close
بهترین متخصص ارتودنسی
گفت و گو با محمد موسوی : انتقادپذیر نیستم و دوست دارم از من تعریف شود !

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
گفت و گو با محمد موسوی : انتقادپذیر نیستم و دوست دارم از من تعریف شود !
گفت و گو با محمد موسوی : انتقادپذیر نیستم و دوست دارم از من تعریف شود !

خبرگزاری ورزش والیبال : یکی از والیبالیست هایی که این روزها بسیار محبوب شده است و مورد توجه قرار می گیرد، محمد موسوی، دفاع وسط تیم ملی است که با درخشش در لیگ جهانی برای خودش اسم و رسمی دست و پا کرده است ،قهرمانی در آسیا، درخشش در جام جهانی، راهیابی به لیگ جهانی و شاهکار در لیگ جهانی دلایلی شد تا والیبال و ستاره های این رشته بیش از قبل در جامعه جلب نظر کنند تا دیگر محبوبیت و شهرت در قرق فوتبالیست ها و هنرمندان نباشد،در این شرایط ستاره های والیبال زندگی جدیدی را آغاز کرده اند و با جو تازه ای در اجتماع روبرو شده اند. آنها در طول روز باید جوابگوی بسیاری از سوالات مردم چه در کوچه و خیابان چه در دنیای مجازی باشند.

خبرگزاری ورزش والیبال : یکی از والیبالیست هایی که این روزها بسیار محبوب شده است و مورد توجه قرار می گیرد، محمد موسوی، دفاع وسط تیم ملی است که با درخشش در لیگ جهانی برای خودش اسم و رسمی دست و پا کرده است ،قهرمانی در آسیا، درخشش در جام جهانی، راهیابی به لیگ جهانی و شاهکار در لیگ جهانی دلایلی شد تا والیبال و ستاره های این رشته بیش از قبل در جامعه جلب نظر کنند تا دیگر محبوبیت و شهرت در قرق فوتبالیست ها و هنرمندان نباشد،در این شرایط ستاره های والیبال زندگی جدیدی را آغاز کرده اند و با جو تازه ای در اجتماع روبرو شده اند. آنها در طول روز باید جوابگوی بسیاری از سوالات مردم چه در کوچه و خیابان چه در دنیای مجازی باشند.

یکی از والیبالیست هایی که این روزها بسیار محبوب شده است و مورد توجه قرار می گیرد، محمد موسوی، دفاع وسط تیم ملی است که با درخشش در لیگ جهانی برای خودش اسم و رسمی دست و پا کرده است. او تا قبل از لیگ جهانی کمتر در محافل اجتماعی ظاهر می شد و سعی می کرد از رسانه ها به دور باشد اما حالا بیشتر دوست دارد دیده شود و به نظر می رسد تصمیمات جدیدی برای ارتباط با دور و بر خودش گرفته است. حالا اینکه درخشش در لیگ جهانی، محبوبیت، شهرت و بسیاری دیگر از این مسائل با حضور او در جامعه ارتباط مستقیم دارد را موسوی در گفتگو با تماشا پاسخ می دهد:

لیگ جهانی چه تاثیری بر زندگی تو داشت؟

- اولین تاثیر را فکر می کنم روی والیبال داشت. بعد از لیگ جهانی 70 درصد به طرفداران والیبال اضافه شد. معیار من برای تشخیص طرفداران والیبال، رفتاری است که در مکان های عمومی نسبت به من دارند. تا قبل از لیگ جهانی بعضی از مردم من را می شناختند، برای بعضی آشنا بودم و خیلی ها را هم نمی شناختم. آن زمان کسی از کنار ما رد می شد، اگر می شناخت، فوقش یک سری هم برای سلام علیک تکان می داد اما حالا وقتی به بانک، رستوران و جاهای عمومی دیگر می روم اکثرا من را می شناسند، جلو می آیند و کلی سوال می کنند و احترام می گذارند. واقعا بعضی وقت ها دوستانی که با من بیرون می آیند کلافه می شوند ولی شرایط اینطور شده دیگر ...

مثل فوتبالیست ها؟

- اتفاقا چند وقت پیش با یکی از دوستانم در ترافیک بودیم که کنارمان اتوبوسی ایستاده بود. اتفاقا چند خانمی که در اتوبوس بودند، من را دیدند و شروع کردندن به جیغ زدن و بالا و پایین پریدن. برای خودم هم جالب بود اما دوستم آنقدر آن روز از با من بودن کلافه شده بود که می گفت: «مگر علی کریمی رو دیده اند که اینجوری می کنند؟» فکر کنم فوتبالیست ها کمی مشهورتر هستند ولی والیبالیست ها هم کم زحمت نکشیدند.

حالا این شرایط خوب است یا بد؟

- واقعا محبوبیت لذت خاص خودش را دارد. محبوبیتی را می گویم که هم مشهور باشی هم دوستت داشته باشند. کمتر جریمه می شوی، جا پارک بهتری گیرت می آید، در رستوران جای خوبی می نشینی و مزایای دیگری که واقعا لذت دارد اما روزهایی می رسد که کلافه، عصبی و خسته ای یا داستان های دیگری داری، تعداد کسانی هم کهس راغت می آیند، زیاد می شود و نمی توانی پاسخگوی همه آنها باشی، آن وقت است که این شرایط آزارت می دهد و پیش خودم می گویم این فوتبالیست ها یا هنرمندان مطرح چه می کشند اما در کل خوب است.

حالا با این همه طرفدار می خواهی چکار کنی؟ دوری کنی یا در ارتباط باشی؟

- راستش من تا قبل از این دوست نداشتم زیاد با رسانه ها در ارتباط باشم. اصلا مصاحبه نمی کردم، شاید ماهی یک بار و آن هم اگر چیز خاصی می شد ولی الان تصمیم گرفته ام بیشتر با طرفدارانم در ارتباط باشم. یعنی وقتی درخواست ها زیاد شد، لازم دیدم صفحه ای مثل اینستاگرام باز کنم و با طرفدارانم آنجا در ارتباط باشم. هر شب بعد از تمرین اینستاگرام را چک می کنم و بعضی وقت ها پست یا عکس هم می گذارم.

مثلا چه چیزهایی می گذاری؟

- مثلا در جایی که باید خصوصیات خودم را بگویم نوشتم: «انتقاد پذیر نیستم و دوست دارم ازم تعریف شود، نشانه یک مردادی اصیل هستم.»

مگر مردادی ها چه نشانه هایی دارند؟

- خیلی زود رنج، زود از کوره در می روند و زود هم فروکش می کنند، احساساتی نمی شوند ولی اگر بشوند خیلی احساسی هستند، دوست ندارند از آنها انتقاد شود و همیشه دوست دارند از آنها تعریف شود. اصلا نماد این ماه شیر است، یعنی دوست دارند فرمانروا باشند. من اول به این چیزها اعتقادی نداشتم ولی وقتی این چیزها را با خصوصیات خودم تطبیق دادم، خیلی شبیه بودند و دیدم دقیقا همان است.

تا حالا شده عکس یا پستی بگذاری که پشیمان شوی؟

- آره، شده. بعضی وقت ها یکسری عکس ها را برای خودم و جمع دوستانم می گذارم اما چون صفحه من عمومی است همه نوع آدم آن را می بیند و بعضی وقت ها حرف های نامربوطی می زنند. اتفاقا چند وقت پیش یک پست در اینستاگرام گذاشتم ولی پشیمان شدم چون نظر شخصی ام بود و فکر کردم شاید بعضی ها خوششان نیاید. حدودا 400 نفر صحبت های من را تایید کردند اما 3 یا 4 نفر مقابل حرف های من موضع گرفتند و به خاطر همان سه چهار نفر، کلا پست را پاک کردم.

در مورد چه موضوعی بود؟

- درباره نفوذ فرهنگ عرب به زبان پارسی که خودم این را نمی پسندم ولی تعدادی آن را رد کردند. موضوعی هم که است الان من واقعا متعلق به خودم نیستم و هر حرفی را نمی توانم بزنم. 95 درصد از آنهایی که پست من را خواندند با این نظر موافق بودند اما باید به همه احترام گذاشت.

شده کامنتی یا اظهارنظری خوشحال یا ناراحتت کند؟

- معمولا شب ها قبل از خواب یک عکس یا پست می گذارم و صبح قبل از تمرین و شب بعد از تمرین کامنت ها را چک می کنم. خیلی وقت زیادی برای چک کردن کامنت ها ندارم و معمولا اولین و آخرین آنها را می خوانم اما روزهایی که بیکارم یا حوصله ام سر می رود می نشینم و کامل چک می کنم. متاسفانه چون تعداد افراد در اینجا زیاد است بعضی ها برای دیده شدن می آیند و خیلی حرف های نامربوط می زنند. عصبانی می شوم و آن کامنت ها را پاک می کنم ولی یاد گرفته ام نه زیاد از تعریف ها خوشحال شوم و نه از بد و بیراه گفتن ها ناراحت.

این ارتباط با رسانه ها چه تاثیری بر زندگی ات داشت؟

- راستش را بگویم؟

هر طور راحتی.

- راستش فکر می کنم ذهنم از اصل کار بیرون آمده، یعنی صددرصد ذهنم دیگر برای والیبال نیست. نه زیاد ولی مثلا اگر حرف یک آدمی یک دهم درصد روی من تاثیر بگذارد، حرف 10 نفر می شود یک درصد، پس دیگر صددرصد ذهن من معطوف والیبال نیست. کمی تمرکزم را از دست داده ام و فکر می کنم یکی از دلایلی که ولاسکو برای مسابقات انتخابی قهرمانی جهان به من استراحت داد، همین موضوع است.

خودش هم بهم گفت که مشکلم بدنی نیست اما از نظر ذهنی تمرکز سابق را ندارم. آدم باید ذهن خیلی قوی داشته باشد که بتواند در کنار حرفه اش این مسائل را هم هماهنگ کند به طوری که به اصل کار خدشه ای وارد نشود. فکر می کنم بسیاری از هنرمندان و ورزشکارانی که مطرح هستند کار خیلی سختی دارند که همه این مسائل را با هم هماهنگ کنند. به نظرم چون اولین بار است که عضو این صفحات می شوم، کمی برایم مشکل ایجاد شده.

حالا قصد داری چه کار کنی؟ بگذاری کنار یا ...؟

- نه، باید حرفه ای با این قضیه رفتار کنم. قصد دارم وب سایت رسمی خودم را افتتاح کنم تا با کمک یکی از دوستانم کمی این بار را سبک کنم تا طرفدارانم به آنجا بیایند و کار رسمی تر شود. کلا قصددارم ذهنم را قوی تر کنم. مثلا اگر خبرنگاری به من زنگ زد و سوالی کرد که باعث ناراحتی ام شد،از کوره در نروم و با پختگی جوابش را بدهم یا حرف های آنها تا چند روز فکرم را مشغول نکند. همان لحظه همه چیز را تمام کنم.

این شهرت فقط 50 میلیون تومان داشت

به غیر از اینستاگرام جایی دیگر مثل kik، we chat یا اینجور جاها هم فعالیت داری؟

- آره ولی ترجیح می دهم آی دی ام را علنی نکنم تا زیاد آنجا هم شلوغ نشود.

فعالیتت در فیسبوک چطور است؟

- یکسری آدم های نامرد که نمی دانم می خواهند به کجا برسند جای من صفحه درست کرده اند و اطلاعات دقیقی هم از من دارند. از این بابت خیلی لطمه خوردم. در فرودگاه چند نفر تا من را دیدند، گفتند: «سلام ممد جون، منم فلانی ...» گفتم ممد جون کیه؟ شما من را دیده اید و صدایم را شنیده اید چرا فکر می کنید من همانی هستم که در فیسبوک بودم. الان ماهی یک بار، آن هم چه اتفاقی بیفتد به فیسبوک می روم. می خواهم صفحه ام را فن پیج کنم تا فقط لایک بخورد.

حالا این همه شهرت جنبه مالی هم برایت داشته؟

- یک 50 میلیون دادند، آن را هم اینقدر گفتند که مردم حفظ شدند ما 50 میلیون پاداش گرفته ایم. یک حواله ورود خودرو هم دادند که برخلاف تصور همه، ما باید مثل بقیه گمرک و تمام هزینه ها را بدهیم، فقط دوندگی جواز را نداریم.

قرارداد باشگاهی چطور؟

- به خدا 10 درصد به قرارداد سال گذشته ام اضافه شد و این درصد افزایش، نسبت به سال های گذشته بسیار کم بود. این لیگ جهانی از نظر مالی فواید چشمگیری واقعا نداشت.

منبع:تماشا


محمد موسوی , گفت و گو متفاوت با محمد موسوی , صفحه ی اینستاگرام محمد موسوی , سایت رسمی محمد موسوی , مصاحبه با سید محمد موسوی , سید محمد موسوی ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 724 تاریخ : شنبه 23 شهريور 1392 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
مریم میگه
سلام محمد جون من ازبازی شما واقعا لذت میبرم و آرزوی دیدنتو دارم و درهمه حال واست آرزوی خوشبختی و پیروزی میکنم وپدرم که خادم حرم امام رضاست همیشه توحرم واست دعا میکنه تنها آرزوی قلبی من اینه که یه روزی تو مشهد شمارو از نزدیک ببینم و ازت امضا وعکس یادگاری داشته باشم خیلی خیلی خیلی زیاد دوست دارمت 09156960681 فائزه میگه
خیلی خوب!!!ولی این رسمش بود!!!من وقتی این مصاحبه روخوندم!!ذوق مرگ شدم!!گفتم حالایه بارم شده ازستاره والیبال کشورمون یه سوال بپرسیم حالاجواب نداد!!نداد!!
پاسخ : اگر اطلاعی داشتم دریغ نمیکردم دوست عزیز...
فائزه میگه
خوب بگین دیگه!!!!!این جوری به کاربراتون اهمیت میدین؟؟؟؟
واقعان که!!!
پاسخ : ولا من نمیدونم آدرسش رو وگرنه آدرسش را میزاشتم
سارا میگه
خب بگین دیگه!
ماهم می خوایم ببینیم خب!
پاسخ : ولا نمیدونم آدرسشون رو

ببخشید یک دو روزی نبودم برای همین نتونستم جواب نظرات بدم
فائزه میگه
خواهش میکنم جواب بدین!!
توروخدااین اکانت اینستاگرام محمدروبگین!!
اخه من عاشق والیبالم!!میخوام یه سوالایی بپرسم!!توروجون هرکی دوستدارین بگین!!
اهای اصلاانلاین هستین یان؟؟؟؟؟ سارا میگه
سلام حالا این اینستاگرام چی هست؟!
مسخره نکنیدخواهشا!!!زیاد نمیدونم خب!
اگه میشه راهنمایی کنین!
خیلی دوس دارم واسه موسوی رو ببینم...
خــواهـشــا..! Mahtab میگه
محمد گفته اينستاگرام داره ولي خب حتي اسم اكانتش رو هم نگفته اگه ميشه لطفا اسمش رو هم بگين٠ جواد میگه
سلام انلاین هستید کارتون دارم اگر انلاینی بهم نظر کن
پاسخ : سلام

بله آنلاین هستم

کاری داشتیم بامن ؟
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... atefeh-78
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
جام جهانی فوتبال_2018 fkh1661
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
عکس رومانتیک زن و شوهر fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید