close
بهترین متخصص ارتودنسی
مصاحبه اختصاصی با یکی از اسطوره های والیبال دهه 60/ مجید آزمون: کانون های والیبال گنبد باید سامان دهی شوند!

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
مصاحبه اختصاصی با یکی از اسطوره های والیبال دهه 60/ مجید آزمون: کانون های والیبال گنبد باید سامان دهی شوند!
مصاحبه اختصاصی با یکی از اسطوره های والیبال دهه 60/ مجید آزمون: کانون های والیبال گنبد باید سامان دهی شوند!

پس از رفتن تیم فولاد عظیمی به پلی آف لیگ یک و پایان یافتن مسابقات سوپر لیگ والیبال کشور با آقای مجید آزمون که در حال حاضر چند ماهی هست که در کانون والیبال بامپوش سینا گنبد کاووس مشغول به کارند در مورد تیم فولاد عظیمی که در ابتدای این فصل مربی این تیم بود و زحمات بسیاری هم برای این تیم کشید و شاید یکی از دلایل موفقیت این تیم به حساب می آید مصاحبه ای مفصل کردیم . ایشان همچنین فصل پیش مربی شهرداری زاهدان بودند و موفق شدند این تیم را به سوپر لیگ والیبال کشور بیاورند که صحبت های جالبی هم در این مورد و همچنین در مورد تیم جواهری گنبد کرده اند . ونیز با ایشان در مورد بحث داغ والیبال کشورمون یعنی آقای خاص والیبال ایران «خولیو ولاسکو » کرده ایم که در ادامه می خوانید.

پس از رفتن تیم فولاد عظیمی به پلی آف لیگ یک و پایان یافتن مسابقات سوپر لیگ والیبال کشور با آقای مجید آزمون که در حال حاضر چند ماهی هست که در کانون والیبال بامپوش سینا گنبد کاووس مشغول به کارند در مورد تیم فولاد عظیمی که در ابتدای این فصل مربی این تیم بود و زحمات بسیاری هم برای این تیم کشید و شاید یکی از دلایل موفقیت این تیم به حساب می آید مصاحبه ای مفصل کردیم . ایشان همچنین فصل پیش مربی شهرداری زاهدان بودند و موفق شدند این تیم را به سوپر لیگ والیبال کشور بیاورند که صحبت های جالبی هم در این مورد و همچنین در مورد تیم جواهری گنبد کرده اند . ونیز با ایشان در مورد بحث داغ والیبال کشورمون یعنی آقای خاص والیبال ایران «خولیو ولاسکو » کرده ایم که در ادامه می خوانید:

ابتدا کمی در مورد وضعیت فعلی خوتان صحبت کنید:
به نام خدا ....
ما الان در کانون والیبال بامپوش گنبد حدود یک ماه شاید اندکی بیشتر شروع کردیم به آموزش بچه ها.
الحمد الله خوبه. در حرکت اول نزدیک 25 تا شاگرد مستعد داریم که در سنین مختلف از امید ها به پایین با شوق کار می کنند .
فقط کمی موقعیت سالن مناسب نیست . سالنمون با این امکانات و با این برنامه ای که الان بامپوش داره برنامه ریزی می کنه ، جا داره بامپوش در سالن المپیک تمرین کنه یا حداقل نشد بره به مراکز شهر مثل سالن حجاب. اینجا یکم سخت هست تعدادی از بچه ها تواناییش را دارند و میاند و تعدادی هم خانواده ها این مسیر را زیاد دوست ندارند ولی باز خدارو شکر اینجا آقای پورمند دارند زحمت می کشند و ما باید قدر ایشون را بدانیم ،جامعه والیبال باید قدر ایشان را بداند و باید حفظش کرد .
ما خانواده ی والیبالی هستیم و ایشون تازه به جمع ما اضافه شده ولی واقعا زحمت میکشه .
من شاید توان اینو نداشته باشم که به اندازه ی ایشون سرمایه بزارم ، وقت بزارم در حالی که خودم هم دلسوز والیبال گنبد هستم. باید مسئولین کمی بهشون امتیاز بدند.

امکانات کانون والیبال بامپوش گنبد را نسبت به جاهای دیگه چطور ارزیابی می کنید:
امکاناتش واقعا عالیه ...الان بامپوش داره در تمام مسابقات داخلی استانی و در تمام رده های سنی مختلف با بودجه شخصی خودش شرکت می کند که این خیلی حرفه ، الان بچه هاش همه با لباس یک رنگ و یک دست تمرین میکنند و سالن بدنسازیش هم همینجا طبقه بالای همین سالنه.کمتر تیمی از امکانات بدنسازی بهره منده حتی تیم های لیگ برتری و دسته یکی:
حالا بامپوش داره برنامه ریزی می کنه  و الان هم درصدد این هستیم که یک برنامه ریزی درست تری برای بدنسازی بچه ها ایجاد کنیم .چون بچه ها در رده های سنی مختلف هستند باید برنامه های تمرینی هر سنی رو به خودش داد و این برنامه ها نسبت به سن و سال این بازیکنها باید طبقه بندی بشن.

آینده بامپوش را چطور می بینید:
آینده بامپوش..... فقط بامپوش را نباید ولش کنیم. ما تو گنبد الان کلاسهای آموزشی زیادی داریم .خودم بعنوان مسئول کمیته ی مربیان شهرستان گنبد کاووس گاهی به این کلاسها سر می زنم و میبینم که در این کلاسها چندان برنامه ای نیست و هرکس برای خودش درامد زایی می کند ولی این مردم و جوانهای ما بقدری عاشق اند که هر جوری و با هرکسی تمرین میکنند.
اما باز هم شرایط اینجا را نسبت به جاهای دیگه بهتر میبینم و خودم به عنوان پیشکسوت می گویم در کانونهای والیبال گنبدی باید یک ساماندهی مرتبی انجام بگیره.

 این طرح استعدادیابی تیم ملی که به 8 منطقه ایران رو تقسیم کردند، چرا الان استان گلستان رو گذاشتن زیر نظر

استان خراسان رضوی ؟ نظرتوت در این مورد بگید .....
والا من این برنامه رو نمیدونم چجوریه .. استان باید پیگیری می کرد.
گنبد یکی از قطب های والیبال ایرانه و گنبد هیچ زمانی نمیتواند بره زیر سایه مشهد باشد یا ارومیه به همین صورت یا یک استان دیگه.
 این اشتباه است.
استعداد یابی تو گنبد باید به خود گنبد و استان گلستان می دادند ارومیه و گنبد رو کسی دیگه بیاد انتخاب کنه ؟
ما چی میگیم ..... ما میگیم آقا هرکی میخواد بیاد تو گنبد چه از نظر استعداد یابی و چه از نظر مربیگری  چه از نظر بازیکن .... بازیکن توانش و مربی عملش باید بالاتر از سطح موجود در منطقه باشد در غیر اینصورت اشتباه است.
الان تو لیگ ما بازیکن خارجی آوردن مفت دارند پول مارو میبرند اینا چه کار کردن برامون ؟ هیچی ...صفر


شهرداری زاهدان که شما پارسال قهرمانش کردید چطور قهرمان لیگ دسته یک شدید:
ما پارسال سعادت نصیبمون شد بعد از سال ها در خدمت شهرداری زاهدان باشیم .
ما وقتی با مسئولینش صحبت کردیم از ما خواستند تیم تا 6 تای اول  بالا بیاید و ما هم گفتیم اشکال نداره، اما  من رفته بودم برای قهرمانی ، بودجه ای هم که در اختیار ما گذاشته بودند در اندازه قهرمانی نبود اما زحمت کشیدیم ، کار کردیم و الان دیگه تا حدودی والیبال تو دستمون آمده که به چه شکل کار کنیم و به چه صورت به نتیجه برسیم .بعد از قهرمانی چطور شد که شما را برکنار کردند :
نه صحبت برکناری نبود ... چون توی سوپر لیگ  باید کارت بین المللی داشته باشی  و روی این حساب من کارت بین المللی نداشتم و درجه یک داشتم ولی انشاا... در اولین کلاس بین المللی شرکت خواهم کرد.
بیرون بودن از تیم زاهدان هم به همین دلیل بود.

بازی های امسال شهرداری زاهدان را چطور دیدید:
تیمشون خوب بود و
تا حدودی همون تیم پارسال جواهری بود، با اندکی تغییرات و آقای موحدی هم زحمت کشید ولی نتونست، اما زاهدان حقش بود توی لیگ بمونه .....

بعد از آمدن از زاهدان تیم فولاد عظیمی رو به عهده گرفتید ...چی شد چند ماهی بودید ولی بعد کناره گیری کردید ؟ الان هم که تیمش به پلی اف رفته .....
تیم آقای عظیمی ..... عظیمی خودمان .... من 3 ماه تیمش را آماده کردم و این تیم، یک تیم آمادست و بالا سرش هر کسی هم که باشد باز به پلی اف میامد چون روش کار شده بود .
توجه داشته باشید که سه ماه زمان کمی نیست .

 پیش فصل خیلی مهمه:
بله اصل اون هست . پارسال ما تو زاهدان اول کار خودمونو کردیم و بعد روی نیمکت نشستیم و فقط بچه ها را هدایت کردیم ، الان این تیمم به اونصورته اما باز تیم عظیمی تیم من نبود ،تیمی که آخرین لحظه انتخاب شد حداقل 4 تاش گزینه من نبود.

گزینه مدیر عامل بود :
حالا مدیر عامل ، سرپرست کی بود ..... بالاخره یکی بود !!
حالا کاری ندارم به اینها من بخاطر اینکه به والیال گنبد لطمه نخوره سکوت کردم و هیچی نگفتم و بزار اونایی که تشنه این هستند بروند جلو و با شانس و اقبال و غیرت بازیکنان شاید این تیم به سوپرلیگ راه پیدا کنه.

چطور ؟!!!
کاری که روی اون تیم شده ، باید بالاش برنامه ای که ریخته شده ، باید ادامش تزریق بشه ، حالا اگر آقای جزیده خودش و گروهش تیم رو بسته بودند ممکن بود.
اون تیم بنا بر برنامه من ریخته شده و یکی رو می خواد که اول بدونه من چیکار کردم و برنامه من چی بوده بعد ....
ضمنا این تیم ذخیره های متخصص خوبی در پستهای مختلف نداره که دست آقای جزیده باز باشه.
شاید ذخیره های این تیم خوب باشن، اما تو اون پستهای مورد نیاز ذخیره خوبی این تیم نداره.

نظرتون در مورد تیم جواهری و اینکه امسال بیشتر سرمایه گزاری کرد:
ماشا الله جواهری .....سرمایه گزاری کرد اما داشت سقوط میکرد . اونم به لطف کاشانی ها که باید دعا کنیم به جونشون که 3 امتیاز شیرین رو دادن به ما و دستشون درد نکنه، بالاخره با چنگ و دندان هم که شده سهمیه رو حفظ کردند.

چه چیزی میتونست به جواهری کمک کنه تا پلی آف بیاد:
من از آقای دوجی انتقاد نمیکنم و ایشون با این مهره ها تونست خوب نتیجه بگیره.
برای سطح والیبال گنبد گره کار با سرعت و پاسور حل میشود. با این مهره ها انواع سیستمهایی که در سطح والیبال گنبد است، آقای دوجی نمیتواند پیاده کند.
تیم جواهری امسال از مهره هایی استفاده کرد که از نظر تکنیک فردی در اون حد نبودند ولی جزو 6 تای زمین میومدند، بازیکنانی بودند که بعد از زدن اسپک، فرود ناموفق داشتند، این اتفاق در هر گیم حداقل 5 بار پیش می آمد.
ما چرا با این پولها بازیکنان خوش تکنیک و خوش استیلی نگیریم که بتواند الگوی جوانان ما باشند!
ما برای والیبال گنبد کسی رو میخوایم که بیاد و یه چیزی برای والیبال گنبد بزاره و بره، نه اینکه چه مربی و چه بازیکن از سطح منطقه پایینتر باشه ...
خوشبختانه در ایران سطح والیبال منطقه استان گلستان و به خصوص گنبدکاووس از نظر فهم والیبال در بین مربیان، بازیکنان و تماشاگران بالاتر از همه جاست.


نظرتون در مورد رفتن ولاسکو:   
آقای ولاسکو برنامه هایش خوب بود.
ولاسکو کاری کارد که ما به خودباوری برسیم و به خانواده والیبال ایران فهماند که شما هم میتوانید در سطح والیبال دنیا حرفی برای گفتن داشته باشید.
ولاسکو اومد بهترین کار رو کرد و هر جوانی را که به نظرش استعداد داره جذبش کرد.جوانان رو آورد و روشون کار کرد نمونش هم فرهاد خودمون که نتیجه خوبی هم گرفت ولی برناردی هم که انشا الله که بیاد و موفق بشه ......

ایشون سابقه ی بین المللی نداره .....
سابقه ملی تو والیبال.....ببین اینا همش حرفه...
میگن این مربی سابقه  و تجربه داره یا نداره ، تجربش بر میگرده به حس روانی طرف . اگر کسی در دوره بازیگریش توان روان کاوی ، توان سرعت و سریع فکر کردن را داشته باشه و والیبال هم فهمیده باشه می تواند مربی خوبی باشد.
من خودم هیچ زمان نمیترسم مثلا آقای برناردی داره میاد بازیکن خوبی بوده باید والیبال رو خوب فهمیده باشه شرط اینه.
برناردی مطمئن باشید اندوخته ای از تجربیات دوران بازیگریس دارد دارد که روی علم بگذارد.

اخیرا آقای اکبری مصاحبه کردن که ایشون رو بدون اتاق فکر انتخاب کردن نظر شما در این مورد ؟
والا من در مورد مصاحبه ی آقای اکبری نمیدونم برنامه شون چی بوده . من مصاحبشون رو نه شنیدم و نه خوندم ولی فدراسیون تا الان عملکرد خوبی داشته.

 گزینه های بهتری هم میشد انتخاب کرد؟
من اینو بهتون بگم هیچ موقع اسم نمیتونه کاری کنه .اینکه چی توانایی داره یا نداره همین یک ماه اول مشخص میشه و اسم کاری نمیتونه انجام بده .
متاسفانه والیبال ما از دهه ی 60 به اینور همیشه بدنبال اسم ها بود ولی ما میبینیم که اسم ها هیچی ندارند و کسی باید بیاد که بتونه به والیبال خدمت کنه و فهم طرف بسیار مهم وگرنه علم رو منم میخونم و شما هم میخونی و یه بازیکن معمولی هم میخونه و میره کارت میگیره مهم اینه که از والیبال چی فهمیده .....
ممکن هست که یک مربی در زمانی امده باشد که چند تا بازیکن ایده آل ظهور کرده باشن و اون تیم دستش اومده و موفق شده ...
حالا آقای ولاسکو کار کرد ولی پایه هاش قبلا ریخته شده .
چندین سال هست که تو ایران از زمان مربی کره ای بگیر بیا .... اینا کار کردن وپایش ریخته شده بود و ولاسکو هم فقط ریخت تو سبد و به نتیجه رسید.

سال 93 سال مهمی برای تیم ملی ایران است آیا ایران می تواند این روند رو ادامه دهد ؟
تیم ایران برمبنای لیگی که ما الان داریم، پایه اش را خوب ریخته اند و برای 10 تا 15 سال تا اونموقع هر شخصیتی بیاد و فقط اونی که توانایش رو داره بدون استثنا انتخاب کنه موفق میشه و دیگه والیبال ایران هیچ وقت پایین نمیاد.

پس در لیگمون خیلی تاثیر داره :
بله ، الان عالی ترین لیگو ایران داره ما الان سرعتی زنایی که تو لیگمون داریم میبینیم که واقعا سطح بالایی اند و اگر هرچی سرعتی زن تو تیم ملی هست بکشن بیرون و از لیگ جمع کنن شاید نهایتا 5 درصد فرق کنند.

دلال ها عامل اینکارند ؟ چه تاثیری دارند ....
من تو این قسمت زیاد حرفی نمیزنم والا با اون قسمتهایش زیاد کاری ندارم و من معتقدم که تو لیگ ما بازیکنهای خارجی که دارند بازی میکنند مثلش تو ایران زیاد داریم .... حالا وقتی تو ایران داریم میخوایم چه کار!  فقط این یک امتیاز داره و اون هم اینه که بازیکنانی که جدیدا وارد لیگ ایران شدند،بازیکنان خودمون اینها رو میبیننند، اقای خارجی هم اینه و از تو بهتر نیست و این یک امتیازه و این بازیکنان وقتی فردا تو اردوی تیم ملی رفتند خودشون رو باور میکنند و بازیکنان ایران هم الان به خود باوری رسیدند و میبینند این بازیکنانی که از کشورهای دیگه میاند هیچکدوم بالاتر از ایرانی ها نیستند .
ایران از نظر اسپک و دفاع تو دهه 60 تو آسیا حرف اول هم میتونست بزنه، کما اینکه تو دهه فجر تیم های خارجی کدومشون نتیجه میگرفتند پس خوب بود ولی ایران اون زمان ها باید می رسید.

قبلا مشکل دریافت داشتیم الان بهتر شدیم ...ولاسکو کاری کرد یا باشگاهها خوب عمل کردند ؟
ولاسکو فقط هدایت کننده بازیکنای خوب ما در تیم ملی بود  و هدایت کننده یعنی اینکه برای اینکه کارشون رو سالم انجام بدن و اگر ایرادی داشته باشند ایرادشان را رفع کند  و اصل کار را باشگاه ها کردند چون ولاسکو برای 12 نفر کار میکنه اما باشگاه ها کل ایران رو.

کلام آخر ....
والا آرزوی موفقیت برای والیبال منطقه و استان خودمون و تیم ملی و شکوفایی جوانامون و اهمیت بدیم به اینها که واقعا استعداد های خوبی در منطقه داریم ، عاشقای خوبی داریم.
موفق باشید.مصاحبه کننده : عادل خدر خوجه
عکاس : محسن علیپور


والیبال , مصاحبه , اختصاصی , مجید آزمون , والیبال گنبد , مصاحبه اختصاصی با مربیان والیبال , کانون والیبال بامپوش گنبد , اخبار والیبال گنبد کاووس , مصاحبه با مجید آزمون , سرمربی گنبدی , والیبال فروم , مصاحبه با مربیان والیبال , مصاحبه با مربیان گنبدی ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 879 تاریخ : دوشنبه 28 بهمن 1392 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... atefeh-78
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
جام جهانی فوتبال_2018 fkh1661
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
عکس رومانتیک زن و شوهر fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید