close
بهترین متخصص ارتودنسی
اختصاصی / گزارش کامل دیدار ایران vs لهستان/میزبان برنده ماراتن 5 گیمه شد !

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
اختصاصی / گزارش کامل دیدار ایران vs لهستان/میزبان برنده ماراتن 5 گیمه شد !
اختصاصی / گزارش کامل دیدار ایران vs لهستان/میزبان برنده ماراتن 5 گیمه شد !

خبرگزاری ورزش والیبال : دو تیم مدعی صعود به مرحله سوم ،یعنی تیم های ایران و لهستان به مصاف یکدیگر رفتند،که در نهایت نتیجه ی این دیدار سنگین و نفسگیر به نفع میزبان در 5 گیم به پایان رسید ،تیم ایران دو گیم ابتدایی را با اختلاف پوئن فاحش واگذار کرد ولی در ست های سوم و چهارم با تلاش بی حد خود توانست بازی را گیم سرنوشت ساز پنجم بکشاند که در نهایت در امتیاز 16-14 مغلوب میزبان این دوره از رقابت ها شد و تنها یک امتیاز از این دیدار حساس کسب کرد.

خبرگزاری ورزش والیبال : دو تیم مدعی صعود به مرحله سوم ،یعنی تیم های ایران و لهستان به مصاف یکدیگر رفتند،که در نهایت نتیجه ی این دیدار سنگین و نفسگیر به نفع میزبان در 5 گیم به پایان رسید ،تیم ایران دو گیم ابتدایی را با اختلاف پوئن فاحش واگذار کرد ولی در ست های سوم و چهارم با تلاش بی حد خود توانست بازی را گیم سرنوشت ساز پنجم بکشاند که در نهایت در امتیاز 16-14 مغلوب میزبان این دوره از رقابت ها شد و تنها یک امتیاز از این دیدار حساس کسب کرد.

بازی دو تیم لهستان و ایران ساعت 10 و 50 دقیقه شب به وقت تهران در سالن مملو از جمعیت اطلس آرنا لهستان با قضاوت خراردو مکزیکی و فرانس لودریوس اهل هلند آغاز شد .


تیم میزبان با ترکیب : نوواکوفسکی،کونارسکی،ژاگمنی،کلوس،ولازلی،کوبیاک،زاتورسکی،وینارسکی با هدایت استفان آنتیگای فرانسوی
و سرخ پوشان ایران نیز با ترکیب : معروف، محمد موسوی، قائمی ، ظریف ، میرزاجانپور ، غلامی ، امیر غفور و با هدایت اسلوبودان کواچ آغازگر این دیدار بودند.ست اول (17-25) لهستان  :

بازی در میان  سکوت عجیب تماشاگران لهستانی و با زدن سرویس بازیکنان تیم میزبان آغاز شد ،لهستان آغاز گر طوفانی دیدار با سرویس های عالی بازیکنان خود و دریافت ضعیت بازیکنان ایران بود،در ادامه بازیکنان ایران با استفاده از سرویس های هدفمند غفور  میرزاجانپور از میزبان خود پیشی می گیرد،در ادامه دریافت های ایران برخلاف آغاز بازی باعث برتری ایران در اولین وقت استراحت فنی در امتیاز 8-7 می شود.

اما در ادامه بازی سرویس های عالی ولاژلی عرصه را برای تیم ایران تنگ می کند و تیم لهستان در امتیاز 10-8 از ایران پیشی می گیرد،در ادامه وقت استراحت کواچ برای جلوگیری از روند امتیاز گیری لهستان مثمر ثمر واقع نم شود و تیم لهستان دومین وقت استراحت بازی را با امتیاز 16-11 به نفع خود به پایان می رساند

در ادامه اختلاف امتیاز فاحش تیم ایران نسبت به لهستان باعث تصمیم کواچ جهت تعویض کاپیتان سعید معروف و امیرغفور با مهدی مهدوی و شهرام محمودی  می شود.سرویس های عالی بازیکن های لهستان باعث ازهم پاشیدگی دریافت های اول ما در این گیم شده و در نتیجه پاسور تیم ملی در تغذیه بازیکنان ما دچار مشکل شده و باعث اختلاف 8 امتیازی ایران نسبت به لهستان شده است.

بازگشت دوباره سعید معروف و امیر غفور نیز در جهت کاهش اختلاف امتیاز موثر نیافتد و تیم لهستان در نهایت با امتیاز25-17 برنده  گیم اول این دیدار شد.شکست تیم ایران در این گیم بیشتر به خاطر دریافت اول ضعیف  بازیکن ها  و البته سرویس های فوق العاده بازیکنان تیم لهستان بوده در صورت برطرف نکردن این مشکل تیم ملی بازی سختی در گیم های بعد خواهد داشت.

 گیم دوم (16-25) لهستان :

گیم دوم دیدار در میان هیاهوی تماشاگران لهستانی و با سرویس تیم ایران آغاز شد.بازی در آغاز گیم بسیار نزدیک دنبال شده و دو تیم در امتیاز 2-2 به تساوی رسیدند.کواچ برای رفع مشکل دریافت اول ضعیف تیم تصمیم به تعویض مجتبی میرزاجانپور با میلاد عبادی پور می گیرد.

در ادامه سرویس های خوب بازیکنان لهستان همانند گیم اول این تیم میزبان بود که وقت استراحت اول را با امتیاز 8-4 به پایان می رساند.حتی ورود عبادی پور نیز مشکل دریافت اول ما را حل نکرد.در ادامه بازی امیر غفور نیز با شهرام محمودی تعویض می شود تا شاید گره از مشکل تیم ایران در امتیاز گیری باز کند.ورود محمودی با دریافت امتیاز برای ایران همراه بوده ولی با این وجود ایران همچنان در امتیاز 5-9 از میزبان خویش عقب است.

تیم ایران همچنان از حل مشکل دریافت اول خود عاجز مانده و همین مشکل و سرویس های عالی وینارسکی باعث اختلاف امتیاز 6 امتیازی نسبت به تیم میزبان شده ست که در نهایت نیز تیم میزبان در میان حمایت پور شور هواداران خود وقت استراحت دوم نیز به حساب 16-9 به پایان می رساند.بازیکنان تیم ایران در ادامه دیدار، کار را کاملا احساسی پیگیری می کنند و تیم میزبان نیز با استفاده از این آشفتگی و احساسی بازی کردن تیم ایران ،توانست اختلاف امتیازی 8 نسبت به ایران کسب کند و تا به این جای کار در امتیاز 20-12 از تیم ملی والیبال ایران پیش باشند.

در ادامه محمودی پس از عدم توفیق در این گیم با امیرغفور تعویض می گردد اما این تعویض ها تا به این جای کار مشکل ما در امتیاز گیری حل نکرده ست و تیم ایران کاملا مغلوب میزبان در این گیم شده تا جایی که تیم لهستان در امتیاز 23-12 از تیم ایران پیشی گرفته و اختلاف 11 امتیازی با تیم ایران ایجاد کرده است.حتی سرویس های عالی فرهاد قائمی نیز در این گیم کمک زیادی به تیم ایران با توجه به اختلاف امتیازی فاحش نکرد.

در نهایت تیم میزبان این گیم را با امتیاز 25-16 برابر تیم خسته ایران به پیروزی رسید و در آستانه برد درصورت برد گیم سوم قرار گرفت.در این گیم نیز مشکلات گیم اول محسوس بود و تغییری در جهت حل این مشکلات از سوی بازیکنان و مربیان شاهد نبودیم .

 ست سوم (26-24) ایران :

گیم سوم نیز همانند گیم اول ،بازی در میان سکوت عجیب تماشاگران لهستانی و با زدن سرویس بازیکنان تیم میزبان آغاز شد،در این گیم نیز بازیکنان ایران همچنان دچار ضعف در دریافت و زدن اسپک ها هستند ،اولین وقت استراحت  این گیم نیز در امتیاز 8-4 به میزبان واگذار می کنند.بازیکنان ایران در این گیم رفته رفته از حالت احساسی بازی خود دور شدن و توانستن دومین وقت استراحت گیم سوم را به نفع خود به پایان برسانند.بازی در این گیم برخلاف گیم های اول و دوم که کاملا یک جانبه به نفع تیم لهستان در جریان بود در این گیم کاملا پایاپای برگزار شد،و دو تیم حداکثر تلاش خود را جهت کسب امتیاز به اجرا گذاشته بودند.لهستان برای برای کسب برد قاطع 3-0 و ایران برای نباختن و عدم صعود به مرحله سوم که درنهایت تیم ایران توانست در یک بازی نفسگیر با امتیاز 26-24 بر حریف خود چیره شود و این امیدواری به صعود برای مرحله سوم در صورت برد گیم های بعد حفظ شود.

 

 

 ست چهارم( 25 -19 ) ایران:

تیم ملی ایران در ست چهارم کاملا به بازی برگشته بود. ست چهارم با سرویس خوب قائمی شروع شد و تیم ما اولین امتیاز را گرفت . سرویس های خیلی خوب بازیکنان ما بخصوص قائمی و میرزا جانپور کار را بر تیم لهستان سخت کرده بود وقت استراحت فنی اول به سود تیم ما تمام شد . کماکان بازی با اختلاف 3 امتیازی پیش میرود و پاسهای خوب معروف و اسپک های عالی غفور ،موسوی ، میرزاچانپور ، قائمی و غلامی لهستان را تحت فشار گذاشته است در این ست بود که کوبیاک بعد از یک فشار توپ موفق از دفاع موسوی وارد درگیری لفظی با بازیکنان ما شد و یک کارت زرد برای او و کواچ مربی ما به همراه داشت در این ست دیگر وینیارسکی در میدان نبود تا باسرویس های پرقدرتش دریافت بازیکنان ما را خراب کند وقتی که تیم ما 22-18 جلو افتاد کواچ دو تعویضه کرد و با سرویس های خوب تشکری تیم ما توانست این ست را 25-19 به سود خود تمام کند .

 ست پنجم (16-14 ) لهستان :

بازیکنان دو تیم در ست پنجم چیزی برای از دست دادن نداشتند. فشارزیادی روی آن ها بود. لهستان سرویس اول را خراب کرد. توپ گیری های خوب ظریف، اسپک های طلایی غفور و پاس های دقیق معروف ایران را یک امتیاز جلو انداخت. تیم ایران به کمک دفاع موسوی یک امتیاز دیگر گرفت. ایران در دفاع روی تور عالی کار می کرد. ایران با یک امتیاز اختلاف وقت استراحت نخست را برد. دفاع عالی از غفور اختلاف را به عدد دو رساند. تماشاگران لهستان مبهوت بودند. تیم میزبان بازی برده را واگذار می کرد. در شرایطی که ایران از حریف پیش بود کواچ باز هم مانند ست چهارم درخواست تایم اوت کرد تا کار به سود لهستان برگردد. سه امتیاز پیاپی توسط میزبان به دست آمد تا شاگردان آنتیگا یک امتیاز پیش بیفتند. ناجی ایران در دو ست قبل به میدان آمد و باز هم سرویس خوبی زد و ایران از حریف پیش افتاد. بازی تا امتیاز 13 مساوی پیش می‌رفت تا همه چیز برابر باشد. حملات موفق دو تیم بازی را به امتیاز 16 کشاند و این لهستان بود که با دفاع روی تور امتیاز آخر را گرفت.

تیم ملی والیبال ایران از ساعت 19 امروز (یکشنبه) برابر تیم قدرتمند صربستان به میدان می رود و در صورت پیروزی سه امتیازی و نتیجه نگرفتن یکی از دو تیم آمریکا یا لهستان برابر حریفان به دور بعد صعود می‌کند.

 

 

آمار تحلیلی به شرح زیر است :

تیم ملی والیبال ایران در سومین بازی از مرحله دوم مسابقات جهانی با نتیجه 3 بر 2 مغلوب لهستان شد. در پایان این مسابقه لهستان 61 حمله ، 14 دفاع و 7 امتیاز سرویس مستقیم داشت. این در حالی بود که ایران 54 حمله ، 9 دفاع و 3 امتیاز سرویس گرفت.

هر یک از تیم های لهستان و ایران به ترتیب 27 و 32 اشتباه داشتند و به همین میزان به یکدیگر امتیاز داده بودند.

در پایان این مسابقه ماریوس وینارسکی به تنهایی 24 امتیاز گرفت و موثرترین بازیکن میدان شد. در مقابل سید محمد موسوی عراقی نیز با 15 امتیاز موثرترین بازیکن ایران بود.


والیبال , نتایج , ایران , لهستان , تحلیل دیدار ایران و لهستان , گزارش کامل دیدار ایران و لهستان , والیبال قهرمانی جهان 2014 , مسابقات جهانی والیبال 2014 , نتیجه ی دیدار ایران و لهستان , ایران vs لهستان , جام جهانی والیبال 2014 ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 499 تاریخ : یکشنبه 23 شهريور 1393 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
نفس میگه
سلام
ست اول با 8 امتیاز اختلاف و ست دوم 9 امتیاز اختلاف باختن!
دو تا ست با اینهمه اختلاف!!
اونهم در جام جهانی!!!
مگه مالدیوه؟!!!
حذف بشن سنگین ترن
پاسخ : ست اول و دوم ایران اصلا خودش نبود دوست عزیز،کلاس بازی ایران امروز برابر صربستان مشخص شد
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... atefeh-78
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
جام جهانی فوتبال_2018 fkh1661
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
عکس رومانتیک زن و شوهر fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید