close
بهترین متخصص ارتودنسی
پیش بینی فوتبال
دلالی در والیبال!؟/پیشرفت فقط از راه دلال صورت می‌گیرد !

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
دلالی در والیبال!؟/پیشرفت فقط از راه دلال صورت می‌گیرد !
دلالی در والیبال!؟/پیشرفت فقط از راه دلال صورت می‌گیرد !

خبرگزاری ورزش والیبال : والیبال یکی از معدود رشته‌های ورزشی در کشور به شمار می‌آید که با حدقال سرمایه گذاری در ساخت بنیان و پرورش بازیکنان از پایه، توانست برای کشور افتخار آفرینی‌های بسیاری را کسب کند.

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از خبرنگار«خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در همین راستا ، گفت‌و‌گویی با یکی از بازیکنان تیم ملی نوجوانان این رشته برقرار کردیم که به دلیل پاره‌ای از مشکلات، وی خواستار عدم انتشار نامش شد.

خبرگزاری ورزش والیبال : والیبال یکی از معدود رشته‌های ورزشی در کشور به شمار می‌آید که با حدقال سرمایه گذاری در ساخت بنیان و پرورش بازیکنان از پایه، توانست برای کشور افتخار آفرینی‌های بسیاری را کسب کند.

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از خبرنگار«خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در همین راستا ، گفت‌و‌گویی با یکی از بازیکنان تیم ملی نوجوانان این رشته برقرار کردیم که به دلیل پاره‌ای از مشکلات، وی خواستار عدم انتشار نامش شد، اما متن کامل این پرسش و پاسخ به شرح ذیل منتشر می‌شود؛

در حال حاضر اگر بخواهیم یک تحلیل از فضای موجود در والیبال کشور و مشکلات آن داشته باشیم، به چه صورت است؟

موضوع اصلی در حال حاضر بحث مالی است و در واقع عدم حمایت لازم مالی، سبب گرم شدن بازار دلال‌ها و پهن شدن بستر مباحثی چون پارتی بازی و لابی و این حرف‌ها شده است.

با توجه به شرایط فعلی، هرکسی که پول داشته باشد، به تیمهای خوب و در نهایت ملی، راه پیدا خواهد کرد اما اگر این طور نباشد، به هیچ نتیجه ای نخواهد رسید.

این دلال‌ها به چه صورت وارد می‌شوند و تحت چه عنوانی فعالیت ‌می‌کنند؟

دلال برای خودش در تیم آشنا دارد و بعد با طرف خود صحبت می‌کند یک مقداری را به عنوان حق خودش در نظر می‌گیرند و پس از توافق طرفین، فرد مورد نظر با مراجعه به تیم مورد نظر و از طرفی سفارش دلال فوق‌الذکر، قرارداد خود را با تیم می‌بندد.

بعدا آن دلال از کجا می‌تواند و بیاید و حق توافقی خود را از بازیکن بگیرد؟

دلال، در هنگام عقد توافق با بازیکن مورد نظر، از وی چکی دریافت می‌کند برای حدود 2 ماه بعد از قرارداد که بعد از واریز مبلغ قرارداد بازیکن توسط تیم مورد نظر، آن پول برای دلال به راحتی قابل برداشت خواهد بود.

شما تا به حال با این دلال‌ها برخورد داشتید؟

خدا رو شکر تا کنون کار من به دلال‌ها گیر نکرده است و با لطف خدا پیش رفته‌ام، اما در بین دوستانم هستند کسانی که در گیر این موضوع هستند.

حضور دلال‌ها در والیبال، در چه سطحی از کیفیت این ورزش وجود دارد؟

در حال حاضر بیشتر در سطح لیگ برتر فعالیت می‌کنند و هنوز در لیگ یک و اینها، به آن صورت مشاهده نمی‌شود.

به غیر از این صحبت‌های درون ساختاری والیبال، آیا بین بازیکنان کادر فنی تیم‌ها، خصوصا تیم ملی و حتی در سطح فدراسیون، بحث عدم تخصیص بودجه کافی به این رشته نسبت به رشته‌هایی چون فوتبال مطرح شده است؟

یک زمانی در فوتبال، سرمایه‌گذاری بسیار زیادی انجام می‌دادند و اما نتایج ضعیفی به دست می‌آمد، بعد با اختلافات و نزاع‌هایی که در همین زمینه پیش‌آمد، گفتند که بیایید  این پول‌هایی که در این رشته هزینه می‌کنید، در رشته‌های دیگر هزینه کنید.

آمدند و در همین راستا در چند رشته ورزشی از قبیل کشتی، والیبال، بسکتبال، فوتسال و ... سرمایه‌گذاری کردند و در ادامه هم والیبال سریعا یکی از بهترین مربی‌های سطح جهان را در اختیار گرفت و بعد هم در ادامه با استعداد یابی و اینها، می‌بینیم که نتیجه گرفت.

به همین شکل هم دیدم که تیم ملی والیبال برای اولین بار در تاریخ ورزشی کشور توانست تیم‌های صربستان، آرژانتین و لهستان و اینها را شکست داد و این را می‌توان متاثر از خرج اولیه‌ای دانست که در والیبال اتفاق افتاد، اما هنوز این حمایت مالی، کافی نیست.

در حال حاضر به نظر شما، وظیفه فدراسیون والیبال چیست؟

در حال حاضر باید به دو لحاظ این ورزش را حمایت کند، ابتدا به لحاظ مالی و از جنبه دیگر، در بخش تدارک و برگزاری اردوهای مفید برای تیم‌های ملی است.

یعنی در حال حاضر حتی در بین بازیکنان تیم ملی هم عدم حمایت مالی وجود دارد؟

بله، ببینید الان بازیکنی هست در تیم ملی، قراردادش با تیم باشگاهی حدود یک میلیارد است و از طرفی دیگر، می‌بینیم که یک بازیکن دیگر که با وی تفاوت چندانی ندارد، زیر 100 میلیون تومان قرارداد دارد.

ببینید از جهت برگزاری اردوها هم، مثلا تیم ملی را برای اردو به اوکراین می‌برند؛ این کشور اگر تیم والیبال هم داشته باشد، اصلا به حد ایران نمی‌رسد و نیازمند این هستیم که اردوها را در کشورهایی که والیبال پیشرفته‌ای دارند مثل کوبا و روسیه و برزیل و ایتالیا و لهستان و صربستان اینها، که پیرو آن، سود و نفعی را برای تیم ملی به همراه داشت باشد، نه اینکه باعث حتی پس رفت تیم هم بشود.

الان شما ببینید که در سال گذشته در انتخابی لیگ جهانی، وقتی ایرا از استرالیا باخت، دلیل اصلی آن اردوهای ضعیفی بود که برگزار شده بود در حال حاضر دقیقا در خاطرم نیست اما، این در حالی است پیش از استرالیا را 3 بر 1 از سد خود کنار زده بودند.

با توجه به اینکه تیم ملی والیبال ما به لیگ جهانی راه یافته است، الزاماتی که یک تیم راه یافت به این مسابقات باید داشته باشد چیست؟

ببینید در حال حاضر و با قرار گرفتن در آستانه این مسابقات، تیم ملی به طور طبیعی در تمیرنات به سر می‌برد، من در سطح آقای ولاسکو نیستم که در این باره نظر بدهم اما خب علی رغم این وضعیت می‌بینیم که برخی از بازیکنان خوب تیم ملی، مثل آقای نادی و آقای بازارگر و اینها از لیست ولاسکو خط خورده‌اند و به نظر من باید حتما کسان جدید بهتری در تیم وارد شده باشند که سرمربی این تشخیص را داده است.

یک زمانی تیم ملی روسیه، بسیار تیم قوی و خوبی داشتند، اما سن همه آنها بالا بود، اما چند سال پیش در ایران که بازی کردند، یکی از مهمترین کارهایی که روسیه انجام داد، این بود که تمام بازیکنان خود را بیرون گذاشت و همه بازیکنان جوان خود را در مقابل ایران به میدان آورد.

من یادم است که این بازیکنان آنقدر بی تجربه  با سن پایین بودند، با یک آسیب دیدگی و درد ناشی از ضربات سنگین، گریه می‌کردند، این باعث شد که یک مدت والیبال روسیه افت کرد و پایین آمد، ولی خب همانها با هم کار کردند و نتیجه آن را در المپیک دیدیم بازی دوهیچ باخته را سه بر دو به سود خود به پایان برد و در جهان اول شد.

به طبع تیم‌های بزرگی به ایران می‌آیند ما هم باید برویم با آنها بازی کنیم، به همین دلیل انتظار می‌رود که با تمرینات لازم و مناسب به حدی برسند که بتوانند در آن میان خودی نشان دهند.

در حال حاضر بنده خودم به غیر از تورنومنت‌ها هیچ بازی تدارکاتی را ندیدم که ایران با تیم‌های قوی والیبال سطح جهان برگزار کند و این در حالی است که دقیقا در این زمینه احساس نیاز می‌شود.


نحوه برگزاری بازی‌های تدارکاتی در کشورهای مختلف به چه صورت است؟

در صورت تعبیه یک اردوی تداکاتی در کشوری دیگر، بنا به تصمیمات کادر فنی، تیم ملی در قالب یک یا دو تیم، با تیم ملی آن کشور در در ادامه با یک یا دو یا چند باشگاه آن کشور مسابقه خواهد داد.


والیبال , اخبار والیبال ایران , خبرگزاری والیبال ایران , خبرگزاری والیبال , خبرنامه , دلالی والیبال , دلالی در رشته ی والیبال ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 355 تاریخ : چهارشنبه 25 ارديبهشت 1392 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
مراحل ساخت ورزشگاه 10 هزارنفری کاله آمل(عکس) mehdim
وادی و کریمی بهترین ؛برای پاسوری تیم ملی setareha
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
ستاره ی والیبال در مراسم عزاداری حسینی setareha
قانون تلخ والیبال کوبا شکسته شد setareha
ابتکار جدید فدراسیون جهانی والیبال برای توپ رسانی setareha
گزینه های جانشینی انتیگا setareha
گزینه های احتمالی مربیگری ایران setareha
لبیک یا حسین mojtaba83
پیشنهاد ترک ها به ستاره جوان والیبال ایران setareha
تهران، مقصد ستاره آینده والیبال setareha
جمالی: پیکان و بنز را مقایسه نکنید! setareha
نفرزاده: ایرانی ها از آنتیگا، آلکنو و لوزانو بهترند setareha
لوزانو: فعلا سکوت می کنم setareha
وقتی ارزش ها در والیبال حفظ می شود (عکس) setareha
پدرم را سرمربی تیم ملی والیبال ایران کنید! setareha
کریمی: با خداحافظی مهدوی، آماده خدمت به تیم ملی هستم mehdim
مبارزه فوق ستاره والیبال با بیماری ناشناخته setareha
برنامه هفته نخست لیگ برتر والیبال اعلام شد setareha
لژیونر والیبال چرا به ایران بازگشت؟ setareha
پاسور بعدی تیم ملی چه کسی خواهد بود؟ 13791379
تایپیک جامع ولادت اعضای والیبال فروم /m1982a m1982a
کارخانه: مسن‌های تیم ملی خودشان بروند setareha
عملکرد ایران در جام آسیا از نگاه سیچلو setareha
والیبال ایران یک مربی دیکتاتور می‌خواهد setareha
تورنمنت 4 جانبه به احترام مربی فقید والیبال setareha
بهبودی 4 گوشه زمین والیبال را بوسید setareha
پاسور تیم ملی والیبال رسماً خداحافظی کرد setareha
وقتی مهدوی کاپیتان سعید معروف بود (عکس) setareha
تیم ملی ب والیبال ایران بر بام آسیا ایستاد setareha
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید