close
تبلیغات در اینترنت
میکس زون دیدار اول تیم ملی والیبال ایران و کوبا !
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
میکس زون دیدار اول تیم ملی والیبال ایران و کوبا !
میکس زون دیدار اول تیم ملی والیبال ایران و کوبا !

خبرگزاری ورزش والیبال : تيم ملي واليبال ايران در اولین مسابقه در هفته ششم ليگ جهاني برابر کوبا قرار گرفت و در یک بازی زیبا و نفسگیر در 5 گیم توانست تیم جوان کوبا را شکست دهد.

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از ایسنا،مصاحبه بازیکنان و مربیان تیم ملی والیبال ایران و کوبا را بعد از اتمام بازی را میتوانید در ادامه مطلب مشاهده کنید.

ولاسکو: اعتماد به نفس ویژه‌ای به والیبال ایران تزریق شد

سرمربی تیم ملی والیبال ایران پیروزی مقابل کوبا را عامل مهمی برای افزایش اعتماد به نفس بازیکنانش دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خولیو ولاسکو، سرمربی تیم ملی والیبال ایران در نشست خبری بعد از بازی برابر کوبا در حالی که از عملکرد شاگردانش راضی بود، اظهار کرد: همانگونه که انتظار داشتیم بازی بسیار سختی بود. در اوایل بازی به سختی می‌توانستیم حمله‌های کوبایی ها را دفاع کنیم. اما قدم به قدم به بازی برگشتیم.

وی ادامه داد: به نظر من این بازی برای هر دو تیم تجربه بسیار گرانبهایی بود. من به بازیکنانم گفتم که با تیم بزرگ و اسطوره ای روبرو می‌شوند و باید تا می‌توانند از این لحظات لذت ببرند. در اوایل بازی مقداری عصبی بودیم. اما بازیکنان توانستند از یک باخت پیروزی بسازند و حالا این برد به روحیه آنها کمک زیادی می‌کند. پیروزی مقابل کوبا تزریق اعتماد به نفس به بازیکنان بود.

سعید معروف: تمرکز ما روی متوقف کردن "کپدا" بود

کاپیتان تیم ملی والیبال ایران تمرکز بر روی مهار "کپدا" را عامل بازگشت ایران به بازی دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سعید معروف، در نشست خبری پس از بازی در اظهاراتی کوتاه، گفت: تمام تمرکزمان را جمع کردیم که بتوانیم در دفاع "کپدا" را متوقف کنیم.

وی ادامه داد: در این بازی به عنوان یک تیم کار کردیم و این مساله برای ما اهمیت بسیار زیادی دارد.

به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار خود مقابل کوبا در یک بازی سنگین و نفس گیر با نتیجه‌ سه بر دو تیم ششم رده بندی فدراسیون جهانی والیبال را در خانه‌اش شکست داد.

سرمربی کوبا: نتوانستیم مثل ایران خوب باشیم

سرمربی تیم ملی والیبال کوبا پس از شکست مقابل ایران گفت: نتوانستیم در کارهای ترکیبی مثل ایران خوب عمل کنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرمربی تیم ملی والیبال کوبا، پس از شکست مقابل ایران در نشست خبری خود اظهار کرد: هر دو تیم به سختی جنگیدند، اما متاسفانه نتوانستیم ، امتیاز آخر را به دست آوریم. فکر می‌کنم ما در این بازی به دریافت ضعیفمان باختیم.

وی ادامه داد: نتوانستیم توپ را به اندازه کافی نزدیک به تور نگه داریم. همچنین در کارهای ترکیبی در حمله بر خلاف ایران ناموفق بودیم.

کپدا: تحت تأثیر شجاعت ایران قرار گرفتیم

امتیازآورترین بازیکن دیدار ایران و کوبا تحت تاثیر پیکار شجاعانه ملی پوشان ایران قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، "رونالدو کپدا" که در دیدار مقابل ایران امتیاز آورترین بازیکن میدان بود، در نشست خبری گفت: ما در ست‌ها مساوی شدیم، اما نتوانستیم از لحظات استفاده کنیم. در ست چهارم هم این وضعیت وجود داشت، امشب احساس قدرت می‌کردم، اما در ست پنجم خسته شده بودم.

وی ادامه داد: ایران تیم قدرتمندی است. آنها هیچ وقت دست از تلاش بر نمی‌دارند و تا آخرین لحظه شجاعانه می‌جنگند، فکر می‌کنم که در بازی فردا عملکرد بهتری را به نمایش بگذاریم. چیزی که تماشاگران ما شایسته آن هستند.

مصطفی کارخانه: بازی باخته را با برد عوض کردیم

کارشناس والیبال ایران معتقد است بازی باخته را با برد عوض کردن کار بسیار ارزشمندی است.

مصطفی کارخانه در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، برد ایران برابر کوبا را با ارزش توصیف کرد و اظهار کرد: این که ملی‌پوشان ما بازی باخته را با برد عوض کرده‌اند بسیار ارزشمند است. به نظر من قدرت والیبال در اینجا مشخص می‌شود که پس از دو ست شکست دوباره ملی‌پوشان به بازی برگشتند و در نهایت برنده شدند. پیروزی ایران برابر کوبا فوق‌العاده‌ بود و من به تمام ملی‌پوشان ایران تبریک می‌گویم.

کارشناس والیبال با اشاره به دو ست نخست مسابقه به ایسنا گفت: به نظر من شکست ایران در دو ست نخست مسابقه طبیعی بود. مسافت پروازی ملی‌پوشان با کوبا ، تاخیرها ، اختلاف ساعت‌ها و مسائل دیگر در عملکرد ملی‌پوشان تاثیرگذار بود. نکته دیگر سالن کوبا بود. ملی‌پوشان ما در سالن‌های بزرگ بازی نکردند و به جو آن عادت ندارند. بیش از 10 هزار تماشاگر بازی را از نزدیک می‌دیدند و این بر عملکرد ایران تاثیر گذاشته بود.

کارخانه ادامه داد: در هر حال ایران از ست سوم به خودش آمد و عملکرد مناسبی داشت. بازیکنان جایگزین یکی از یکی بهتر بودند و نتیجه‌ گرفتند. آرمین تشکری با ورودش به زمین گل کاشت و روند بازی را به سود ایران تغییر داد. معروف، فوق ستاره بود و علیرضا مباشری نیز عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت. به نظر من ملی‌پوشان از ست سوم زیر و رو شدند و با عملکرد فوق‌العاده‌ حریف را تسلیم برنامه‌هایشان کردند.

سرمربی تیم والیبال متین ورامین با اشاره به عملکرد ملی‌پوشان تصریح کرد: ما نسبت به دیدار برابر ایتالیا در دفاع و سرویس افت داشتیم که این طبیعی بود. در دو ست نخست ملی‌پوشان خطاهای زیادی داشتند. سروDس های خوبی نزدند، اما این شرایط از ست‌های سه و چهار تغییر پیدا کرد و دیدید که نتیجه‌ به سود ما بود.

کارخانه درباره عملکرد دریافت تیم ملی نیز، بیان کرد: سه ، چهار بازیکن کوبا جزو بهترین سرویس‌زنان دنیا هستند. سرویس‌های بسیار محکمی داشتند که کار دریافت کننده‌های ما را سخت می‌کرد. اما در نهایت عملکرد منطقی ملی‌پوشان در سه ست پایانی برد را برای ایران به ارمغان آورد.

کارخانه در پایان گفت: باید با این تفکر جلو برویم که ایران بازی به بازی بهتر از قبل شده است. باید از بازی‌های قبلی مان تجربه بگیریم و اشتباهاتمان را تکرار نکنیم. ایران توانایی پیروزی سه بر صفر برابر کوبا را دارد و از طرف دیگر باید نیم نگاهی به صعود داشته باشد. ما هم اکنون شانس صعود به مرحله لیگ جهانی را داریم.

مسعود آرمات: در بازی دوم برابر کوبا بهتر خواهیم بود

کارشناس والیبال معتقد است ایران در دیدار دوم برابر کوبا شرایط بهتری خواهد داشت.

مسعود آرمات در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره عملکرد ملی‌پوشان در برابر کوبا ، اظهار کرد: ملی‌پوشان ما در ابتدای بازی شرایط همیشگی‌شان را نداشتند. کمی استرس و بیشتر خستگی باعث شده بود تا نتوانند از ابتدا صاحب توپ و میدان باشند،‌ از طرف دیگر کوبا برای ما ناشناخته بود و به همین دلیل توانست در دو ست نخست به پیروزی برسد.

کارشناس والیبال ادامه داد: در ست سوم، ملی‌پوشان شرایط بهتری را به دست آوردند. اشتباهات ایران کمتر شد و روند رشد ایران شکل گرفت، در ست‌های سوم و چهارم ملی‌پوشان عملکردی منطقی داشتند و برنده شدند. این شرایط تا پایان ست پنجم نیز ادامه داشت که ما با تفکری خوب از اشتباهات حریف به بهترین شکل استفاده کردیم و پیروز مسابقه شدیم.

آرمات افزود: به نظر من تعویض‌ها به خوبی جواب داد. جا دارد به آقای ولاسکو تبریک بگویم، چرا که شرایطی در تیم ایجاد کرده که هر 12 ملی‌پوش با تمام قدرت برای ایران مبارزه می‌کنند. هر بازیکنی که به عنوان جایگزین وارد میدان می‌شود می‌درخشد و برای ایران تا جایی که توان دارد بازی می‌کند و این برای تیم ملی خوب است.

کارشناس والیبال ادامه داد: نسبت به بازی ایتالیا در دریافت ضعیف بودیم، دلیلش قدرت کوبا در سرویس است. حریف ما تیمی جوان و با انگیزه دارد که برای آینده آماده می‌شود . کوبا تغییرات زیادی در تیمش ایجاد کرده تا در سال‌های آینده نتیجه‌ بگیرد. به نظر من خستگی، تغییر شرایط آب و هوا و اتفاقات دیگر باعث شد تا ملی‌پوشان در دیدار نخست برابر کوبا از همان ابتدا تیم برتر نباشد. اما به شخصه قول می‌دهم که در مسابقه دوم وضعیت بهتری خواهیم داشت.

ولاسکو: برای برد کوبا برنامه داشتیم/ بازیکنانم تا آخرین لحظه می‌جنگند

سرمربی تیم ملی والیبال با اظهار خشنودی از پیروزی مقابل کوبا در خاک این کشور گفت: خوشحالم که امروز سومین پیروزی در لیگ جهانی را جشن گرفتیم.

خولیو ولاسکو پس از برد کوبا در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایسنا به کوبا اظهار کرد: برای این بازی برنامه‌ داشتیم. خوشحالم که در این رویارویی سخت پیروزمندانه زمین مسابقه را ترک کردیم. پس از بازی مقابل ایتالیا با اعتماد به نفس بیشتری کار می‌کنیم. فرصت زیادی برای تغییرات زیاد نداشتیم، خوشحالم که امروز سومین پیروزی را در لیگ جهانی جشن گرفتیم.

وی افزود: امروز شاهد بازی پایاپای و جذابی بودیم. ما می‌دانیم که فردا هم مثل امروز رویارویی سختی خواهیم داشت. در لیگ جهانی باید یاد بگیریم که با تاکتیک‌های مختلف هر تیمی مقابله کنیم. در این بازی هر دو تیم شانس پیروزی داشتند. باید به فکر بازی بعدی باشیم. قطعا بازی دوم دشواری‌های خاص خودش را خواهد داشت. این بازی برای من خیلی مهم بود زیرا تجربه‌های زیادی کسب کردیم.

ولاسکو در ارزیابی از جریان بازی گفت: کوبا در دو ست اول خیلی خوب بازی کرد و پیروز شد. ما هم در سرویس و دریافت قدری اشتباه داشتیم. نیاز داشتیم تا سرویس‌های خوبی بزنیم. بعد از ست سوم در حمله و دفاع بهتر شدیم و آمار اشتباه در سرویس و دریافت پایین آمد. موفق شدیم که در ست پنجم کار را تمام کنیم. این خیلی خوب است که بازیکنانم تا آخرین لحظه می‌جنگند و می‌توانند به بازی برگردند. اما من به آنها می‌گویم نباید در شروع مسابقه راحت امتیاز از دست بدهیم. زیرا ممکن است نتیجه بازی را واگذار کنیم.

تشکری: کوبایی ها ما را مسخره می‌کردند!

سرعتی‌زن تیم ملی والیبال ایران گفت: بازیکنان کوبا قبل از بازی با تمسخر به پرش ما نگاه می‌کردند و همین موضوع باعث بالا رفتن انگیزه ما شد.

آرمین تشکری در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به هاوانا اظهار کرد: خدا را شکر به نظرم در دو ست اول هم می‌توانستیم حریف را شکست دهیم اما فقط به نام کوبا باختیم. البته از نظر فنی سرتر بودیم اما تنها به اسم و میزبانی حریف دو ست دادیم.

وی افزود: آنها خوب سرویس می‌زدند، ما هم سرویس خوب زدیم. توپ‌گیری در میدان برای ما خوب بود. قبل از مسابقه موقع گرم کردن بازیکنان بلند قامت حریف که خیلی می‌پریدند ملی‌پوشان ایران را مسخره می‌کردند. پرش آنها فوق‌العاده بود اما همین موضوع به بازیکنان ما برخورد و انگیزه را برای دفاع بالا برد. با همین کمتر پریدن، خودتان دیدید که خوب دفاع کردیم.

سرعتی‌زن تیم ملی والیبال ایران در پایان گفت: سومین پیروزی تیم ملی والیبال را به همه مردم عزیز کشورم تقدیم می‌کنم و امیدوارم از کار ما راضی باشند.

مباشری: با ریاضت به 3 برد در لیگ جهانی رسیدیم

دریافت کننده تیم ملی والیبال با اظهار خشنودی از پیروزی مقابل کوبا گفت: فکرش را هم نمی‌کردم سه پیروزی در لیگ جهانی به دست آوریم. خوشحالم که بازی باخته را بردیم.

علی مباشری در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به هاوانا اظهار کرد: من اصلا فکر نمی‌کردم که بتوانیم سه پیروزی در لیگ جهانی والیبال کسب کنیم. از این نظر خیلی خوشحالم. به نظرم بازیکنان خیلی زحمت کشیدند. همه‌ی آنهایی که ماه‌ها در اردو بودند ریاضت کشیدند تا امروز این نتایج حاصل شود و این موفقیت‌ها به دست آید.

وی افزود: خیلی خوشحالم؛ زیرا روز بد تیم ما بود اما موفق شدیم بازی باخته را ببریم. از این غافل نشویم که کوبا در اسپک بسیار قدرتمند کار کرد. شماره 8 آنها واقعا یکی از بهترین‌های جهان است. حریف سرویس‌های خیلی خوبی می‌زد؛ زیرا سالن مال خودشان بود و با جو هواداران و شرایط آن آشنایی کامل داشتند. به هر حال خوشحالم که برای نخستین بار در تاریخ کوبا را آن هم در خانه خوددش شکست دادیم.

دریافت کننده تیم ملی والیبال هم‌چنین خاطرنشان کرد: جا دارد که از همه‌ی مربیان تیم ملی که اکنون در ایران هستند هم قدردانی کنیم. آقای حسین مدنی، ناصر شهنازی و سایر عزیزانی که برای تیم زحمت کشیدند و این‌جا جایشان خالی است اما در موفقیت‌های تیم ملی ایران شریک هستند. هم‌چنین از همه مردم عزیزی که ما را دعا کردند سپاسگزارم. آنهایی که می‌دانم ساعات اولیه صبح بیدار ماندند تا بازی ما را ببینند و دعا کردند تا پیروز شویم.

شهرام محمودی: کار بزرگی کرده‌ایم اما مغرور نمی‌شویم

قطر پاسور تیم ملی والیبال پس از پیروزی مقابل کوبا گفت: واقعا بچه‌ها عالی کار کردند و من نیز تلاش کردم تا بدون استرس بعد از گرفتن هر امتیاز روی به دست آوردن امتیاز بعدی تمرکز کنم.

شهرام محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به هاوانا، اظهار کرد: همیشه سعی می‌کنم به جای این‌که بعد از امتیاز گرفتن خیلی شادی کنم بیشتر تمرکز داشته باشم و به گرفتن امتیازهای بعدی فکر کنم. فکر می‌کنم که ما گیم اول را قدری راحت به حریف واگذار کردیم اما یکی از ویژگی‌های خوب تیم ما این است که تا آخرین امتیاز می‌جنگیم. از یک زمانی به بعد که احساس خطر می‌کنیم دیگر اجازه نمی‌دهیم حریف راحت امتیاز بگیرد. مثل امروز که قدری بد شروع کردیم اما خوشبختانه بعد از ست سوم کار را جمع کردیم.

وی افزود: از ست سوم به بازی برگشتیم، خوب سرویس زدیم و خوب دفاع کردیم. همه‌ی تاکتیک‌ها را درست پیاده کردیم تا پیروز شدیم. من همیشه به پیروزی‌ها امیدوار و خوشبین هستم، ولی در واقع هیچ وقت فکر نمی‌کردم بتوانیم ایتالیا و کوبا را در خانه شکست دهیم.

محمودی در پایان گفت: نمی‌خواهم حرفی بزنم که بگویند مغرور شده است اما هرکس که والیبال را می‌شناسد گواهی می‌دهد که تیم ملی کار بزرگی انجام داد. واقعا همه‌ی بازیکنان کار بزرگی انجام دادند که در تورنمنتی نظیر لیگ جهانی تا این‌جا سه پیروزی به دست آورده‌اند.

رحمان داوودی: والیبال ایران لیگ جهانی را سورپرایز کرد!

دریافت‌کننده قدرتی تیم ملی والیبال با اظهار خشنودی از کسب سومین پیروزی ایران در لیگ جهانی تاکید کرد: تیم ملی ایران سورپرایز این دوره از رقابت‌ها است.

رحمان داوودی در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به هاوانا، اظهار کرد: خیلی خوشحالم که بازی به بازی بهتر شدیم و مقابل کوبا هم نسبتا خوب بازی کردیم و در نهایت پیروز شدیم. همه‌ی بازیکنان تا امروز در لیگ جهانی نمایش خوبی داشتند و با تمام وجود تلاش کردند تا موفق شوند. دریافت‌کننده‌های تیم ملی چه آنهایی که در این اردو نیستند و هم همه‌ی ما که مقابل کوبا بازی کردیم واقعا خوب کار کردند.

وی افزود: خود من تمام تلاشم این است که بهترین نمایش را برای تیم ملی داشته باشم. خدا را شکر که کادر فنی هم به من اعتماد کرد و اجازه داد تا در این بازی توانایی‌هایم را نشان دهم. خوشبختانه چیزهایی که یاد گرفتیم و در این سال‌ها زیر نظر خود ولاسکو تمرین کردیم را در لیگ جهانی پیاده می‌کنیم.

رحمان داوودی ادامه داد: به نظر من تیم ملی والیبال ایران سورپرایز این دوره از لیگ جهانی والیبال بود و همه را سورپرایز کرد. واقعا بچه‌ها از جان و دل مایه گذاشتند و این بازی سخت را بردیم.

دریافت‌کننده تیم ملی والیبال هم‌چنین گفت: همه‌ی هم و غم ما این است که در مسابقات پیروز شویم و دل مردم را خوشحال کنیم. ما جا داریم برای سال‌های آینده تجربه بیشتری کسب کنیم و نمایش بهتری در لیگ داشته باشیم. فکر می‌کنم تیم ایران می‌تواند سال‌های آینده از این هم بهتر نتیجه بگیرد.

مهدی مهدوی: با بازی تیمی کوبا را بردیم

پاسور تیم ملی والیبال پیروزی مقابل کوبا را نتیجه هماهنگی و کار تیمی همه بازیکنان دانست.

مهدی مهدوی در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به هاوانا، اظهار کرد: شکست کوبا در خانه‌اش کار دشواری بود. آنها هفته‌ گذشته روسیه، قهرمان المپیک را برده بودند. ما تا آخرین لحظه جنگیدیم و مسابقه را رها نکردیم. به نظرم عامل موفقیت تیم ایران کار تیمی و هماهنگی و همدلی همه‌ بازیکنان است. کوبایی‌ها تجربه سال‌ها بازی در لیگ جهانی را داشتند و کاملا حساب شده کار می‌کردند ولی ما هم پیش از این تجربه‌ بازی‌های دو گیم عقب مانده را داشتیم. در ایتالیا هم چنین اتفاقی افتاد. ما بعد از واگذاری دو ست روحیه‌ خود را نباختیم و تلاش کردیم تا جریان بازی را عوض کنیم. خدا را شکر که موفق بودیم. امیدوارم مردم هم از این نمایش راضی باشند.

مهدوی در پایان گفت: فعلا درباره‌ بازی فردا اظهارنظر نمی‌کنم. هر بازی شرایط خاص خودش را دارد. هنوز زود است که به بازی فردا فکر کنیم. باید شب خوب بخوابیم تا با فکر باز به مصاف کوبا برویم. ان‌شاءالله در یک بازی بهتر باز هم مقابل کوبا نتیجه می‌گیریم.

عادل غلامی: کوبا بازیکنان پرتلاشی داشت

سرعتی‌زن تیم ملی والیبال گفت: اگرچه حریف بازیکنان بسیار پرتلاشی داشت اما با بازی خوب معروف و مباشری آنها را مهار کردیم.

عادل غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به هاوانا، اظهار کرد: خوشحالم که توانستیم کوبا را در زمین خودش شکست دهیم. مثل این‌که ما باید همیشه دو ست بدهیم تا بازی خودمان را شروع کنیم. کوبا بازیکنان بسیار پرتلاشی در اختیار دارد. خوشحالم که توانستیم با بازی خوب معروف و مباشری آنها را مهار کنیم.

وی افزود:‌ نمی‌دانم چه بگویم، خیلی خوشحالم. واقعا این پیروزی باورنکردنی است و امیدوارم که باز هم شاهد موفقیت‌های والیبال ایران باشیم.

خوان سیچلو: بازی بعدی ما با کوبا سخت‌تر است

مربی تیم ملی والیبال ایران گفت: در بازی بعدی مقابل کوبا کار سخت تری داریم.

خوان سیچلو در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به هاوانا، اظهار کرد: من فکر می‌کنم ما یک عکس‌العمل بسیار مهم را در ست‌های سوم و چهارم مقابل بازی خوب کوبا در دو ست اول ارایه دادیم. در ست‌های اول و دوم به‌ویژه ست اول تیم ایران قدری پراشتباه بود و ما اشتباه‌های زیادی داشتیم. همین موضوع موجب شد که حریف از ما امتیاز بگیرد.

وی افزود: وقتی شما در این سطح از مسابقات لیگ جهانی بازی می‌کنید هر اشتباهی ممکن است باخت تیم‌تان را رقم بزند. ممکن است در این بازی دریافت‌های خیلی خوبی نداشتیم اما این موضوع به سرویس‌های خیلی خوب حریف مربوط می‌شود.

سیچلو اظهار کرد: ما در بسیاری از امتیازها از حریف جلو بودیم اما اشتباه‌های کوچک موجب می‌شد تا نتوانیم برتری را حفظ کنیم. دریافت‌ها در مقابل سرویس‌های حریف طبیعی بود زیرا در لیگ ایران چنین سرویس‌هایی نمی‌زنند و بازیکنان ایران به این نوع سرویس آشنا نیستند. فردا بازی دیگری با کوبا داریم. باید برای آن آماده شویم. حالا همه بازیکنان با شناخت کامل از یکدیگر به میدان می آیند و مطمئنا کار سخت‌تر می‌شود. در پایان باید بگویم مردم ایران همیشه از ایرانی‌ها خیلی دوستانه حمایت کردند. این برد را به مردم ایران نیز تبریک می‌گویم.

نفرزاده: آنالیز کوبا را بر هم زدیم

کارشناس والیبال عملکرد منطقی ملی‌پوشان در ست‌های دوم و سوم را دلیل پیروزی بر کوبا دانست.

فرهاد نفرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره عملکرد تیم ملی والیبال برابر کوبا اظهار کرد: به نظر من عملکرد دو تیم در ابتدا خوب و منطقی بود، کوبا در ست نخست با یک اشتباه داوری و دو اشتباه فردی بازیکنان توانست ایران را شکست دهد. در ست دوم ملی‌پوشان تحت تاثیر جو سالن و باخت در ست نخست قرار گرفتند و نتوانستند عملکرد اصلی‌شان را به نمایش بگذارند و این ست نیز واگذار شد.

کارشناس والیبال ادامه داد: اما تیم ملی از ست سوم توانست عملکرد اصلی‌اش را به نمایش بگذارد. ملی‌پوشان به بازی برگشتند و از نقاط ضعف کوبا به بهترین شکل استفاده کردند. ست‌های سوم و چهارم با نمایش خوب والیبالیست‌های ایران به نفع ما بود تا این که کار به ست پایانی رسید.

سرمربی سایپا افزود: در ست پایانی ملی‌پوشان خیلی منطقی کار کردند. بازیکنان جایگزین وقتی به بازی آمدند آنالیز کوبایی‌ها به هم ریخت و نتوانستند حریف را کنترل کنند. همین موضوع باعث شد تا ملی‌پوشان بتوانند راحت‌تر حریف را مغلوب کنند.

نفرزاده در پاسخ به این سوال که چرا ملی‌پوشان در دریافت دچار مشکل بودند؟ گفت: مشکل دریافت در بازی صربستان، ایتالیا و روسیه نیز در تیم وجود داشت. دریافت مشکلی است که در والیبال ایران دیده می‌شود و به نظر من با این تجربه‌های بین‌المللی اندک اندک این مشکل حل خواهد شد.

او در پایان دیدار دوم را آسان‌تر توصیف کرد و گفت: به نظر من کوبایی‌ها در بازی نخست هر آنچه که داشتند به نمایش گذاشتند. به نظر من با شرایطی که در تیم دیده می‌شود، دیدار دوم ایران برابر کوبا بسیار ساده‌تر خواهد بود و ملی‌پوشان می‌توانند نتیجه‌ بهتری بگیرند.

موسوی: بعد از ست دوم هم قسم شدیم که دیگر نبازیم

سرعتی زن تیم ملی والیبال پس از پیروزی بر کوبا گفت: بعد از چند امتیاز اول شوکه شدیم اما در آغاز ست سوم هم قسم شدیم که کار را به ست پنجم بکشانیم.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال؛ محمد موسوی پس از پیروزی مقابل کوبا اظهار کرد: اول بازی که جلو افتادیم شاید قدری شوکه شدیم. آرزو  میکردم کاش در چند امتیاز اول بازی جلو نمی افتادیم. فکر نمی کردیم اینقدر با قدرت جلوی حریف ظاهر شویم. اما در ادامه قدری سرد شدیم حریف هم خوب کار کرد و بازی را در دست گرفت. ما هنوز در شوک بودیم که ست دوم را هم باختیم.
وی افزود: خوشحالم که مثل بازی با ایتالیا کار را به ست پنجم کشاندیم اما این بار بازی را در ست پنجم کنترل کردیم و پیروز شدیم. بعد از واگذاری دو ست، دور هم جمع شدیم و هم قسم شدیم که بازی را به ست پنجم بکشانیم. مطمئن بودیم که پیروز میشویم. خدارا شکر که به هدف خود رسیدیم.

امیر غفور: یاد گرفته ایم تا آخرین لحظه بجنگیم

قطر پاسور تیم ملی والیبال ایران پس از پیروزی مقابل کوبا گفت: یاد گرفته ایم تا آخرین لحظه بجنگیم و این بزرگترین ویژگی تیم ماست.
امیر غفور پس از پیروزی تیم ملی والیبال ایران مقابل کوبا اظهار کرد: تیم ملی ایران خیلی خوب کار کرد. یک حسن بزرگ تیم ملی ایران بود که که به بازی برگشت. قبلا اگر بد شروع می کردیم خیلی زود تسلیم می شدیم. اما حالا در جریان بازی تغییرات زیادی انجام دادیم. ما یاد گرفته ایم تا آخرین لحظه بجنگیم.
وی افزود: در بازی با صربستان و ایتالیا هم تا آخرین امتیاز مبارزه کردیم. واقعا امروز کوبا هم خیلی خوب بازی می کرد. به هر حال فراموش نکنید که ما در سفر هستیم. اکثر بازی هایمان پنج گیمه شده و قدری از نظر بدنی خسته هستیم. کوبایی ها اصلا دوست نداشند ببازند.
قطرپاسور تیم ملی والیبال تاکید کرد: حتی اگر ما امروز در ست پنجم هم می باختیم باز هم چیزی از ارزش های تیم کم نمی شد. به نظرم همین که همه برای پیروزی تا اخرین امتیاز می جنگیم خیلی خوب است.


ظریف: حماسه ای دیگر خلق کردیم

لیبروی تیم ملی والیبال پس از برد کوبا گفت: زحمات همه بازیکنان و ولاسکو جواب داد تا حماسه ای دیگر خلق شود.

فرهاد ظریف پس از پیروزی مقابل کوبا اظهار کرد: واقعا یک حماسه خلق شد. نمی دانم چه بگویم. اتفاق های خاصی در والیبال ایران رخ می دهد. زحمات همه بازیکنان و ولاسکو جواب داد. ما با اعتماد به نفس زیاد تا آخرین لحظه می جنگیم. به غیر از روسیه مقابل همه تیم ها 3بر2 شکست خوردیم. سه برد هم در کارنامه ایران ثبت کردیم.

وی افزود: خوشحالم که وقتی حتی دو ست می دهیم باز هم به پیروزی امیدواریم. این تجربه اول ما در لیگ جهانی است. شاید در دوره های بعد تجربه اینجا به درد بخورد. وقتی می توانیم دو ست ببریم. از ابتدا دیگر به حریف امتیاز ندهیم. بازی با کوبا متفاوت است. همه چیز سرد بود. سبک بازی کوبا همین طور است. همیشه خیلی راحت بازی می کردند. مهار سرویس ها سخت بود. در یکی دو روز تمرین خیلی روی دریافت کننده ها فشار بود اما خدارا شکر خوب سرویس های حریف را مهار کردیم.


میکس زون دیدار اول تیم ملی والیبال ایران و کوبا , میکس زون دیدار تیم ملی والیبال ایران و تیم ملی والیبال کوبا , میکس زون والیبال , میکس زون , مصاحبه بازیکنان تیم ملی والیبال ایران بعد از اولین بازی برابر کوبا , مصاحبه سرمربیان و بازیکنان تیم ملی والیبال , مصاحبه بازیکنان تیم ملی والیبال بعد از برد کوبا , مصاحبه سرمربی تیم ملی والیبال بعد از برد کوبا , ظریف: حماسه ای دیگر خلق کردیم , امیر غفور: یاد گرفته ایم تا آخرین لحظه بجنگیم , موسوی: بعد از ست دوم هم قسم شدیم که دیگر نبازیم , نفرزاده: آنالیز کوبا را بر هم زدیم , خوان سیچلو: بازی بعدی ما با کوبا سخت‌تر است , عادل غلامی: کوبا بازیکنان پرتلاشی داشت ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 1115 تاریخ : جمعه 14 تير 1392 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
fateme ataei میگه
واقعادمشون گرررررررررررررررم.......!!!شکلک
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
به دنبال زوج جدید برای معروف mehdii7007
اعلام برنامه روز سوم/جدال ایران با استرالیا در آخرین دیدار 13791379
یادگیری زبان فرانسه mrsz1mrsz
تدریس خصوصی زبان فرانسه mrsz1mrsz
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
چرا کاپیتان معروف از کوره در رفت؟ mojtaba83
آرمات: در لیگ ملت‌ها چیز خاصی از ایگور ندیدیم/ کولا بهانه‌ای برای قهرمانی جهان ندارد mojtaba83
داستان عبادی پور از زبان پدر mojtaba83
مرتضی شریفی در آستانه پیوستن به تیم «لاتینا» ایتالیا mojtaba83
سئو سایت با مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل fns4565
لیگ ملت‌های والیبال؛ اوج‌گیری ادامه دار کانگوروها با شکست ایتالیا sina62
ملی‌پوش والیبال: آتاناسویچ بازی را برای صربستان درآورد sina62
دال زوتو: از تماشاي بازي تيم ايران لذت بردم sina62
کاظمی: می توانم بهتر از این هم بازی کنم sina62
عبادی پور: ای کاش برنده مسابقه می شدیم mojtaba83
کاظمی و سوزا بهترین بازیکنان دیدار ایران با برزیل mojtaba83
بدترین شکست چند سال اخیر والیبال آمریکا رقم خورد mojtaba83
پیروزی سخت برزیل برابر جوانان ایران 13791379
پسر 20 ساله گرگانی، امتیازآورترین بازیکن ایران 13791379
دریافت کننده ملی‌پوش ایران لژیونر شد/ میرزاجانپور در کاستلانا 13791379
کولاکوویچ: کری خوانی چینی ها به بازیکنانم انگیزه داد sina62
کولاکوویچ: با احترام به حریفان ایران، خواهیم جنگید 13791379
لوزانو: ایران بهتر از چین بود جیانگ: طبق انتظار پیش نرفتیم mojtaba83
وادی: آماده دیدار با چین هستیم/توخته: از حضور در تيم ملی خوشحالم و انگيزه زیادی دارم mojtaba83
سعید معروف: امیدوارم تیم ملی والیبال بتواند به تورنمنت برگردد mojtaba83
والیبالیست ها چقدر شانس فینالیست شدن دارند؟ mojtaba83
ضعف های تیم ملی والیبال از نگاه یک کارشناس mojtaba83
مدیرتیم والیبال اماویلاز ایتالیا: حضور معروف هدیه به ما بود mojtaba83
توخته: با روحیه خوب به روسیه اعزام می شوم mojtaba83
کولاکویچ: بدون انرژی و با خستگی نمی‌توان بازی کرد 13791379
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید