close
بهترین متخصص ارتودنسی
پیش بینی فوتبال
کاپیتان تیم ملی والیبال : این توجه ها مقطعی است بزودی والیبال را فراموش می‌کنند !

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
کاپیتان تیم ملی والیبال : این توجه ها مقطعی است بزودی والیبال را فراموش می‌کنند !
کاپیتان تیم ملی والیبال : این توجه ها مقطعی است بزودی والیبال را فراموش می‌کنند !

خبرگزاری ورزش والیبال : موفقیت تیم ملی والیبال در لیگ جهانی چشمگیر بود، آنقدر چشم‌گیر که حق داریم هنوز هم ذوق‌زده باشیم. صربستان، ایتالیا، کوبا و آلمان. این‌ها تیم‌هایی هستند که روزگاری آرزوی دیدنشان را از نزدیک داشتیم.

همان‌هایی که کمتر رقیبی در دنیا داشتند و هیچ حریف آسیایی را به چشم رقیب نمی‌دیدند. حالا قضیه فرق کرده. یک مدعی از منطقه غرب آسیا برخواسته و داعیه شکست همه این قدرت‌ها را دارد. شیرمردان پارسی در لیگ جهانی هرجا رفتند افتخار آفریدند. از مودنا و جزیره آتشفشانی سیسیل تا‌هاوانا و جهنم آزادی! بلند قامتان ایران با شاهکاری که رقم زدند پس از باخت مقابل آلمان در تهران باز هم به‌شدت از سوی تماشاگران تشویق شدند.

خبرگزاری ورزش والیبال : موفقیت تیم ملی والیبال در لیگ جهانی چشمگیر بود، آنقدر چشم‌گیر که حق داریم هنوز هم ذوق‌زده باشیم. صربستان، ایتالیا، کوبا و آلمان. این‌ها تیم‌هایی هستند که روزگاری آرزوی دیدنشان را از نزدیک داشتیم.

همان‌هایی که کمتر رقیبی در دنیا داشتند و هیچ حریف آسیایی را به چشم رقیب نمی‌دیدند. حالا قضیه فرق کرده. یک مدعی از منطقه غرب آسیا برخواسته و داعیه شکست همه این قدرت‌ها را دارد. شیرمردان پارسی در لیگ جهانی هرجا رفتند افتخار آفریدند. از مودنا و جزیره آتشفشانی سیسیل تا‌هاوانا و جهنم آزادی! بلند قامتان ایران با شاهکاری که رقم زدند پس از باخت مقابل آلمان در تهران باز هم به‌شدت از سوی تماشاگران تشویق شدند.هرچند خودشان از این باخت متاسف و ناراحت بودند. سعید معروف کاپیتان خوش‌اخلاق و 28 ساله تیم ملی والیبال کشورمان است که با نظرسنجی و رای‌گیری از ملی‌پوشان به این عنوان رسید. او به عنوان ارزشمندترین پاسور ایران و آسیا با پاس‌های معروف خود نقش بسیار پررنگی در راهیابی و پیروزی‌های تیم ملی ایران در لیگ جهانی داشت. شیرین‌ترین خاطره او در لیگ جهانی برد ایتالیا در خاک خودش است و نقش ولاسکو را در این موفقیت زیاد می‌داند.
گفت‌وگوی «قانون» را با سعید معروف کاپیتان تیم ملی والیبال در زیر بخوانید:

لیگ جهانی برای کاپیتان تیم ملی ایران چگونه به پایان رسید؟
لیگ جهانی برای ما سراسر تجربه و فرصتی ایده‌آل برای یاد گرفتن بود. تیم‌هایی نظیر ایران تازه راه پیشرفت در والیبال جهان پیشه کرده‌اند و از این فرصت باید به بهترین شکل استفاده کنند.برای ما قرار گرفتن مقابل تیم‌های بزرگ دنیا بسیار با ارزش بود. زمانی ما آرزوی انجام بازی دوستانه با تیم‌های متوسط اروپایی را داشتیم، اما با راهیابی به لیگ جهانی آنها را وادار کردیم که روی حریف جدید و با انگیزه‌ای به نام ایران حساب کنند.


اما ماندن در لیگ جهانی سخت‌تر از حضور در این لیگ است، قبول دارید؟
بله. 4 سال برای حضور در لیگ جهانی تلاش می‌کردیم تا فقط وارد مسابقات شویم. ما در اولین حضور خود15 امتیاز کسب کردیم و این رکورد بسیار خوبی است. اگر از دو بازی اول مقابل روسیه و دیدار پایانی‌مان برابر آلمان فاکتور بگیریم باید گفت که جزو موفق‌ترین تیم‌های حاضر در لیگ جهانی بوده‌ایم.


عملکرد تیم ملی در این مسابقات به نوعی بود که در ابتدا کسی فکر نمی‌کرد تا این حد موفق باشیم، اما در اواخر کار همه به صعود فکر می‌کردند. چرا چنین نگاهی شکل گرفت؟
خود ما هم همین انتظار را داشتیم و فکر نمی‌کردیم تا این اندازه درخشش داشته باشیم و فقط به یکی دو سورپرایز و پیروزی در داخل خانه فکر می‌کردیم، اما وقتی یک گیم از روسیه در این کشور گرفتیم به این خودباوری رسیدیم که می‌توانیم کارهای بزرگ‌تری را هم انجام دهیم. بازی با صربستان در تهران هم والیبال ما را در این مسابقات روی غلتک انداخت.


همین اعتماد به نفس باعث شد که ایتالیا و کوبا را در خانه‌شان شکست دهید؟
دقیقا ،همین اتفاق افتاد. ما به خود باوری خوبی رسیده بودیم. شکست ایتالیا در خانه‌اش کار بسیار بزرگی بود. توانستیم تیمی که روسیه را در خانه‌اش شکست داده بود را در خانه‌اش ببریم. اگر این اتفاق به یک باره رخ می داد، شاید همه می‌گفتند اتفاقی بوده اما ما برای رسیدن به این حد از توانایی یک پروسه را طی کرده بودیم. در مورد بازی دوم‌مان مقابل ایتالیا هم طبیعی بود آنها با آنالیز بهتری بیایند و جبران کنند. در این مسابقه هم تا آخرین امتیازها در گیم پنجم برابر بودیم، اما در نهایت شکست خوردیم.


سفری سخت وطولانی هم به کوبا داشتید؟
پس از 2 بازی سنگین مقابل ایتالیا به کوبا رسیدیم. کوبا از تیم‌های خوب لیگ جهانی است و بازیکنان توانمندی دارد. در مسابقه اول بازی بسیار نزدیک پیش رفت و دو گیم نخست را باختیم، اما در ادامه بهتر بازی کردیم و 3 بر 2 بردیم. در مسابقه دوم شرایط فرق داشت. ما بازی را از همان اول بهتر بازی کردیم و در دریافت و دفاع خیلی خوب کار کردیم. پس از آن بود که سرمربی کوبا گفت که ما نتوانستیم مثل ایران خوب باشیم.
و در آخر 2 دیدار در تهران مقابل آلمان داشتیم. یک برد و یک باخت حاصل این رقابت بود.
ما برای دیدار با آلمان واقعا خسته بودیم. در بازی اول تمام توان خود را گذاشتیم و خوشبختانه برنده هم شدیم، اما واقعا دیگر در بازی دوم انرژی باقی نمانده بود و بچه‌ها خسته بودند. همین خستگی باعث شد تمرکز خوبی نداشته باشیم و اشتباهات زیادی را مرتکب شویم. واقعا تاسف خوردیم که چرا آخرین مسابقه را با برد پشت سر نگذاشتیم. با این کار شرمنده هواداران شدیم. اما فکر نمی‌کنم برای نخستین حضور نتیجه بدی گرفته باشیم. در دوره آینده همه چیز فرق خواهد کرد و آن وقت صعود به دور دوم تنها هدف‌مان خواهد بود.


تیم ملی سرمربی بزرگی روی نیمکت خود داشت، خیلی‌ها معتقدند نقش او در این موفقیت بی بدیل است. نظر خودت چیست؟
ولاسکو از جمله مربیان بزرگ دنیاست و تجربه 12 ساله‌ای در لیگ جهانی دارد و می‌داند با حریفان چطور بازی کند. او به ما هم خیلی کمک کرد با قدرت خوبی مقابل حریفان بازی کنیم، درست است که نقش ولاسکو بیشتر از بقیه بود اما باید قبول کنیم که والیبال یک ورزش گروهی است و نمی‌توان تنها یک فرد را عامل موفقیت دانست. روحیه و اعتماد به‌نفس بچه‌ها نشان داد که ایران هم می‌تواند در ورزش‌های گروهی موفق عمل کند.
والیبال کاری کرد که همانند فوتبالی‌ها از آنها تقدیر و حمایت شود.
ما هم از این بابت خوشحالیم که نگاه‌ها یکسان شده و در این زمینه تفاوت قائل نشدند. البته ما برای تقدیر و هدیه بازی نمی‌کنیم و می‌خواهیم مردم خوشحال شوند و والیبال ایران را در جهان سربلند کنیم. تنها و تنها به حمایت و توجه نیاز داریم تا باز هم این راه سخت را به خوبی ادامه دهیم. خود من شخصا به این دلیل خوشحالم که مردم همیشه در سالن پرشور تیم ملی را تشویق کردند و تعداد زیاد دیگری نیز بیرون سالن ماندند و بسیار پیگیر والیبال بودند. امیدواریم فوتبال نیز مانند والیبال در مسابقات جهانی خوب ظاهر شود و دل مردم را شاد کند.


به عنوان کاپیتان تیم ملی انتظارات از مسئولان ورزش پس از کسب این موفقیت چیست؟
خوشبختانه در این مدتی که در لیگ جهانی بازی کردیم، حمایت خوبی داشتند و جا دارد که با این پیروزی‌ها بهای بیشتری به والیبال داده شود. ما در اولین سال حضور در لیگ جهانی مانند یک دانش‌آموز تشنه یادگیری بودیم، اما در همین سال توانستیم موفق عمل کنیم. مسئولان نیز باید قدر این ورزشکاران را بدانند تا بتوانیم در لیگ جهانی سال آینده به فینال برسیم. متاسفانه در طول چند سال اخیر که والیبال موفقیت‌های زیادی داشته همیشه در زمان تب و تاب مسابقات همه مسئولان پای کار آمده و خود را نشان داده‌اند اما بلافاصله همه چیز را فراموش کرده‌اند. امیدوارم این بار والیبال فراموش نشود. نه از جانب مسئولان و نه از جانب مردم.


مشکل والیبال در حال حاضر کجاست؟
در حال حاضر آنقدر همه چیز در کنار هم به خوبی پیش می‌رود که فکر نمی‌کنم مشکل خاصی باشد. همه در این راه وظیفه خود را به خوبی انجام دادند، اما طبیعی است که اگر بخواهیم کلان‌تر نگاه کنیم نقاط ضعف وجود دارد و به قول ولاسکو همچنان باید یاد بگیریم.


و اما به عنوان سوال پایانی شیرین ترین خاطره‌ات از لیگ جهانی چه بود؟
من خودم حتی فکرش را هم نمی‌کردم که لیگ جهانی تا این حد برای ما خوشحال‌کننده و موفقیت‌آمیز باشد، اما همه مردم دیدند که تیم‌های بزرگ را در کشور خودشان بردیم. پیروزی مقابل ایتالیا در مودنا یکی از شیرین‌ترین خاطرات برای من و والیبال ایران بود.


والیبال , والیبال ایران , تیم ملی والیبال , کاپیتان تیم ملی والیبال , بازیکن تیم ملی والیبال , مصاحبه , سعید معروف , مصاحبه کاپیتان تیم ملی سعید معروف , مصاحبه مفصل با سعید معروف ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 875 تاریخ : شنبه 29 تير 1392 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
وادی و کریمی بهترین ؛برای پاسوری تیم ملی setareha
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
ستاره ی والیبال در مراسم عزاداری حسینی setareha
قانون تلخ والیبال کوبا شکسته شد setareha
ابتکار جدید فدراسیون جهانی والیبال برای توپ رسانی setareha
گزینه های جانشینی انتیگا setareha
گزینه های احتمالی مربیگری ایران setareha
لبیک یا حسین mojtaba83
پیشنهاد ترک ها به ستاره جوان والیبال ایران setareha
تهران، مقصد ستاره آینده والیبال setareha
جمالی: پیکان و بنز را مقایسه نکنید! setareha
نفرزاده: ایرانی ها از آنتیگا، آلکنو و لوزانو بهترند setareha
لوزانو: فعلا سکوت می کنم setareha
وقتی ارزش ها در والیبال حفظ می شود (عکس) setareha
پدرم را سرمربی تیم ملی والیبال ایران کنید! setareha
کریمی: با خداحافظی مهدوی، آماده خدمت به تیم ملی هستم mehdim
مبارزه فوق ستاره والیبال با بیماری ناشناخته setareha
برنامه هفته نخست لیگ برتر والیبال اعلام شد setareha
لژیونر والیبال چرا به ایران بازگشت؟ setareha
پاسور بعدی تیم ملی چه کسی خواهد بود؟ 13791379
تایپیک جامع ولادت اعضای والیبال فروم /m1982a m1982a
کارخانه: مسن‌های تیم ملی خودشان بروند setareha
عملکرد ایران در جام آسیا از نگاه سیچلو setareha
والیبال ایران یک مربی دیکتاتور می‌خواهد setareha
تورنمنت 4 جانبه به احترام مربی فقید والیبال setareha
بهبودی 4 گوشه زمین والیبال را بوسید setareha
پاسور تیم ملی والیبال رسماً خداحافظی کرد setareha
وقتی مهدوی کاپیتان سعید معروف بود (عکس) setareha
تیم ملی ب والیبال ایران بر بام آسیا ایستاد setareha
سرمربی آینده ایران چه کسی است ؟ sasha68
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید
کدبازان>