close
بهترین متخصص ارتودنسی
گزارش ست به ست دیدار اول تیم ملی والیبال ایران و کوبا/برد نفس گیر تیم ملی والیبال برابر کوبا !

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
گزارش ست به ست دیدار اول تیم ملی والیبال ایران و کوبا/برد نفس گیر تیم ملی والیبال برابر کوبا !
گزارش ست به ست دیدار اول تیم ملی والیبال ایران و کوبا/برد نفس گیر تیم ملی والیبال برابر کوبا !

خبرگزاری ورزش والیبال : تیم ملی والیبال ایران برابر کوبا به یک پیروزی شیرین دست یافت.

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از خبرنگار اعزامی ایسنا از هاوانا،تیم ملی والیبال ایران در هفته ششم مسابقات لیگ جهانی والیبال به مصاف کوبا رفت و پس از واگذاری ست اول با نتیجه 26 بر 24؛ ست دوم را نیز با نتیجه 25 بر 19 به حریف واگذار کرد ولی در ست سوم توانست با نتیجه 25 بر 19 کوبا را شکست دهد. در ست چهارم نیز ایران توانست با نتیجه 25 بر 22 کوبا را شکست دهد و به پیروزی در این دیدار امیدوار شود. در نهایت تیم ایران با نتیجه 16 بر 14 مقابل کوبا به پیروزی رسید و اولین پیروزی خود را مقابل کوبا با نتیجه 3 بر 2 جشن گرفت.

خبرگزاری ورزش والیبال : تیم ملی والیبال ایران برابر کوبا به یک پیروزی شیرین دست یافت.

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از خبرنگار اعزامی ایسنا از هاوانا،تیم ملی والیبال ایران در هفته ششم مسابقات لیگ جهانی والیبال به مصاف کوبا رفت و پس از واگذاری ست اول با نتیجه 26 بر 24؛ ست دوم را نیز با نتیجه 25 بر 19 به حریف واگذار کرد ولی در ست سوم توانست با نتیجه 25 بر 19 کوبا را شکست دهد. در ست چهارم نیز ایران توانست با نتیجه 25 بر 22 کوبا را شکست دهد و به پیروزی در این دیدار امیدوار شود. در نهایت تیم ایران با نتیجه 16 بر 14 مقابل کوبا به پیروزی رسید و اولین پیروزی خود را مقابل کوبا با نتیجه 3 بر 2 جشن گرفت.

کوبایی‌ها که در این دوره از رقابت‌ها با ترکیب جوانی پا میدان گذاشته بودند، پیش از این بازی‌های خود را مقابل صربستان و ایتالیا و آلمان واگذار کرده و تنها با یک برد برابر روسیه در قعر جدول رده بندی جای داشت. موضوعی که مسئولان فدراسیون کوبا و مردم این کشور اصلا از آن خشنود نبودند. آنها امید زیادی داشتند تا از ایران در خانه خود امتیاز بگیرند.

در مقابل شیرمردان والیبال ایران هم بعد از نمایش‌های فوق‌العاده مقابل صربستان و ایتالیا و کسب هفت امتیاز حالا دیگر به عنوان یک تیم مدعی به دنبال سوغات بردن از کوبا بودند.

سالن 15 هزار نفری شهر هاوانا که به نظر خیلی کمتر از این تعداد ظرفیت دارد، شاهد برگزاری مسابقه ایران و کوبا بود. از حدود 30 دقیقه قبل از این رویداد حدود یک سوم ظرفیت ورزشگاه پر شده بود. تعداد قابل ملاحظه ای از کارمندان سفارت جمهوری اسلامی ایران در هاوانا نیز برای تماشای این مسابقه به سالن آمده بودند. پیش از این گفته شده بود که ایرانی‌ها حدود یکصد بلیط را برای تماشای بازی والیبال ایران پیش خرید کرده اند.

تیم ملی والیبال ایران با ترکیب امیر غفور، عادل غلامی، سعید معروف، علی مباشری، رحمان داودی، محمد موسوی و لیبرو فرهاد ظریف با پیراهن های یکدست سپید مقابل کوبا به میدان رفت.

کوبا هم با پیراهن قرمز و ترکیب می‌سا، بی‌ست، کپدا، ماکیاز، گاتی یرز، آبراهان بازی با آغاز کرد.

*ست نخست: 26 بر 24 کوبا

تیم ملی والیبال ایران طبق دستور ولاسکو بازی را پر فشار آغاز کرد. ملی‌پوشان خوب می‌دانستند که حریف ترکیب جوانی در اختیار دارد و سعی می‌کردند از ابتدای کار بازیکنان رنگین پوست حریف را از نظر روانی تحت تاثیر بگدارند. عادل غالامی با سرویس های فنی و محمد موسوی با نقش آفرینی بی نظیرش کار را به سود ایران پیش می برد. در مقابل کوبای‌ها با تکیه بر بلند زن های چغر خود امتیاز می‌گرفتند. موسوی به خوبی از پاس‌های بریده معروف امتیاز می ساخت. وقت استراحت فنی اول با امتیاز 8 بر5 به سود ملی‌پوشان ایران تمام شد. تقریبا دو سوم سالن 15 هزار نفری شهر هاوانا پر شده بود. جمعیت یک صدا کوبا را تشویق می کردند. جو سالن کاملا به نفع تیم میزبان بود. در حالی که تیم ایران خیلی خوب در حمله کار می کرد اما چند اشتباه کوچک در دریافت موجب شد کوبا در امتیاز 15 کار را مساوی کند. یک رای مشکوک از داور هم موجب شد وقت استراحت فنی دوم به نفع کوبا تمام شود. ملی‌پوشان ایران که اجازه خودنمایی را به حریف نمی دادند همچنان پایاپای میزبان خود پیش می رفتند. بازی با حساسیت زیادی برای هر دو تیم دنبال می شد.

بازی 17 بر 17 پیش می رفت و دو تیم عملکردی آرام داشتند. اشتباه های سرویس باعث شد تا کوبایی ها 19 بر 18 از ایران پیش بیفتند اما دوباره آبشار مباشری کار را برابر کرد. حمله های هر دو تیم به امتیاز تبدیل می شد که خولیو ولاسکو برای شاگردانش وقت استراحتی گرفت و به دریافت و دفاع بهتر برای ادامه کار تاکید کرد. بازی همچنان گام به گام ادامه پیدا می کرد و در نهایت ملی پوشان ایران 26 بر 24ست نخست را به حریف واگذار کردند.

*ست دوم: 25 بر 19 کوبا

امیر غفور پشت خط زن ایران در ست دوم هوشمندانه آبشار می‌زد. سعید معروف هم که قدری از باخت در ست نخست عصبانی شده بود دیگر غیرتی کار می‌کرد و با تک دفاع به نبرد آبشارهای قدرتی حریف می‌رفت. سرویس‌های تماشایی کپدا در ادامه امان را از تیم ایران بریده بود. به جرات می‌توان گفت که او بیش از یک متر پرواز می کرد و سرویس های خیره کننده ای را به قلب زمین ایران می فرستاد. بازی خوب او و دریافت‌های ناقص ایران موجب می شد تا کار برای هر دو تیم پایاپای پیش برود.

گاهی ایران و گاهی کوبا در امتیازها جلو می افتادند. بازیکنان کوبایی به ویژه بی‌ست توانایی زیادی در ارسال آبشار‌های بلند داشتند. ولاسکو که هم نسبت به داوری و هم به عملکرد بازیکنانش معترض بود مدام از کنار زمین فریاد می‌کشید. هوای شرجی کوبا توپ را سنگین کرده بود و دریافت‌ها را مشکل می‌ساخت. داوری هم کاملا به سود کوبا بود. خط نگه دارها به هیچ وجه عملکرد خوبی نداشتند. در اواسط ست دوم کوبا چهار امتیاز از ایران جلو افتاد. بازی خوب بی ست، آبراهام و فی‌یل روند کار را به سود تیم میزبان پیش می برد. هواداران ایرانی حاضر در سالن یکصدا ملی پوشان را تشویق می کردند. هنوز بخش قابل توجهی از سالن مسابقه خالی بود. علی مباشری به سختی از بین دو دفاع بلند قامت کوبا توپ هایش را در زمین کوبا می نشاند. اما بلندزن های حریف خیلی راحت امتیاز می‌گرفتند. این ست در نهایت به سود کوبا به اتمام رسید.

*ست سوم: 25 بر 19 ایران

همچنان توپ های بریده سعید معروف و آبشارهای سرعتی موسوی برگ برنده ایران به شمار می رفت. ایران می توانست روی سرعت مقابل بازیکنان قدرتی اما سنگین کوبا نتیجه بگیرد. تنها چاره کار ارسال سرویس های مقتدرانه بود.

تیم ملی والیبال ایران در ست سوم بیشتر ترکیبی کار می کرد. حمزه زرینی که به جای داودی به میدان آمده بود، با تمام وجود آبشار می زد. ایران مثل ست های قبل شروع خوبی داشت و وقت استراحت فنی نخست ست سوم را با اختلاف چهار امتیاز به سود خود تمام کرد. داور بازی واقعا عملکرد پر نقدی داشت. او یک سوی زمین را نگاه می کرد و برای طرف دیگر سوت می زد!!! با این حال در ست سوم بازیکنان ایران دیگر چیزی برای از دست دادن نداشتند و با چنگ و دندان برای حفظ نتیجه می جنگیدند. سالن مسابقه همچنان پر می شد. هر لحظه هواداران بیشتری برای تماشای مسابقه به سالن می‌آمدند. ولاسکو از کنار زمین به غفور اشاره می کرد که با چشمان باز آبشار بزند. کپیدا تقریبا از تمام پاس‌ها برای کوبا امتیاز می گرفت.

ایران در ست سوم از حریف جلو افتاده بود و این برتری تا وقت استراحت فنی دوم ادامه داشت. ملی پوشان محتاط بازی می کردند. ولاسکو در ست سوم تشکری را به جای غلامی به میدان فرستاد تا باز هم بیشتر روی کار سرعتی تمرکز کند. ایران تا امتیازهای پایانی از حریفش جلو بود. با این حال کوبا به یک قدمی میهمان خود رسید و در امتیاز 18 کار را مساوی کرد. تماشاگران کوبای در سالن موج مکزیکی می رفتند و یکصدا کوبا کوبا می گفتند. رد پایان این ست نتیجه 25 بر 19برای ایران روی تابلو نقش بست.

*ست چهارم: 25 بر 22 ایران

کوبایی‌ها نمی‌خواستند بازی برده را به تساوی بکشانند. بازیکنان ایران هم خوب می‌دانستد چاره‌ای جز پیروزی در ست چهارم ندارند. ایران در چهار امتیاز اول بازی از حریف پیش افتاده بود اما باز هم نقش آفرینی خوب کپیدا کار را مساوی کرد. دو تیم نمایش پایاپایی داشتند. آرمین تشکری تعویض طلایی ولاسکو در ست سوم در ادامه هم نمایش بسیار دلچسب و مطلوبی داشت.

بی ست از پشت خط کاملا دریافت کننده های ایران را آزار می داد. ولاسکو در وقت اسراحت فنی نخست فقط با معروف حرف زد. او می دانست هوشمندی پاسور توانای تیم ملی در این لحظات حساس چاره کار است. علی مباشری که برای دریافت هر توپ انصافا غیرتی می جنگید حتی تا پشت نیمکت کادر فنی هم روی زمین شیرجه میزد تا توپ ها را مهار کند. ملی پوشان ایران آنقدر جنگنده ظاهر شدند که سر انجام از لوکوموتیو کوبا سبقت گرفتند و سرمربی حریف را وادار کردند وقت استراحت بگیرد. هر گاه بی ست برای آبشار زدن می پرید زانوانش بالاتر از خط زیر تور می رفت. او انصافا مهره کارآمدی بود. ایران با پنج امتیاز اختلاف وقت استراحت فنی دوم را به سود خود تمام کرد. تفکرات ولاسکو جواب داده بود. روند بازی به سود ایران تغییر کرد. بازیکنان ایران در پی حفظ برتری خود بودند.پیروز این ست نیز در پایان تیم والیبال ایران بود.

*ست پنجم: 16 بر 14 ایران

حساسیت کار به اوج خود رسیده بود با این حال تشکری همچنان با اعتماد به نفس آبشار می‌زد. او نخستین امتیاز ست پنجم را گرفت. اما حریف بلافاصله کار را جبران کرد. کارکنان سفارت ایران هم به سالن مسابقه آمده بودند و یکصدا با سایر ایرانیان حاضر در سالن تیم ملی کشورشان را تشویق می‌کردند. موسوی انصافا بهترین بازیکن این میدان بود چرا که قدر تمامی پاس های معروف را می دانست. امیر غفور از پشت خط ایران تیر خلاص را شلیک می کرد. همه بازیکنان ایران در این بازی خوب بودند. شاید حق این بازی تساوی بین دو تیم بود اما والیبال مساوی ندارد. بازی تا امتیاز چهار برای هر دو تیم پایاپای پیش رفت اما دفاع عالی معروف و بازی سازی های خوب او ایران را دو امتیاز از کوبا جلو انداخت. هیچ یک از دو تیم چیزی برای از دست دادن نداشتند.


نتیجه ی دیدار اول تیم ملی والیبال ایران و کوبا , گزارشی کوتاه از بازی اول ایران و کوبا , گزارش ست به ست بازی تیم ملی والیبال ایران و کوبا , گزارشی کوتاه از دیدار تیم ملی والیبال ایران و کوبا , حواشی جالب بازی تیم ملی والیبال ایران و کوبا , جدول رده بندی گروه B لیگ جهانی والیبال , گزارش تفضیلی از اولین دیدار تیم ملی والیبال ایران و کوبا , گزارشی از دیدار تیم ملی والیبال ایران و تیم ملی والیبال کوبا ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 755 تاریخ : جمعه 14 تير 1392 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... atefeh-78
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
جام جهانی فوتبال_2018 fkh1661
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
عکس رومانتیک زن و شوهر fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید