close
بهترین متخصص ارتودنسی
تلاش 24 کشور برای قهرمانی و کسب یک سهمیه جام بین قاره ای !

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
تلاش 24 کشور برای قهرمانی و کسب یک سهمیه جام بین قاره ای !
تلاش 24 کشور برای قهرمانی و کسب یک سهمیه جام بین قاره ای !

خبرگزاری ورزش والیبال : هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا برای نخستین بار با حضور 24 تیم در هشت گروه سه تیمی از ششم مهرماه آغاز می شود و به مدت 9 روز ادامه خواهد داشت، قهرمان این رقابت ها مجوز حضور در مسابقات بین قاره ای ژاپن را که آذرماه سال جاری برگزار می شود، به دست می آورد.
به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا از سال 1975 آغاز و تا کنون شانزده دوره آن برگزار شده است. این رقابت ها در ابتدا هر چهار سال یک بار (1979، 1983 و 1987) برگزار می شد و از سال 1989 هر دو سال یکبار توسط کنفدراسیون والیبال آسیا برگزار می شود.

خبرگزاری ورزش والیبال : هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا برای نخستین بار با حضور 24 تیم در هشت گروه سه تیمی از ششم مهرماه آغاز می شود و به مدت 9 روز ادامه خواهد داشت، قهرمان این رقابت ها مجوز حضور در مسابقات بین قاره ای ژاپن را که آذرماه سال جاری برگزار می شود، به دست می آورد.
به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا از سال 1975 آغاز و تا کنون شانزده دوره آن برگزار شده است. این رقابت ها در ابتدا هر چهار سال یک بار (1979، 1983 و 1987) برگزار می شد و از سال 1989 هر دو سال یکبار توسط کنفدراسیون والیبال آسیا برگزار می شود.
در شانزده دوره گذشته این رقابت ها تیم ملی والیبال ژاپن با هفت مقام قهرمانی، سه نایب قهرمانی و سه مدال برنز پرافتخارترین تیم این رقابت ها است. یعنی این کشور در 13 دوره این رقابت ها بر روی سکو رفته است. اما از نظر تعداد دفعات رفتن بر روی سکو، تیم ملی والیبال کره جنوبی رکورد دار است که در 15 دوره این رقابت ها بر روی سکو رفته است. افتخارات این تیم شامل چهار قهرمانی، سه مدال نقره و هشت عنوان سومی مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا است.
چین دیگر کشور پر افتخار این رقابت ها است که با سه مدال طلا، شش نایب قهرمانی و سه مدال برنز در جایگاه سوم پرافتخارترین تیم های این رقابت ها قرار دارد و استرالیا نیز با یک مدال طلا، دو مقام نایب قهرمانی و یک عنوان سومی در جایگاه چهارم این داده آماری قرار دارد.
تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران با یک مدال طلا (2011)، یک عنوان نایب قهرمانی (2009) و یک مدال برنز در سال 2003 ، پنجمین کشور پرافتخار این رقابت ها است. والیبال ایران در حال حاضر یکی از قدرت های برتر قاره کهن آسیا محسوب می شود که در صورت حفظ مقام قهرمانی خود در این دوره از رقابت ها ایران برای اولین مرتبه در تاریخ والیبال در خارج از کشور به عنوان قهرمانی این رقابت ها دست پیدا خواهد کرد و جایگاه چهارم پرافتخارترین تیم آسیا را به دست خواهد آورد و استرالیا به جایگاه پنجم خواهد رفت.
جدول مدال آوران شانزده دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان به قرار زیر است:
ژاپن: هفت طلا، سه نقره و سه برنز
کره جنوبی: چهار طلا، سه نقره و هشت برنز
چین: سه طلا، شش نقره و سه مدال برنز
استرالیا: یک طلا، دو نقره و یک برنز
ایران : یک طلا، یک نقره و یک برنز
 
** جام هفدهم در یک نگاه:
شانزده دوره گذشته مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا به میزبانی 10 کشور این قاره کهن برگزار شده است که کره جنوبی با سه میزبانی در صدر این جدول قرار دارد.
کشورهای استرالیا، تایلند و جمهوری اسلامی ایران نیز با دو میزبانی در رتبه های بعدی این داده آماری قرار دارند و کشورهای اندونزی، قطر، کویت، چین، فیلیپین و بحرین نیز هر کدام یک بار میزبان مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا بودند.
امارات متحده عربی برای نخستین بار، امسال میزبان هفدهمین دوره این رقابت ها را عهده گرفته است. رقابت های این دوره از مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا در دو سالن مجموعه ورزشی حمدان بن محمد و باشگاه النصر دبی برگزار می شود.
دور مقدماتی این رقابت ها در هشت گروه سه تیمی (24 تیم ) برگزار می شود که گروه بندی آن به قرار زیر است:
گروه A: امارات (میزبان)، اردن و تایلند
گروه B: استرالیا با بحرین و میانمار
گروه C: ایران، کویت و قزاقستان
گروه D: چین، عربستان و چین تایپه
گروه E: ژاپن ، عمان و سری لانکا
گروه F: کره جنوبی، عراق و افغانستان
گروه G: هند، قطر و ازبکستان
گروه H: پاکستان، لبنان و اندونزی
دور مقدماتی این رقابت ها از شنبه ششم مهرماه به مدت سه روز برگزار خواهد شد که تیم ملی والیبال ایران در روز نخست (ششم  مهر) با قزاقستان و در روز دوم (هفتم مهر) با کویت بازی دارد. ملی پوشان کشورمان روز سوم (هشتم مهر) استراحت خواهند داشت.
** نگاهی به چهارده حضور ایران
تیم ملی والیبال ایران در سال 1979 برای نخستین بار در مسابقات قهرمانی مردان آسیا شرکت کرد که همزمان با برگزار دومین دوره این رقابت ها بود. ایران در نخستین حضور موفق به کسب رتبه ششم شد.
ایران تنها در دو دوره این رقابت ها سال های 1975(دوره نخست) و 1983 (دوره سوم) حضور نداشت و تجربه 14 دوره این رقابت ها را در پرونده کاری خود دارد که تقریبا حضور رو به رشد بوده است.
جایگاه دهمی در سال 1987، رتبه هشتمی و هفتمی در سال های 1989 و 1991، سه مقام ششمی (1979، 1997 و 2005)، چهار عنوان پنجمی ( 1993، 1999، 2001 و 2007) و یک عنوان چهارمی در سال 1995 ره آورد 11 دوره حضور ایران در رقابت های والیبال قهرمانی مردان آسیا است.
تیم ملی والیبال ایران  در سال 2003 مقام سومی مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا، در سال 2009 عنوان نایب قهرمانی این رقابت ها و در دوره گذشته این رقابت ها (سال 2011) برای نخستین بار قهرمانی این رقابت ها را به دست آورد.
تیم ملی والیبال ایران یک از مدعیان اصلی کسب مقام قهرمانی در این دوره از رقابت ها است که به سه دلیل مورد توجه تمامی تیم ها قرار گرفته است. قهرمانی در سال 2011 آسیا، حضور شایسته در لیگ جهانی والیبال سال 2013 و کسب سهمیه مسابقات قهرمانی جهان سال 2014 سه دلیل عمده توجه دیگر تیم ها به والیبال ایران در این دوره از رقابت ها است.
این موضوع کار تیم ملی والیبال ایران را بسیار سخت خواهد کرد، زیرا تمامی حریفان حتی آنانی که توانایی کسب مقام در این رقابت ها ندارند، به فکر حضور شایسته در برابر ایران و کسب عنوان شگفتی ساز مسابقات با پیروزی احتمالی در برابر ملی پوشان کشورمان خواهند بود.
از سوی دیگر والیبال ایران برای حضور در مسابقات جام بین قاره ای که آذرماه سال جاری در کشور ژاپن برگزار می شود، نیاز مبرم به کسب عنوان قهرمانی در آسیا که همراه با مجوز حضور در رقابت های بین قاره ای است دارد، تا یک بار دیگر بر توانایی این رشته ورزشی کشورمان مهر تاییدی بزند. مجوزی که 24 کشور آسیایی در پی کسب آن هستند.


برنامه ی رقابت های والیبال 2013 مردان آسیا , برنامه ی بازی های تیم ملی والیبال در جام ملت های آسیا 2013 , برنامه مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی مردان 2013 آسیا , برنامه ی دیدارهای تیم ملی والیبال در جام ملت های 2013 آسیا , برنامه ی رقابت های والیبال 2013 آسیا ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 155 تاریخ : جمعه 05 مهر 1392 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... atefeh-78
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
جام جهانی فوتبال_2018 fkh1661
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
عکس رومانتیک زن و شوهر fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید