close
بهترین متخصص ارتودنسی
ایران یک امتیاز از روسیه گرفت/شاگردان کواچ از پس قهرمان المپیک برنیامد

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
برتری نفس گیر روس ها برابر شیر مردان ایران /شاگردان کواچ از پس قهرمان المپیک برنیامدند
برتری نفس گیر روس ها برابر شیر مردان ایران /شاگردان کواچ از پس قهرمان المپیک برنیامدند

خبرگزاری ورزش والیبال : تیم ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه خود در مرحله نهایی لیگ جهانی 2014 با نتیجه سه بر دو از روسیه قهرمان المپیک شکست خورد.

خبرگزاری ورزش والیبال : تیم ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه خود در مرحله نهایی لیگ جهانی 2014 با نتیجه سه بر دو از روسیه قهرمان المپیک شکست خورد.
به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال ایران در ست های اول و چهارم این مسابقه با امتیازات 25 بر 18 و 37 بر 35 به پیروزی رسید اما روسیه ست های دوم، سوم و پنجم را با امتیازات 25 بر 18، 25 بر 21 و 15 بر 8 به پیروزی رسید تا دو امتیاز این بازی به روسیه و یک امتیاز به ایران برسد. در این مسابقه حدود هزار تماشاگر ایرانی در سالن حضور داشتند و برخی بزرگان والیبال ایتالیا مانند آندره زورزی و پرندی نیز بازی را از نزدیک تماشا کردند. تیم ملی والیبال ایران در دومین مسابقه خود در این مرحله از رقابت ها از ساعت 20 جمعه به مصاف برزیل می رود و برای صعود به جمع چهار تیم برتر مسابقات باید از سد این تیم بگذرد. اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران در این مسابقه تیم خود را با ترکیب سعید معروف، امیر غفور، محمد موسوی، عادل غلامی، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور و فرهاد ظریف به میدان فرستاد.

  ست اول (ایران 25 – روسیه 18) دو تیم ایران و روسیه بازی را بسیار نزدیک آغاز کردند و به صورت پایاپای پیش رفتند. میرزاجانپور در این ست چند اشتباه داشت اما امیر غفور عملکرد درخشانی از خود نشان داد و با اسپک های خود دفاع روی تور حریف را از کار انداخت. وقت استراحت فنی اول در امتیاز 8 بر 7 به سود روسیه اعلام شد. درخشش فرهاد قائمی و عادل غلامی در دفاع روی تور و سرویس خوب سعید معروف سه امتیاز پیاپی برای ایران به دست آورد تا آندره ورونکوف سرمربی روسیه در امتیاز 11 بر 8 به سود تیم کشورمان درخواست وقت استراحت کند. میرزاجانپور که بازی را پر اشتباه آغاز کرده بود در ادامه بازی خوبی ارائه داد و با سرویس قدرتمند خود زمینه کسب امتیاز 16 و اعلام وقت استراحت فنی دوم به سود ایران را فراهم کرد. اسپک زیبای غفور و سرویس دیدنی محمد موسوی باعث شد سرمربی روسیه در امتیاز 18 بر 14 یک وقت استراحت فنی دیگر درخواست کند تا تیم خود را از شکست در این ست نجات دهد. تعویض های ورونکوف هم نتوانست مانعی در راه رسیدن ایران به پیروزی ایجاد کند و امتیازات پی در پی برای کشورمان کسب شد. بازیکنان ایران در این ست عملکرد خوبی در دفاع روی تور داشتند و امیر غفور در زدن اسپک درخشان ظاهر شد. در نهایت پوریا فیاضی که به عنوان بازیکن تعویضی وارد میدان شده بود با یک اسپک ایران را در ست اول با نتیجه 25 بر 18 به پیروزی رساند.

ست دوم (ایران 18 – روسیه 25) در این ست عبدالرضا علیزاده به جای فرهاد ظریف به عنوان لیبرو برای ایران به میدان رفت. عادل غلامی که در ست اول درخشان بازی کرده بود در ابتدای این ست هم در مقابل تک دفاع دیمیتری موزرسکی بازیکن 218 سانتی متری روسیه اسپک بسیار خوبی زد تا قدرت بالای تیم کشورمان را به رخ بکشد. در این ست هم مانند ست قبل بازیکنان ایران عملکرد خوبی در توپ گیری و حمایت از مدافعین روی تور داشتند. عملکرد خوب روس ها در دریافت و زدن اسپک باعث شد این تیم در امتیازگیری پیش بیفتد و وقت استراحت فنی اول در امتیاز 8 بر 7 به سود قهرمان المپیک اعلام شود. موزرسکی بلند قدترین بازیکن لیگ جهانی با عملکرد خوب خود در دفاع و اسپک باعث شد فاصله دو تیم به سه امتیاز برسد. کسب یک امتیاز سرویس برای روسیه باعث شد وقت استراحت فنی دوم در امتیاز 16 بر 12 به سود این تیم اعلام شود. عملکرد بی نقص بازیکنان روسیه در زدن اسپک اجازه نداد شاگردان کواچ فاصله میان دو تیم را کاهش دهند. درخواست وقت استراحت از سوی اسلوبودان کواچ هم نتوانست تغییری در روند بازی ایجاد کند. حتی ورود آرمین تشکری به میدان برای استفاده از توانایی این بازیکن در زدن سرویس هم موثر نبود. در امتیاز 23 بر 18 به سود روسیه هم رضا قرا و مهدی مهدوی به جای سعید معروف و امیر غفور وارد میدان شدند اما دو اشتباه از مهدوی در زدن سرویس و ارسال پاس باعث شد در نهایت ست دوم با نتیجه 25 بر 18 به سود روسیه رقم خورد.

  ست سوم (ایران 21 – روسیه 25) در ست سوم میلاد عبادی پور به جای میرزاجانپور بازی را آغاز کرد. در این ست عبادی پور و موسوی در زدن اسپک عملکرد خوبی داشتند اما وقت استراحت فنی اول در امتیاز 8 بر 7 به سود روسیه اعلام شد. بازیکنان روسیه در این ست در توپ گیری بسیار موفق ظاهر شدند. پس از ورود دو تیم به میدان بازیکنان ایران در دفاع و سرویس بسیار خوب کار کردند تا در امتیاز 11 بر 9 از حریف پیش بیفتند. موزرسکی بازیکن بلند قامت روسیه بازهم به کمک این تیم آمد و با درخشش در دفاع روی تور تیمش را پیش انداخت. وقت استراحت فنی دوم هم در امتیاز 16 بر 15 به سود روسیه اعلام شد. در امتیاز 20 بر 18 به سود روسیه، کواچ درخواست یک وقت استراحت کرد اما تلاش های او برای کم کردن فاصله بی نتیجه ماند. روس ها در این ست هم در توپ گیری، دفاع روی تور و زدن اسپک عملکرد فوق العاده ای داشتند. در امتیاز 23 بر 19 سرمربی تیم ملی ایران یک بار دیگر درخواست وقت استراحت کرد. ورود آرمین تشکری به میدان هم نتیجه ای برای ایران نداشت تا ست سوم با امتیاز 25 بر 21 به سود روسیه به پایان برسد.

  ست چهارم (ایران 37 – روسیه 35) بازیکنان روسیه این ست را با قدرت آغاز کردند و خیلی زود از ایران پیش افتادند. با وجود اینکه روس ها در روند امتیازگیری از ایران پیش افتادند اما سرانجام ایران در امتیاز 16 بر 15 پیش افتاد تا وقت استراحت فنی دوم این ست به سود کشورمان اعلام شود. در این مسابقه نوید مشجری آنالیزور و رحمان محمدی مربی تیم ملی کشورمان برای نخستین بار با گوشی بی سیم با هم ارتباط داشتند که همین مسئله کمک زیادی به تحلیل دقیق تر بازی تیم روسیه از سوی کادر فنی تیم کشورمان کرد. در امتیاز 22 بر 21 به سود روسیه، کواچ درخواست یک وقت استراحت کرد. پس از اینکه هر دو تیم یک امتیاز کسب کردند، وورونکوف هم یک وقت استراحت درخواست کرد اما پس از ورود دو تیم به میدان فرهاد قائمی با یک سرویس قدرتمند بازی را در امتیاز 23 به تساوی کشاند. اشتباه سرویس روس ها دو تیم را به تساوی 24 رساند. ادامه بازی با امتیازگیری پایاپای برای دو تیم پیش رفت و در نهایت این ست زیبا و نفس گیر با امتیاز 37 بر 35 به سود ایران به پایان رسید. امیر غفور در این ست و به خصوص در امتیازات پایان درخشان بازی کرد تا کار به ست سرنوشت ساز پنجم کشیده شود. این برای نخستین بار در تاریخ بود که تیم ملی والیبال ایران در یک مسابقه دو ست از روسیه گرفت.

ست پنجم (ایران 15 – روسیه 8) بازیکنان ایران با پیروزی در ست چهارم، این ست را نیز با روحیه بالا آغاز کردند و خیلی زود از حریف پیش افتادند. ورونکوف مجبور شد در امتیاز 4 بر 1 به سود ایران درخواست وقت استراحت کند تا از پیش روی ایران جلوگیری کند. روس ها در امتیاز 5 بازی را به تساوی کشاندند و با اشتباه امیر غفور در زدن اسپک یک امتیاز پیش افتادند. در ادامه مسابقه دو تیم به صورت پایاپای پیش رفتند اما اشتباه سرویس موسوی باعث شد زمین در امتیاز 8 بر 7 به سود روسیه عوض شود. پس از تغییر زمین روس ها به صورت پی در پی امتیازات را از آن خود کردند و درخواست وقت استراحت از سوی کواچ هم نتوانست تغییری در روند بازی ایجاد کند. در نهایت هم روسیه با امتیاز 15 بر 8 این ست را به سود خود رقم زد تا برنده بازی باشد.


والیبال , نتایج , لیگ جهانی والیبال 2014 , تیم ملی والیبال ایران , تیم ملی والیبال روسیه , نتایج لیگ جهانی والیبال , پوریا فیاضی , محمد موسوی , امیرغفور ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 241 تاریخ : پنجشنبه 26 تير 1393 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... atefeh-78
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
جام جهانی فوتبال_2018 fkh1661
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
عکس رومانتیک زن و شوهر fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید