close
بهترین متخصص ارتودنسی
آشنایی با حریفان ایران در لیگ جهانی والیبال/صربستان؛ همیشه مدعی، اما در حسرت قهرمانی!

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
آشنایی با حریفان ایران در لیگ جهانی والیبال/صربستان؛ همیشه مدعی، اما در حسرت قهرمانی!
آشنایی با حریفان ایران در لیگ جهانی والیبال/صربستان؛ همیشه مدعی، اما در حسرت قهرمانی!

خبرگزاری ورزش والیبال : دومین حریف ایران در رقابت‌های لیگ جهانی والیبال همیشه در این مسابقات مدعی بوده، اما هنوز قهرمان نشده است.

 به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از فارس، تیم ملی والیبال ایران در دومین گام خود در رقابت‌های لیگ جهانی باید دو بار به مصاف صربستان برود؛ مسابقه‌ای که در تاریخ 31 خرداد و دوم تیر ماه به میزبانی سالن 12 هزار نفری آزادی به انجام خواهد رسید؛ این دو مسابقه از ساعت 17 آغاز می‌شود.

خبرگزاری ورزش والیبال : دومین حریف ایران در رقابت‌های لیگ جهانی والیبال همیشه در این مسابقات مدعی بوده، اما هنوز قهرمان نشده است.

 به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از فارس، تیم ملی والیبال ایران در دومین گام خود در رقابت‌های لیگ جهانی باید دو بار به مصاف صربستان برود؛ مسابقه‌ای که در تاریخ 31 خرداد و دوم تیر ماه به میزبانی سالن 12 هزار نفری آزادی به انجام خواهد رسید؛ این دو مسابقه از ساعت 17 آغاز می‌شود.

صربستان تیمی است قدرتمند که ملی‌پوشان ایران بارها با این تیم روبرو شده‌اند؛ آخرین رویارویی این دو تیم به مسابقات جام‌ جهانی و انتخابی المپیک برمی‌گردد، جام‌ جهانی جایی بود که تیم ایران توانست همه را شوکه کند و با نتیجه 3 بر 2 از سد حریف اروپایی خود عبور کند و نگاه‌ها را متوجه خود کند، اما در انتخابی المپیک تیم ایران 3 بر صفر نتیجه را به حریف واگذار کرد، اما مصاف دو تیم در لیگ جهانی به خصوص برای ایران که نخستین تجربه خود را پشت سر می‌گذارد از اهمیتی به ‌مراتب بیشتر از بازی‌های قبلی برخوردار است،خصوصاً اینکه در آخرین بازی میان دو تیم در ژاپن اگر ایران موفق به گرفتن دو ست از صربستان صعود کرده به المپیک می‌شد، می‌توانست طلسم نرفتن به المپیک را بشکند!

* همیشه مدعی، اما در حسرت قهرمانی

تیم ملی والیبال صربستان در 15 دوره لیگ جهانی حضور داشته و در این 15 دوره 139 پیروزی و 85 باخت در کارنامه خود ثبت کرده است. صرب‌ها در ادواری که در لیگ جهانی حضور داشتند 4 مدال نقره در سال‌های 2003، 2005، 2008 و 2009 و 3 مدال برنز در سال‌های 2002، 2004، 2010 کسب کرده‌اند و همچنان در حسرت قهرمانی این رقابت‌ها به سر می‌برند. 

آشنایی با حریفان ایران در لیگ جهانی والیبال/صربستان؛ همیشه مدعی، اما در حسرت قهرمانی!

هرچند که این تیم در حسرت قهرمانی است، اما بازیکنان صربستان هم بارها موفق شده‌اند عناوین مختلف بهترین‌ها را به خود اختصاص دهند؛ برای مثال ایوان میلکوویچ 4 بار عنوان ارزشمندترین بازیکن مسابقات را در سال‌های 2001، 2002، 2003 و 2005 را از آن خود کرده است. همچنین این بازیکن دو بار در سال‌های 2008 و 2009 عنوان امتیازآورترین بازیکن را به خود اختصاص داد و در سال 2005 هم بهترین زننده سرویس شد. بازیکنان مختلف صربستان در سال‌های 2000، 2003، 2005 و 2008 هم عناوینی مانند بهترین زننده سرویس، دریافت کننده، بهترین دفاع و بهترین اسپکر را به خود اختصاص دادند تا این تیم یکی از بهترین تیم‌های لیگ جهانی معرفی شود.

پس از اینکه صرب‌ها در سال 2010 سوم شدند، حالا در شانزدهمین دوره حضور با نسل جدیدی از بازیکنان خود می‌خواهند طلسم‌شکنی کنند و با کنار زدن تیم‌های بزرگ به سکوی قهرمانی برسند.

* شکست صرب‌ها پیش از سفر به ایران

صرب‌ها با میانگین قدی 199 در کنار روسیه یکی از تیم‌های بلند قامت این دوره از مسابقات به شمار می‌روند؛ میانگین سنی این تیم هم در این دوره 24 سال است.

صربستان در گام نخست خود و در دو بازی با نتیجه 3 بر یک کوبا را شکست داد. صرب‌ها در هفته دوم هم و در حالی که تیم ایران استراحت می‌کرد به مصاف روسیه رفتند که در بازی نخست با نتیجه 3 بر صفر و در بازی دوم با حساب 3 بر 2 نتیجه را به حریف واگذار کردند تا صرب‌ها پیش از سفر به ایران متحمل شکستی سنگین شوند.

ایران هم در هفته اول، در دو بازی نتیجه با حساب 3 بر صفر و 3 بر یک به حریف قدرتمند خود واگذار کرد.

در مجموع 4 نقره و 3 برنز لیگ جهانی والیبال، 2 طلا، 6 نقره و یک برنز رقابت‌های قهرمانی اروپا و یک طلا و یک برنز رقابت‌های المپیک از جمله بهترین دستاوردهای صرب‌ها در والیبال جهان است.

* تیمی جوان و با اعتماد به نفس با هدایت کلاکوویچ

ایگور کلاکوویچ پیش از مسابقات قهرمانی جهان 2006 و پس از اینکه 3 سال به عنوان مربی در تیم ملی صربستان فعالیت کرد، جایگزین تراویستا، سرمربی صرب‌ها شد.

کلاکوویچ، مربیگری خود را از باشگاه پودگوریتسا در سال 1997 شروع کرد و توانست در سال 2009 برای تیم ملی صربستان یک مدال نقره در لیگ جهانی کسب کند. وی همچنین در سال 2010 توانست با تیم جوانش عنوان سومی مسابقات قهرمانی جهان و لیگ جهانی را به خود اختصاص دهد. وی به خوبی توانست اعتماد به نفس بازیکنانش را بالا ببرد و با موفقیتی که در مسابقات قهرمانی اروپا در سال گذشته کسب کرد این موضوع را به اثبات رساند. 

آشنایی با حریفان ایران در لیگ جهانی والیبال/صربستان؛ همیشه مدعی، اما در حسرت قهرمانی!

 

*تراویستا: بعید می‌دانم صربستان بتواند ایران را شکست دهد

جوبومیر تراویستا، مربی شناخته شده والیبال جهان در خصوص تیم صربستان و جدالش با ایران در لیگ جهانی می‌گوید که صربستان در این مقطع زمانی به جوانگرایی روی آورده است. آنها با تیم جوانی در لیگ جهانی شرکت می‌کنند. شانس پیروزی را برای هر یک از دو تیم ایران و صربستان 50 درصد می‌دانم.

وی افزود: هر دو تیم از ترکیب سنی جوانی بهره می‌برند و هر دو تیم برای کسب تجربه و پیروزی مسابقه می‌دهند. البته در سالن والیبال تهران و هواداران 20 هزار نفری، صربستان کار بسیار سختی خواهد داشت و بعید می‌دانم بتوانند در این میدان پیروز شوند. ایران سال به سال بهتر می‌شود. بازی به بازی بهتر کار می‌کند. سرمربی ایران روحیه جنگنده‌ای دارد و این روحیه را به بازیکنانش منتقل می‌کند. در چند سال آینده تیم ملی ایران در بین بهترین‌های جهان قرار خواهد داشت.

* بازنشستگی باتجربه‌ها و ورود ستاره‌های جوان

صرب‌ها در این دوره از لیگ جهانی هم درست شرایطی شبیه به ایتالیا دارند؛ آنها هم با بازنشسته شدن ستارگان بزرگی چون برادران گربیگ، میلوکوویچ، جانیک با نسل جدیدی از بازیکنان جوان مثل آتاناسوویچ، برادران کواکوویچ، پتکوویچ، دراگان استانکوویچ، ساسا استاروویچ به دنبال دستیابی به نتایج بزرگی در والیبال دنیا هستند.

در سال 2000 که صربستان هنوز یوگسلاوی بود تیم ملی والیبال مردان این کشور به عنوان بهترین تیم ملی ورزشی سال انتخاب شد.

آشنایی با حریفان ایران در لیگ جهانی والیبال/صربستان؛ همیشه مدعی، اما در حسرت قهرمانی!

* سرویس‌های خطرناک نقطه قوت و دریافت اول و دفاع‌های کناری نقطه ضعف صرب‌ها

ترکیب این تیم نسبت به سال‌های اخیر تغییر چندانی نداشته و تقریبا تمام بازیکنان سرعتی و قدرتی و پاسور و دریافت کننده همان بازیکنانی هستند که در رقابت‌های انتخابی المپیک با ایران بازی کردند. چون صرب‌ها چندین سال است که با این ترکیب بازی می‌کنند تیم بسیار هماهنگی هستند و قطعا شاگردان ولاسکو کار راحتی برابر آنها در پیش نخواهند داشت.

صرب‌ها که از قدرت بدنی بالایی هم برخوردار هستند سرویس‌های خطرناکی می‌زنند و این موضوع یکی از مهم‌ترین نقاط قوت آنها به شمار می‌رود. در راس تمام بازیکنان نیکولا کواچوویچ، آتناکوویچ و پدراسکانین حضور دارد که سرویس‌هایشان در بین اهالی والیبال زبانزد عام و خاص است.

به گفته نوید مشجری، آنالیزور تیم ملی مهم‌ترین نقطه ضعف صرب‌ها دفاع کنارهای آنهاست. این تیم در چند بازی اخیرش در لیگ جهانی نشان داد که همچنان از مشکل دفاع کنار رنج می‌برد و این موضوع می‌تواند راه خوبی برای امتیازگیری ایرانی‌ها باشد. دفاع کنارهای صربستان نسبت به دفاع وسط‌های این تیم کوتاه قدتر و ضعیف‌تر هستند.

میانگین دریافت اول صرب‌ها در هر بازی حدود 35 درصد است که این امر هم از دیگر مشکلات صربستان به شمار می‌رود. اگر ملی‌پوشان ایران بتوانند سرویس‌های هدفدار و خوبی را در این بازی بزنند قطعا صرب‌ها با مشکل روبرو خواهند شد که این راه هم از دیگر روش‌های کسب امتیاز برای غلبه بر یکی از قدرت‌های والیبال دنیاست.

ملی‌پوشان ایران در نخستین گام لیگ جهانی دو بار مغلوب روسیه شده بودند. تیم ملی والیبال ایران که در رقابت‌های لیگ جهانی حاضر است روز جمعه و یکشنبه در دو بازی میزبان صربستان خواهد بود.


تیم والیبال صربستان , آشنایی با تیم ملی والیبال صربستان , حریف تیم ملی والیبال ایران , لیگ جهانی 2013 والیبال , تیم ملی والیبال صربستان حریف ایران , والیبال صربستان , نقاط ضعف و قوت صربستان , آشنایی با حریف تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی 2013 والیبال , صربستان ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 361 تاریخ : چهارشنبه 29 خرداد 1392 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... atefeh-78
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
جام جهانی فوتبال_2018 fkh1661
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
عکس رومانتیک زن و شوهر fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید