close
بهترین متخصص ارتودنسی
سال پرکاروالیبالیست‌ها آغاز شد/از تمرینات نفس‌گیر نوروزی تا نگاهی به غول‌های هم‌گروه !

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
سال پرکاروالیبالیست‌ها آغاز شد/از تمرینات نفس‌گیر نوروزی تا نگاهی به غول‌های هم‌گروه !
سال پرکاروالیبالیست‌ها آغاز شد/از تمرینات نفس‌گیر نوروزی تا نگاهی به غول‌های هم‌گروه !

خبرگزاری ورزش والیبال :تمرینات تیم ملی والیبال ایران برای حضور در لیگ جهانی از روز هفتم فروردین ‌ماه آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال ،تیم ملی والیبال ایران با حضور خولیو ولاسکو اولین اردوی خود را برای کسب آمادگی به منظور حضور در لیگ جهانی والیبال از هفتم فروردین آغاز کرد تا با توجه به زمانی که تا شروع مسابقات لیگ جهانی دارد به آمادگی بالایی برسد.

خبرگزاری ورزش والیبال :تمرینات تیم ملی والیبال ایران برای حضور در لیگ جهانی از روز هفتم فروردین ‌ماه آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال ،تیم ملی والیبال ایران با حضور خولیو ولاسکو اولین اردوی خود را برای کسب آمادگی به منظور حضور در لیگ جهانی والیبال از هفتم فروردین آغاز کرد تا با توجه به زمانی که تا شروع مسابقات لیگ جهانی دارد به آمادگی بالایی برسد.

* تمرینات نفس گیر ولاسکو در تعطیلات نوروز

در اردوی اول تیم ملی که با اضافه شدن بازیکنان 4 تیم حاضر در پلی‌آف از 7 فروردین ماه آغاز شد، جمع اردونشینان بزرگسال به عدد 14 رسید تا این بازیکنان زیر نظر کادر فنی تیم ملی تمرینات نفس‌گیر خود را به صورت جدی و البته با شادابی خاصی برگزار کنند. در این اردو که در دو نوبت صبح و عصر برگزار می‌شود بازیکنان تمرینات دفاع و سیستم‌های جدید دفاعی را به صورت تئوری و عملی انجام می‌دادند. ضمن اینکه همچنان تمرینات وزنه و دریافت در دستور کار تمرینات تیم ملی قرار داشت.

سعید معروف، مهدی مهدوی، سید محمد موسوی عراقی، عادل غلامی، علیرضا جدیدی، حمزه زرینی، فرهاد قائمی، رحمان داودی، امیر غفور، شهرام محمودی، فرهاد ظریف، مجتبی یوسفی، پوریا فیاضی و آرش کشاورزی 14 بازیکن حاضر در اردو هستند. ضمن اینکه با پایان اردوی اسفندماه تیم ملی که تلفیقی از بازیکنان دو تیم بزرگسال و زیر 23 سال بود، صنوبری و حسن‌پور از اردو حذف شدند.

* آملی‌ها صبح‌ها در خدمت تیم ملی و عصرها در خدمت کاله

طبق برنامه کادر فنی و به دلیل حضور تیم کاله مازندران در مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا، بازیکنان ملی‌پوش این تیم از روز 23 فروردین ماه صبح‌ها با تیم ملی تمرین می‌کنند و عصر با تیم کاله کار می‌کنند تا در تمرینات هر دو تیم حضور داشته باشند.

به هر حال نخستین تمرین تیم ملی والیبال در سال 1392 درحالی از صبح روز چهارشنبه، 7 فروردین در سالن فدراسیون برگزار شد که فرهاد قائمی با اجازه کادر فنی قرار شد از روز دهم فروردین به جمع اردونشینان اضافه شود. بازیکنان در نخستین تمرین سال جدید پس از پشت سر گذاشتن تعطیلات نوروزی با روحیه‌ای بالا در این تمرین حاضر شدند و برنامه‌های کادر فنی را با جدیت خاصی دنبال می‌کردند.

بازیکنان پس از گرم کردن و انجام کارهای کششی به دو دسته تقسیم شدند؛ در نیمه اول تمرین بازیکنان پست‌های پاسور، سرعتی‌زن و پشت خط‌زن وزنه زدند و بازیکنان پست‌های لیبرو و دریافت کننده به کار با توپ پرداختند و در نیمه دوم تمرین جای خود را عوض کردند.

ولاسکو در نخستین تمرین ملی‌پوشان در سال جدید روی دریافت بازیکنان و تطبیق آنها با قوانین جدید فدراسیون بین‌المللی تمرکز خاصی داشت.

از تمرینات نفس‌گیر نوروزی تا نگاهی به غول‌های هم‌گروه !

* اردونشینان در کلاس تئوری ولاسکو

روز نهم فروردین ماه اردونشینان تیم‌های ملی کشورمان در کلاس تئوری تاکنیک ولاسکو شرکت کردند.

بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی بزرگسالان و تیم ملی زیر 23 سال به طور همزمان در کلاس تئوری تاکنیک ولاسکو که تمرکز زیادی بر روی دریافت و دفاع داشت حاضر شدند و خولیو ولاسکو دقایقی به تدریس در این خصوص پرداخت.

در این کلاس علاوه بر بازیکنان تیم ملی بزرگسالان و تیم ملی زیر 23 سال، کادر فنی دو تیم نیز حضور داشتند و همگی به دقت به صحبت‌های ولاسکو گوش می‌کردند.

* یازدهم اردیبهشت، آخرین فرصت برای اعلام اسامی

فدراسیون جهانی والیبال به 18 تیم شرکت کننده در لیگ جهانی والیبال 2013 اعلام کرده تا 11 اردیبهشت فرصت دارند اسامی 22 بازیکن مدنظرشان را برای شرکت در این دوره از مسابقات اعلام کنند. 

با توجه به اینکه مسابقات لیگ جهانی بسیار فشرده است و تیم‌ها باید مسافرت‌های زیادی را برای برگزاری مسابقات انجام دهند هر کشور باید 2 تیم کاملاً آماده در خدمت داشته باشند تا در صورت نیاز بتوانند از بازیکنان جایگزین استفاده کنند.

سرمربیان تیم‌ها برای اعلام اسامی 12 بازیکن نهایی خود تا یک ساعت مانده به شروع مسابقه فرصت دارند.

* تصمیمی جدید به سود شاگردان ولاسکو

تیم ملی والیبال ایران خود را برای حضور در بیست و چهارمین دوره رقابت‌های لیگ جهانی والیبال که از خرداد ماه سال 1392 آغاز می‌شود، آماده می‌کند و از 17 خرداد ماه کار خود در رقابت‌های لیگ جهانی والیبال را با بازی مقابل روسیه آغاز می‌کند.

پس از اینکه تیم ملی با حضور ولاسکو برای نخستین بار جواز حضور در رقابت‌های لیگ جهانی را کسب کرد دپارتمان این مسابقات در لوزان سوئیس تشکیل جلسه داد و تصمیم گرفت تا بر خلاف دوره‌های قبل که این رقابت‌ها در 4 گروه 4 تیمی برگزار می‌شد، مسابقات 2013 با شرکت 18 تیم در 3 گروه آغاز شود.

در بندهای این تصمیم قرار شد تیم ایران که رنکینگش نسبت به 6 تیم گروه سوم بالاتر است در گروه دوم قرار بگیرد و با این قانون و مطابق آئین‌نامه تنها دو تیم آخر از گروه سوم از لیگ جهانی سقوط می‌کنند. با این شرایط و با توجه به حضور ایران در گروه دوم مسابقات، حضور ملی‌پوشان در دوره آینده رقابت‌ها هم قطعی است؛ به این ترتیب شاگردان ولاسکو با خیالی راحت‌تر و با استرس کمتری پا به میدان مسابقه با غول‌های والیبال جهان می‌گذارند.

تیم ملی والیبال ایران

 * غول‌های والیبال دنیا مقابل انگیزه پارسی

تیم ایران در مرحله مقدماتی این رقابت‌ها با تیم‌های قدرتمندی همچون روسیه، آلمان، صربستان، ایتالیا، کوبا هم‌گروه است. در لیگ جهانی هیچ تیم ساده‌ و آسانی حضور ندارد و نمی‌توان نتیجه هیچ یک از مسابقات را از قبل پیش‌بینی کرد، اما شاگردان جوان ولاسکو اصلاً ناامید نیستند و با انگیزه بالا تصمیم دارند تا قدرت واقعی خود را به همه نشان دهند.

روسیه؛ ولادیمیر آلکنو که تیم ملی والیبال روسیه را به مدال طلای مسابقات المپیک لندن رسانده بود به دلیل بهبود وضع سلامتی خود از سمت سرمربیگری تیم ملی روسیه کناره‌گیری کرد تا به این ترتیب ورونکف از این پس هدایت این تیم را بر عهده گیرد. قرار داد او با فدراسیون والیبال روسیه 2 ساله است و او می‌تواند به کار خود در تیم لوکوموتیو نیز ادامه دهد.

یکی از برنامه‌های ابتدایی ورونکف، لیگ جهانی والیبال 2013 و رسیدن به مقام قهرمانی یا نایب قهرمانی اروپا در سپتامبر امسال برای راهیابی به بازی‌های جام‌جهانی 2014 خواهد بود.

این تیم در آخرین دوره رقابت‌های لیگ جهانی توانست از سد برزیل عبور کند و مقام قهرمانی را به خود اختصاص دهد. به این ترتیب روسیه، مدافع عنوان قهرمانی در لیگ جهانی است و به این ترتیب سخت‌ترین حرف ایران در مرحله مقدماتی خواهد بود.

ایتالیا؛ لاجوردی‌پوشان دومین تیم پرافتخار لیگ جهانی هستند و همیشه جدال ایران و ایتالیا تماشایی از آب در آمده است. با توجه به اینکه خولیو ولاسکو در دهه 90 هدایت تیم ایتالیا را برعهده داشته اصلا دلش نمی‌خواهد یک بار دیگر برابر این تیم بازنده شود و تصمیم دارد این بار با شاگردان جوانش کار را برای یکی از پرافتخارترین تیم‌های لیگ جهانی دشوار کند و حتی نیم نگاهی هم به پیروزی دارد.

کوبا؛ این تیم هم پیش از این با تیم ایران و شاگردان ولاسکو روبرو شده است و توانسته ایران را شکست دهد؛ کوبایی‌ها با تمرکز روی قدرت ذاتی خود همیشه در رده‌های بالای والیبال دنیا حضور داشتند؛ قطعا در لیگ جهانی هم همین شرایط حاکم خواهد بود یعنی نماینده منطقه مرکزی قاره آمریکا با هدایت مربی کارکشته خود که به پرفسور والیبال دنیا هم معروف است تصمیم دارند دست پر از مرحله مقدماتی صعود کنند.

صربستان؛ این تیم پیش از این توانست در رقابت‌های انتخابی المپیک با عبور از سد ایران حضور خود در رقابت‌های المپیک را قطعی کند، اما این بار شرایط متفاوت است. صربستان که قهرمان اروپا هم هست این بار باید در تهران به مصاف شاگردان ولاسکو برود؛ جایی که قطعا تماشاگران زیادی به سالن مسابقه خواهند آمد تا سالن 12 هزار نفری را به جهنمی برای صرب‌ها تبدیل کنند. هواداران به والیبال و حتی بازیکنان تیم ملی هم امید زیادی به پیروزی برابر صربستان دارند، حال باید منتظر ماند و دید که شرایط چگونه رقم خواهد خورد.

آلمان؛ این تیم هم مانند صربستان در تهران باید برابر ستاره‌های ایران قرار بگیرد. آلمان‌ها نسبت به سایر حریفان ایران گمنام‌تر و ناشناخته‌تر هستند اما این موضوع دلیلی نیست بر اینکه شاگردان ولاسکو پیروزی خود بر این تیم را قطعی بدانند و آلمان‌ها را دست کم بگیرند، چراکه لیگ جهانی جایی نیست که تیم‌ها یکدیگر را دست‌کم بگیرند. حال اینکه ژرمن‌ها هم باید در سال 12 هزار نفری ازادی برابر ایران صف‌آرایی کنند نکته مثبتی است تا درصد شانس شاگردان ولاسکو بیشتر شود.

 

* برنامه مسابقات تیم ایران در مرحله نخست یا بین قاره‌ای:

 

17 و 19 خرداد به میزبانی روسیه

روسیه – ایران

 

31 خرداد و 2 تیر به میزبانی ایران

ایران – صربستان

 

7 و 9 تیر به میزبانی ایتالیا

ایتالیا – ایران

 

14 و 16 تیر به میزبانی کوبا

کوبا – ایران

 

21 و 22 تیر به میزبانی ایران

ایران - آلمان

در تاریخچه لیگ جهانی تیم‌ برزیل با 9 طلا، 3 نقره، 4 برنز در صدر پرافتخارترین تیم‌ها قرار دارد و پس از آن ایتالیا با 8طلا، 3نقره، 2 برنز در مکان دوم قرار دارد و روسیه با 2طلا، 5نقره، 7برنز در جایگاه سوم است.


برنامه مسابقات تیم ایران در مرحله نخست لیگ جهانی والیبال , تیم ملی والیبال ایران , اردوی تیم ملی والیبال ایران , لیگ جهانی 2013 والیبال ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 279 تاریخ : شنبه 17 فروردين 1392 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... atefeh-78
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
جام جهانی فوتبال_2018 fkh1661
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
عکس رومانتیک زن و شوهر fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید