close
بهترین متخصص ارتودنسی
آنالیز خارجی های لیگ /از حضور پاسور المپیکی تا مربی پر افتخار بلغاری در لیگ برتر والیبال ایران !

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
آنالیز خارجی های لیگ /از حضور پاسور المپیکی تا مربی پر افتخار بلغاری در لیگ برتر والیبال ایران !
آنالیز خارجی های لیگ /از حضور پاسور المپیکی تا مربی پر افتخار بلغاری در لیگ برتر والیبال ایران !

خبرگزاری ورزش والیبال : 9 بازیکن خارجی در بیست و هفتمین دوره مسابقات والیبال باشگاه های برتر ایران بازی می کنند که در هشت تیم این رقابت ها فعال هستند.
به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، حضور بازیکنان خارجی در لیگ برتر والیبال ایران تاریخچه 14 ساله دارد. در این مدت کارشناسان والیبال ایران نظرات متفاوتی در باره حضور آنان در والیبال ایران داشته و دارند.

خبرگزاری ورزش والیبال : 9 بازیکن خارجی در بیست و هفتمین دوره مسابقات والیبال باشگاه های برتر ایران بازی می کنند که در هشت تیم این رقابت ها فعال هستند.
به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، حضور بازیکنان خارجی در لیگ برتر والیبال ایران تاریخچه 14 ساله دارد. در این مدت کارشناسان والیبال ایران نظرات متفاوتی در باره حضور آنان در والیبال ایران داشته و دارند. اما همگی آنان در یک موضوع اتفاق نظر دارند و آن اینکه اگر باشگاه ها بازیکنان خارجی جذب می کنند، باید با بازیکنانی که در حد و اندازه والیبال ایران باشند و به رشد و افزایش سطح فنی این رشته ورزشی کمک کنند، قرارداد همکاری ببندند.هر چند تیم والیبال پیکان در چند سال گذشته از بازیکن خارجی استفاده نکرده است، اما دو بازیکن از کشور روسیه عنوان نخستین بازیکنان خارجی لیگ برتر والیبال ایران را در پرونده کاری خود دارند که در سال 1378 برای بازی در تیم والیبال پیکان تهران به ایران آمدند.
بعد از این بازیکن ها، تیم های پرسپولیس و آبگینه قزوین نیز سه بازیکن از جمهوری آذربایجان جذب کردند.  و از آن زمان تا کنون بازیکنان زیادی به کشورمان آمدند و رفتند.
در سال جاری 9 بازیکن خارجی در لیگ برتر والیبال ایران بازی می کنند که نسبت به سال گذشته تعداد آنان کمتر است، اما بازیکنان خارجی حاضر در تیم‌های مختلف برای نشان دادن توانایی خود تلاش زیادی دارند تا جایگاهشان را در میان بازیکنان ایرانی تقویت کنند.
در لیگ برتر سال گذشته 13 بازیکن خارجی در رقابت ها حضور داشتند که هفت تن آنان نخستین تجربه حضور در ایران را سپری کردند. در مجموع سال گذشته 5 بازیکن از برزیل، 3 بازیکن از بلغارستان و از کشورهای بوسنی و هرزگوین، اسپانیا، کوبا، صربستان و ایتالیا هر کدام یک بازیکن در لیگ برتر سال گذشته بازی کردند.
اما در لیگ برتر امسال چهار بازیکن از بلغارستان، سه بازیکن از برزیل و دو بازیکن از صربستان حضور دارند. هر چند از نظر آماری تعداد بازیکنان خارجی امسال نسبت به سال گذشته کاهش داشته است، اما بسیاری از کارشناسان معتقدند سطح فنی این بازیکنان نسبت به بازیکنان پارسال بالاتر است.
یکی از دلایلی که باعث شده پای بازیکنان خارجی سطح بالاتر در لیگ والیبال ایران باز شود، پیشرفت والیبال ایران در رده های مختلف سنی و حضور شایسته تیم ملی والیبال کشورمان در لیگ جهانی سال 2013 و قهرمانی در مسابقات والیبال قهرمانی قاره آسیا است.
نگاه‌ها به لیگ ایران تا آنجا پیش رفت که حتی ولادو پتکوویچ، پاسور تیم ملی صربستان که سابقه حضور در المپیک را هم دارد و امسال هم در چارچوب لیگ جهانی به ایران آمده بود، برای دومین سال در لیگ برتر والیبال ایران بازی می کند.

اسامی بازیکنان خارجی بیست و هفتمین دوره لیگ برتر والیبال به قرار زیر است:

برونو آگوستا فورتادو:
این بازیکن برزیلی امسال با تیم شهرداری زاهدان قرارداد امضا کرده است. وی سابقه بازی در کشورهای برزیل، ایتالیا، آلمان و ایران را در پرونده کاری خود دارد. فورتادو بازی در تیم های پتروشیمی بندرامام، گیتی پسند و بازرگانی جواهی گنبد را نیز در ایران تجربه کرده است.

رومولو سیلوا البراتو باتیستا:
این بازیکن برزیلی نیز در شهرداری زاهدان در پست دریافت کننده قدرتی بازی می کند. وی سال گذشته در لیگ برتر والیبال عراق بازی کرده است.

فزیرا پائولو مارسلو:
دریافت کننده قدرتی است که امسال در تیم شهرداری تبریز عضویت دارد. وی سال پیش سابقه بازی در تیم والیبال پیشگامان کویر یزد داشت و تبعه کشور برزیل است.

الکساندر سیمونف:
این بازیکن بلغاری امسال به عنوان دریافت کننده قدرتی در تیم بازرگانی جواهری گنبد بازی می کند. او سال گذشته در تیم شهرداری ارومیه بازی می کرد و تجربه بازی در تیم سایپا را نیز در پرونده کاری خود دارد البته در سایپا بیشتر ذخیره بود و در ترکیب اصلی قرار نداشت.

تئودور بوگدانف:
تئودور نیز بلغارستانی است که سال گذشته و امسال در تیم میزان مشهد به عنوان بازیکن سرعتی بازی می کند. این بازیکن سابقه بازی در تیم والیبال سایپا را نیز در پرونده کاری خود دارد. یکی از ویژگی های این بازیکن با اخلاق، دفاع و سرویس خوب است.

ایوان استانف:
ایوان که سابقه بازی در تیم ملی بلغارستان را نیز در پرونده کاری خود دارد، امسال به عنوان پاسور در تیم باریج اسانس کاشان بازی می کند. وی سال گذشته در بلغارستان بازی می کرد اما در گذشته بازی در تیم والیبال سایپا را نیز تجربه کرده است.

نیکولای بانچف نیکولوف:
این بازیکن نیز تبعه کشور بلغارستان است و سال گذشته در تیم متین ورامین بازی کرد و امسال نیز با متین در رقابت های لیگ برتر والیبال حضور دارد. وی که بازیکن سرعتی است سابقه بازی در کاله و سایپا را نیز در پرونده کاری خود دارد.

ایوان برونجکف:
دریافت کننده قدرتی است و از صربستان به ایران آمده.  وی امسال به همراه تیم آلومینیوم المهدی بندرعباس در لیگ برتر والیبال حضور می یابد. ایوان تجربه حضور در لیگ روسیه را نیز در سال گذشته در پرونده کاری خود دارد.

ولادو پتکوویچ:
پاسور تیم والیبال شهرداری ارومیه است که سال گذشته به همراه تیم کاله حضور در لیگ برتر والیبال ایران را نیز تجربه کرده است.  وی تبعه کشور صربستان است که پاسور تیم ملی این کشور است که علاوه بر لیگ جهانی سابقه حضور در المپیک لندن را دارد.

کارشناسان و صاحب نظران رشته والیبال نظراتی مختلفی در باره حضور بازیکنان خارجی در لیگ برتر والیبال ایران را دارند که بخشی از آنها به قرار زیر است:

-         حضور بازیکنان خوب خارجی برای لیگ برتر والیبال مفید است . در لیگ پارسال دو تیم دیدار نهایی پاسور خارجی داشتند.
-         برخی مواقع تیم های لیگ برتر والیبال به دلیل نبود بازیکن در پست های مورد نیاز از بازیکنان خارجی استفاده می کنند.
-         اگر بازیکنان خارجی خوب جذب والیبال ایران شوند برای رشد و افزایش سطح فنی آن موثر خواهد بود.
-         برخی بازیکنان خارجی به دلیل توان فنی جذب نمی شوند، بلکه به این دلیل است که نسبت به بازیکنان موجود ایرانی در همان پست، با قیمت کمتری حاضر به عقدقرارداد با باشگاه ها هستند.
-         بازیکنان خارجی باید حداقل در سطح ملی کشورهای خود باشند تا برای والیبال ایران موثر واقع شوند.
-         برخی از بازیکنان خارجی از نظر اخلاق بسیار بهتر از بازیکنان ایرانی هستند و حتی الگوی برای بازیکنان می شوند. آنان مطیع کادر فنی هستند. در مجموع مربیان با بازیکنان خارجی مشکل کمتری دارند.
-         برخی از بازیکنان خارجی تفکرات حرفه ای دارند که برخی بازیکنان ایرانی کمتر به این موضوع دقت می کنند.
-         والیبال ایران  به سطحی در آسیا و جهان رسیده است که باید تعداد بازیکنان ایرانی شاغل در خارج از ایران از تعداد بازیکنان خارجی در داخل ایران بیشتر شود.
-         والیبال ایران تخصصی شده و در پست های مختلف نیاز به بازیکن دارد که در برخی موافع بازیکن مورد نیاز بومی پیدا نمی شود بنابر این باشگاه های به بازیکنان خارجی روی می آورند.

 به غیر از بازیکنان، والیبال ایران تا کنون مربیان زیادی نیز از دیگر کشورها را در لیگ برتر والیبال خود دیده است. امسال نیز دو مربی از کشورهای صربستان و ایتالیا در لیگ برتر والیبال ایران حضور دارند.
دنیله بانیولی از ایتالیا به عنوان سرمربی در تیم والیبال متین ورامین حضور دارد. این مربی سابقه مربیگری در تیم ملی والیبال روسیه و چندین باشگاه این کشور را در پرونده کاری خود دارد. کسب عنوان های قهرمانی متعدد در لیگ برتر والیبال کشورهای روسیه و ایتالیا از جمله افتخارات این مربی 60 ساله است.
اسلوبودان براکلجاچیچ نیز به عنوان کمک مربی در لیگ برتر والیبال امسال فعالیت دارد که در تیم کاله مازندان به بهروز عطایی کمک می کند.


گزارش از: هادی افتخاری


ولادو پتکوویچ , ایوان برونجکف , نیکولای بانچف نیکولوف , ایوان استانف , تئودور بوگدانف , الکساندر سیمونف , فزیرا پائولو مارسلو , رومولو سیلوا البراتو باتیستا , برونو آگوستا فورتادو , آنالیز , لیگ برتر والیبال , خارجی ها ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 375 تاریخ : دوشنبه 13 آبان 1392 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... atefeh-78
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
جام جهانی فوتبال_2018 fkh1661
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
عکس رومانتیک زن و شوهر fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید