close
تبلیغات در اینترنت
با سرمربیان حاضر در جام قهرمانان قاره ها آشنا شوید/سدها را ولاسکو شکست، رکوردها را برناردینیو !

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
با سرمربیان حاضر در جام قهرمانان قاره ها آشنا شوید/سدها را ولاسکو شکست، رکوردها را برناردینیو !
با سرمربیان حاضر در جام قهرمانان قاره ها آشنا شوید/سدها را ولاسکو شکست، رکوردها را برناردینیو !

خبرگزاری ورزش والیبال : با نگاهی به سابقه و عملکرد شش مردی که هدایت تیم های برزیل، روسیه، ایتالیا، ایالات متحده، ژاپن و ایران را در جام قهرمانان قاره ها بر عهده دارند، چنین می توان گفت که اگرچه در میان این شش مربی، نام های بزرگ دنیای والیبال به چشم می خورد اما در همین جمع شش نفره نیز می توان "خولیو ولاسکو"؛ سرمربی آرژانتینی تیم ملی والیبال ایران را سد شکن والیبال سنتی دانست که راه پیشرفت حرفه ای این رشته به سوی والیبال نوین را تسریع بخشید و خالق رکوردهایی شد که حالا امروز تمامی آن رکوردها در اختیار "برناردینیو"ی برزیلی است.

خبرگزاری ورزش والیبال : با نگاهی به سابقه و عملکرد شش مردی که هدایت تیم های برزیل، روسیه، ایتالیا، ایالات متحده، ژاپن و ایران را در جام قهرمانان قاره ها بر عهده دارند، چنین می توان گفت که اگرچه در میان این شش مربی، نام های بزرگ دنیای والیبال به چشم می خورد اما در همین جمع شش نفره نیز می توان "خولیو ولاسکو"؛ سرمربی آرژانتینی تیم ملی والیبال ایران را سد شکن والیبال سنتی دانست که راه پیشرفت حرفه ای این رشته به سوی والیبال نوین را تسریع بخشید و خالق رکوردهایی شد که حالا امروز تمامی آن رکوردها در اختیار "برناردینیو"ی برزیلی است. اگرچه از کنار نام گری ساتو (سرمربی ژاپن)، آندری ورونکوف (سرمربی روسیه) و مائورو بروتو (سرمربی ایتالیا) نیز نمی توان به سادگی گذشت.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال؛ "ولاسکو" علاوه بر اینکه با پشت سر گذاشتن 61 سال از عمرش به عنوان مسن ترین سرمربی حاضر در جام قهرمانان قاره ها شناخته می شود، با کسب مدال طلای اولین دوره جام قهرمانان و همچنین اولین دوره لیگ جهانی (همراه با تیم ایتالیا) به نوعی خالق رکوردهایی تاریخی است که تحت تاثیر تئوری های پیشرفته او در سال های پایانی دهه 1980 و آغازین 1990 در والیبال سنتی دنیا حاصل شد و نام او را بر سر زبان ها انداخت. ولاسکو که از سال 2011 و از بازی مقابل افغانستان در چارچوب رقابتهای قهرمانی مردان آسیا، سرمربیگری در تیم ملی ایران را آغاز کرد و تاکنون در 45 بازی رسمی سرمربی ایران بوده، با کسب 1 مدال طلای جام قهرمانان قاره ها، 2 مدال طلای مسابقات قهرمانی جهان، 7 مدال لیگ جهانی (پنج طلا، یک نقره، یک برنز)، دو مدال جام جهانی (یک طلا، یک نقره) و یک نقره المپیک (همه این افتخارات با تیم ملی ایتالیا طی سالهای 1989 تا 1996 کسب شده است) به عنوان یکی از پرافتخارترین مربیان تاریخ والیبال جهان مطرح است که حالا با ایران در جام قهرمانان 2013 حاضر خواهد شد. ایرانی که با هدایت او دو مدال طلای آسیا را بر گردن آویخته و از آن با عنوان "یک قدرت در حال ظهور" در دنیای والیبال نام برده می شود.
اما "برناردو رِزِنده"؛ ملقب به "برناردینیو" همان کسی است که از وقتی به سرمربیگری برزیل برگزیده شد با کسب عناوین متعدد بین المللی، تمام رکوردهای ولاسکو را شکست و حالا "پرافتخارترین مربی والیبال جهان" است. عنوانی که به نظر نمی رسد تا سال ها از آنِ مربی دیگری شود. برناردینیوی 54 ساله که از سال 2001 هدایت برزیلی ها را بر عهده گرفته و حالا سیزدهمین سال حضورش در این سمت را پشت سر می گذراند (که این سنوات مداوم حضور در راس کادر فنی یک تیم ملی نیز به نوعی یک رکورد محسوب می شود) تاکنون 3 مدال طلای قهرمانی جهان، 1 طلا و 2 نقره المپیک، 8 طلا و 2 نقره لیگ جهانی، 2 طلا و 1 برنز جام جهانی، 2 طلا و 1 نقره جام قهرمانان قاره ها را بر گردن آویخته و در 427 بازی رسمی سرمربیگری برزیل را بر عهده داشته است. او خود از ملی پوشان والیبال کشورش در دهه 1980 بود که برنز جام جهانی 1981 و نقره قهرمانی جهان 1982 و المپیک 1984 را تصاحب کرد.
دیگر مرد بزرگ میدان جام قهرمانان قاره ها "گری ساتو"؛ سرمربی ژاپنی الاصل ولی امریکایی تیم ملی ژاپن است که پدربزرگِ پدربزرگش از ژاپن به امریکا مهاجرت کرد و سرنوشت نسل های پس از خود را به این منطقه کشاند. ساتو دکترای ماساژ ستون فقرات دارد و از سال 1984 تا پایان المپیک 2012 به تناوب (20 سال) به عنوان مربی، مشاور و سرمربی با تیم ملی امریکا همکاری کرده و به مدال ها و افتخارات بزرگی دست یافته است. در سال 1985 پس از اینکه یانکی ها به سرمربیگری او قهرمان جام جهانی شدند، او نیز به عنوان "ارزشمندترین مربی والیبال جهان" برگزیده شد. برادر و خواهر ساتو (اریک و لیان) از ملی پوشان امریکا و مدالیست های والیبال المپیک هستند. ژاپنی ها برای تغییر و پیشرفت در والیبال شان از تابستان امسال این مربی 58 ساله را به خدمت گرفته اند. ساتو تاکنون در 23 بازی رسمی، سرمربیگری ژاپن را بر عهده داشته.
"مائورو بروتو"؛ سرمربی 44 ساله تیم ملی ایتالیا، دیگر سرمربی مطرح جام قهرمانان است که پس از چند سال کمک مربیگری در تیم ایتالیا و سرمربیگری در تیم ملی فنلاند، با پیشنهاد "آناستازی" (ملی پوش و سرمربی پیشین ایتالیا) از بهار 2011 برای احیای والیبال آتروزی ها به سرمربیگری آنان گماشته شد. او که به عنوان یک تئوریسین در والیبال مشهور است، حالا ایتالیایی ها را با رویکردی تازه و جوان به مدال برنز المپیک و لیگ جهانی رسانده و دامنه اختیاراتش به حدی است که برای ساماندهی و آماده سازی تیم ملی ایتالیا حتی به لیگ سری آ نیز مشاوره و برنامه می دهد. بروتو تاکنون در 87 بازی ملی سرمربیگری ایتالیا را بر عهده داشته است.
اما "آندری ورونکوف"؛ سرمربی 46 ساله تیم ملی روسیه نیز از آن دسته مربیانی است که نمی توان از کنار نامش به سادگی گذشت. او اگرچه از ابتدای لیگ جهانی امسال و از بازی مقابل ایران سرمربیگری روس ها آغاز کرد اما طی سال های گذشته نفر دوم کادر فنی این تیم بود که مدال طلای لیگ جهانی، جام جهانی و المپیک را کسب کرد. ورونکوف در حقیقت جایگزین ولادیمیر آلنکو (سرمربی سابق روسیه) شد که از قهرمانی در والیبال جهان اشباع شده بود. او آمد و موفق شد بدون فوق ستاره هایی مثل ماکسیم میخایلوف، روسیه را در لیگ جهانی امسال در صدر رده بندی دنیای والیبال حفظ کند. حالا ورونکوف با روسیه به عزم قهرمانی در جام قهرمانان قاره ها پا به ژاپن خواهد گذاشت تا روس ها این قلۀ تاکنون فتح نشده را نیز فتح کنند.
بررسی سرمربیان حاضر در جام قهرمانان قاره ها در حالی به نام آخرین سرمربی این فهرست می شود که در آن عنوان "جوانترین" و به عبارتی؛ "کم تجربه ترین" مربی حاضر در مسابقات از آن "جان اسپِرو"ی 42 ساله از ایالات متحده می شود. مردی که طی 5 سال گذشته به عنوان کمک مربی تیم امریکا همکارِ هیو مک کاچن و آلن نایپ بوده و البته مدال طلای المپیک و لیگ جهانی 2008 را بر گردن آویخته است. او از ابتدای لیگ جهانی امسال، سرمربیگری ایالات متحده را بر عهده گرفته و تاکنون 13 بازی بین المللی را با سرمربیگری امریکا پشت سر گذاشته است.


جام قهرمان قاره های والیبال , خولیو ولاسکو , سرمربیان والیبال , برناردینیو ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 283 تاریخ : پنجشنبه 23 آبان 1392 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... mojtaba83
جام جهانی فوتبال_2018 13791379
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 13791379
عکس رومانتیک زن و شوهر 13791379
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید