close
بهترین متخصص ارتودنسی
مصاحبه اختصاصی پرتال هواداران والیبال ارومیه با میکائیل تاجر !

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
مصاحبه اختصاصی پرتال هواداران والیبال ارومیه با میکائیل تاجر !
مصاحبه اختصاصی پرتال هواداران والیبال ارومیه با میکائیل تاجر !

خبرگزاری ورزش والیبال : یکی از بازیکنانی که با پیوستنش به شهرداری اورمیه، برق شادی در چشمان اورومی‌ها درخشید میکائیل تاجر بود. این بازیکن که سال گذشته عملکرد قابل قبولی در متین ورامین داشت و یکی از مهم‌ترین عوامل پیشروی این تیم تازه متولد شده تا مرحله فینال بود، امسال به اورمیه آمده است تا حضور در جمع فلامینگوها و هواداران پرشمارش را به تجارب خود اضافه کند؛ البته تاجر نسبت به بازی در حضور هواداران پرشور اصلاً بیگانه نیست، چرا که والیبالش را از گنبد آغاز کرده است، شهری که شور و شوق مردمش به والیبال همانند اورومی‌ها زبانزد است.

خبرگزاری ورزش والیبال : یکی از بازیکنانی که با پیوستنش به شهرداری اورمیه، برق شادی در چشمان اورومی‌ها درخشید میکائیل تاجر بود. این بازیکن که سال گذشته عملکرد قابل قبولی در متین ورامین داشت و یکی از مهم‌ترین عوامل پیشروی این تیم تازه متولد شده تا مرحله فینال بود، امسال به اورمیه آمده است تا حضور در جمع فلامینگوها و هواداران پرشمارش را به تجارب خود اضافه کند؛ البته تاجر نسبت به بازی در حضور هواداران پرشور اصلاً بیگانه نیست، چرا که والیبالش را از گنبد آغاز کرده است، شهری که شور و شوق مردمش به والیبال همانند اورومی‌ها زبانزد است.

گفتگوی سایت پرتال هوادارن والیبال اورمیه با میکائیل تاجر را در زیر می‌خوانید:

- میکائل تاجر چند ساله است و والیبال را چطور و از چه زمانی آغاز کرده است؟

من ۲۹ سال سن دارم و والیبال را از سال‌های ۷۷ و ۷۸ در گنبد شروع کرده‌ام. ورزش اول و دوم شهر گنبد والیبال و سوارکاری است و اکثر ورزش‌دوستان در گنبد یا والیبالیست می‌شوند و یا سوارکار. من هم با توجه به استیلی که داشتم به والیبال روی آوردم و از همان دوران ابتدایی کلاس‌های آموزشی والیبال را گذراندم.

- پس از ورود به دنیای حرفه‌ای والیبال، تا کنون در چه تیم‌هایی عضویت داشته‌اید؟

در تیم‌های نئوپان گنبد، استقلال گنبد، سایپای البرز، دانشگاه آزاد، بانک کشاورزی، پیشگامان کویر یزد و متین ورامین بازی کرده‌ام.

- و در این تیم‌ها چه موفقیت‌هایی کسب کرده‌اید؟

دومی لیگ به همراه سایپا و متین ورامین، ششمی لیگ با پیشگامان و بانک کشاورزی و چهارمی همراه با تیم دانشگاه آزاد از عنوان‌هایی هستند که در مسابقات لیگ برتر موفق به کسب آن‌ها شده‌ام. همچنین در سال‌ ۸۲ بهترین تیم شهرستانی هم انتخاب می‌شد که توانستیم به همراه نئوپان گنبد این عنوان را کسب کنیم.

- شما سال گذشته با تیم متین ورامین تا مرز قهرمانی لیگ برتر والیبال پیش رفتید؛ در مورد عملکردتان در این تیم چه نظری دارید؟

سال قبل تیم متین با این‌که دیر بسته شد اما با تمرینات خوب، گردآوری بازیکنان تاثیرگذار، وجود آقای کارخانه و حمایت باشگاه توانستیم روز به روز بهتر شویم و پیشرفت خوبی داشته باشیم و بتوانیم در اولین سال تیمداری این باشگاه مقام نایب‌قهرمانی لیگ برتر والیبال کشور را به دست بیاوریم. من معتقدم سال گذشته بهترین سال ورزشی‌ام بود و عملکرد خوبی در مسابقات لیگ داشتم.

- شما به همراه متین ورامین عملکرد قابل قبولی در مسابقات لیگ داشتید؛ به نظرتان چه شد که نتوانستید نظر خولیو ولاسکو را برای بازی در لیگ جهانی جلب کنید؟

راستش را بخواهید من خودم هم نمی‌دانم چرا دعوت نشدم! آقای ولاسکو همیشه می‌گفتند که بهترین‌ها را برای اردوی تیم ملی دعوت می‌کنند اما نمی‌دانم چرا من را جزو بهترین‌ها ندانستند؛ حتی از کل ترکیب تیم متین ورامین بازیکنی در لیست دعوت‌شده‌ها نبود و بعد از آن که باشگاه به این مسئله اعتراض کرد، مصطفی شریفات به اردوی تیم ملی (ب) دعوت شد.

- پشت خط ‌زنان ملی‌ پوشمان در لیگ جهانی را چطور ارزیابی می‌کنید؟

خدا را شکر پشت خط زنانمان فوق‌العاده عمل کردند و در تمامی بازی‌ها مکمل یکدیگر بودند. به عنوان مثال هر موقع شهرام خوب بازی نمی‌کرد سریعاً غفور جایگزینش می‌شد و خوب عمل می‌کرد و هر زمان هم غفور دچار تزلزل می‌شد با آمدن شهرام ورق برمی‌گشت و تیم، خوب کار می‌کرد.

میکائیل تاجر

- پس از سپری کردن یک فصل موفق در ورامین، چطور شد که به شهرداری اورمیه پیوستید؟

من به دلیل بازی‌های خوبی که فصل قبل انجام داده بودم پیشنهادات بسیاری از تیم‌های مختلف داشتم؛ وقتی از اورمیه با من تماس گرفتند و از بازیکنان این تیم پرسیدم، تصمیم گرفتم که همان روز به اورمیه بیایم و با تیم شهرداری اورمیه قرارداد هکاری امضا کنم. بالاخره شهر اورمیه یک شهر والیبالی است و مردم این شهر والیبال را درک می‌کنند؛ این هم عامل مؤثری برای پیوستنم به شهرداری اورمیه بود.

- به نظرتان امسال شهرداری اورمیه با بازیکنانی که در اختیار دارد می‌تواند به رویای دیرینه مردم اورمیه یعنی قهرمانی والیبال ایران دست یابد؟

تیم اورمیه همیشه جزو مدعیان قهرمانی بوده و قهرمانی حق مردم این شهر است. انشالله امسال هم با بازیکنان و کادر فنی خوبی که در اختیار داریم به همراه کمک شما رسانه‌ها و حمایت هواداران بتوانیم بهترین نتیجه تاریخ والیبال اورمیه را کسب کنیم.

- نظرتان در مورد بازیکنان جذب شده تیم شهرداری اورمیه چیست؟

بازیکنانی که امسال جذب شهرداری اورمیه شده‌اند بازیکنانی هستند که سال قبل تیمشان روی سکو بوده است. به عنوان مثال پوریا فیاضی یکی از بهترین دریافت‌کننده‌های ایران از سایپا، پتکویچ صربستانی از کاله و عبدالرضا علیزاده از کاله به اورمیه پیوسته است که انشالله با این بازیکنان خوب به سوی قهرمانی می‌رویم.

- شما در حالی به شهرداری اورمیه پیوستید که این تیم پشت خط زن جوان و آینده‌داری چون فرهاد پیروت‌پور را در اختیار دارد؛ نظرتان در مورد این بازیکن و رقابت با او برای حضور در ترکیب اصلی چیست؟

بله درست است؛ فرهاد پیروت‌پور بازیکن جوان و بومی اورمیه به حساب می‌آید و همیشه هم جزو بازیکنان تاثیرگذار شهرداری اورمیه بوده است. به نظر من این خوب بودن پیروت‌پور هم برای من سخت خواهد بود که تلاشم را برای فیکس بازی کردن بیشتر کنم و هم برای تیم بسیار پوئن بزرگی خواهد بود، چون هر موقع که من بد بازی کنم فرهاد می‌تواند جبران کند و هر موقع که فرهاد نتوانست بازی خوبی به نمایش بگذارد من جایگزینش می‌شوم. انشالله که هر کداممان خوب باشیم بازی خواهیم کرد؛ مهم موفقیت کل تیم است که خدا را شکر در پست پشت خط زن مشکلی نداریم و امیدوارم که در مسابقات لیگ من و فرهاد بتوانیم در این پست حساس و مهم خوب ظاهر شویم.

- نظرتان راجع به سرمربی تیم شهرداری اورمیه، ابراهیم وطن‌پرست چیست؟

من آقای وطن‌پرست را از سال‌های قبل می‌شناختم و حتی سالی که در پگاه اورمیه بودند من هم قصد داشتم به پگاه بروم ولی تیم نئوپان گنبد رضایت‌نامه‌ام را صادر نکرد و نتوانستم به اورمیه بیایم. اما اکنون بعد از چند سال قسمت شد که شاگرد آقای وطن‌پرست باشم. ایشان شخصیت والایی دارند و از لحاظ فنی هم مربی بسیار سطح بالایی هستند و این را می‌توان در نتایجی که کسب کرده است مشاهده کرد؛ تیم‌های آقای وطن‌پرست معمولاً دوم یا سوم لیگ بوده‌اند که انشالله تیم امسال برترین تیم ایشان در سال‌های اخیر خواهد بود.

- گفته می‌شود قبل از پیوستنتان به تیم اورمیه از جواهری گنبد پیشنهاد داشتید؛ چرا پیشنهاد جواهری را رد کردید؟

من چند سال در گنبد بازی کرده‌ام و هر سال نسبت به سال قبلم پس‌رفت داشته‌ام. علاوه بر این، برخورد مسئولین گنبدی با بازیکنان بومی خوب نیست و با در نظر گرفتن همه این مسائل احساس می‌کنم بیرون از گنبد راحت‌تر هستم.

- آیا امسال به جز شهرداری اورمیه و جواهری گنبد از تیم دیگری هم پیشنهاد همکاری داشتید؟

بله؛ علاوه بر شهرداری اورمیه از تیم‌های میزان مشهد، آلومینیوم هرمزگان و متین ورامین پیشنهاد داشتم که اورمیه را انتخاب کردم.

میکائیل تاجر

- نظرتان در مورد هواداران والیبال اورمیه چیست؟

هواداران اورمیه‌ای همیشه در سرما و گرما در سالن تختی، شهید باکری و غدیر چه تیمشان برده باشد یا نه، از تیم محبوب خود حمایت کرده‌اند. هواداران اورمیه‌ای چون والیبال را می‌فهمند و درک می‌کنند و فرهنگ بالایی دارند، هیچ‌گاه مثل بعضی جاهای دیگر در سالن فحاشی نکرده و به زمین بازی آب معدنی و وسایل دیگر پرتاب نمی‌کنند. اورمیه‌ای‌ها همیشه سعی کرده‌اند تیم خود را حمایت کنند و هیچ‌گاه به تیم‌ها و بازیکنانشان توهین نکرده‌اند. اکنون هم از این‌که به اورمیه آمده‌ام خیلی خوشحال هستم و افتخار می‌کنم که در شهر زیبای اورمیه و در کنار مردم بسیار خون گرمش زندگی می‌کنم.

- والیبال در گنبد و اورمیه چه فرقی با والیبال در دیگر شهرهای کشور دارد؟

شهرهای گنبد و اورمیه شهرهایی والیبالی هستند و از قدیم‌الایام صاحب تیم‌های قدرتمندی بوده‌اند. والیبال با پوست و خون مردم این دو شهر اجین شده است و گنبدی‌ها و اورمیه‌ای‌ها همیشه پشت تیم‌های خود بوده‌اند. من تازه به تمرینات شهرداری اورمیه اضافه شده‌ام و روز به روز تعداد تماشاگران حاضر در سالن افزایش می‌یابد و می‌بینم که هواداران از همین تمرین‌ها شروع به حمایت از بازیکنان و کادر فنی تیمشان می‌کنند. بازی کردن در این شهرها به دلیل این‌که مردمانش والیبال را می‌فهمند برای هر بازیکنی بسیار سخت است اما از طرف دیگر، یک پوئن مثبت هم به حساب می‌آید، چون هواداران همیشه و در همه حال از تیم خود حمایت می‌کنند و باعث تضعیف روحیه تیم حریف می‌شوند.

- فکر می‌کنید چه عاملی موجب شده است که در چند سال اخیر تیم‌های گنبدی مدعی قهرمانی نبوده‌اند؟

به نظر من دلیل عدم موفقیت تیم‌های گنبدی نبود یک اسپانسر مالی قوی بوده است. متاسفانه یا خوشبختانه منطقه ما یک منطقه صنعتی نیست تا شرکت‌های مختلف بیایند و اسپانسر خوبی برای تیم‌های گنبدی باشند. به جز این مسئله، مدیریت ضعیف و غریبه‌پرستی مسئولین گنبدی هم می‌تواند یکی از دلایل این قضیه باشد.

- شنیده‌ایم که هواداران اورمیه‌ای لقب جدیدی برایتان در نظر گرفته‌اند و تصمیم دارند شما را با اسم شهرتان صدا بزنند؛ نظرتان در این خصوص چیست؟

بالاخره هواداران حق دارند که هر طور دلشان می‌خواهد بازیکنانشان را مورد تشویق قرار دهند و این شعار جدیدی هم که هواداران اورمیه‌ای قصد دارند مرا با آن تشویق کنند خیلی خوب است و خوشحال می‌شوم که مرا با اسم شهرم صدا بزنند. پارسال هم ورامینی‌ها میکائیل شیمیزو و تاجر بمب‌افکن می‌گفتند (با خنده).

- لیگ امسال همچنان با ۱۲ تیم برگزار می‌شود و ۸ تیم به مرحله پلی‌آف صعود خواهند کرد؛ نظرتان در مورد این شیوه برای برگزاری مسابقات لیگ برتر والیبال ایران چیست؟ و آیا موافقید که چهار تیم نهایی به صورت متمرکز در تهران بازی کنند؟

فکر می‌کنم این شیوه بهتر از شیوه برگزاری مسابقات سال‌های گذشته خواهد بود. به نظرمن این یک شرایط مساوی برای هر چهار تیم نهایی است که در تهران به صورت متمرکز بازی کنند اما برای هواداران آن چهار تیم که اگر از شهرستان‌ها باشند، خیلی سخت است که خود را به تهران رسانده و تیم مورد علاقه‌شان را تشویق کنند. به هرحال این برعهده مسئولین باشگاه‌هاست که در این زمینه به سازمان لیگ اعتراض کنند. امیدوارم که لیگ امسال بهتر و پویاتر از فصل قبل برگزار شود.

- و در پایان اگر صحبتی هست که در سوالات ما نبود در خدمتتان هستیم …

از شما تشکر می‌کنم و دوباره خوشحالی‌ام را از این‌که در شهر اورمیه هستم به مردم اورمیه و هواداران تیم شهرداری ابراز می‌کنم. امیدوارم که سال پر موفقیت و پر افتخاری را برای والیبال اورمیه کسب در پیش رو داشته باشیم.

گفتگو: حسن یکانی
عکاس: علی اسکندری

میکایل تاجر


میکائیل تاجر , تاجر , والیبالیست گنبدی , گفت و گوی اختصاصی با پشت خط زن گنبدی شهرداری ارومیه , گفت و گوی اختصاصی با میکائیل تاجر , مصاحبه با میکائیل تاجر , شهرداری اورمیه , والیبال ارومیه ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 495 تاریخ : شنبه 30 شهريور 1392 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... atefeh-78
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
جام جهانی فوتبال_2018 fkh1661
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
عکس رومانتیک زن و شوهر fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید