close
تبلیغات در اینترنت
کعبی زاده: هیچ محدودیتی برای دانش افزایی بانوان وجود ندارد !

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
کعبی زاده: هیچ محدودیتی برای دانش افزایی بانوان وجود ندارد !
کعبی زاده: هیچ محدودیتی برای دانش افزایی بانوان وجود ندارد !

خبرگزاری ورزش والیبال : نایب رییس بانوان فدراسیون والیبال گفت: فدراسیون والیبال نه تنها هیچ محدودیتی برای استفاده بانوان از دوره های دانش افزایی قایل نیست، بلکه درصد استفاده زنان از دوره ها بیشتر از مردان است.
به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال ،صدیقه کعبی زاده در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون والیبال افزود: مربیان زن والیبال کشورمان چنانچه علاقمند به ارتقاء سطح فنی خود باشند می توانند با اندکی وقت گذاشتن در دوره های آموزشی شرکت کنند.

خبرگزاری ورزش والیبال : نایب رییس بانوان فدراسیون والیبال گفت: فدراسیون والیبال نه تنها هیچ محدودیتی برای استفاده بانوان از دوره های دانش افزایی قایل نیست، بلکه درصد استفاده زنان از دوره ها بیشتر از مردان است.
به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال ،صدیقه کعبی زاده در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون والیبال افزود: مربیان زن والیبال کشورمان چنانچه علاقمند به ارتقاء سطح فنی خود باشند می توانند با اندکی وقت گذاشتن در دوره های آموزشی شرکت کنند.

وی با بیان اینکه بررسی وضعیت موجود والیبال بانوان و ارتقاء سطح علمی مربیان زنان والیبال ایران یکی از دغدغه های اصلی فدراسیون است، گفت: در همین راستا در سال گذشته با همکاری کمیته آموزش چندین دوره آموزشی و کارگاه برگزار شد که زنان نسبت به مردان سهم بیشتری در این کلاس ها داشتند. دوره های مانند "بازیکن میانی" با تدریس آدابچی و یا کارگاه تخصصی "برنامه ریزی تمرین" که خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان برگزار کرد.
نایب رییس بانوان فدراسیون والیبال تاکید کرد: با پیگیری امور بانوان فدراسیون دو کتاب "والیبال نوین" و "استعدادیابی و آموزش تکنیک های والیبال " چاپ شد که بر اساس نظریه کارشناسان این کتاب ها از محتوی بسیار خوب و منطبق با علم روز والیبال برخوردار است.
کعبی زاده در باره حضور مربیان زن والیبال در کنار خولیو ولاسکو در تیم ملی والیبال گفت: بر اساس چارچوب های ارزشی و فرهنگی جامعه، امکان مشارکت بانوان به عنوان دستیار مربیان تیم های ملی مردان میسر نیست، اما استفاده از علم مربیان مرد به عنوان مشاوره برای تیم های بانوان به صورت مجزا فراهم شده است.
وی تاکید کرد: والیبال زنان با مردان در بسیاری از جهات از جمهل کارهای تاکتیکی متفاوت است. بنابر این حضور مربیان زن به عنوان دستیار در تمرین تیم های ملی مردان، کمکی به ارتقاء سطح والیبال زنان ایران نمی کند.
نایب رییس بانوان والیبال کشورمان در باره سطح فعلی والیبال زنان ایران در آسیا و جهان گفت: اگر کسی ادعای تخصص در والیبال بانوان ایران داشته باشد و عنوان یک کارشناس اظهار نظر کند، باید بداند که قدرت های برتر والیبال زنان جهان در قاره آسیا به ویژه شرق آسیا حضور دارند.
وی با بیان اینکه در شرایطی که والیبال زنان ایران بعد از 30 سال موفق به کسب اجازه حضور مجدد در رقابت های آسیایی با حفظ ارزش های اسلامی شد، گفت: والیبال بانوان نسبت به بسیاری از کشورهای آسیایی که مدت 30 سال از این رقابت ها دور نبودند، عملکرد به مراتب خوبتری داشته است و از جایگاه خوبی نیز برخوردار است. جایگاه پنجمی آسیا بهترین عنوان والیبال زنان ایران قبل از انقلاب اسلامی بوده در حالی که بعد از وقفه 30 ساله که همه کشورها در حال رشد و توسعه والیبال زنان خود بودند، والیبال زنان ایران در سال 91 موفق به کسب مقام ششمی AVC کاپ و مقام هشتمی مسابقات والیبال قهرمانی زنان آسیا شد.
کعبی زاده در باره اعتبارات ورزش والیبال زنان ایران گفت: اعتبارات والیبال بانوان در چند بخش کلی دیده شده است که با توجه به برنامه برگزاری منظم اردوها در سه رده سنی، اعزام به مسابقات آسیایی و برگزاری مسابقات قهرمانی کشور تامین منابع مالی می شود. به عنوان مثال در سال 91 و در بخش اردوها به صورت میانگین برای هر اردوی تیم های والیبال زنان 14 میلیون تومان هزینه شده است که در سه رده سنی در سال گذشته 49 اردو برگزار شد و حدود 868 میلیون تومان تنها برای اردوها هزینه شد. هزینه های اعزام تیم ها و مسابقات قهرمانی کشور نیز بجای خود.
وی تاکید کرد: فدراسیون والیبال به رغم چالش های مالی پیش رو، از اجرای برنامه های بانوان غفلت نکرده است و تا کنون تمامی برنامه های تدوین شده در بخش بانوان را اجرا کرده است. در حال حاضر نیز اردوی تیم ملی والیبال زنان ایران با بهترین کیفیت ممکن در هتل آکادمی المپیک برگزار می شود. تیم ملی والیبال زنان تنها تیم بانوان ایران است که در آکادمی اردو زده است، تیم های ملی زنان سایر رشته های ورزشی در سالن بانوان مجموعه ورزشی آزادی تهران اردو برگزار می کنند.
کعبی زاده با بیان اینکه رشد و پیشرفت والیبال زنان ایران نیازمند بررسی همه ابعاد دارد، گفت: برای مطرح شده والیبال زنان ایران در سطح آسیا، نیازمند فرایندی هستیم که همکاری و تعامل چندین سازمان را طلب می کند. به عنوان مثال طرح های استعدادیابی بایستی با مشارکت وزارت آموزش و پرورش و وزارت ورزش و جوانان با تامین منابع مالی صورت پذیرد. جزیره ای عمل کردند مشکلی را حل نمی کند. برای پرورش نخبه های این رشته ورزشی نیازمند داشتن امکانات سخت افزاری مناسب از جمله سالن های اختصاصی استاندارد، پایگاه های قهرمانی خوب و مربیان متخصص در سطح کشور هستیم. بنابر این با تمام مشکلات وجود، فدراسیون والیبال تا کنون تلاش کرده است ماموریت های خود  را در بخش بانوان به نحو احسن انجام دهد.
نایب رییس بانوان فدراسیون والیبال در باره برنامه های راهبردی نیز گفت: بخش بانوان فدراسیون هم بر اساس سند راهبردی، برنامه عملیاتی تا پایان سال 1394 تعریف کرده است. این برنامه در سه حوزه همگانی، قهرمانی – حرفه ای و فرهنگی تدوین شده است که اهداف مشخص در هر حوزه در نظر گرفته شده و برای تحقق این اهداف حدود 60 اقدام اجرایی باید انجام شود.
وی با بیان اینکه بخشی از این اقدامات از سال گذشته شروع شده است، خاطر نشان کرد: انتظار می رود مربیان والیبال با شناخت برنامه فدراسیون در بخش بانوان به تحقق اهداف فدراسیون کمک کنند. لازمه این کار در وهله نخست دانستن و مطالعه برنامه راهبردی فدراسیون والیبال است تا بر اساس برنامه پیش بروند. هر کسی در والیبال بانوان کشور می تواند این برنامه را تهیه و به تحقق اهداف آن کمک کند.
کعبی زاده در باره اردوهای آماده سازی تیم های والیبال جوانان و نوجوانان دختر کشورمان نیز گفت: اردوهای قبلی این تیم ها شهریورماه سال گذشته پایان یافت و بعد از آن مسابقات والیبال باشگاه های برتر و دسته یک زنان آغاز شد. به گونه ای برنامه ریزی شد که اکثریت بازیکنان مل پوش تاثیر گذار کشورمان جدب تیم های باشگاهی بانوان شدند و در مسابقات سال گذشته که تا اسفندماه طول کشید، شرکت کردند.
وی با بیان اینکه در ابتدای سال 92 نیز مسابقات انتخابی جوانان برگزار شد و بازیکنان که شاخصه لازم را داشتند برای شرکت در اردوی انتخابی تیم ملی جوانان گزینش شدند، گفت: اردوی انتخابی تیم ملی والیبال 11 شهریورماه سال جاری در قزوین برگزار می شود. همچنین با توجه به عدم برگزاری مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان ایران از سوی وزارت آموزش و پرورش، این رقابت ها از 5 تا 10 شهریورماه از سوی فدراسیون والیبال تحت عنوان مسابقات انتخابی تیم ملی نوجوانان دختر در دو استان همدان و مازندران برگزار خواهد شد. منتخبین این مسابقات به اردوی تیم ملی نوجوانان دختر دعوت می شوند.
نایب رییس زنان فدراسیون والیبال در باره وضع قوانین اجبار باشگاه ها به تیم داری در والیبال زنان گفت: در آیین نامه سازمان لیگ سال 91 تاکید شده بود که هر باشگاهی که در لیگ برتر تیم داری می کند باید در زنان نیز تیم دهد، اما در آن سطح تیم زنان قید نشده بود. نکته مهم در این زمینه تفاوت قانون و مقررات است. قوانین از سوی فدراسیون بین المللی والیبال مصوب و ابلاغ می شود و آنچه در فدراسیون ها انجام می شود مقررات و آیین نامه اجرایی آنها است.
وی تصریح کرد: با درک تفاوت این دو مشخص می شود که فدراسیون ها نمی توانند قانون وضع کنند تا باشگاهی را ملزم به تیم داری در بخش بانوان کنند. در ضمن تجربه نشان داده است که سیاست های چماقی راه به جایی نمی برد و بر عکس سیاست های تشویقی همیشه راه گشا است.
کعبی زاده در مورد لیگ برتر والیبال امسال نیز گفت: تا کنون حضور شش تیم در رقابت های والیبال زنان باشگاه های برتر ایران مسجل شده است. دوتیم دیگر نیز در حال رایزنی با هیات مدیره باشگاه های مربوطه هستند و تمایل به تیم داری در بخش بانوان هستند. تا پایان شهریورماه امسال تیم های حاضر در لیگ برتر معرفی می شوند. در رقابت های باشگاه های دسته یک نیز تیم های زیادی متقاضی هستند و چون تا پایان مردادماه مهلت داده ایم، پس از پایان مهلت مقرر تیم های شرکت کننده در این رقابت ها نیز معرفی خواهند شد.


فدراسیون والیبال , صدیقه کعبی زاده , نایب رئیس فدراسیون والیبال , والیبال بانوان ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 293 تاریخ : سه شنبه 15 مرداد 1392 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
با بهترین جایگزین های تلگرام آشنا شوید fns4565
کولاکوویچ بازیکنانش را انتخاب کرد sasha68
لیگ ملت های والیبال 13791379
6 بازیکن جدید به اردوی تیم ملی والیبال اضافه می‌شوند 13791379
برنامه اردوی نخست تیم ملی بانوان 13791379
والیبال ایران از افول در لیگ جهانی تا اولین مدال جهانی mojtaba83
کارخانه: با نام جدید در جام باشگاه‌های آسیا شرکت می‌کنیم/ برخی عوام‌فریبی میکنند mojtaba83
لیست جدید تیم ملی والیبال اعلام شد mojtaba83
دعوت ژاپن و استونی از تیم ملی والیبال 13791379
۳۷ بازیکن به اردوی تیم ملی والیبال دعوت شدند 13791379
جام جهانی فوتبال_2018 13791379
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 13791379
عکس رومانتیک زن و شوهر 13791379
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید