close
بهترین متخصص ارتودنسی
خوان سیچلو : لیگ جهانی بهترین راه برای پیشرفت والیبال ایران است !

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
خوان سیچلو : لیگ جهانی بهترین راه برای پیشرفت والیبال ایران است !
خوان سیچلو : لیگ جهانی بهترین راه برای پیشرفت والیبال ایران است !

خبرگزاری ورزش والیبال : در حالی که کمتر از دو هفته تا شروع رقابت والیبال ایران در مسابقات لیگ جهانی باقی مانده، بازیکنان ملی پوش ایران با انگیزه تر از همیشه برای کسب اولین تجربه شان در تلاش اند. این در حالی است که مربیان تیم ملی انگیزه و خودباوری را بیش از پیش در میان بازیکنان می بینند و معتقدند هیچ چیز غیر ممکن نیست.

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال ،اما خوان سیچلو که با پیوستن به اردوی تیم ملی، در کنار ولاسکو بازیکنان را برای ورود به یک میدان مهم آماده می کند اعتقاد دارد حالا بازیکنان از نظر روحی و فنی برای حضور در لیگ جهانی آماده اند و این بهترین فرصت برای ایران است تا 10 مسابقه رسمی با بهترین تیم های دنیا انجام دهد. سیچلو گفت: "الان شرایطی فراهم شده که بهترین تیم های دنیا، ایران را برای بازی دوستانه دعوت می کنند بدون اینکه ایران بخواهد هزینه ای را پرداخت کند و این بهترین راه برای پیشرفت والیبال ایران است.

خبرگزاری ورزش والیبال : در حالی که کمتر از دو هفته تا شروع رقابت والیبال ایران در مسابقات لیگ جهانی باقی مانده، بازیکنان ملی پوش ایران با انگیزه تر از همیشه برای کسب اولین تجربه شان در تلاش اند. این در حالی است که مربیان تیم ملی انگیزه و خودباوری را بیش از پیش در میان بازیکنان می بینند و معتقدند هیچ چیز غیر ممکن نیست.

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال ،اما خوان سیچلو که با پیوستن به اردوی تیم ملی، در کنار ولاسکو بازیکنان را برای ورود به یک میدان مهم آماده می کند اعتقاد دارد حالا بازیکنان از نظر روحی و فنی برای حضور در لیگ جهانی آماده اند و این بهترین فرصت برای ایران است تا 10 مسابقه رسمی با بهترین تیم های دنیا انجام دهد. سیچلو گفت: "الان شرایطی فراهم شده که بهترین تیم های دنیا، ایران را برای بازی دوستانه دعوت می کنند بدون اینکه ایران بخواهد هزینه ای را پرداخت کند و این بهترین راه برای پیشرفت والیبال ایران است.

شرایط تیم ملی چطور است؟
همه چیز خوب است. وقتی به ایران آمدم با ولاسکو صحبت کردم و او گفت که بازیکنان با انگیزه شدند و خوب کار می کنند. من هم این شرایط را در تیم می بینم و فکر می کنم که آنها از نظر روحی، روانی و فنی برای حضور در لیگ جهانی آماده اند. این فرصت خوبی برای والیبال ایران است چون 10 بازی رسمی با تیم های رده اول دنیا انجام می دهند و این فرصتی برای پیشرفت و آزمایش بازیکنان است.
 
بیشتر تمرکز کادر فنی در این روزهای آخر روی چه تمریناتی است؟
تا زمان اعزام به بلغارستان بیشتر روی ضعف های تیم کار میکنیم مثل دریافتها، توپهای برگشتی و توپهای بلند. حتی در مسابقات هم توجهمان به بازی بازیکنان است که آیا برنامه مربیان که در تمرینات انجام میدادند را اجرا می کنند یا نه.
 
پیش بینی ات از نتیجه تیم ایران چیست؟
ببینید ورود به لیگ جهانی و بازی با بهترین های دنیا بهترین فرصت برای یادگیری است. در گروهمان در لیگ جهانی، ضعیف ترین تیم هستیم و باید تلاش زیادی انجام دهیم. دوست دارم برنده شویم تا از گروهمان صعود کنیم. الان هم تقریبا آماده ایم البته بازی با بلغارستان قسمت آخر تست ما است که شرایط تیم را ببینیم و بعد به لیگ جهانی ورود کنیم. لیگ جهانی یکی از سخت ترین رقابتهای ورزشی در دنیا است چون تیم ها مجبورند ساعتها پرواز کنند، دو بازی انجام دهند، دوباره تا می خواهند جا بیفتند و عادت کنند باید برای رفتن به کشور دیگری آماده شوند. یعنی تیم ها مدام در حال رفت و آمد هستند و کار سختی را در پیش دارند. این موضوع از نظر تجربی خوب است که ببینیم تیم در شرایط سخت چطور کار می کند.
 
فکر می کنی تیم ایران بتواند مقابل قدرت ها رقابت خوبی داشته باشد؟
اگر بتوانیم در این شرایط سخت برنده شویم و قوی باشیم تست خوبی برای ما است. نمی دانم چند تیم را می بریم چون اگر می دانستیم تمرین نمی کردیم! ممکن است ببازیم اما تلاش می کنیم که پیروز شویم.
 
ولاسکو همچون مسابقات جام ملتهای آسیا و مسابقات جام جهانی بازهم اعلام کرده که برای لیگ جهانی سورپرایز دارد، سورپرایز او را می دانی؟
نمی دانم ولاسکو چه سورپرایزی دارد. ممکن است روسیه باشد، تلاش می کنیم حتی روسیه را ببریم؛ تیمی که جوان اما قهرمان اروپا و المپیک است. شاید ببریم شاید ببازیم اما به روسیه می رویم که بازی کنیم، شاید هم آنها ما را دست کم بگیرند و بتوانیم پیروز شویم.
 
در مورد حریفان ایران هم بگو...
روسیه و ایتالیا تیم های اول و سوم المپیک هستند و قوی ترین تیم های این گروه هستند. آلمان و کوبا هم در سطح دوم هستند و صربستان هم که همیشه در سطح بالایی بوده.
 
برخی معتقدند صربستان نسبت به قبل افت کرده، آیا این نظر درستی است؟
صربستان همان تیمی است که در المپیک و مسابقات جهانی بازی کرد و در ژاپن ما را برد. آنها جوان اند و ایران هم جوان است. در هر حال جنگی است که هم برای بازیکنان خوب است و هم برای کسانی که بازی را تماشا می کنند.
 
امکاناتی که برای آماده سازی تیم ایران اختصاص داده شد کافی بود؟
فکر می کنم امکانات کافی بوده. این مسابقات برای ایرانی ها خوب خواهد بود چراکه با حضور در کشورهای مختلف امکانات و شرایط آماده سازی تیم ها را می بینند. این امکانات کافی است اما بهترین هم نیست.
 
هم اکنون رویایت با تیم ایران چیست؟
همیشه برای خودم رویا می سازم. این بار هم می خواهم که بهترین باشیم. از نظر شخصی دوست دارم به فینال برویم چون فینال در آن شهری است که پدرو مادرم آنجا زندگی می کنند! رویایی که با ایران دارم مثل قهرمانی با مولفتا در مسابقات دسته یک در ایتالیا است.
 
در مورد غیبت بازیکنان با تجربه نظرت چیست؟
بازیکنانی همچون نادی، بازارگرد، حسینی و ... سنشان بالا رفته بود و ما هم باید به آینده فکر کنیم و از بازیکنان جوان استفاده کنیم. این انتخاب ها چرخشی برای المپیک بعدی و مسابقات جهانی است که بتوانیم نتیجه بگیریم. لیگ جهانی میدانی برای آزمایش جوانترها است.
 
نبود با تجربه ها در لیگ جهانی به تیم ملی در لیگ جهانی نمی زند؟ آیا لیگ جهانی برای آزمایش مناسب است؟!
تجربه را نمی توان با خریدن به دست آورد. نادی ممکن است 10 سال در تیم ملی بازی کرده باشد اما وقتی به تیم ملی آمد بدون تجربه بود و شرایطی همانند همین جوانترها را داشت. بحث، حالا نیست بلکه آینده است. باید به لیگ جهانی آینده هم نگاه کرد تا این بازیکنان برای آن مسابقات باتجربه شوند.
 
تجربه کار در ایتالیا چطور بود؟
تجربه خوبی بود، البته اولین بار بود که در ایتالیا مربیگری می کردم. اوایل برایم کمی سخت بود چون من آرژانتینی ام و باید زبان ایتالیایی را یاد می گرفتم. این کشور همیشه در تاریخ والیبال دنیا بهترین بوده و برایم جالب بود که در جمع بهترین ها باشم.
 
از تیم مولفتا که مربیگری آن را بر عهده داشتی بگو...
مولفتا تیمی تازه تاسیس است که دو سال در سری دوم ایتالیا بازی کرده و تا کنون موفق نشده به سری اول برسد. وقتی به این تیم رفتم اکثر بازیکنانش از این تیم به تیم های دیگر رفته بودند و باید تیم جدیدی را می ساختم. تلاش زیادی کردم و در نهایت به عنوان تنها تیم تاریخ مسابقات ورودی ایتالیا بودیم که همه مسابقات را پیروز شدیم و در نهایت به سری اول راه پیدا کردیم. این نتیجه هم فوق العاده بود هم عجیب چراکه به دنبال صعود بودیم اما انتظار نداشتیم که همه تیم ها را ببریم.
 
برنامه ات برای ادامه همکاری با این تیم چیست؟
فصل آینده هم در کنار این تیم خواهم بود چون ما به سری اول رسیدیم و این برای ما رویا بود. البته کارمان خیلی سخت تر است و باید تلاش زیادی کنیم که در این رقابتها به عنوان تیم آخر نباشیم. به هر حال ما از سری دوم به سری اول که بسیار سطح بالا است رسیدیم و باید تکنیک خوبی داشته باشیم تا در شرایط بهتری قرار بگیریم.
 
با توجه به اینکه سال گذشته در لیگ ایران هم مدتی مربیگری تیم گیتی پسند را داشتی، لیگ ایران را چطور ارزیابی می کنی؟
لیگ ایران لیگ خوبی است به خصوص اینکه شما بازیکنان خوبی دارید که تلاش می کنند تا در تیم ملی به سطح بالای بین المللی برسند. همچنین بازیکنان خوب خارجی هم در لیگ ایران بازی می کنند مثل پتکوویچ، نیکلاف و ... که این بازیکنان بهتر از بازیکنان خارجی دیگربودند که سالهای قبل به ایران آمدند. بازیها هم از نظر کیفیتی در سطح بالایی بود و تنها موردی که با آن مشکل داشتم موضوع بحث بازیکنان با داوران بود که اصلا خوب نبود.
 
حاضری باز هم  در باشگاه های ایران مربیگری کنی؟
دوست دارم در لیگ ایران باشم اما زمانی که کارم در تیم ملی تمام شود. چون در شرایطی که هم مربی ملی باشی هم باشگاهی، کار سخت و گیج کننده می شود.
 
درآمد بازیکنان در لیگ ایران در مقایسه با باشگاه های ایتالیا چگونه است؟
در مسابقات سری اول چند تیم بالای جدول درآمد بیشتری از ایرانی ها دارند اما سایر تیم ها یعنی حدودا 6 تیم در سری اول، درآمد کمتری از ایرانی ها دارند. برخی تیم ها در ایران هزینه زیادی را صرف خرید بازیکنان می کنند که با دستمزد خوب می توانند بازیکنان خارجی خوبی را به ایران بیاورند به خصوص الان که مشکلات اقتصادی در اروپا شدید است.
 
چرا حضور بازیکنان ایرانی در خارج از کشور کم رنگ است؟
ایرانی ها توانایی بازی در اروپا را دارند و از نظر تکنیکی چیزی کم ندارند. اما نمی دانم این درآمدی که در ایران دارند را مثلا در ایتالیا دارند یا نه! اما حالا که به لیگ جهانی می رویم همه دنیا به ایران نگاه می کنند و بازیکنان ایرانی را می شناسند.
 
و در پایان از کنار ولاسکو بودن چه حسی داری؟
بهترین تجربه زندگی من کنار ولاسکو بودن است. او احساس مسئولیت و توانایی بالایی در هر چیزی دارد. همیشه از او در حال یادگیری هستم. از حرکاتش، کارهایش، حرف هایش، عکس العمل هایش و... یاد می گیرم. چون او می داند که چه می خواهد و هدفش واضح است.

گفتگو از: زهرا نوری


مصاحبه , مصاحبه مفصل با سیچلو , خوان سیچلو , زهرا نوری , روابط عمومی فدراسیون والیبال , دستیار خولیو ولاسکو , سیچلو ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 349 تاریخ : جمعه 03 خرداد 1392 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... atefeh-78
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
جام جهانی فوتبال_2018 fkh1661
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
عکس رومانتیک زن و شوهر fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید