close
بهترین متخصص ارتودنسی
دلالی در والیبال!؟/پیشرفت فقط از راه دلال صورت می‌گیرد !

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
دلالی در والیبال!؟/پیشرفت فقط از راه دلال صورت می‌گیرد !
دلالی در والیبال!؟/پیشرفت فقط از راه دلال صورت می‌گیرد !

خبرگزاری ورزش والیبال : والیبال یکی از معدود رشته‌های ورزشی در کشور به شمار می‌آید که با حدقال سرمایه گذاری در ساخت بنیان و پرورش بازیکنان از پایه، توانست برای کشور افتخار آفرینی‌های بسیاری را کسب کند.

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از خبرنگار«خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در همین راستا ، گفت‌و‌گویی با یکی از بازیکنان تیم ملی نوجوانان این رشته برقرار کردیم که به دلیل پاره‌ای از مشکلات، وی خواستار عدم انتشار نامش شد.

خبرگزاری ورزش والیبال : والیبال یکی از معدود رشته‌های ورزشی در کشور به شمار می‌آید که با حدقال سرمایه گذاری در ساخت بنیان و پرورش بازیکنان از پایه، توانست برای کشور افتخار آفرینی‌های بسیاری را کسب کند.

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از خبرنگار«خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در همین راستا ، گفت‌و‌گویی با یکی از بازیکنان تیم ملی نوجوانان این رشته برقرار کردیم که به دلیل پاره‌ای از مشکلات، وی خواستار عدم انتشار نامش شد، اما متن کامل این پرسش و پاسخ به شرح ذیل منتشر می‌شود؛

در حال حاضر اگر بخواهیم یک تحلیل از فضای موجود در والیبال کشور و مشکلات آن داشته باشیم، به چه صورت است؟

موضوع اصلی در حال حاضر بحث مالی است و در واقع عدم حمایت لازم مالی، سبب گرم شدن بازار دلال‌ها و پهن شدن بستر مباحثی چون پارتی بازی و لابی و این حرف‌ها شده است.

با توجه به شرایط فعلی، هرکسی که پول داشته باشد، به تیمهای خوب و در نهایت ملی، راه پیدا خواهد کرد اما اگر این طور نباشد، به هیچ نتیجه ای نخواهد رسید.

این دلال‌ها به چه صورت وارد می‌شوند و تحت چه عنوانی فعالیت ‌می‌کنند؟

دلال برای خودش در تیم آشنا دارد و بعد با طرف خود صحبت می‌کند یک مقداری را به عنوان حق خودش در نظر می‌گیرند و پس از توافق طرفین، فرد مورد نظر با مراجعه به تیم مورد نظر و از طرفی سفارش دلال فوق‌الذکر، قرارداد خود را با تیم می‌بندد.

بعدا آن دلال از کجا می‌تواند و بیاید و حق توافقی خود را از بازیکن بگیرد؟

دلال، در هنگام عقد توافق با بازیکن مورد نظر، از وی چکی دریافت می‌کند برای حدود 2 ماه بعد از قرارداد که بعد از واریز مبلغ قرارداد بازیکن توسط تیم مورد نظر، آن پول برای دلال به راحتی قابل برداشت خواهد بود.

شما تا به حال با این دلال‌ها برخورد داشتید؟

خدا رو شکر تا کنون کار من به دلال‌ها گیر نکرده است و با لطف خدا پیش رفته‌ام، اما در بین دوستانم هستند کسانی که در گیر این موضوع هستند.

حضور دلال‌ها در والیبال، در چه سطحی از کیفیت این ورزش وجود دارد؟

در حال حاضر بیشتر در سطح لیگ برتر فعالیت می‌کنند و هنوز در لیگ یک و اینها، به آن صورت مشاهده نمی‌شود.

به غیر از این صحبت‌های درون ساختاری والیبال، آیا بین بازیکنان کادر فنی تیم‌ها، خصوصا تیم ملی و حتی در سطح فدراسیون، بحث عدم تخصیص بودجه کافی به این رشته نسبت به رشته‌هایی چون فوتبال مطرح شده است؟

یک زمانی در فوتبال، سرمایه‌گذاری بسیار زیادی انجام می‌دادند و اما نتایج ضعیفی به دست می‌آمد، بعد با اختلافات و نزاع‌هایی که در همین زمینه پیش‌آمد، گفتند که بیایید  این پول‌هایی که در این رشته هزینه می‌کنید، در رشته‌های دیگر هزینه کنید.

آمدند و در همین راستا در چند رشته ورزشی از قبیل کشتی، والیبال، بسکتبال، فوتسال و ... سرمایه‌گذاری کردند و در ادامه هم والیبال سریعا یکی از بهترین مربی‌های سطح جهان را در اختیار گرفت و بعد هم در ادامه با استعداد یابی و اینها، می‌بینیم که نتیجه گرفت.

به همین شکل هم دیدم که تیم ملی والیبال برای اولین بار در تاریخ ورزشی کشور توانست تیم‌های صربستان، آرژانتین و لهستان و اینها را شکست داد و این را می‌توان متاثر از خرج اولیه‌ای دانست که در والیبال اتفاق افتاد، اما هنوز این حمایت مالی، کافی نیست.

در حال حاضر به نظر شما، وظیفه فدراسیون والیبال چیست؟

در حال حاضر باید به دو لحاظ این ورزش را حمایت کند، ابتدا به لحاظ مالی و از جنبه دیگر، در بخش تدارک و برگزاری اردوهای مفید برای تیم‌های ملی است.

یعنی در حال حاضر حتی در بین بازیکنان تیم ملی هم عدم حمایت مالی وجود دارد؟

بله، ببینید الان بازیکنی هست در تیم ملی، قراردادش با تیم باشگاهی حدود یک میلیارد است و از طرفی دیگر، می‌بینیم که یک بازیکن دیگر که با وی تفاوت چندانی ندارد، زیر 100 میلیون تومان قرارداد دارد.

ببینید از جهت برگزاری اردوها هم، مثلا تیم ملی را برای اردو به اوکراین می‌برند؛ این کشور اگر تیم والیبال هم داشته باشد، اصلا به حد ایران نمی‌رسد و نیازمند این هستیم که اردوها را در کشورهایی که والیبال پیشرفته‌ای دارند مثل کوبا و روسیه و برزیل و ایتالیا و لهستان و صربستان اینها، که پیرو آن، سود و نفعی را برای تیم ملی به همراه داشت باشد، نه اینکه باعث حتی پس رفت تیم هم بشود.

الان شما ببینید که در سال گذشته در انتخابی لیگ جهانی، وقتی ایرا از استرالیا باخت، دلیل اصلی آن اردوهای ضعیفی بود که برگزار شده بود در حال حاضر دقیقا در خاطرم نیست اما، این در حالی است پیش از استرالیا را 3 بر 1 از سد خود کنار زده بودند.

با توجه به اینکه تیم ملی والیبال ما به لیگ جهانی راه یافته است، الزاماتی که یک تیم راه یافت به این مسابقات باید داشته باشد چیست؟

ببینید در حال حاضر و با قرار گرفتن در آستانه این مسابقات، تیم ملی به طور طبیعی در تمیرنات به سر می‌برد، من در سطح آقای ولاسکو نیستم که در این باره نظر بدهم اما خب علی رغم این وضعیت می‌بینیم که برخی از بازیکنان خوب تیم ملی، مثل آقای نادی و آقای بازارگر و اینها از لیست ولاسکو خط خورده‌اند و به نظر من باید حتما کسان جدید بهتری در تیم وارد شده باشند که سرمربی این تشخیص را داده است.

یک زمانی تیم ملی روسیه، بسیار تیم قوی و خوبی داشتند، اما سن همه آنها بالا بود، اما چند سال پیش در ایران که بازی کردند، یکی از مهمترین کارهایی که روسیه انجام داد، این بود که تمام بازیکنان خود را بیرون گذاشت و همه بازیکنان جوان خود را در مقابل ایران به میدان آورد.

من یادم است که این بازیکنان آنقدر بی تجربه  با سن پایین بودند، با یک آسیب دیدگی و درد ناشی از ضربات سنگین، گریه می‌کردند، این باعث شد که یک مدت والیبال روسیه افت کرد و پایین آمد، ولی خب همانها با هم کار کردند و نتیجه آن را در المپیک دیدیم بازی دوهیچ باخته را سه بر دو به سود خود به پایان برد و در جهان اول شد.

به طبع تیم‌های بزرگی به ایران می‌آیند ما هم باید برویم با آنها بازی کنیم، به همین دلیل انتظار می‌رود که با تمرینات لازم و مناسب به حدی برسند که بتوانند در آن میان خودی نشان دهند.

در حال حاضر بنده خودم به غیر از تورنومنت‌ها هیچ بازی تدارکاتی را ندیدم که ایران با تیم‌های قوی والیبال سطح جهان برگزار کند و این در حالی است که دقیقا در این زمینه احساس نیاز می‌شود.


نحوه برگزاری بازی‌های تدارکاتی در کشورهای مختلف به چه صورت است؟

در صورت تعبیه یک اردوی تداکاتی در کشوری دیگر، بنا به تصمیمات کادر فنی، تیم ملی در قالب یک یا دو تیم، با تیم ملی آن کشور در در ادامه با یک یا دو یا چند باشگاه آن کشور مسابقه خواهد داد.


والیبال , اخبار والیبال ایران , خبرگزاری والیبال ایران , خبرگزاری والیبال , خبرنامه , دلالی والیبال , دلالی در رشته ی والیبال ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 369 تاریخ : چهارشنبه 25 ارديبهشت 1392 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... atefeh-78
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
جام جهانی فوتبال_2018 fkh1661
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
عکس رومانتیک زن و شوهر fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید