close
تبلیغات در اینترنت
عطایی : نتیجه گرفتن صرفا تنها با هزینه کردن بدست نمی آید ! /ما داوران و مربیان خوبی داریم !

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
عطایی : نتیجه گرفتن صرفا تنها با هزینه کردن بدست نمی آید ! /ما داوران و مربیان خوبی داریم !
عطایی : نتیجه گرفتن صرفا تنها با هزینه کردن بدست نمی آید ! /ما داوران و مربیان خوبی داریم !

خبرگزاری ورزش والیبال : بهروز عطایی پیش از حضور "ولاسکو" در ایران به عنوان مربی در کادر فنی تیم ملی والیبال حضور داشت اما برخلاف سایر همکارانش در طول سه سال گذشته هیچ گاه حاضر نشد بدون حکم و مسئولیت مشخص در کنار "ولاسکو" کار کند. او حالا در آستانه فصل جدید والیبال ایران با هدایت کواچ، از تیم ملی سخن می‌گویند.

خبرگزاری ورزش والیبال : بهروز عطایی پیش از حضور "ولاسکو" در ایران به عنوان مربی در کادر فنی تیم ملی والیبال حضور داشت اما برخلاف سایر همکارانش در طول سه سال گذشته هیچ گاه حاضر نشد بدون حکم و مسئولیت مشخص در کنار "ولاسکو" کار کند. او حالا در آستانه فصل جدید والیبال ایران با هدایت کواچ، از تیم ملی سخن می‌گویند.
خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به بهانه پایان لیگ‌برتر به گفت و گو با بهروز عطایی نسشت و نظر او را درباره مسابقات باشگاهی و همچنین تیم ملی جویا شد.

شرح این گفت و گو را می‌خوانید:

*ارزیابی شما از مسابقات لیگ برتر والیبال سال 1393 چیست؟

لیگ امسال طبق روال عادی هر سال با حضور بیش از چهار تیم قدرتمند آغاز شد. در سال گذشته چهار تیم به پلی‌آف راه پیدا می‌کردند. این موضوع حساسیت بازی‌ها را برای تیم‌های مدعی بیشتر می‌کرد. خب در لیگ برتر والیبال امسال هشت تیم به پلی‌آف راه پیدا کردند. خوشبتانه شرایط برگزاری مسابقه بهتر شد و حاشیه‌ها و حساسیت‌های بی‌مورد هم کاهش پیدا کرد.

*به نظر شما برگزاری پلی‌آف در پایان لیگ حق تیمی مثل باریج اسانس را به عنوان قهرمان دور مقدماتی ضایع نکرد؟

این زیبایی ورزش است. در تمام رشته‌های تیمی مثل والیبال و بسکتبال و هندبال و واترپلو و ... پلی‌آف وجود دارد. این پلی‌آف فرصت مجددی به همه تیم‌ها می‌دهد. مثلا ارومیه تیم بسیار قدرتمندی بود. این تیم به دلایل مختلف در جریان مسابقات لیگ نمایش خوبی نداشت و نتوانست خوب نتیجه بگیرد اما در ادامه و در مرحله پلی‌آف توانست احقاق حق کند. تیم قدرتمند باریج اسانس را رفت و برگشت شکست داد. شهرداری ارومیه حتی ما را هم در نیمه‌نهایی شکست داد. تیم میزان را هم 3 بر صفر برد. در المپیک هم پلی‌آف وجود دارد. تیم‌ها باید برنامه‌ریزی کنند که در پلی‌آف به چه حریفانی می‌خورند. باید با حساب و کتاب بازی کرد. متین ورامین در هفته‌های پایانی دور مقدماتی باخت تا در پلی‌آف به نوین کشاورز بخورد. این هم جزو قواعد بازی است. تیمی که می‌خواهد اول شود نباید به تیم هشتم ببازد.

*چرا تیم‌های مقتدر و فینالیست سال‌های گذشته مثل پیکان و سایپا را در نیمه‌نهایی لیگ برتر نمی‌بینیم؟ چرا بسیاری از باشگاه‌ها از جمله کاله بعد از قهرمانی در ایران و آسیا مثل قبل سرمایه گذاری‌های خود را مثل گذشته ادامه ندادند؟

به هر حال باید حق و حقوقی را برای تیم‌های باشگاهی قائل باشیم. بالاخره باشگاه‌ها هم از سرمایه‌گذاری در ورزش به دنبال کسب منفعتی هستند. هنوز در ورزش ما این بستر ایجاد نشده است. باشگاه‌های خصوصی هنوز بهره‌ای در مقابل هزینه‌هایی که می‌کنند نمی‌برند. این موضوع در همه رشته‌های ورزشی صادق است. ممکن است متین ورامین هم بعد از قهرمانی در آسیا دیگر نگرش سرمایه گذاری‌های این چنینی در والیبال نداشته باشد. باید برنامه‌ریزی خاصی از سوی وزارت ورزش صورت بگیرد. الان تیم دوم یا سوم چه امتیازی گرفته است. یک باشگاه میلیارد‌ها هزینه می‌کند و وقتی دوم یا سوم شود هیچ چیزی جز یک کاپ بدست نمی‌آورد. باید شرایط حضور بخش خصوصی را در والیبال تسهیل کنیم.

بهروز عطایی*کاله امسال نسبت به فصل قبل به مراتب کمتر هزینه کرد. اما با این حال باز هم شانس قهرمانی داشت و در دقایق پایانی نایب قهرمان شد. این موضوع را چگونه تفسیر می‌کنید؟

نتیجه گرفتن فقط صرف هزینه کردن بدست نمی‌آید. شاید بسیاری از باشگاه‌های دیگر هم تمایل نشان دهند تا هزینه‌های خود را کاهش دهند. نمی‌دانم این موضوع به ضرر والیبالیست‌هاست و یا برای آن‌ها سود دارد. برای موفقیت در کنار هزینه باید سایر ابزارها را هم در اختیار داشت. باشگاه کاله سایر ابزارها را در اختیار داشت و در این فصل هم نایب قهرمان شد.

*امسال یکبار دیگر در مرحله نیمه‌نهایی لیگ شاهد بروز بداخلاقی‌هایی بودیم. داوری در نتیجه بازی تاثیرگذار بود. داوران استدلال کردند که از سوی فدراسیون هیچ حمایتی از ما به عمل نمی‌آید. این فضا را چگونه می‌بینید؟

برخلاف بسیاری دیگر که فکر می‌کنند داوری و مربیگری به اندازه والیبال ایران پیشرفت نکرده است. اصلاً چنین اعتقادی ندارم. ما داوران و مربیان خوبی داریم. قرار نیست که در ایران پنجاه داور خوب داشته باشیم. ما در المپیک و لیگ جهانی داور و ناظر داشتیم. این نشان می‌دهد که سطح داوری ما خوب است. اما باید داوران ما حمایت شوند. فدراسیون والیبال ایران به یک میزان از داوران و بازیکنان حمایت نمی‌کند. اگر داوری رفتارش منجر به حاشیه شد باید با او به شدت برخورد کند. فدراسیون و کمیته انضباطی با بازیکنان مماشات می‌کند. بازیکن با داور برخورد می‌کند و هیچ اتفاقی نمی‌افتد. بازیکن با آنالیزور تیم حریف برخورد می‌کند باز هم اتفاقی نمی‌افتد. مدل چیدمان داوری ما درست نیست. برخی داوران باید بازی‌های ساده‌تری را قضاوت کنند. این طور نباشد که به صورت دوره‌ای هر داوری برای قضاوت هر مسابقه‌ای انتخاب شود. در فوتبال هم همین است. برای بازی استقلال و پرسپولیس داور مناسبی را می‌گذارند. ناظران ما هم شاید می‌خواهند به هر شکلی بازی‌ها را تمام کنند. همه موارد روی داده در میدان مسابقه توسط ناظر مسابقه گزارش نمی‌شود. کمیته انضباطی هم فقط به استناد گزارش ناظر بازی رأی می‌دهد. بسیاری از مواقع لازم است که فدراسیون و کمیته انضباطی برخورد قاطعانه‌ای داشته باشد.

بهروز عطایی*اگر بخواهید به لیگ برتر والیبال امسال نسبت به سال گذشته نمره دهید، چه نمره‌ای خواهید داد؟

از نظر برگزاری شراط لیگ خوب بود. از نظر حواشی هم سال قبل اگر لیگ 14 می‌گرفت امسال 16 می‌گیرد. حواشی والیبال امسال کمتر بود. کیفیت بازی‌ها اصلا خوب نبود. پدیده آن‌چنانی نداشتیم. میلاد عبادی‌پور فقط شاید امسال به عنوان بازیکن جوان خودش را نشان داد. همچنین سعید شیرود هم خوب بود.

*فدراسیون والیبال سرانجام هدایت تیم ملی را به "اسلوبودان کواچ" سپرد، نظر شما در این باره چیست؟

فکر می‌کنم که کواچ مربی بسیار خوبی است. البته معیار انتخاب مربی را بازیکن بودن فرد نمی‌دانم. کواچ بازیکن خوبی بود. او درایت و هوش بالایی داشت. این ویژگی می‌تواند در کار مربیگری به او کمک کند. نتایج خیلی خوبی را به عنوان مربی باشگاهی گرفته است. او سه سال مربی برتر در ایتالیا شده است. کواچ به عنوان یک مربی جوان می‌تواند به والیبال ایران کمک کند. فکر می‌کنم فدراسیون والیبال باید همان امکاناتی را که برای ولاسکو قائل شد برای کواچ هم به کار ببندد. ما برای ولاسکو همه فاکتورها را لحاظ کردیم. با ولاسکو به نتایج خیره کننده‌ای رسیدیم. حالا مشخص نیست که با کواچ هم می‌توانیم به همان نتایج برسیم. فراموش نکنیم ولاسکو زمانی والیبال ایران را در دست گرفت که والیبالیست‌های ایران پتاسنیل بالایی داشتند. ولاسکو والیبالیست‌های ایران را بارور کرد. حالا ما به سقفی از توامندی‌ها رسیده‌ایم. کار از این پس سخت‌تر است. سخت است که بتوانیم از این سقف جلوتر برویم. اگر همان نتایجی را که با ولاسکو گرفتیم را با کواچ کسب کنیم کار بزرگی کرده‌ایم. سرعت رشد والیبال ایران از این پس کند می‌شود. این موضوع طبیعی است زیرا کار سخت‌تر شده است.

بهروز عطایی*بحث دستیاران سرمربی تیم ملی همیشه یکی از چالش‌های والیبال ایران بوده است. چه کسانی باید حالا در کنار کواچ قرار بگیرند؟

فدراسیون والیبال باید معیارهایی برای تعیین شاخص برای آدم‌ها داشته باشد. همه افراد کارنامه مشخصی دارند. تیم ملی جای بهترین‌هاست. مربی تیم ملی باید جایگاه ویژه‌ای داشته باشد. بهترین‌ها را باید دعوت کنیم. البته باید از سایر افراد هم در کنار تیم ملی بهره ببریم. باید اجازه دهیم تا والیبال جایگاه خودش را داشته باشد. نباید به هرکسی اجازه دهیم که خودش را مربی تیم ملی ایران بنامد. مربی تیم ملی باید دارای ایده داشته باشد. ما مربیانی داریم که بتوانند به کواچ نکته‌هایی را یادآوری کنند. همه مربیان نیاز به کمک دارند. باید در تیم ملی مربیان خوبی حضور داشته باشند.


والیبال , مصاحبه , ایسنا , عطایی , بهروز عطایی , لیگ برتر والیبال , کواچ , تیم ملی والیبال ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 243 تاریخ : دوشنبه 26 اسفند 1392 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
با بهترین جایگزین های تلگرام آشنا شوید fns4565
کولاکوویچ بازیکنانش را انتخاب کرد sasha68
لیگ ملت های والیبال 13791379
6 بازیکن جدید به اردوی تیم ملی والیبال اضافه می‌شوند 13791379
برنامه اردوی نخست تیم ملی بانوان 13791379
والیبال ایران از افول در لیگ جهانی تا اولین مدال جهانی mojtaba83
کارخانه: با نام جدید در جام باشگاه‌های آسیا شرکت می‌کنیم/ برخی عوام‌فریبی میکنند mojtaba83
لیست جدید تیم ملی والیبال اعلام شد mojtaba83
دعوت ژاپن و استونی از تیم ملی والیبال 13791379
۳۷ بازیکن به اردوی تیم ملی والیبال دعوت شدند 13791379
جام جهانی فوتبال_2018 13791379
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 13791379
عکس رومانتیک زن و شوهر 13791379
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید