close
بهترین متخصص ارتودنسی
خداحافظی شهرداری زاهدان با ورزش قهرمانی / ادامه فعالیت والیبال استان در ابهام !

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
خداحافظی شهرداری زاهدان با ورزش قهرمانی / ادامه فعالیت والیبال استان در ابهام !
خداحافظی شهرداری زاهدان با ورزش قهرمانی / ادامه فعالیت والیبال استان در ابهام !

 

     به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال : شورای شهر زاهدان در حالی شهرداری این شهر را از پرداختن به ورزش قهرمانی منع کرده است که پیش از این و در پی سقوط نماینده استان سیستان و بلوچستان به دسته یک والیبال کشور، فدراسیون مربوطه به صورت مشروط با بازگشت شهرداری زاهدان به لیگ برتر در فصل آینده موافقت کرد که این موضوع موجی از خوشحالی و امید را نزد جوانان و ورزشکاران استان ایجاد کرد.

شهرداری زاهدان اعلام کرد: با توجه به حمایت نشدن مالی از تیم والیبال شهرداری از سوی دستگاه های اجرایی سیستان و بلوچستان که منجر به نمایش ضعیف آن در لیگ برتر شد، اعضای شورای شهر به منظور تعیین تکلیف نحوه ادامه فعالیت تیم والیبال شهرداری زاهدان نشستی را برگزار کردند.

متعاقب این نشست و با تصمیم شورای شهر، تیم والیبال شهرداری زاهدان در سال 93 اجازه فعالیت حرفه ای نخواهد داشت.

در این رابطه معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری زاهدان با اظهار تاسف از حمایت ناکافی از تیم والیبال شهرداری گفت: شورا به جای حذف صورت مساله باید مشکلات را حل کند و در راس امور از استانداری سیسیتان و بلوچستان بخواهد که از این تیم حمایت کند.

«محمد خیرخواه» به عنوان یکی از اعضای هیات مدیره تیم والیبال شهرداری و یکی از مخالفان حذف تیم والیبال از ادامه فعالیت حرفه ای، افزود: بهتر است تا در این تصمیم تجدید نظر شود و در صورت نبود تامین اعتبار لازم، نسبت به حذف تیم از حضور در لیگ برتر اقدامات لازم صورت گیرد.

در همین ارتباط نایب رییس شورای شهر زاهدان گفت: شورای شهر علاقمند به حذف این تیم نبود، اما متاسفانه هیات مدیره و دست اندرکاران تیم در رسالتی که نسبت به این تیم داشتند، اهمال کردند.

«عبدالناصر نارویی» با اشاره به رسالتی که شهرداری در ورزش های همگانی دارد، افزود: اساساً رسالت شهرداری ها توجه به زیرساخت های ورزش همگانی و توسعه ورزش پایه است لذا موضوع تیم داری حرفه ای با این نتایجی که حاصل شده آن هم با هزینه های هنگفتی که به شهرداری تحمیل شد، باعث بروز مشکلات بسیار زیادی می شود.

وی با انتقاد از آنچه که حمایت نکردن استانداری سیستان و بلوچستان از تیم والیبال شهرداری زاهدان نامید، گفت: مجموعه استانداری باید قبل از شکل گیری این شرایط حمایت خود را در این زمینه نشان می داد از این روز شورای شهر با تیم داری شهرداری در این سطح مخالف است و در واقع این هزینه ها را باید با مدیریت و به صورت حساب شده برای ورزش همگانی هزینه کنیم.

رییس کمیسیون اقتصادی و درآمد شورای شهر زاهدان نیز گفت: بایدها و نبایدهایی که از طرف شورا مطرح می شود، لازم الاجراست اگرچه باوجود مخالفت هایی که در سال 92 برای حمایت شورا از این تیم بوجود آمد، اما حمایت ها انجام شد ولی متاسفانه نتیجه ای در برنداشت.

«مشتاق احمد ریگی» افزود: نه شورا و نه شهرداری در سال آینده قصد تیم داری نخواهند داشت و با این موضوع مخالفند.

رییس کمیسیون ورزش و جوانان شورای شهر زاهدان نیز گفت: صنعت دیگری در زاهدان نداریم از این رو باید از ورزش به عنوان یک صنعت حمایت کنیم، اما وقتی این تیم خوابگاه، باشگاه و دیگر امکانات را ندارد، نمی تواند پیشرفت کند.

«عباس شیبک» که خود تجربه قهرمانی جهان در رشته ووشو را دارد، افزود: باید روی ورزش های همگانی و شهروندی سرمایه گذاری کنیم چرا که نتایج حاصل از آنها خیلی بیشتر و بهتر در سطح جامعه نمود پیدا می کند و در واقع برای شهروندان و ساکنان زاهدان سرمایه گذاری می کنیم نه اینکه تیمی بیاید با هزینه های زیاد و نتوانیم در این تیم حتی از حضور شهروندان و ورزش کاران زاهدان بهره ببریم.

همچنین مدیر کل اداره ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان به ایرنا، گفت: بر اساس ضوابط و مقررات موجود این اداره اعتبار و امکانات لازم برای حمایت مستقیم مالی از تیم های ورزشی را ندارد و باید این تیم ها از داشتن اسپانسر (حامی) خصوصی برخوردار باشند که متاسفانه استان ما از وجود اسپانسر های قوی محروم است.

«دادخدا شاهوزهی» افزود: هر تیم 11 اصل برای حمایت و تقویت دارد که تنها یک مورد آن اداره ورزش و جوانان است و تیم ها و باشگاه های سیستان و بلوچستان نیز فقط بدنبال همین یک روش و کمک های اداره ورزش هستند البته حق هم دارند چون حامی دیگری نداشته و از توانمندی لازم مالی برخوردار نیستند.

وی اضافه کرد: با این وجود اداره ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان تا حد مقدور به تیم ها کمک می کند البته انتظار داریم وزارتخانه متبوع این استان را جدای از استان های دیگر دیده و با کمکهای خاص خود و افزایش اعتبارات به یاری ورزشکاران استان بشتابد.

مدیر کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان ادامه داد: به منظور کمک رسانی به هیات های ورزشی و تقویت آنها روسای برخی از هیات ها از میان مدیران کل دستگاههای اجرایی انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه شورای شهر و شهرداری زاهدان نباید دست از حمایت تیم والیبال بردارند، گفت: تیم والیبال شهرداری زاهدان نیازمند کمک دستگاه های مختلف به ویژه استانداری سیستان و بلوچستان است.

شاهوزهی اضافه کرد: توجه و تقویت ورزش های همگانی از وظایف شهرداری است، اما متاسفانه تاکنون در این زمینه هم اقدام مهمی انجام نشده است و با این وجود 30 زمین ورزشی تاکنون در شهرهای استان راه اندازی شده که شهرداری تنها در واگذاری زمین همکاری کرده و سایر فعالیت ها، اعتبارات و اقدامات از سوی وزارت ورزش انجام شده است.

مدیر کل ورزش و جوانان اظهار داشت: استقبال مردم بویژه جوانان سیستان و بلوچستان از مسابقات والیبال لیگ برتر نشان دهنده علاقه مندی مردم استان است و همین که شمار زیادی از جوانان می توانند با حضور در سالن های ورزشی انرژی خود را با تشویق تیم مورد نظرشان تخلیه کنند سرمایه بزرگی برای شهرداری محسوب می شود و اعضای شورا و مسوولان شهرداری باید قدر آن را بدانند.

وی تصریح کرد: چنانچه برای پیگیری مشکلات تیم والیبال شهرداری نشستی برگزار شود ما نیز با حضور در این نشست مزیت ها و فواید فعالیت این تیم را مطرح و از مسوولان درخواست کمک خواهیم کرد.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در خصوص مصوبه شورای شهر مبنی بر حذف کمک های شهرداری زاهدان به تیم والیبال، گفت: این تیم با نتایجی که بدست آورد در لیگ برتر باقی نماند.

علی اصغر جمشید نژاد به خبرنگار ایرنا افزود: معمولا تیم های ورزشی باید خودشان بدنبال اسپانسر و حامی باشند و بتوانند از نقاط مختلف کشور حمایت ها را جذب کنند چون تیم های ما در شرایطی نیستند که خودکفا باشند.

وی بیان کرد: استانداری سیستان و بلوچستان تاکنون با در اختیار گذاشتن سالن و برخی کمک های دیگر از این تیم حمایت کرده اما اینکه استانداری به تنهایی بتواند نیاز یک تیم را برآورده کند، مقدور نیست.

وی ادامه داد: با این حال تاکنون در خواستی برای کمک و همیاری به تیم والیبال شهرداری زاهدان به استانداری سیستان و بلوچستان نرسیده است و چنانچه درخواست شود پیگیری های لازم انجام خواهد شد.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: باید شرایط موجود را بررسی کرد که چگونه می توان این تیم را کمک و از افت آن جلوگیری کرد و این مهم نیازمند همکاری، همفکری و همیاری عمومی است.

ایرنا


والیبال , شهرداری زاهدان , تیم والیبال شهرداری زاهدان , والیبال سیستان و بلوچستان , والیبال زاهدان , کناره گیری از لیگ برتر والیبال , کناره گیری شهرداری زاهدان ,
نویسنده : abbas-star بازدید : 297 تاریخ : سه شنبه 27 اسفند 1392 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... atefeh-78
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
جام جهانی فوتبال_2018 fkh1661
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
عکس رومانتیک زن و شوهر fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید