close
بهترین متخصص ارتودنسی
میکسد زون دیداردوم تیم ملی ایران و آلمان: اظهارات بازیکنان و مربیان دو تیم !

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
میکسد زون دیداردوم تیم ملی ایران و آلمان: اظهارات بازیکنان و مربیان دو تیم !
میکسد زون دیداردوم تیم ملی ایران و آلمان: اظهارات بازیکنان و مربیان دو تیم !

خبرگزاری ورزش والیبال : تيم ملي واليبال ايران در دومین دیدار مقابل تیم ملی والیبال آلمان نتوانست همچون دیدار اول از پس ژرمن ها بر بیاید و در نهایت در سه گیم متوالی نتیجه را واگذار کرد.

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از ایسنا،مصاحبه بازیکنان و مربیان تیم ملی والیبال ایران و آلمان را بعد از اتمام اولین بازی را میتوانید در ادامه مطلب مشاهده کنید.

ولاسکو:‌ از درس‌های لیگ جهانی برای قهرمانی آسیا بهره می‌بریم

سرمربی تیم ملی والیبال پس از شکست مقابل آلمان گفت: حالا باید درس‌هایی که از لیگ جهانی گرفته‌ایم را برای مسابقه‌های قهرمانی آسیا به کار ببریم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خولیو ولاسکو سرمربی تیم مملی والیبال ایران پس از شکست مقابل آلمان گفت: ما در دریافت خوب نبودیم، ولی مشکل در همه جای تیم وجود داشت. در حمله و سرویس هم عملکرد مطلوبی نداشتیم. همان طور که گفته بودم تمام بازی‌های لیگ جهانی می‌تواند درس‌های برای یادگیری داشته باشد. ما به تعطیلات می‌رویم اما مطمئن باشید بعد از این تعطیلات حتما درباره این بازی بحث می‌کنیم و سعی می‌کنیم با بازیکنان درس‌هایی از آن بیاموزیم.

وی افزود: از نتایجی که تاکنون در لیگ جهانی گرفته‌ایم خوشحالم و حضور در این رقابت‌ها خیلی برای ما مفید بود. الان هدف قهرمانی در مسابقه‌های آسیایی پیش روی ماست و فکر می‌کنم با شرایط متفاوتی نسبت به دو سال قبل روبه‌رو هستیم. برخی فکر می‌کنند چون ما صربستان و ایتالیا را شکست دادیم در آسیا می‌توانیم خیلی راحت موفق شویم اما من مطمئن هستم تیم‌های ژاپن چین استرالیا و کره جنوبی با انگیزه زیادی به مسابقه‌های آسیایی می‌آیند تا قهرمان دوره قبل و همچنین تیمی که در لیگ جهانی نتایج خوبی گرفته را شکست دهند. این کار ما را سخت می‌کند همان طور که گفتم باید درس‌های زیادی از شکست‌ها بگیریم و در مهم‌ترین هدف بعدی یعنی مسابقه‌های قهرمانی آسیا عملکرد بهتری داشته باشیم.

ولاسکو در پایان گفت: خوشحالم که بازیکنانم لیگ جهانی را با نتایج خوبی پشت سر گذاشتند و امیدوارم که درس‌های خوبی گرفته باشند و از این پس عملکرد بهتری هم ارائه دهند. همچنین به تیم آلمان هم بابت این پیروزی تبریک می‌گویم.

  سعید معروف: توجیه نمی‌کنم اما خسته بودیم

کاپیتان تیم ملی والیبال ایران پس از شکست مقابل آلمان اظهار کرد: نمی‌خواهم باخت را توجیه کنم اما خستگی بیش‌ از حد در چهره بازیکنان مشهود بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سعید معروف در نشست خبری پس از شکست مقابل آلمان اظهار کرد: بازی سختی بود. در جلسه‌ی آنالیز فنی مربیان به ما گفته بودند که کار سختی مقابل آلمان‌ها داریم زیرا آن‌ها با تاکتیک متفاوتی مقابل ما کار می‌کنند.فکر می‌کنم فرق سرویس‌های آن‌ها با بازی قبل کاملا مشخص بود.

وی افزود: فکر می‌کنم بازی خوبی را شروع کردیم. تا امتیازهای 14 و 15 تقریبا مساوی بودیم اما جریان بازی ناخودآگاه عوض شد. نمی‌خواهم باخت را توجیه کنم.

معروف ادامه داد:‌ همه شاهد بودند که در چهره بازیکنان خستگی مشهود بود اما مردم بدانند که با تمام وجود بازی کردیم و چیزی کم نگذاشتیم البته نباید از بازی خوب آلمان‌ها هم غافل شد. خوشحالم که بازیکنان ما همه با دل و فکر خود بازی می‌کنند. و چه ببرند و چه شکست بخورند با تمام وجود به زمین می‌روند.

هینن: بازیکنانم هرچه خواستم را انجام دادند

سرمربی تیم ملی آلمان معتقد است عملکرد خوب شاگردانش در دیدار دوم دلیل پیروزی برابر ایران بود.

سرمربی تیم ملی والیبال آلمان در نشست خبری پس از بازی برابر ایران اظهار کرد: مربی بودن خیلی دشوار است. دیروز یک نفر از من پرسید چرا بد بازی کردیم و امروز من می‌پرسم چرا خوب بازی کردیم. یک مربی همیشه فکر می‌کند که خوب باشد. گاهی تیمش خوب نیست و گاهی مثل امروز عملکرد مناسبی دارد.

او ادامه داد: در این بازی بازیکنانم هرچه از آن‌ها خواستم را انجام دادند. پس من امروز مربی خوبی بودم یعنی می‌توانیم در 24 ساعت عوض شویم.

هینن خطاب به خبرنگاران گفت: درباره مسابقه باید بگویم که سرویس، دفاع، پاس و حمله بهتری داشتیم و این‌ها کافی بود تا برنده بازی شویم. من با آقای ولاسکو موافقم که ایران نتایج خوبی گرفت اما در این بازی بازیکنان من خیلی بهتر کار کردند.

سرمربی تیم ملی والیبال آلمان در پاسخ به این سوال که آیا تمام این برد را نتیجه مربی‌گری خود می‌دانید یا نه بیان کرد: به عنوان مربی ایده دارم که چطور بازی کنیم. گاهی ایده من جواب می‌دهد و گاهی نه. در هر حال امروز بازیکنان من ایده‌های من را انجام دادند و برنده شدیم. این مسابقه را بازیکنانم بردند اما بازی نخست را من باختم. ایران دیروز خیلی خوب بود و من تحت تاثیر قرار گرفتم.

هینن در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه چرا صبح امروز در تمرین والیبالیست‌ها به ملی‌پوشان ایران گفتید نیاز به تمرین ندارید، گفت: ایرانی‌ها در بازی نخست فوق‌العاده بودند و من نیز به آن‌ها گفتم که خیلی خوب بودید. اگر آن‌ها همانند بازی نخست بازی می‌کردند باز هم ما به مشکل می‌خوردیم.

هینن در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا بهتر نیست در این مسابقه‌ها که همه به دنبال یادگیری هستند از ولاسکو چیزهایی مثل عدم اعتراض به داوری را یاد بگیرید تصریح کرد: ولاسکو مربی بزرگی است و نمی‌توان او را با من مقایسه کرد. هیچ وقت بعد از مسابقه درباره داوری حرف نمی‌زنم. اما در جریان بازی وقتی سرویس ما داخل می‌خوابد اما اوت می‌گیرند، باید اعتراض کنیم.

خبرنگاری از هینن پرسید آیا قبول دارید در جریان بازی بخصوص در ست دوم با شانس ایران را شکست دادید گفت: ما در ست دوم برنده شدیم بازی نزدیک بود که ما در آن پیروز شدیم من منظور شما از شانس را نمی‌فهمم.

خبرنگار دیگری از سرمربی آلمان پرسید قبول دارید چند تصمیم اشتباه داور مسیر پیروزی شما را هموار کرد که او گفت: هیچ وقت پس از مسابقه نجنگید. مبارزه در جریان بازی است. بعد از بازی همه چیز تمام شده است. من در جریان بازی همیشه می‌خواهم ببرم اما پس از مسابقه همه، دوستان من هستند.

هینن در پایان تیم ملی برزیل را قهرمان این دوره از لیگ جهانی معرفی کرد.

شوپس: با دفاع و دریافت خوب ایران را شکست دادیم

کاپیتان تیم ملی والیبال آلمان دریافت و دفاع خوب هم‌تیمی‌هایش را دلیل پیروزی بر ایران عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یوخن شاپ در نشست خبری پس از دیدار برابر ایران اظهار کرد: به عملکرد خودمان در این مسابقه افتخار می‌کنیم. ما خیلی خوب کار کردیم و نتیجه گرفتیم.

او ادامه داد: بعد از باخت در بازی نخست خیلی خوب از نظر روحی و جسمی آماده شدیم. بازی بسیار سختی بود اما نتیجه 3 بر صفر به طور شفاف همه چیز را نشان می‌دهد.

کاپیتان تیم ملی والیبال آلمان ادامه داد: نسبت به مسابقه نخست خیلی بهتر کار کردیم. در دفاع و حمله تمرکز داشتیم و با دریافت‌های خوب اجازه کار به ایران ندادیم و در نهایت نیز به پیروزی رسیدیم.

موسوی: فقط دو هفته فرصت استراحت داریم

محمد موسوی پس از باخت مقابل آلمان گفت: باید تجربیات لیگ جهانی را برای مسابقه‌های قهرمانی آسیا و دوره بعد لیگ جهانی به کار ببریم.

به گزارش ایسنا محمد موسوی پس از شکست مقابل آلمان در جمع خبرنگاران گفت: بازی خوبی بود البته فکر می‌کنم در هر سه ست دو تیم نزدیک به هم کار کردند در مقاطعی آن‌ها از ما جلو می‌افتادند اما ما هم از آن‌ها جلو می‌افتادیم. فکر می‌کنم که همه چیز تمام شده است.

وی ادامه داد: ما باید از این مسابقه‌ها تجربه لازم را به دست آوریم تا برای آینده و همچینن لیگ جهانی آینده بهتر نتیجه بگیریم. ما دو هفته استراحت داریم تا استراحت کنیم و برای مسابقه‌های قهرمانی آسیا آماده شویم. امیدوارم روز به روز پیشرفت کنیم و نتایج بهتری بگیریم.

رحمان داودی: شرمنده مردم شدیم

دریافت کننده تیم ملی والیبال پس از شکست مقابل آلمان اظهار کرد:‌ امیدوارم که مردم از مجموع عملکرد ما در لیگ جهانی راضی باشند چون شرمنده محبت‌شان شدیم.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایسنا، رحمان داودی پس از باخت مقابل آلمان گفت: ما همه تلاش خود را در لیگ جهانی کردیم که نتایج خوبی بگیریم. در همه بازی‌ها جنگیدیم حتی مقابل آلمان هم در بازی دوم هر کاری کردیم که پیروز شویم اما به هر حال شکست خوردیم. امیدوارم که در مسابقه‌های آینده و پیش رو نتایج را جبران کنیم.

وی افزود: من شرمنده مردم شدم که این چنین ما را تشویق کردند و ما نتوانستیم بازی را با برد پشت سر بگذاریم. امیدوارم که در مجموع از عملکرد تیم ملی والیبال راضی باشند.

بروشگ: خیلی بهتر از ایران کار کردیم

ملی‌پوش والیبال آلمان تمرکز تیمش را دلیل پیروزی بر ایران عنوان کرد.

تیم بروشگ در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: در این مسابقه سعی کردیم با تاکید بر دفاع و دریافت مناسب برنامه فنی ایران را تحت تاثیر قرار دهیم که فکر می‌کنم موفق شدیم. ایرانی‌ها در این دیدار خیلی سعی کردند برنامه‌هایشان را عملی کنند اما تمرکز ما این اجازه را به آن‌ها نداد.

او ادامه داد: از همان ابتدا خیلی خوب بازی را آغاز کردیم. در سه ست برتر بودیم و اجازه نمی‌دادیم ایران برتری را از ما بگیرد. البته در ست دوم کمی خوش‌شانسی آوردیم و همین مسئله باعث شد برنده شویم.

او در پاسخ به این سوال که اگر در ست آخر بازی را واگذار می‌کردید چه می‌شد بیان کرد:‌چیزی مشخص نیست. نمی‌توان پیش‌بینی کرد. شاید اگر می‌باختیم روند بازی به طور کامل تغییر می‌کرد اما تاکید می‌کنم بازی را ببینید متوجه می‌شوید که خیلی بهتر از ایران کار کردیم.

ملی‌پوش والیبال آلمان در پایان به تماشاگران ایرانی اشاره کرد و گفت: در بازی نخست تحت تاثیر قرار گرفتیم اما با این جو هماهنگ شدیم و نتیجه گرفتیم.

به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال آلمان که در بازی اول سه بر صفر به ایران باخته بود، انتقام این شکست را در بازی دوم گرفت و در سه ست پیاپی پیروز شد.

ظریف:‌ وظیفه‌مان سنگین‌تر شده است

لیبروی تیم ملی والیبال در پایان مسابقه‌های لیگ جهانی گفت: حالا وظیفه همه ما بازیکنان سنگین‌تر شده است و باید جایگاه والیبال را در بین مردم حفظ کنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فرهاد ظریف پس از باخت مقابل آلمان اظهار کرد: امیدوارم که زحمات ما نتیجه داده باشد و دل مردم را با نتایجی که در لیگ جهانی گرفتیم شاد کرده باشیم. وظیفه ما بازیکنان حالا بعد از این مسابقه‌ها خیلی خیلی سنگین‌تر شده است. باید همه تلاش کنیم تا جایگاهی که امروز والیبال در بین مردم به دست آورده حفظ کنیم باید تمرین‌های بیشتری انجام دهیم و بیش از پیش برای موفقیت تلاش کنیم.

وی افزود: خوشبختانه آن طور که من شنیدم مسئولان هم کمک کردند و شرایط را برای توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر والیبال فراهم کردند. امیدوارم در آینده شاهد پیشرفت بیشتر والیبال باشیم.

مهدوی: در لیگ جهانی خیلی پیشرفت کردیم

پاسور تیم ملی والیبال پس از باخت مقابل آلمان گفت: فکر می‌کنم که در لیگ جهانی درس‌های زیادی یاد گرفتیم و هر بازی نسبت به قبل بهتر شدیم و باید از این برد و باخت‌ها درس بگیریم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهدی مهدوی پس از باخت مقابل آلمان اظهار کرد: بازی سختی را مقابل آلمان پشت سر گذاشتیم به هر حال کار سخت بود. آلمانی‌ها بعد از باخت دیروز با انگیزه زیادی مقابل ما به میدان آمدند. آن‌ها خیلی خوب و بابرنامه کار کردند. بازی کردن در چنین جوی خیلی سخت است. دیروز آن‌ها را خیلی خوب بردیم اما امروز نتوانستیم آن گونه که می‌خواستیم کار کنیم. به هر حال لیگ جهانی همین است. از برد و باخت‌ها باید تجربه بگیریم و در آینده نمایش بهتری داشته باشیم.

وی ادامه داد: فکر می‌کنم این مهم‌ترین ویژگی ایران در این دوره از لیگ جهانی این بود که در هر بازی نسبت به دوره قبل بهتر شدیم. همچنان داریم بهتر کار می‌کنیم و مطمئن باشید که با تجربیاتی که به دست آوردیم سطح والیبال ایران خیلی بهتر شده است و امیدواریم که مردم و مسئولان از نتایج ما راضی باشند.

لوکاس کامپا: ایران نتوانست برنامه‌هایش را عملی کند

قدرتی‌زن تیم ملی آلمان عملکرد این تیم برابر ایران را فوق‌العاده دانست.

لوکاس کامپا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد:‌به نظر من در این مسابقه ایران نتوانست برنامه‌هایش را عملی کند که دلیلش آرام بودن ما در این مسابقه بود. از همان ابتدا با آرامش برنامه‌هایمان را به حریف تحمیل کردیم که نتیجه نیز گرفتیم. برتری که ما در سه ست داشتیم کمی فشار را به ایرانی‌ها وارد کرد و ما نیز از آن بهره بردیم. به نظر من ایرانی‌ها برعکس بازی نخست پراشتباه ظاهر شدند که همین موضوع فرصت خوبی برای ما بود که بازی را با برد به پایان برسانیم.

ملی‌پوش والیبال آلمان در پایان به ایسنا گفت: ایرانی‌ها عملکرد خوبی دارند. والیبالی با تفکر حرفه‌ای بازی می‌کنند. حمایت تماشاگران‌شان نیز بی‌نظیر است. شاید یکی از اصلی‌ترین دلایل برد ما این بود که با جو سالن آشنا شده بودیم. راحت‌تر سرویس می‌زدیم و راحت‌تر دریافت می‌کردیم البته از دریافت خوب ما نیز غافل نشویم. امروز فوق‌العاده بودیم.

بوم: بر خلاف بازی اول کم اشتباه بودیم

ملی‌پوش والیبال آلمان اشتباه‌های کم هم‌تیمی‌هایش را دلیل پیروزی بر ایران توصیف کرد.

قدرتی‌زن تیم ملی والیبال آلمان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: همان طور که دیدید امروز آرام‌تر به مصاف حریف رفتیم. سعی داشتیم با استفاده از آرامش برنامه‌هایمان را عملی کنیم. در ست نخست به گونه‌ای بازی کردیم که هیچ کس فکر نمی‌کرد ما برنده شویم. ایران حاشیه امنیت خوبی ایجاد کرد اما با چند دریافت و دفاع ما شرایط عوض شد. حتی لحظه‌هایی ایرانی‌ها خود را برنده می‌دانستند اما ما نشان دادیم که باید تا آخرین امتیاز جنگید.

او در پاسخ به این سوال که جو سالن همیشه تمرکز بازیکنان را به هم می‌ریزد اما چطور شد در این بازی شما راحت‌تر کار می‌کردید تصریح کرد: ما با جو سالن آشنا شدیم. تمرکز در این سالن واقعا دشوار است اما خود من هر بار که برای سرویس آماده می‌شدم سعی می‌کردم تنها کارم را انجام دهم البته چند بار هم شانس آوردم و گاهی اشتباه کردم اما در کل عملکردم خوب بود.

او ادامه داد: زمانی که آرامش تیم حفظ شود برنامه‌ها رو به جلو حرکت می‌کند. هر تیمی در سالن آزادی برابر تیم ملی ایران به مشکل می‌خورد. تیم ایران امشب نیز عملکرد خوبی داشت اما نتوانست از موقعیت‌هایش استفاده کند. حتی زمانی که ما اشتباه می‌کردیم آن‌ها راحت کارشان را تمام نمی‌کردند و دوباره موقعیتی برای ما می‌ساختند.

ملی‌پوش والیبال آلمان در پاسخ به این سوال که در کل نبرد با ایران را چطور ارزیابی می‌کنید بیان کرد: تیم ملی بسیار خوبی دارید. حتی پس از اینکه برابر ایران باختیم به یکی از خبرنگاران گفتم فوق‌العاده جوان و با انگیزه هستید. اگر برابر ایران اشتباه کنیم همه چیز تمام است. شاید دلیل پیروزی ما در این مسابقه نیز اشتباه‌های کمتر‌مان بود. در ست دوم چند اشتباه داشتیم که به ما ضربه زد اما در مجموع خوب کارمان را تمام کردیم.

کریستین فروم: هر چه داشتیم مقابل ایران رو کردیم

ملی‌پوش والیبال آلمان تاکید بر دفاع و دریافت را دلیل پیروزی برابر ایران دانست.

کریستین فروم که با به دست آوردن یازده امتیاز از بازیکنان موثر آلمان در دیدار با ایران بود در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: ما در این مسابقه تمام برنامه‌هایمان استفاده از قدرت دریافت ودفاع‌هایمان بود و موفق شدیم. بارها شد که ایرانی‌ها آبشار زدند اما ما یا دفاع کردیم یا با دریافت خوب پاسخ دادیم. همین شرایط در روند بازی به ما کمک کرد و در کنار بالا بردن اعتماد به نفس تیم حریف را نیز آزار داد.

او ادامه داد: ایران سعی می‌کرد با تغییرات در سیستم بازی نبض مسابقه را برای خود تغییر دهد اما ناموفق بود چرا که تمرکز و آرامش بازی نخست را نداشت. برعکس بازی نخست این ما بودیم که منطقی‌تر کار می‌کردیم.

ملی‌پوش والیبال آلمان در پاسخ به این سوال که چطور شد در 24 ساعت عملکرد تیم شما اینقدر تغییر کرد گفت: ما در این مدت ایران را آنالیز کردیم. مهره‌های اصلی شما را شناختیم و اجازه ندادیم خیلی راحت کار کنند. بازی دشواری بود. ایرانی‌ها خیلی خوب کار کردند اما ما بهتر بودیم. شاید انگیزه جبران شکست بازی اول نیز به ما کمک کرد.

او ادامه داد: ما در بازی نخست اصلا خوب نبودیم اما در این مسابقه هرچه داشتیم به نمایش گذاشتیم. شاید خیلی‌ها فکر می‌کردند بازی دوم نیز به سود ایران تمام خواهد شد اما دیدید که ما خیلی خوب برنامه‌هایمان را عملی کردیم.

ملی‌پوش والیبال آلمان در پایان به آشنا شدن تیم‌شان با جو سالن آزادی اشاره کرد و گفت: بازی در سالن آزادی و برابر این همه تماشاگر دشوار است. ما در این مسابقه تحت تاثیر جو سالن قرار نگرفتیم و آرام کارمان را دنبال کردیم. این نیز یکی از دلایل برد ما بود. نکته دیگر که می‌توان به آن اشاره کرد شاید تحت فشار قرار گرفتن ایرانی‌ها بود که در لحظه‌های حساس عجولانه کار می‌کردند. مطمئنا این فرصت خوبی برای ما ایجاد می‌کرد و ما از آن به خوبی استفاده کردیم.


میکسد زون دیدار دوم تیم ملی ایران و آلمان , مصاحبه بازیکنان تیم ملی والیبال ایران بعد از برد آلمان , مصاحبه بازیکنان و سرمربیان تیم والیبال ایران بعد از برتری برابر آلمان , مصاحبه محمد موسوی , مصاحبه سعید معروف , مصاحبه عادل غلامی , مصاحبه خولیو ولاسکو , مصاحبه بازیکنان تیم ملی والیبال بعد از باخت به آلمان , مصاحبه سرمربی تیم آلمان بعد از برد ایران ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 520 تاریخ : شنبه 22 تير 1392 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... atefeh-78
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
جام جهانی فوتبال_2018 fkh1661
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
عکس رومانتیک زن و شوهر fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید