close
بهترین متخصص ارتودنسی
جوابیه: وبلاگ پایتخت والیبال ایران گنبد به بیانیه ی انجمن بسکتبال گرگان

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
جوابیه: وبلاگ پایتخت والیبال ایران گنبد به بیانیه ی انجمن بسکتبال گرگان

وبلاگ رسمی انجمن هواداران بسکتبال گرگان برای دفاع از حق قانونی خود در پخش مسابقات تیم محبوب شهرشان مطلبی را نوشته و متاسفانه در نوع نگارش به شیوه سالهای دور برخی خبرنگاران و نیز مسئولین این خطه که همانا  شعار "ورزش گلستان فقط گرگان" بازگشته و برای احقاق حق خود ورزش گنبد را زیر سوال برده است.

http://up.volleyball-forum.ir/GalbeValibal.jpg

جهت اطلاع این دوستان لازم میدانم به آنان توصیه نمایم مروری بر عملکرد ورزش گلستان و نقش گنبد در موفقیتهای ورزش این خطه داشته باشند تا به اشتباهات خود پی ببرند.

دوستان اشتباه نکنید، مطمئنا مرکز استان گلستان شهر گرگان است ولی مرکز ورزش و .... این استان  بی تردید شهر گنبدکاووس است.

وبلاگ رسمی انجمن هواداران بسکتبال گرگان برای دفاع از حق قانونی خود در پخش مسابقات تیم محبوب شهرشان مطلبی را نوشته و متاسفانه در نوع نگارش به شیوه سالهای دور برخی خبرنگاران و نیز مسئولین این خطه که همانا  شعار "ورزش گلستان فقط گرگان" بازگشته و برای احقاق حق خود ورزش گنبد را زیر سوال برده است.

http://up.volleyball-forum.ir/GalbeValibal.jpg

جهت اطلاع این دوستان لازم میدانم به آنان توصیه نمایم مروری بر عملکرد ورزش گلستان و نقش گنبد در موفقیتهای ورزش این خطه داشته باشند تا به اشتباهات خود پی ببرند.

دوستان اشتباه نکنید، مطمئنا مرکز استان گلستان شهر گرگان است ولی مرکز ورزش و .... این استان  بی تردید شهر گنبدکاووس است.


برای اینکه گفته مرا بیشتر درک کنید از ورزش محبوب خود شما مثال می زنم: امروز جایگاه بسکتبال گرگان در بسکتبال ایران چگونه است؟ در چند سال گذشته تیم شهرداری با استفاده از بودجه های کلان (بند ب و ...) در جدول رده بندی چه جایگاهی داشته است و والیبال گنبد با کمترین بودجه چه جایگاهی؟

در طول چند سال اخیر بسکتبال گرگان چند ملی پوش به تیمهای ملی روانه کرده است و والیبال گنبد چند ملی پوش؟

ورش گرگان فقط در یک ورزش همیشه افتخار آفرین بوده است که آن هم همانا کبدی است و البته فراموش نکنیم در این ورزش نیز چندین بازیکن تیم استان از شهرهای دیگر استان می باشند.

تیم فوتبال اتکا با بودجه میلیاردی چه گلی بر سر ورزش گلستان زده است؟

ولی جهت اطلاع شما باید بگویم: ۱-  گنبد در سپک تاکرا (در دو بخش آقایان و بانوان) در کشور مطرح و زبانزد است-۲- تیم والیبال گنبد به رغم دسترسی کامل نداشتن به منابع مالی استانی (آنگونه که تیم بسکتبال و فوتبال گرگان دسترسی دارند)در طول چند سال اخیر اکثرا جزو بهترین تیمهای لیگ برتر بوده است و ورزش ایران هنوز افتخار افرینی ۴ جوان گنبدی در رقابتهای جام جهانی والیبال و کسب عنوان قهرمانی جهان را فراموش نکرده است و جامعه ورزش گلستان هنوز به آن می بالد چون شاید در تاریخ والیبال و شاید ورزش ایران هیچ شهری نتوانسته باشد همزمان این تعداد ملی پوش  در تیم ملی داشته باشد -۳- ژیمناستیک گنبد هم اکنون صدرنشین لیگ برتر است -۴-  دو و میدانی کاران گنبدی (آقایان و بانوان) قهرمانیها و رکورد شکنی های بسیاری داشته اند -۵-  سوارکاری گنبد در ایران بهترین است -۶- فدراسیون بوکس گلستان را با نام گنبد می شناسد -۷- سردار آزمون افتخار فوتبال گلستان یک گنبدی متعصب است -۸-  تیم والیبال نشسته گنبد در لیگ برتر حضوری درخشان دارد و کاپیتان تیم ملی والیبال نشسته ایران یک گنبدی می باشد - و ....

البته لازم به ذکر اینکه آنچه عنوان شد تنها بخشی از افتخارات فرا استانی گنبد است و این در حالی است که گنبدیها در اکثر رشته های ورزشی نیز  در استان گلستان حرف اول را می زند.

دوستان گرامی، بنده هم می گویم پخش مسابقات بسکتبال حق شما بسکتبال دوستان گرگانی است ولی چرا برای گرفتن حق خود به دنبال تخریب شهرها و ورزشهای دیگر هستید؟

گنبد همیشه مظلوم بوده و این مظلومیت در ورزش کاملا ملموستر بوده است، هیچگاه فراموش نمی کنم چند سال پیش (در زمان مدیریت داوری بر اداره کل تربیت بدنی) مسئولین گنبدی برای گرفتن پنج میلیون تومان از بند محل ب استان چند بار به گرگان رفتند در حالی که بعدا کاشف به عمل آمد در همان سال ۱۰۰ میلیون تومان از همان محل به تیم بسکتبال شهرداری و بیش از ۲۰۰ میلیون به تیم والیبال مخابرات پرداخت شده بود.

به سوابق ورزشی مراجعه کرده و ببینید در سالی که تیم والیبال مخابرات گرگان تشکیل شده بود این تیم با استفاده از سهم بند ب استان در مخابرات چه هزینه هایی کرد و چه جایگاهی بدست آورد و باز به یاد بیاورید در همان سال تیم والیبال نئوپان گنبدکاووس با یک پنجم بودجه آن تیم در کجای جدول رده بندی قرار گرفت!؟

ورزش گنبد لابی گری می کند؟ شاید این حرف خنده دارترین حرف سال باشد، اگر گنبدیها لابی گری بلد بودند این نبود حال و روزشان از نظر بودجه و امکانات!

گنبدیها نان بازو و غیرت خود را می خورند، آنان با خدا لابی می کنند و از یگانه یکتا جواب نیز می گیرند.

اگر صدا و سیما استان والیبال و سوارکاری را پخش می کند دلیل دارد، این دو ورزش در سراسر استان هوادار و طرفدار دارند و برای بازیهای تیم هاوش از گمیشان تا بندرگز و مراوه تپه و بجنورد و ....تماشاگر می آید (و البته تیم هاوش در سفر به شهرهای دیگر کشور نیز هوادارانی از شهرهای مختلف استان دارد) و حتما این را نیز می دانید که سوارکاری گنبد در کشور مطرح بوده و معتبرترین مسابقات کورس کشور در این شهر برگزار می شود.

بروید و ببینید در طول برگزاری رقابتهای والیبال در طول روز چند تماس تلفنی از شهرهای مختلف استان و حتی استانهای همجوار به عنوان درخواست پخش مسابقات با روابط عمومی صدا و سیما گرفته می شود.

ولی در مقابل قبول کنید هواداران بسکتبال از گرگان و محله ها و بخشهای اطراف و بعضا از شهرهای استان هستند و این ورزش در استان جایگاهی که سوارکاری و والیبال دارند را ندارد.

البته بنده به شخصه همیشه در نوشته هایم از پخش نشدن بسکتبال نیز گله مند بوده ام و هنوز هم معتقدم این ورزش و تیم شهرداری باید مورد توجه بیشتر قرار بگیرند.

از شما نیز می خواهم با نوشتن مطالب تفرقه انداز بین دو ورزش و دو شهر کدورت ایجاد نکنید، والیبال گنبد و بسکتبال گرگان به عنوان دو ورزش سنتی استان  باید متحد شده و حق خود را که چند سالی است توسط فوتبال به یغما رفته است بگیرند.

باید ثابت کنیم که والیبال و بسکتبال ریشه در تاریخ این استان دارند تا مبالغ کلان و حق این دو ورزش خرج فوتبال نشود.

باور کنید با مبالغی که خرج فوتبال می شود می توان دو تیم والیبال و بسکتبال از گنبد و گرگان در حد قهرمانی لیگ برتر ساخته و پرداخته کرد.

در ادامه مطلب وبلاگ رسمی انجمن هواداران بسکتبال گرگان را نیز می خوانید:

صدا و سیمای گلستان انتخاب کند:

مردم یا پول

همانطور که همه می دانیم تیم بسکتبال شهرداری گرگان یکی از پر طرفدار ترین تیم های ورزشی ایران نیز محسوب می شود، اما انگار صدا و سیمای مرکز گلستان برای پخش کردن بازی های ورزشی معیار ها و ملاک های دیگری را در نظر دارد که همه ما به خوبی از آن اطلاع داریم.

هر هفته هزاران نفر از جوانان و مردم گرگان راهی سالن امام خمینی مجموعه آزادی گرگان می شوند تا بتوانند بازی تیم محبوبشان را از نزدیک تماشا کنند، اما به چند دلیل بخش اعظمی از علاقه مندان و عاشقان بسکتبال گرگان توانایی حضور در سالن را ندارند. قشر های زیادی از مردم مثل بانوان، کارمندان، کسبه، افراد مسن و... هر هفته منتظر پخش مستقیم بازی بسکتبال از شبکه به اصطلاح استانی گلستان هستند اما باز هم با بی مهری دوباره ی صدا و سیما رو به رو می شوند و از تماشای بازی تیم محبوبشان محروم می مانند.

اما صدا و سیمای گلستان که این روزها در آن هیچ نشانی از گرگان دیده نمی شود و هر روز به صورت محسوس و برنامه ریزی شده از مسایل شهر گرگان فاصله می گیرد، در مقابل این حجم درخواست های مردم از پخش مستقیم بازی ها امتناع کرده و از هیات بسکتبال برای پخش هر بازی درخواست مبلغ هنگفتی را کرده است که طبعا پرداخت هزینه هایی اینچنین سنگین، از توان هیات بسکتبال خارج است.

نکته ی جالب اینجاست که در تمام دنیا (و حتی در لیگ برتر فوتبال ایران) رسم بر این است که صدا و سیما برای پخش مسابقات ورزشی مبالغی را به باشگاه ها می پردازد و اصطلاحا حق پخش بازی ها را خریداری می کند تا با این کار هم بتواند از هزینه های باشگاه بکاهد و هم کمکی را به باشگاه کرده باشد. هر چند در جوامع پیشرفته فروختن حق پخش تلویزیونی توسط باشگاه ها یکی از راه های کسب درآمد برای باشگاه محسوب می شود، اما به خوبی واضح است برای رسیدن به آن نقطه به ساختاری مدون نیاز است که متاسفانه در ایران تا کنون شکل نگرفته است و گاها شاهد هستیم در اینگونه مسایل، ایران بر خلاف جهت دنیا حرکت می کند و به جای اینکه به باشگاه ها حق پخش بدهد از آنها طلبکار نیز هست.

خوب است مسوولان صدا و سیما هم کمی انصاف به خرج دهند. باشگاهی مثل شهرداری گرگان که از نظر بودجه جزو ضعیف ترین تیم های لیگ برتر است و بودجه اش همان از پول بیت المال است چگونه می تواند برای هر بازی هزینه های هنگفت مورد درخواست شما را پرداخت کند؟

 از نگاه دیگر شاید مسوولان باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان علاوه بر عدم توانایی تغذیه مالی صدا و سیما؛ نتواند به اندازه ای مسوولان والیبال و اسبدوانی و در کل ورزش گنبد با مسوولان صدا و سیما ارتباط دوستانه!! برقرار کند و از قدرت لابی های گنبدی ها بی بهره باشد و احتمالا یکی از دلایلی که بازی های تیم های گنبدی و یا اسبدوانی گنبد در هفته چندین مرتبه از صدا و سیمای گلستان پخش می شود، اما بسکتبال گرگان در طول هفته حتی یک بار هم اجازه پخش پیدا نمی کند همین است. این حجم پوشش تلویزیونی ورزش گنبد به حدی است که گاهی حس می کنیم نکند گنبد مرکز استان گلستان باشد و گرگان با این جمعیت و سابقه تاریخی زیر مجموعه شهری همچون گنبد محسوب شود!!

در پایان انجمن هواداران بسکتبال گرگان درخواست خود را همانطور که در پارچه نوشته ای در بازی مقابل تیم شیراز اعلام کرده بود، در این بیانیه نیز تکرار می کند که بدین وسیله از رییس سازمان صدا و سیما جناب آقای ضرغامی و استاندار گلستان جناب آقای قناعت خواستاریم که به با توجه به حجم هوادار و عاشق بسکتبال گرگان که بنا به هر دلیلی توانایی حضور در سالن و تماشای از نزدیک بازی را ندارند، تذکرات لازم را به مسوولان صدا و سیمای گلستان گوشزد کنند تا بخاطر احترام به مردم فهیم گرگان شرایط پخش مستقیم بازی های تیم بسکتبال شهرداری گرگان هر چه سریعتر فراهم آید.

همینطور از تمامی مدیران ورزش و مسوولان شهر گرگان در خواست داریم ضمن حمایت از این درخواست به حق انجمن هواداران بسکتبال گرگان، هر کدام در حوزه مسوولیت خود شرایط را برای تحقق این خواسته ی مردم گرگان فراهم کنند و همکاری لازم را مبذول دارند.

باشد که بسکتبال گرگان با حمایت همه جانبه ی مسوولان گرگانی و گرگاندوست همچون گذشته خوش بدرخشد.

و من الله توفیق

روابط عمومی انجمن هواداران بسکتبال گرگان

منبع :gvc.blogfa.com


جوابیه وبلاگ پایتخت والیبال ایران گنبد به بیانیه ی انجمن بسکتبال گرگان , آقای واحدی مدیر وبلاگ پایتخت والیبال ایران گنبد ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 850 تاریخ : دوشنبه 21 فروردين 1391 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... atefeh-78
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
جام جهانی فوتبال_2018 fkh1661
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
عکس رومانتیک زن و شوهر fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید