , سرپرست تیم والیبال شهرداری ارومیه , بررسی عدم نتیجه گیری تیم پرستاره شهرداری ارومیه ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 291 تاریخ : دوشنبه 14 اسفند 1391 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
وادی و کریمی بهترین ؛برای پاسوری تیم ملی setareha
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
ستاره ی والیبال در مراسم عزاداری حسینی setareha
قانون تلخ والیبال کوبا شکسته شد setareha
ابتکار جدید فدراسیون جهانی والیبال برای توپ رسانی setareha
گزینه های جانشینی انتیگا setareha
گزینه های احتمالی مربیگری ایران setareha
لبیک یا حسین mojtaba83
پیشنهاد ترک ها به ستاره جوان والیبال ایران setareha
تهران، مقصد ستاره آینده والیبال setareha
جمالی: پیکان و بنز را مقایسه نکنید! setareha
نفرزاده: ایرانی ها از آنتیگا، آلکنو و لوزانو بهترند setareha
لوزانو: فعلا سکوت می کنم setareha
وقتی ارزش ها در والیبال حفظ می شود (عکس) setareha
پدرم را سرمربی تیم ملی والیبال ایران کنید! setareha
کریمی: با خداحافظی مهدوی، آماده خدمت به تیم ملی هستم mehdim
مبارزه فوق ستاره والیبال با بیماری ناشناخته setareha
برنامه هفته نخست لیگ برتر والیبال اعلام شد setareha
لژیونر والیبال چرا به ایران بازگشت؟ setareha
پاسور بعدی تیم ملی چه کسی خواهد بود؟ 13791379
تایپیک جامع ولادت اعضای والیبال فروم /m1982a m1982a
کارخانه: مسن‌های تیم ملی خودشان بروند setareha
عملکرد ایران در جام آسیا از نگاه سیچلو setareha
والیبال ایران یک مربی دیکتاتور می‌خواهد setareha
تورنمنت 4 جانبه به احترام مربی فقید والیبال setareha
بهبودی 4 گوشه زمین والیبال را بوسید setareha
پاسور تیم ملی والیبال رسماً خداحافظی کرد setareha
وقتی مهدوی کاپیتان سعید معروف بود (عکس) setareha
تیم ملی ب والیبال ایران بر بام آسیا ایستاد setareha
سرمربی آینده ایران چه کسی است ؟ sasha68
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید
کدبازان>