close
بهترین متخصص ارتودنسی
آنالیز خارجی های لیگ /از حضور پاسور المپیکی تا مربی پر افتخار بلغاری در لیگ برتر والیبال ایران !

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
آنالیز خارجی های لیگ /از حضور پاسور المپیکی تا مربی پر افتخار بلغاری در لیگ برتر والیبال ایران !
آنالیز خارجی های لیگ /از حضور پاسور المپیکی تا مربی پر افتخار بلغاری در لیگ برتر والیبال ایران !

خبرگزاری ورزش والیبال : 9 بازیکن خارجی در بیست و هفتمین دوره مسابقات والیبال باشگاه های برتر ایران بازی می کنند که در هشت تیم این رقابت ها فعال هستند.
به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، حضور بازیکنان خارجی در لیگ برتر والیبال ایران تاریخچه 14 ساله دارد. در این مدت کارشناسان والیبال ایران نظرات متفاوتی در باره حضور آنان در والیبال ایران داشته و دارند.

خبرگزاری ورزش والیبال : 9 بازیکن خارجی در بیست و هفتمین دوره مسابقات والیبال باشگاه های برتر ایران بازی می کنند که در هشت تیم این رقابت ها فعال هستند.
به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، حضور بازیکنان خارجی در لیگ برتر والیبال ایران تاریخچه 14 ساله دارد. در این مدت کارشناسان والیبال ایران نظرات متفاوتی در باره حضور آنان در والیبال ایران داشته و دارند. اما همگی آنان در یک موضوع اتفاق نظر دارند و آن اینکه اگر باشگاه ها بازیکنان خارجی جذب می کنند، باید با بازیکنانی که در حد و اندازه والیبال ایران باشند و به رشد و افزایش سطح فنی این رشته ورزشی کمک کنند، قرارداد همکاری ببندند.هر چند تیم والیبال پیکان در چند سال گذشته از بازیکن خارجی استفاده نکرده است، اما دو بازیکن از کشور روسیه عنوان نخستین بازیکنان خارجی لیگ برتر والیبال ایران را در پرونده کاری خود دارند که در سال 1378 برای بازی در تیم والیبال پیکان تهران به ایران آمدند.
بعد از این بازیکن ها، تیم های پرسپولیس و آبگینه قزوین نیز سه بازیکن از جمهوری آذربایجان جذب کردند.  و از آن زمان تا کنون بازیکنان زیادی به کشورمان آمدند و رفتند.
در سال جاری 9 بازیکن خارجی در لیگ برتر والیبال ایران بازی می کنند که نسبت به سال گذشته تعداد آنان کمتر است، اما بازیکنان خارجی حاضر در تیم‌های مختلف برای نشان دادن توانایی خود تلاش زیادی دارند تا جایگاهشان را در میان بازیکنان ایرانی تقویت کنند.
در لیگ برتر سال گذشته 13 بازیکن خارجی در رقابت ها حضور داشتند که هفت تن آنان نخستین تجربه حضور در ایران را سپری کردند. در مجموع سال گذشته 5 بازیکن از برزیل، 3 بازیکن از بلغارستان و از کشورهای بوسنی و هرزگوین، اسپانیا، کوبا، صربستان و ایتالیا هر کدام یک بازیکن در لیگ برتر سال گذشته بازی کردند.
اما در لیگ برتر امسال چهار بازیکن از بلغارستان، سه بازیکن از برزیل و دو بازیکن از صربستان حضور دارند. هر چند از نظر آماری تعداد بازیکنان خارجی امسال نسبت به سال گذشته کاهش داشته است، اما بسیاری از کارشناسان معتقدند سطح فنی این بازیکنان نسبت به بازیکنان پارسال بالاتر است.
یکی از دلایلی که باعث شده پای بازیکنان خارجی سطح بالاتر در لیگ والیبال ایران باز شود، پیشرفت والیبال ایران در رده های مختلف سنی و حضور شایسته تیم ملی والیبال کشورمان در لیگ جهانی سال 2013 و قهرمانی در مسابقات والیبال قهرمانی قاره آسیا است.
نگاه‌ها به لیگ ایران تا آنجا پیش رفت که حتی ولادو پتکوویچ، پاسور تیم ملی صربستان که سابقه حضور در المپیک را هم دارد و امسال هم در چارچوب لیگ جهانی به ایران آمده بود، برای دومین سال در لیگ برتر والیبال ایران بازی می کند.

اسامی بازیکنان خارجی بیست و هفتمین دوره لیگ برتر والیبال به قرار زیر است:

برونو آگوستا فورتادو:
این بازیکن برزیلی امسال با تیم شهرداری زاهدان قرارداد امضا کرده است. وی سابقه بازی در کشورهای برزیل، ایتالیا، آلمان و ایران را در پرونده کاری خود دارد. فورتادو بازی در تیم های پتروشیمی بندرامام، گیتی پسند و بازرگانی جواهی گنبد را نیز در ایران تجربه کرده است.

رومولو سیلوا البراتو باتیستا:
این بازیکن برزیلی نیز در شهرداری زاهدان در پست دریافت کننده قدرتی بازی می کند. وی سال گذشته در لیگ برتر والیبال عراق بازی کرده است.

فزیرا پائولو مارسلو:
دریافت کننده قدرتی است که امسال در تیم شهرداری تبریز عضویت دارد. وی سال پیش سابقه بازی در تیم والیبال پیشگامان کویر یزد داشت و تبعه کشور برزیل است.

الکساندر سیمونف:
این بازیکن بلغاری امسال به عنوان دریافت کننده قدرتی در تیم بازرگانی جواهری گنبد بازی می کند. او سال گذشته در تیم شهرداری ارومیه بازی می کرد و تجربه بازی در تیم سایپا را نیز در پرونده کاری خود دارد البته در سایپا بیشتر ذخیره بود و در ترکیب اصلی قرار نداشت.

تئودور بوگدانف:
تئودور نیز بلغارستانی است که سال گذشته و امسال در تیم میزان مشهد به عنوان بازیکن سرعتی بازی می کند. این بازیکن سابقه بازی در تیم والیبال سایپا را نیز در پرونده کاری خود دارد. یکی از ویژگی های این بازیکن با اخلاق، دفاع و سرویس خوب است.

ایوان استانف:
ایوان که سابقه بازی در تیم ملی بلغارستان را نیز در پرونده کاری خود دارد، امسال به عنوان پاسور در تیم باریج اسانس کاشان بازی می کند. وی سال گذشته در بلغارستان بازی می کرد اما در گذشته بازی در تیم والیبال سایپا را نیز تجربه کرده است.

نیکولای بانچف نیکولوف:
این بازیکن نیز تبعه کشور بلغارستان است و سال گذشته در تیم متین ورامین بازی کرد و امسال نیز با متین در رقابت های لیگ برتر والیبال حضور دارد. وی که بازیکن سرعتی است سابقه بازی در کاله و سایپا را نیز در پرونده کاری خود دارد.

ایوان برونجکف:
دریافت کننده قدرتی است و از صربستان به ایران آمده.  وی امسال به همراه تیم آلومینیوم المهدی بندرعباس در لیگ برتر والیبال حضور می یابد. ایوان تجربه حضور در لیگ روسیه را نیز در سال گذشته در پرونده کاری خود دارد.

ولادو پتکوویچ:
پاسور تیم والیبال شهرداری ارومیه است که سال گذشته به همراه تیم کاله حضور در لیگ برتر والیبال ایران را نیز تجربه کرده است.  وی تبعه کشور صربستان است که پاسور تیم ملی این کشور است که علاوه بر لیگ جهانی سابقه حضور در المپیک لندن را دارد.

کارشناسان و صاحب نظران رشته والیبال نظراتی مختلفی در باره حضور بازیکنان خارجی در لیگ برتر والیبال ایران را دارند که بخشی از آنها به قرار زیر است:

-         حضور بازیکنان خوب خارجی برای لیگ برتر والیبال مفید است . در لیگ پارسال دو تیم دیدار نهایی پاسور خارجی داشتند.
-         برخی مواقع تیم های لیگ برتر والیبال به دلیل نبود بازیکن در پست های مورد نیاز از بازیکنان خارجی استفاده می کنند.
-         اگر بازیکنان خارجی خوب جذب والیبال ایران شوند برای رشد و افزایش سطح فنی آن موثر خواهد بود.
-         برخی بازیکنان خارجی به دلیل توان فنی جذب نمی شوند، بلکه به این دلیل است که نسبت به بازیکنان موجود ایرانی در همان پست، با قیمت کمتری حاضر به عقدقرارداد با باشگاه ها هستند.
-         بازیکنان خارجی باید حداقل در سطح ملی کشورهای خود باشند تا برای والیبال ایران موثر واقع شوند.
-         برخی از بازیکنان خارجی از نظر اخلاق بسیار بهتر از بازیکنان ایرانی هستند و حتی الگوی برای بازیکنان می شوند. آنان مطیع کادر فنی هستند. در مجموع مربیان با بازیکنان خارجی مشکل کمتری دارند.
-         برخی از بازیکنان خارجی تفکرات حرفه ای دارند که برخی بازیکنان ایرانی کمتر به این موضوع دقت می کنند.
-         والیبال ایران  به سطحی در آسیا و جهان رسیده است که باید تعداد بازیکنان ایرانی شاغل در خارج از ایران از تعداد بازیکنان خارجی در داخل ایران بیشتر شود.
-         والیبال ایران تخصصی شده و در پست های مختلف نیاز به بازیکن دارد که در برخی موافع بازیکن مورد نیاز بومی پیدا نمی شود بنابر این باشگاه های به بازیکنان خارجی روی می آورند.

 به غیر از بازیکنان، والیبال ایران تا کنون مربیان زیادی نیز از دیگر کشورها را در لیگ برتر والیبال خود دیده است. امسال نیز دو مربی از کشورهای صربستان و ایتالیا در لیگ برتر والیبال ایران حضور دارند.
دنیله بانیولی از ایتالیا به عنوان سرمربی در تیم والیبال متین ورامین حضور دارد. این مربی سابقه مربیگری در تیم ملی والیبال روسیه و چندین باشگاه این کشور را در پرونده کاری خود دارد. کسب عنوان های قهرمانی متعدد در لیگ برتر والیبال کشورهای روسیه و ایتالیا از جمله افتخارات این مربی 60 ساله است.
اسلوبودان براکلجاچیچ نیز به عنوان کمک مربی در لیگ برتر والیبال امسال فعالیت دارد که در تیم کاله مازندان به بهروز عطایی کمک می کند.


گزارش از: هادی افتخاری


ولادو پتکوویچ , ایوان برونجکف , نیکولای بانچف نیکولوف , ایوان استانف , تئودور بوگدانف , الکساندر سیمونف , فزیرا پائولو مارسلو , رومولو سیلوا البراتو باتیستا , برونو آگوستا فورتادو , آنالیز , لیگ برتر والیبال , خارجی ها ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 363 تاریخ : دوشنبه 13 آبان 1392 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
وادی و کریمی بهترین ؛برای پاسوری تیم ملی setareha
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
ستاره ی والیبال در مراسم عزاداری حسینی setareha
قانون تلخ والیبال کوبا شکسته شد setareha
ابتکار جدید فدراسیون جهانی والیبال برای توپ رسانی setareha
گزینه های جانشینی انتیگا setareha
گزینه های احتمالی مربیگری ایران setareha
لبیک یا حسین mojtaba83
پیشنهاد ترک ها به ستاره جوان والیبال ایران setareha
تهران، مقصد ستاره آینده والیبال setareha
جمالی: پیکان و بنز را مقایسه نکنید! setareha
نفرزاده: ایرانی ها از آنتیگا، آلکنو و لوزانو بهترند setareha
لوزانو: فعلا سکوت می کنم setareha
وقتی ارزش ها در والیبال حفظ می شود (عکس) setareha
پدرم را سرمربی تیم ملی والیبال ایران کنید! setareha
کریمی: با خداحافظی مهدوی، آماده خدمت به تیم ملی هستم mehdim
مبارزه فوق ستاره والیبال با بیماری ناشناخته setareha
برنامه هفته نخست لیگ برتر والیبال اعلام شد setareha
لژیونر والیبال چرا به ایران بازگشت؟ setareha
پاسور بعدی تیم ملی چه کسی خواهد بود؟ 13791379
تایپیک جامع ولادت اعضای والیبال فروم /m1982a m1982a
کارخانه: مسن‌های تیم ملی خودشان بروند setareha
عملکرد ایران در جام آسیا از نگاه سیچلو setareha
والیبال ایران یک مربی دیکتاتور می‌خواهد setareha
تورنمنت 4 جانبه به احترام مربی فقید والیبال setareha
بهبودی 4 گوشه زمین والیبال را بوسید setareha
پاسور تیم ملی والیبال رسماً خداحافظی کرد setareha
وقتی مهدوی کاپیتان سعید معروف بود (عکس) setareha
تیم ملی ب والیبال ایران بر بام آسیا ایستاد setareha
سرمربی آینده ایران چه کسی است ؟ sasha68
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید
کدبازان>