close
بهترین متخصص ارتودنسی
گفتگوی اختصاصی با سرمربی شهرداری ارومیه / ابراهیم وطن پرست: فقط بهترین‌ها در تیم ما جای دارند !

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
گفتگوی اختصاصی با سرمربی شهرداری ارومیه / ابراهیم وطن پرست: فقط بهترین‌ها در تیم ما جای دارند !
گفتگوی اختصاصی با سرمربی شهرداری ارومیه / ابراهیم وطن پرست: فقط بهترین‌ها در تیم ما جای دارند !

خبرگزاری ورزش والیبال : در سومین سال حضور باشگاه شهرداری اورمیه در لیگ برتر والیبال، سکان هدایت این تیم برای دومین بار به ابراهیم وطن پرست رسیده است؛ پرتال هواداران والیبال ارومیه برای کسب اطلاع از آخرین وضعیت آماده‌سازی تیم شهرداری ارومیه برای فصل پیش رو و پاسخ به برخی پرسش‌ها، به سراغ ابراهیم وطن پرست سرمربی جدید تیم شهرداری اورمیه رفته و مصاحبه مفصلی با این سرمربی انجام داده و روی خروجی سایت خود قرار داده است برای دیدن این مصاحبه به ادامه ی مطلب مراجعه فرمایید.

 

- لطفا در مورد آخرین وضعیت تیم شهرداری اورمیه در جذب بازیکنان جدید و تمدید بازیکنان فصل گذشته توضیح دهید.

در پست لیبرو، عبدالرضا علیزاده را به جای احسن‌الله شیرکوند جذب کردیم و با ایرج میکائیل‌زاده هم تمدید کردیم. در پست پشت‌خط‌زن با فرهاد پیروت‌پور تمدید کردیم و میکائیل تاجر را به عنوان مکمل او به تیم اضافه کردیم که تقریباً قطعی است. در رابطه با سرعتی‌زنان تیم هم، با سعید مصطفی‌وند و علی رشیدی تمدید کردیم و حامد رضایی را به جای علیرضا نادی که به کاشان رفته است جذب کردیم و با فرهاد عادلی هم به توافق رسیده‌ایم. در پست قدرتی با بهرام فرید و امیر برزگر به توافق رسیده‌ایم و دو بازیکن دیگر نیز به جمع ما اضافه خواهند شد. اما در پست پاسور، با وحید سیدعباسی به توافق رسیده‌ایم و به دنبال یک گزینه برای جانشینی سعید معروف هستیم؛ چون معروف پاسور توانمندی است و باید برای پر کردن جایش، بازیکنی در حد او به تیم اضافه کنیم؛ مطمئنّاً بهترین فرد را برای این پست انتخاب خواهیم کرد.

- آیا تا به امروز، از روند جذب بازیکنان رضایت دارید؟

بله تا به این‌جا راضی هستم. در پست پشت‌خط‌زن با جذب تاجر بهتر شده‌ایم؛ در سرعتی، اگر حامد رضایی کمی تلاش کند می‌تواند جای نادی را به خوبی پر کند و از نظر لیبرو قطعاً با وجود علیزاده عملکرد بهتری خواهیم داشت؛ اما مشکلی که داریم در پست‌های قدرتی و پاسور است که اگر بتوانیم جایگزین خوبی برای معروف پیدا کنیم، از نظر من عملکرد خوبی در نقل و انتقالات داشته‌ایم.

- با چه بازیکنان خارجی مذاکره کرده‌اید و کدام‌ها را برای جذب به شهرداری اورمیه در نظر دارید؟

بازیکنان خارجی که در نظر گرفته‌ایم، اکثراً درگیر مرحله نهایی لیگ جهانی بودند و به تازگی به کشورهایشان بازگشته‌اند و مذاکراتی را با آن‌ها خواهیم داشت. برای حفظ منافع تیم، فعلاً اسمی از این بازیکنان نمی‌برم؛ در صورتی که جذب هر کدام قطعی شود، به اطلاع هواداران خواهیم رساند.

- با جذب علیزاده، رضایی و تاجر، سه سهمیه لیگ شهرداری اورمیه پر شده و جا برای جذب یک بازیکن لیگ برتری باقی مانده است؛ آیا فکری برای این مسئله کرده‌اید؟

در جذب بازیکنان، حواسمان به سهمیه‌های سازمان لیگ هم بوده است؛ البته در ابتدای نقل و انتقالات، تیم شهرداری تبریز به عنوان تیم منحل شده به حساب می‌آمد و بازیکنانش را آزاد می‌دانستیم و اکنون وضعیتش کمی مبهم است. تلاش داریم با فدراسیون رایزنی کنیم تا بازیکنان شهرداری تبریز را جزو سهمیه حساب نکنند.

- آیا روی بازیکنان جوان بومی و بازیکنان شاغل در دسته یک هم برای حضور در تیم شهرداری اورمیه نظری دارید؟

من تیم شهرداری اورمیه را سلیقه‌ای نمی‌بندم، بلکه این تیم فقط برای کسب نتیجه و جلب رضایت هواداران و مسئولینی که به آن‌ها پاسخگو هستم بسته خواهد شد. مطمئن باشید شهرداری اورمیه جای بهترین‌هاست و هر کسی که من تشخیص دهم جزو بهترین‌هاست، در این تیم حضور خواهد داشت؛ البته ممکن است تشخیص من اشتباه باشد اما هر بازیکنی را که تشخیص دهم می‌تواند به تیم ما کمک کند، با ما خواهد بود. عرصه رقابت ما، جایی است که بهترین‌ها در آن حضور دارند؛ ما فردا باید با باریچ اسانس و متین ورامین بازی کنیم و برای مقابله با آن‌ها باید بازیکنانی داشته باشیم که ظرفیت‌های فنی و تکنیکی و روانی مناسب با این عرصه را داشته باشند وگرنه جایی در تیم ما ندارند. اگر بازیکنی را ببینیم که می‌تواند در روند نتیجه‌گیری ما موثر واقع شود، به تیم اضافه خواهیم کرد و به او میدان خواهیم داد. من این مسئله را قبلاً هم نشان داده‌ام؛ دو سال پیش فرهاد پیروت‌پور را از تیم دسته یکی سیرجان به شهرداری اورمیه آوردم و به او میدان دادم و بازی‌های بسیار خوبی انجام داد و شما هم می‌دانید که در سال ۹۰ بهتر از ۹۱ بازی کرد. این مسئله درباره مهدی کریمی هم رخ داد؛ او را از تیم دسته یکی شهرداری تبریز به تیممان اضافه کردیم و یار خوبی برای ما بود، اما مشکلات مصدومیت باعث شد کمی عقب بماند.

- آیا بازیکن گمنامی را مناسب حضور در شهرداری اورمیه دیده‌اید؟

با حضور بازیکنانی که اسامی‌شان را گفتم، حدود یازده تا سیزده نفر از ظرفیت تیم ما پر شده است و ما مجاز به جذب شانزده بازیکن هستیم و اکنون سه جای خالی برای این تیم داریم و آن‌ها را هم فوری پر نخواهم کرد. این سه جای خالی را نگه می‌داریم تا بهترین‌ها را پیدا کنیم.

گفتگوی اختصاصی با سرمربی شهرداری اورمیه / ابراهیم وطن پرست: فقط بهترین‌ها در تیم ما جای دارند / مصاحبه شهرداری ارومیه ابراهیم وطن پرست  / پرتال هواداران والیبال اورمیه

- چه کسانی را به عنوان دستیاران و سایر اعضای کادر فنی انتخاب خواهید کرد و در انتخاب آن‌ها چه معیارهایی دارید؟

من تصمیم دارم در این دوره نسبت به لیگ ۹۰،‌ جابجایی‌هایی در کادرم داشته باشم تا یک نوگرایی و تجربه جدید را به مردم نشان دهم؛ اما این هم به منزله این نیست که تمام عوامل و افرادی که تا کنون مرا در رسیدن به موفقیت‌ها یاری کرده‌اند کنار بگذارم، چرا که ابزار من در رسیدن به این موفقیت‌ها همین افراد بوده‌اند. فعلاً تمام انرژی‌ام را بر روی جذب بازیکنان متمرکز کرده‌ام و پس از مشخص شدن ترکیب بازیکنان، به سراغ بستن کادر فنی خواهم رفت.

- تمرینات تیم شهرداری اورمیه از چه تاریخی آغاز خواهد شد؟

فکر می‌کنم به فاصله کمی از پایان ماه رمضان یعنی اواخر مرداد ماه بتوانیم تمریناتمان را استارت بزنیم و مطمئنّاً تا آن زمان، ترکیب بازیکنان و کادر فنی مشخص شده است.

- در لیگ ۹۰، تیم شهرداری اورمیه در ست‌های پنجم ناموفق بود و شکست می‌خورد؛ دلیل این مسئله را در چه می‌بینید و برای عدم تکرارش در فصل جاری چه اقداماتی خواهید کرد؟

دلیل روشنش این است که آن تیم‌ها باید ما را سه هیچ می‌بردند و اگر توانسته بودیم دو ست و یک امتیاز از آن‌ها بگیریم، موفقیتی برای ما بود. آن زمان این مسئله را این‌گونه مطرح نمی‌کردند که “از این‌که بازی با این تیم‌ها را به ست پنجم می‌کشید، دستتان درد نکند” بلکه به ما می‌گفتند “چرا شکست می‌خورید؟” …

- عدم اعتماد به نفس در تیم و همچنین مشکلات بدنسازی این تیم را جزو عوامل این شکست‌ها می‌دانستند.

وقتی که تیمی یک بازی را به ست پنجم می‌کشاند، یعنی بازیکنان از نظر بدنی آماده هستند؛ ضناً لیگ ۹۰ در مقایسه با لیگ ۹۱ این تفاوت را داشت که ۱۴ تیم در مسابقات حضور داشتند، یعنی ما ۱۳ بازی در دور رفت، ۱۳ بازی در دور برگشت و ۶ بازی هم در پلی‌آف انجام دادیم که مجموعاً ۳۲ بازی می‌شد؛ در حالی که سال گذشته همین تیم شهرداری اورمیه ۲۲ بازی در لیگ انجام داد، یعنی ۱۰ بازی کمتر از ما. اگر بدنسازی ما خوب نبود، پس چطور این تیم به پلی‌آف رفت؟

اجازه دهید من خودم دلیل فنی این مسئله را بیان کنم. در ست‌های پنجم و امتیازات پایانی بازی‌ها، ستاره‌ها تعیین کننده هستند. ما بازیکنی مانند موسوی، معروف، کمالوند، غفور یا نادی نداشتیم؛ اگر چنین بازیکنی داشتیم و در امتیازات پایانی می‌توانست با یک دفاع یا اسپک خوب، امتیاز بگیرد تیممان موفق می‌شد. در بازی سایپا، ست پنجم به امتیاز ۲۰ کشید و آن‌ها از کمالوند استفاده کردند و پیروز شدند.

گفتگوی اختصاصی با سرمربی شهرداری اورمیه / ابراهیم وطن پرست: فقط بهترین‌ها در تیم ما جای دارند / مصاحبه شهرداری ارومیه ابراهیم وطن پرست  / پرتال هواداران والیبال اورمیه

- در روزهای گذشته، صحبت‌هایی درباره اختلاف شما و سعید معروف گفته می‌شود؛ چه سخنی در این باره دارید؟

برخی‌ها می‌گفتند “اگر وطن‌پرست سرمربی شود، سعید معروف در این تیم نمی‌ماند”. معروف مثل اولاد من است و من او را به والیبال عرضه کرده‌ام؛ او را در پگاه معرفی کردیم و به او فرصت بازی دادیم و آن‌جا سکوی پرشی برایش شدیم تا به بزرگترین موفقیت‌ها برسد. سعید افتخار والیبال اورمیه است و هر مربی‌ای لذت می‌برد که این بازیکن در تیمش پاس دهد. این حرف‌هایی که می‌زنند مثل این است که کسی که دکتر شده است، از این‌که معلم ریاضی مدرسه‌اش را ملاقات کند طفره برود، چون ده سال پیش در مدرسه تنبیهش کرده است و امروز نباید معلمش را ویزیت کند! ضرب‌المثل است که “چوب استاد به ز مهر پدر”؛ سعید شاگرد من است و هر مسئله‌ای که داشتیم، برای موفقیتش بوده است؛ آن زمان پاسور تیم ملی را روی نیمکت می‌نشاندم و به معروف بازی می‌دادم. همان‌گونه که به فرهاد پیروت‌پور فرصت دادم، به سعید معروف هم فرصت بازی دادم و به پیشرفت والیبالش کمک کردم.

- با توجه به این‌که باریچ اسانس و متین ورامین با بازیکنان ملی‌پوش بسته شده‌اند، کاله بیشتر به دنبال بازیکنان بومی رفته است و پیکان و سایپا هم طبق معمول، چراغ خاموش حرکت کرده‌اند؛ پیش‌بینی شما از لیگ امسال چیست؟

تیم باریچ اسانس به خوبی بسته شده است و حتی برای نیمکتش هم بازیکنان خوبی دارد؛ چون به موقع وارد بازار نقل و انتقالات شده است. اگر ما امروز می‌گوئیم “نمی‌توانیم بازیکنان خوب پیدا کنیم” دلیلش این است که آقای کارخانه دو ماه قبل از من تیمش را در اختیار گرفته است. متین ورامین با حضور معروف، موسوی و محمودی که ۵۰ درصد تیم ملی را تشکیل می‌دهند و با ماندن بازیکنان دیگرشان، تیم خوبی است. مطمئنّاً پیکان و سایپا با ساختار خوب تیمی‌شان و ثبات مدیریت و کادر فنی‌، تیم خوبی روانه مسابقات خواهند کرد. شک نداشته باشید کاله هم تیم خوبی ارائه خواهد داد، چون نمی‌خواهد اعتباری که کسب کرده را به راحتی از دست بدهد. رحمان داوودی و علیرضا مباشری هم به میزان رفته‌اند و نشان از عزم این تیم برای حضور قدرتمند در لیگ دارد. پس این شش تیم زودتر از من یارگیری را شروع کرده‌اند و جلوتر از ما هستند و شهرداری اورمیه در حال حاضر هفتم است. امروز با همت بچه‌ها و دعای مردم، هدف اولیه ما این است که خودمان را به پلی‌آف برسانیم.

به نظر من، مجموعه‌ای موفق است که برنامه‌محور باشد، نه نتیجه‌محور. یک تیم دقیقاً مانند یک درخت است؛ وقتی نهالی را می‌کاریم، باید یکی دو سال به آن رسیدگی کنیم و سپس به دنبال ثمره آن باشیم. همین باشگاه شهرداری اورمیه را در نظر بگیرید؛ این تیم در سال اول که بضاعت چندانی نداشت، نتیجه خوبی کسب کرد و روی سکو قرار گرفت. در آن سال تیم‌هایی چون هاوش گنبد و گیتی‌پسند اصفهان نتوانسته بودند به پلی‌آف برسند. عقل و منطق حکم می‌کرد که در پایان آن سال، به دنبال رفع کمبودها و نواقص می‌بودیم تا به موفقیت برسیم. اگر به آن تیم ما سعید معروف و یک دریافت کننده قدرتی اضافه می‌شد، قطعاً نگاهمان به قهرمانی بود؛ اما متاسفانه این روند طی نمی‌شود.

- چه سخنی با هواداران والیبال اورمیه دارید؟

ابتدا از آنان تشکر می‌کنم، چه زمانی که بازیکن این شهر بودم و چه اکنون که مربی تیمشان هستم، هر چه داریم از حمایت و حضور آن‌هاست؛ حضور این مردم باعث شده است که شورای شهر یا هر ارگان دیگری به فکر تیمداری باشد و این مردم لایق تشکر و سپاس هستند. خواسته‌مان هم مثل همیشه این است که از ما حمایت کنند و برایمان دعا کنند. از هواداران می‌خواهیم به ما کمک کنند تا به نتیجه مطلوبی در لیگ برسیم. من امیدوارم روزی برسد که برنامه‌محور باشیم و به فکر نتیجه‌گیری زودگذر نباشیم.

- فعالیت‌های ما برای تشکیل یک باشگاه خصوصی در اورمیه را چطور می‌بینید؟

مطمئنّاً کار مفیدی برای والیبال اورمیه است؛ ما به عنوان پایتخت والیبال آسیا، باید در دسته یک و زیرگروه هم تیم داشته باشیم و در لیگ برتر هم به داشتن بیش از یک تیم فکر کنیم. تیم‌های سوپرلیگی ما باید خیالشان از بابت بازیکن راحت باشد و از محصولات همین شهر استفاده کنند. من همیشه با کارهای زیربنایی موافقم و لازمه موفقیت‌های پایدار، توجه به همین زیرساخت‌هاست. با یک بودجه ده میلیاردی، می‌توانیم اکثر بازیکنان تیم ملی ایتالیا را به تیممان بیاوریم و یک سال قهرمان شویم، اما چه سودی برای والیبال اورمیه دارد؟ موفقیت پایدار این است که از زیرگروه و دسته یک آغاز شود و به لیگ برتر ختم شود. آقای مهندس احمدی هم انسان توانمندی است و سابقه مدیریت ورزشی و والیبالی دارد و ای کاش کسانی مثل ایشان در اطراف ما بودند.

- اگر صحبت خاصی در پایان دارید، بفرمائید.

برای شما جوانان آرزوی سلامتی و موفقیت دارم و امید ما به شماست.

گفتگوی اختصاصی با سرمربی شهرداری اورمیه / ابراهیم وطن پرست: فقط بهترین‌ها در تیم ما جای دارند / مصاحبه شهرداری ارومیه ابراهیم وطن پرست  / پرتال هواداران والیبال اورمیه


والیبال , والیبال ارومیه , والیبال اورمیه , تیم والیبال شهرداری ارومیه , ابراهیم وطن پرست , سرمربی تیم والیبال شهرداری ارومیه , مصاحبه اختصاصی تیم والیبال شهرداری ارومیه , مصاحبه با ابراهیم وطن پرست ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 427 تاریخ : شنبه 05 مرداد 1392 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... atefeh-78
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
جام جهانی فوتبال_2018 fkh1661
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
عکس رومانتیک زن و شوهر fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید