close
بهترین متخصص ارتودنسی
با به زانو درآوردن امریکا در رقابت های جهانی لهستان/ جنگ قدرت را ایران

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
با به زانو درآوردن امریکا در رقابت های جهانی لهستان/ جنگ قدرت را ایران برد
با به زانو درآوردن امریکا در رقابت های جهانی لهستان/ جنگ قدرت را ایران برد

خبرگزاری ورزش والیبال : تیم ملی والیبال مردان ایران در دومین دیدار خود از سری پیکارهای مرحله اول قهرمانی جهان با ارائه یک بازی جانانه و تمام عیار مبارزه نفسگیر خود برابر امریکا؛ قهرمان لیگ جهانی 2014 را با حساب 3 – 2 به سود خود به پایان برد تا با کسب دو امتیاز شیرین از این بازی، به صعود پرافتخار به مرحله دوم مسابقات امیدوارتر باشد.
ملی پوشان کشورمان که در مرحله نیمه نهایی لیگ جهانی امسال در سه ست به امریکا باخته بودند و در اردوی تدارکاتی امریکا نیز سه بازی از مجموع چهار دیدارشان را به حریف قدرقدرتشان واگذار کرده بودند، با شناختی مناسبی که از این تیم به دست آورده و با انگیزه لازم و کافی برای غلبه بر حریف خود به میدان رفتند و در نهایت نیز تیزهوشانه برنده میدان شدند.

خبرگزاری ورزش والیبال : تیم ملی والیبال مردان ایران در دومین دیدار خود از سری پیکارهای مرحله اول قهرمانی جهان با ارائه یک بازی جانانه و تمام عیار مبارزه نفسگیر خود برابر امریکا؛ قهرمان لیگ جهانی 2014 را با حساب 3 – 2 به سود خود به پایان برد تا با کسب دو امتیاز شیرین از این بازی، به صعود پرافتخار به مرحله دوم مسابقات امیدوارتر باشد.
ملی پوشان کشورمان که در مرحله نیمه نهایی لیگ جهانی امسال در سه ست به امریکا باخته بودند و در اردوی تدارکاتی امریکا نیز سه بازی از مجموع چهار دیدارشان را به حریف قدرقدرتشان واگذار کرده بودند، با شناختی مناسبی که از این تیم به دست آورده و با انگیزه لازم و کافی برای غلبه بر حریف خود به میدان رفتند و در نهایت نیز تیزهوشانه برنده میدان شدند. امریکای کامپیوتری که با تغییرات مختلف سعی داشت پیروز بازی باشد، بارها تاکتیک خود را عوض کرد و همچنین دست به تغییر ارنج خود زد ولی حتی وقتی از ست سوم که با اراده آهنین به بازی برگشت تا ایران را شکست دهد بازهم در برابر انگیزه و توان فنی ایرانی های باهوش کم آورد. امریکا در جمع پوئن 107 – 104 از ایران پیشی گرفت ولی نتیجه بازی 3 – 2 به سود ایران رقم خورد. سعید معروف، سید محمد موسوی، عادل غلامی، امیر غفور، مجتبی میرزاجانپور، فرهاد قائمی، میلاد عبادی پور، آرمین تشکری، مهدی مهدوی و فرهاد ظریف بازیکنانی بودند که از سوی اسلوبودان کواچ؛ سرمربی ایران اصلی و جایگزین به میدان فرستاده شدند و با انسجام کامل یک تیم بزرگ به نام ایران را شکل دادند که چاره ای برای امریکا جز تسلیم شدن در برابرش را نداشت. امیر غفور با کسب 21 پوئن، امتیازآورترین بازیکن ایران بود. همچنانکه با 17 پوئن بهترین اسپکر و 3 پوئن بهترین زننده سرویس ایران نام گرفت. عادل غلامی نیز با 5 پوئن، بهترین مدافع زمین ایران شد. ایران در مجموع 56 پوئن از حمله، 11 پوئن از دفاع، 8 پوئن از سرویس و 29 پوئن از منفی حریف به دست آورد. امریکا هم 61 پوئن از جمله، 15 پوئن از دفاع، 5 پوئن از سرویس و 26 پوئن از منفی ایران.


ست اول: 25 – 23 به سود ایران
بازی با پوئن سرویس سعید معروف و دفاع جانانه امیر غفور آغاز شد ولی خیلی زود امریکایی ها به خود آمدند و با استفاده از چند توپ برگشتی یک پوئن از ایران پیش افتادند. بازی پر افت و خیز دو تیم که به رالی پیاپی توپ می انجامید نهایتا وقت استراحت فنی اول را با حساب 8 – 6 به سود امریکا رقم زد. در ادامه ایران با سرعت دادن به بازی و نگه داشتن دفاع وسط حریف در وسط تور، مهاجمین قدرتی خود را به خوبی تغذیه کرد و برای لحظاتی در پوئن 13 – 12 پیش افتاد اما باز هم یانکی های با برنامه با پیدا کردن نقاط کور زمین ایران در توپگیری به امتیاز دست یافتند و 16 – 15 وقت استراحت فنی دوم را نیز به سود خود رقم زدند. از اینجا لحظات سرنوشت ساز ست اول آغاز شد. جایی که ایران با تیزهوشی تمام قدر توپ ها را می دانست و در برابر حریف قدرتمندش تا آخرین لحظه برای کسب پوئن ایستادگی می کرد. هماهنگی مناسب دفاع روی تور و داخل میدان به ایران اجازه می داد در توپ های برگشتی به پوئن برسد. همچنانکه دریافت های مطلوب ایران با تنوع و سرعت در حمله همراه می شد. در مقابل، امریکا هم از کوچکترین فرصت ها برای پوئن آوری بهره می برد ولی جدّیت ملی پوشان کشورمان در نهایت باعث شد تا ایران که در اکثر لحظات ست از حریفش عقب بودبا حساب 25 – 23 پیروز ست نام بگیرد. این ست 36 دقیقه زمان برد و آمار عملکرد بازیکنان ایران در آن به عبارت زیر بود:
حمله: امیر غفور 4 و مجتبی میرزاجانپور 3 پوئن.
دفاع: عادل غلامی و سید محمد موسوی هر یک 2 پوئن.
سرویس: سعید معروف 1 پوئن.
توپگیری: سعید معروف و فرهاد ظریف هر یک 4 اقدام عالی.
دریافت: فرهاد قائمی 5 و فرهاد ظریف 3 اقدام عالی.

ست دوم: 25 – 19 به سود ایران
دو تیم بدون تغییر بازی را آغاز کردند. ولی این بار از همان ابتدا مصمم تر برای پیروزی. از این رو، رالی پیاپی توپ، سرنوشت هر پوئن را به حمله های سوم و چهارم می کشاند. ایران و امریکا دو تیم به معنای واقعی کلمه بودند که با دقت و حوصله بازی می کردند تا به نتیجه مطلوب برسند. اما این ایران بود که برتری نسبی داشت و   8 – 6 وقت استراحت فنی اول را به سود تمام کرد. ملی پوشان ایران در ادامه نیز همین روند را حفظ کردند و 16 – 14 به استقبال وقت استراحت فنی دوم رفتند. از اینجا دیگر برتری فنی و روانی ایران طوری به امریکا دیکته شد که شاکله تیمی قهرمان لیگ جهانی به هم ریخت. اعتماد به نفس خود را از دست دادند و کاملا تحت تاثیر بازی ایران قرار گرفتند. ایران این ست را 25 –19 پیروز شد تا با این دو ست، یک امتیاز حساس را تا اینجای مسابقه از آن خود کرده باشد. این ست 30 دقیقه به طول انجامید و آمار عملکرد بازیکنان ایران تا پایان این ست به شرح زیر بود:
حمله: امیر غفور 9 و مجتبی میرزاجانپور 5 پوئن.
دفاع: عادل غلامی و سید محمد موسوی هر یک 2 پوئن.
سرویس: سعید معروف و امیر غفور هر یک 2 پوئن.
توپگیری: فرهاد ظریف 12 و سعید معروف 7 اقدام عالی.
دریافت: فرهاد قائمی 9 و فرهاد ظریف 7 اقدام عالی.

ست سوم:  25 – 19 به سود امریکا
ده دقیقه زمان استراحت بین ست های دوم و سوم اگرچه کمی کلا بازی و خاصه ایران را از گرمی انداخت اما امریکا هم از این فرصت نهایت استفاده را برد و تا وقت استراحت فنی اول، خود را 8 – 6 پیش انداخت. اما ایرانی ها باز هم ابتکار عمل را به دست گرفتند و با به تساوی کشاندن بازی، از پوئن برابر 10 لحظه به لحظه، پا به پا با امریکا پیش رفتند. ولی باز هم یانکی ها بهتر از آنها کار کردند و موفق شدند وقت استراحت فنی دوم را نیز به سود خود به پایان ببرند. در ادامه نیز قصه ست دوم امریکا این بار برای ایران تکرار شد. اشتباهات فردی زمین ایران به علاوه تیزهوشی حریف، بازی را تحت تاثیر نمایش امریکا قرار داد تا این ست با حساب 25 – 19 به سود حریف قدرتمند کشورمان به پایان برسد. این ست 31 دقیقه به طول انجامید و آمار عملکرد بازیکنان ایران تا پایان آن به شرح زیر بود:
حمله: امیر غفور 10 و سید محمد موسوی 7 پوئن.
دفاع: عادل غلامی 4 و سید محمد موسوی 2 پوئن.
سرویس: سعید معروف و امیر غفور هر یک 2 پوئن.
توپگیری: فرهاد ظریف 18 و سعید معروف 9 اقدام عالی.
دریافت: فرهاد قائمی 10 و فرهاد ظریف 9 اقدام عالی.

ست چهارم: 25 –18به سود امریکا
ست چهارم. ایران با بازیابی توان روحی و انگیزشی خود روی بازی متمرکز شد و موفق شد به لحاظ فنی رالی توپ را به سود خود تمام کند. 8 – 6 امتیاز وقت استراحت فنی اول بود که به سود ایران رقم خورد. ایرانی ها نبض بازی را در دست داشتند و امریکا را به دنبال خود می کشاندند. اگر هم در لحظاتی، بازی به تساوی کشیده می شد در اثر اشتباه فردی ما بود. اما در اواسط ست این اشتباهات به اوج خود رسید و امریکا را 16 – 14 پیش انداخت. امریکا توپ را به زمین ایران می انداخت تا به ایران فرصت اشتباه کردن و پوئن منفی دادن بدهد. این پوئن های منفی، تیم را از تاکتیک خارج کرد و بازی را به دست امریکا سپرد. در نهایت این ست که 28 دقیقه طول کشید، با حساب 25 – 18 به سود امریکا به پایان رسید. حالا دو تیم با تساوی 2 – 2 یک امتیاز را برای خود پس انداز کرده بودند تا سرنوشت یک امتیاز دیگر بازی در ست پنجم و با پیروزی 3 – 2 به نفع یکی از تیم ها رقم بخورد. آمار عملکرد بازیکنان ایران تا اینجای بازی به شرح زیر بود:
حمله: امیر غفور 14 و سید محمد موسوی 7 پوئن.
دفاع: عادل غلامی 4 و سید محمد موسوی 2 پوئن.
سرویس: سعید معروف و امیر غفور هر یک 2 پوئن.
توپگیری: فرهاد ظریف 18 و سعید معروف 9 اقدام عالی.
دریافت: فرهاد قائمی 10 و فرهاد ظریف 9 اقدام عالی.

ست پنجم: 17– 15 به سود ایران
ایران میلاد عبادی پور را جایگزین مجتبی میرزاجانپور کرد. امریکا دیوید لی؛ سوپرمن خود را بیرون کشید و متیو اندرسن را از قطر پاسور به دریافت کننده برد. کلارک کارسن را به پشت خط آورد. بازی با چند پوئن منفی امریکایی ها و متعاقبا عملکرد خوب ایران در سرویس و دفاع با غلامی، حمله با غفور و قائمی ، توپگیری با ظریف و معروف و عبادی پور همراه بود. ایران از همان ابتدا دو پوئن پیش افتاد و امریکا را دنبال خود کشاند. 8 – 5 زمین عوض شد. ایرانی ها برتر و سرتر از امریکا نشان می دادند و نمی گذاشتند که بازی از دست شان خارج بشود. موسوی روی تور آماده یک اسپک جانانه بود که از توپِ در رفته امریکایی ها روی تور سرگردان مانده بود. اختلاف 3 امتیاز شد. 10 – 7 به سود ایران. سعید معروف توپ گرفت، غلامی پاس داد و غفور از منطقه دو ایران را به امتیاز 11 رساند. ایران به بازی مسلط بود. با هوشیاری اختلاف پوئن را هم حفظ می کرد که بی دغدغه بازی کند. یک اشتباه ایران، یک توپ برگشتی امریکا  و یک دفاع سه نفره از امریکا پوئن دو تیم را 12 – 11 کرد تا کواچ تایم بگیرد. تایم نتیجه داد. سرویس امریکا برای ما به امتیاز بدل شد. 13 – 11. امریکایی ها با اسپک و یک دفاع بازی را به تساوی کشاندند. معرووووووووف. یک جای خالی در حمله پنجم رالی برابر 13 ایران به امتیاز 14 رساند. رالی پوئن به پوئن ادامه پیدا کرد. یکی ایران. یکی امریکا. حالا لحظه حمله های قائمی بود. دست آخر حمله امریکایی ها به قصد دست دفاع ایران نواخته شد ولی به خارج رفت. ویدئو چک هم افاقه نکرد. ایران 17 – 15 برد. 3- 2 برنده شد. جنگ قدرت را ایران برد.

منبع : فدراسیون والیبال


والیبال , تیم ملی والیبال ایران , تیم ملی والیبال آمریکا , والیبال قهرمانی جهان 2014 , نتایج تیم ملی والیبال ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 305 تاریخ : سه شنبه 11 شهريور 1393 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... atefeh-78
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
جام جهانی فوتبال_2018 fkh1661
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
عکس رومانتیک زن و شوهر fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید