close
بهترین متخصص ارتودنسی
مصاحبه اختصاصی با ادریس دانشفر /پیشنهادهای ناامیدکننده مانع حضور من در گنبد شده است !

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
مصاحبه اختصاصی با ادریس دانشفر /پیشنهادهای ناامیدکننده مانع حضور من در گنبد شده است !
مصاحبه اختصاصی با ادریس دانشفر /پیشنهادهای ناامیدکننده مانع حضور من در گنبد شده است !

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از سایت بامپوش بازی خوب ادریس دانشفر مقابل تیم جواهری گنبد و حواشی پیش آمده در حین این مسابقه و مخصوصا بازی زیباتر او مقابل میزان مشهد ما را برآن داشت تا مصاحبه مفصلی با او داشته باشیم.
ماحصل این مصاحبه را میتوانید در ادامه مطلب بخوانید:

از اوضاع و احوالت در تیم بندرعباس بگو:

ما امسال لیگ را خیلی بد شروع کردیم و 4 تا بازی اول را با باخت شروع کردیم و خیلی از مواقع هم بدشانس بودیم.
بعدش هم مربی عوض کردیم و یواش یواش تیممان توانست به خود باوری برسد.
ما 5 بازی را با نتیجه 3-2 باختیم و اگر ما این 3-2 ها را میبردیم الان جایگاهمون پنجم ششم جدول بود.البنه امروز و در مقابل تیم میزان توانستیم یکی از این 3-2 ها را به نفع خود کنیم و بابت این قضیه خدا را شکر میکنم.در کل جو اینجا خیلی خوب و مثبته. همه دوست دارند تیم برنده بشه و همه دوست دارند تیم بیاد پلی آف.

در مورد بازی مقابل تیم جواهری بگو:

این بازی که اصلا بازی نبود اما باز هم ما مقابل جواهری در گنبد عالی بازی کردیم ولی حیف شد که بازی تا آخر به پایان نرسید و حتما خواست خدا بوده که اینگونه شود.
2 سال پیش همین کارو کاله مقابل تیم گنبد انجام داد اما در آن بازی آنها مثل ما "20 ثانیه" خارج از زمین نبودند بلکه "20 دقیقه" و آن هم داخل رختکن بودند، اما در نهایت با مصلحت اندیشی آنها آمدند و مسابقه را ادامه دادند.
اما الان نه گذاشتند و نه برداشتند و برای ما درجا حکم بریدند.
به نظرم نماینده فدراسیون نباید عجولانه تصمیم میگرفت ولی خب به هر طریق ممکنی اون روز بازنده اعلام شدیم.
3 امتیاز بازی نوش جانشان. این 3 امتیاز رو گنبد گرفته. گنبد هم غریبه نیست و شهر خودمه و اصلا حسودی نمیکنم ولی چه قدر دلچسب تر بود اونها این 3 امتیاز رو در حین بازی میگرفتند تا این همه بدبینی نسبت به هواداران گنبدی پیش نیاد.

ادریس دانشفر


برخورد تماشاگران گنبدی با تو در سالن المپیک چگونه بود:

دست این تماشاگران واقعا درد نکنه که سالیان سال تو سرما و گرما و ساعتها قبل از شروع بازیها میان سالن و تشویق میکنن.تماشاگران گنبدی به خوبی من را مورد حمایت خودشون قرار دادند و دستشان درد نکند اما گروهی اندک بودند که بر علیه من شعار میدادند "ادریس گنبدو ترک کن و برو" و معلوم بود اینها از جایی خط گرفتند.
من 6 سال برای این شهر بازی کردم و خاطرات تلخ و شیرین زیادی با این هواداران داشتم.
اما وقتی بعضی از آنها می آیند و پشت سر من اینگونه حرف میزنند و با شعارهای بوداری که از یکسری آدم مشخص بر علیه من داده میشود ناراحت میشم.
خیلی از تماشاگران چه قبل از بازی و چه بعد از بازی با من تماس گرفتند و خداقوت گفتند و برایم آرزوی موفقیت کردند و بابت مسایل پیش آمده در مورد این بازی از من دلجویی کردند ولی باز هم انتظار داشتم اگر تماشاگران من را واقعا دوست داشتند اون حرکت را با هم تیمی من نمیکردند.

کدام حرکت:

همان چیزی که یکی از تماشاگرنماها روی هم تیمی من ریخت که باعث شروع و مقدمه این همه حواشی شد!
درسته که در گنبد بازی نمیکنم ولی هرجا که میروم خوبی گنبد را به مردم اون شهر میگم چون خودم رو سفیر مردم گنبد و استان گلستان میدونم اما بعضی از تماشاگرنماها تو اون روز کاری کردند که مردم بندرعباس در مورد خوبیهایی که از این شهر گفته بودم شک کنند.
اینجا الان مردم و مسئولین تیم هرچی دوست دارند از مردم و مسئولین تیم گنبد بد میگویند و واقعا هم کاری از دست من برنمی آید چون آنها بازی را از شبکه استان به صورت مستقیم دیده اند.

ادریس دانشفر


انتظار داشتیم بعد از این حاشیه ها شرایط روحی تیمتون به هم بخوره و جلوی میزان با مشکل بر بخورین اما اینگونه نشد:

ما بازی با جواهری را برای خودمان اصلا باخت به حساب نیاوردیم و روحیه بچه ها هم عالی است و قسمت باعث شد که اینگونه شود و نتوانیم با امتیاز از گنبد برگردیم اما مقابل تیم میزان انگیزه های زیادی داشتیم تا به همه ثابت کنیم تیم بندر عباس تیم مقاوم در روزهای سخته.


خود تو هم در این بازی یکی از ستارگان میدان بودی:

شما لطف دارین اما تمام تیم انگیزه های زیادی در این بازی داشتند و به نطرم در این بازی کمتر اشتباه کردیم و همه بازیکنان خوب بازی کردند.
گرچه دو ست اول رو از میزان عقب افتادیم اما یواش یواش به خودمان آمدیم و توانستیم 3-2 میزان را شکست دهیم.به نظرم میزان بد موقعی به پست ما خورد.

چرا شماها در گنبد بازی نمیکنید:

ما دوست داریم در گنبد بازی کنیم اما اسپانسرهای گنبدی دوست ندارند ما در گنبد بازی کنیم.
شاید جواهری دوست داشته باشد که پولش را به بازیکنان غیر بومی بدهد که تو این چند ساله واقعا مشخص شده که بیشتر دوست داشته پولش رو خرج بازیکنان غیربومی بکند تا بازیکنان بومی.
نمیدونم چه دلیلی برای این کارهاش داره اما به نظرم بستن تیم سال گذشته این باشگاه و نحوه قرارداد بستن امسالش یک جورهایی به مذاق والیبالدوستان گنبدی خوش نمی آید.
2 سال پیش آقای جواهری نه به عروسی من آمد و نه با من تماس گرفت که بخواهیم با هم صحبت کنیم و با هم قرارداد ببندیم و همون موقع تیم بندرعباس دنبال من بود و من رفتم بندرعباس چون نمیخواستم آن قدر منتظر بمانم تا بی تیم بمانم و بعدش کلی مصاحبه بر علیه من کردند.
امسال و قبل از شروع مسابقات هم در مورد صحبتهای آقای جواهری که در تلویزیون اعلام کرده بودند که ادریس دانشفر مبلغ خیلی زیادی از ما درخواست کرده و به همین خاطر اصلا ادریس دوست ندارد در گنبد بازی کند باید خدمت شما عرض کنم که چنین چیزی اصلا صحت ندارد و من قبل از شروع فصل هم پیش آقای جواهری رفتم و گفتم که قرارداد من با بندرعباس 2 ساله است و بدون گرفتن رضایت نامه هم کاری از دست من برنمی آید.
احساس میکنم مسئولین تیم گنبدی امسال هم شاید با من صحبتهایی بکنند و پیشنهاد ناامیدکننده دیگری بدهند و انتظار داشته باشند من دوباره پاسخ منفی به آنها بدهم و بعد دوباره آنها بر علیه من مصاحبه کنند و بگویند ما به ادریس پیشنهاد دادیم اما ادریس قبول نکرد.
البته فقط احساس میکنم و از خدا میخواهم احساسم غلط باشد چون خودم از ته قلب دوست دارم به خاطر خانواده و مردم خوب گنبد هم که شده بیایم گنبد و در سالن المپیک و در حضور هواداران گنبدی بازی کنم.

خب چرا یک مقدار مثبت تر به این قضیه نگاه نمیکنید بازیکنان بومی امسال تیم جواهری بیشتر و بهتر از بازیکنان سال گذشته این تیم هستند:

این به خاطر فشار تماشاگران و مسئولین و رسانه های محلی بوده، مگرنه اگر دست خود آقای جواهری بود فکر کنم تمام بازیکنان را از خارج از گنبد می آورد.
الان هم که شاهد هستید ما این همه مربی خوب در سطح استان داریم چرا باید آقای میرحسینی مثلا به عنوان کمک آقای دوجی روی نیمکت این تیم بنشیند.
من به شایستگیهای آقای میرحسینی شکی ندارم و ایشان را به عنوان یک مربی موفق و کاربلد که چند سالیست در سوپرلیگ والیبال ایران به عنوان سرمربی فعالیت میکند میشناسم اما حرفم اینه که اگر آقای جواهری به فکر بومی کردن تیم خود بود از مربیان بومی خوبی که در منطقه ترکمن صحرا داریم باید استفاده میکرد.
شما یک دونه دلیل بیاورید که با وجود این همه مربی خوب بومی چرا باید یک مربی غیر بومی روی نیمکت این تیم بنشیند.


امسال قراردادت با آلومینیوم المهدی بندرعباس به پایان میرسد، آیا قصد بازگشت به گنبد را نداری؟

خیلی دوست دارم ولی نه با این پیشنهادهای ناامیدکننده ای که آنها میدهند.
تفاوت 40-50 اشکال نداره اما اینها می آیند و کمتر از نصف قراردادی که الان میگیریم رو پیشنهاد میدهند.
جالب اینجاست که هروقت گنبد میبره کلی از این تیم تعریف میکنند و هروقت تیم میبازه تمام تقصیرها را گردن بازیکنان بومی خارج از گنبد می اندازند.
چرا ما باید بیرون از گنبد بازی کنیم.
بعضی از بازیکنانی که امسال تیم جواهری گرفته اصلا تیم نداشتند و الان آمده اند با بستن فلان قراردادهایی برای گنبد بازی میکنند و اینگونه نتیجه میگیرند.
اینها اگر تیم داشتند که نمی آمدند گنبد بازی کنند.
سئوال من اینه که مسئولین این تیم چرا قبل از اینکه تیم را ببندند با ریش سفیدان والیبال گنبد مشورت نمیکنند و برای ما بازیکنان بومی خارج از گنبد (فرهاد قائمی، میکائیل تاجر، رحمان رئوفی، ابراهیم یولمه و من) جلسه نمیگذارند تا بتوانیم دوستانه با یکدیگر صحبت کنیم و بعد صلاح و مشورت بشود که نسبت به بودجه ای که میتوانند برای تیم ببندند و سهمیه 4 تای اول لیگ و ...، بپرسند آیا میشود با یکدیگر همکاری کنیم یا نه!
اما اینها این کار را نمیکنند و دنبال کارهایی به مراتب سخت تر هستند و همیشه دنبال حاشیه هستند و پشت سر ما بازیکنان بومی خارج از گنبد صفحه میگذارند و تماشاگران را نسبت به ما تحریک میکنند و میگویند این بازیکنان غیرت نداشتند که رفته اند خارج از گنبد بازی میکنند.
من هروقت با میکائیل و فرهاد صحبت که میکنم تمایلشان خیلی زیاد است که به گنبد برگردند اما وقتی مسئولین تیم نمیخواهند و پیشنهادهای ناامیدکننده ای میدهند، مجبوریم خانواده و تماشاگران گنبد و والیبال گنبد که خودمون را آنجا به کشور معرفی کردیم را ول کنیم و برویم در شهرهای غریبه بازی کنیم. این اصلا برای ماها خوب نیست.

ادریس دانشفرنظرت در مورد طرفدارانت و مخصوصا مردم گنبد:

من درصدی هم اگر جایی برای برگشت به گنبد داشته باشم به خاطر مردم و تماشاگران و والیبالدوستان آن است.
دعا کنید مشکلات والیبال گنبد از ریشه درست شود تا ما هم روزی بتوانیم برای این شهر بازی کنیم.


نظرت در مورد طرفدارانی که در بندرعباس داری:

اینجا همه منو خیلی دوست دارند.
تمام مسئولین و تمام تماشاچیان و .... به من احترام میگذارند و از من خیلی حمایت میکنند.
اینجا اگر تیم نتیجه نگیره کسی زیر سئوال نمیره. اینجا اگر تیم ببره با تماشاگرانش برده و اگر تیم ببازه تیم با تماشاگرانش باخته و این برد و باختها را به حساب شخص خاصی نمیگذارند و به خاطر همین جو خوبی که اینجا داره من این تیم رو انتخاب کردم.

ادریس دانشفر

نظرت در مورد هاوش که مجددا در دسته یک تیمداری میکند:

با شناختی که من از آقای مهدی محمدی دارم ایشان یک آدم کاملا با شخصیت و حرفه ای هستند و الان هم هر وقت از والیبال گنبد حرفی زده میشود اسم هاوش همیشه بوده و مردم گنبد خاطرات خوبی با هاوش دارند.
خود من یکی از بهترین دوران بازیگریمو در این تیم گذراندم چون هم نتایج خوب بود و هم تماشاگران فوق العاده بودند.
توی اون سالها همه چیز آروم بود و هاوش حاشیه زیادی نداشت و به خاطر بعضی از مسائل نتوانست به آن چیزی که استحقاقش را داشت برسد.
هاوش و جواهری نقاط مثبتی در والیبال دارند و آن هم علاقه هر دو به تیمداری در شهر گنبد میباشد.
برای آقای محمدی هم آرزوی موفقیت میکنم و دعا میکنم انشاا... سال بعد تیم ایشان سوپرلیگی شود.

نظزت در مورد استعدادهایی که در ترکمن صحراست:

استعدادهای زیادی در منطقه ترکمن صحرا وجود داره اما نباید این استعدادهارو بعد از بازیهای استانی و کشوری رها کرد.
ماشاا... در گنبد کانونهای والیبال زیادی هستند مثل کانون والیبال خودتان که به صورت حرفه ای فعالیت میکنند.
حتی در بندر ترکمن و آق قلا و دیگر شهرهای استان گلستان نیز استعدادهای والیبالی زیادی هستند که فقط باید این استعدادها را کشف کرد و به آنها بها داد تا بزرگ شوند و بتوانند در آینده برای ترکمن صحرا نمایندگان شایسته ای شوند.
الان دقت کنید ما در پایه جزو بهترینهای ایران هستیم.
نمایندگان استان گلستان در رده سنی نونهالان و نوجوانان و جوانان و امیدها هر ساله روی سکو میرود اما بعد از مقطع امیدها، آنها را رها میکنند و به خاطر پیشنهادهای زیر صفری که به آنها میدهند نمیتوانند از آنها در تیمهای بزرگسال استفاده کنند و به جز معدودی از آنها که واقعا شانس داشتند بقبه بازی والیبال را به فراموشی میسپارند و دنبال سیر کردن شکم خود در سایر حرفه ها هستند.
مسئولین والیبال استانمان باید برای آینده آنها برنامه ریزی کنند، نه اینکه از وجود آنها فقط جهت بالا بردن نام استان گلستان در ایران استفاده کنند.


صحبت پایانی:

بازی مقابل جواهری یکی از بدترین خاطراتیست که در ذهنم باقی خواهد ماند ولی باز هم دعا میکنم هم تیم ما و هم تیم جواهری پلی آفی بشن.
برای شما و مردم خوب استان گلستان و تمام کسانی که این مصاحبه رو میخونن آرزوی موفقیت میکنم و از شما هم بابت حمایتهایی که در مورد والیبالیستهای گنبدی میکنید تشکر میکنم.

گفت و گو از حامد پورمند


ترکمن صحرا , گنبد کاووس , مصاحبه , اختصاصی , ادریس , دانشفر , مصاحبه با ادریس دانشفر , مصاحبه مفصل با ادریس دانشفر , حامد پورممند , ادریس دانشفر والیبالیست ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 439 تاریخ : پنجشنبه 03 بهمن 1392 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... atefeh-78
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
جام جهانی فوتبال_2018 fkh1661
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
عکس رومانتیک زن و شوهر fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید