close
تبلیغات در اینترنت
داورزنی : نگاه آسیا به ایران متفاوت شده است

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
داورزنی : نگاه آسیا به ایران متفاوت شده است
داورزنی : نگاه آسیا به ایران متفاوت شده است

رییس فدارسیون والیبال که به تازگی از اجلاس هیات رییسه کنفدراسیون والیبال آسیا به تهران بازگشته است، گفت: نگاه قاره کهن آسیا به ایران متفاوت شده و رفته رفته والیبال ایران به عنوان یک قدرت جایگاه واقعی خود را خواهد یافت.

 محمدرضا داورزنی در گفتگو با خبرنگاران خبرگزاری های ایرنا، ایسنا، فارس، باشگاه های خبرنگاران جوان و روابط عمومی فدراسیون والیبال گفت: عملکرد یک ساله گذشته والیبال ایران آسیا را وادار کرده که بپذیرد قدرت جدیدی در این قاره در رشته ورزشی والیبال ظهور کرده که رقابت با آن کار ساده ای نیست.
وی به دیدارهای خود در نشست هیات رییس کنفدراسیون والیبال آسیا با روسای فدراسیون های آسیایی اشاره کرد و گفت: رییس فدراسیون والیبال استرالیا در یکی از این دیدار ها تاکید کرد تیم ملی والیبال ایران با قهرمانی در آسیا و درخشش در جام جهانی 2012 ژاپن قدرت این رشته ورزشی را از شرق این قاره گرفت .

رییس فدارسیون والیبال که به تازگی از اجلاس هیات رییسه کنفدراسیون والیبال آسیا به تهران بازگشته است، گفت: نگاه قاره کهن آسیا به ایران متفاوت شده و رفته رفته والیبال ایران به عنوان یک قدرت جایگاه واقعی خود را خواهد یافت.

 محمدرضا داورزنی در گفتگو با خبرنگاران خبرگزاری های ایرنا، ایسنا، فارس، باشگاه های خبرنگاران جوان و روابط عمومی فدراسیون والیبال گفت: عملکرد یک ساله گذشته والیبال ایران آسیا را وادار کرده که بپذیرد قدرت جدیدی در این قاره در رشته ورزشی والیبال ظهور کرده که رقابت با آن کار ساده ای نیست.
وی به دیدارهای خود در نشست هیات رییس کنفدراسیون والیبال آسیا با روسای فدراسیون های آسیایی اشاره کرد و گفت: رییس فدراسیون والیبال استرالیا در یکی از این دیدار ها تاکید کرد تیم ملی والیبال ایران با قهرمانی در آسیا و درخشش در جام جهانی 2012 ژاپن قدرت این رشته ورزشی را از شرق این قاره گرفت .

داورزنی به نقل از "سناتور کریس چاچت" افزود: والیبال ایران فاصله کمی با قدرت های والیبال در جهان دارد. فدراسیون والیبال استرالیا به دور از مسایل سیاسی غرب در مخالفت با ایران، آمادگی افزایش ارتباطات ورزشی به ویژه در رشته ورزشی والیبال با جمهوری اسلامی ایران است.

رییس فدارسیون والیبال کشورمان تاکید کرد: کریس چاچت یکی از کاندیدهای کسب ریاست جهانی فدراسیون والیبال است و همکاری با ایران را که یکی از قدرت های والیبال در این قاره و جهان است را به نفع خود می داند.
رییس فدراسیون والیبال همچنین به گزارش های ارائه شده در منطقه هاي مختلف قاره آسیا در نشست پکن اشاره کرد وگفت: در زمان ارائه گزارش منطقه مرکزی قاره آسیا به عملکرد مثبت ایران در آسیا و مسابقات مختلف سالنی و ساحلی و جام ملت ها اشاره کردند که تشویق حاضران را به دنبال داشت. از فدراسيون واليبال ایران به خاطر رشد و ارتقاي سطح قابل توجه واليبال ايران در سال هاي اخير تقدير شد و بسیاری از کشورها ابزار امیداوری کردند که ایران سهمیه المپیک لندن را کسب کند.
وی تاکید کرد میزان تماشاگران بازی های والیبال در ایران یکی دیگر از جنبه های مثبت این گزارش بود که سه عکس از مسابقات جام ملت ها که در استادیوم 12 هزار نفری آزادی تهران برگزار شده بود برای اعضای حاضر در نشست کنفدارسیون والیبال اسیا به نمایش درآمد که بیش از 12 هزار نفر در سالن بودند و در راهروها و پله های سالن نیز جای سوزن انداختن نبود. حتی جمعیت زیادی بیرون از سالن به دلبل نبود جا منتظر مانده بودند. حضور تماشاگران در سالن های والیبال یکی از عوامل مهم در تصمیم گیری های میزبانی و سهمیه ها است.

 
** فدراسیون جهانی نیازمند مدیریت جدید با تفکرات جدید است رییس فدراسیون والیبال کشورمان در ادامه این گفتگو به نامزدهای کرسی ریاست فدراسیون جهانی والیبال اشاره کرد وگفت: از زمانی که رییس فدراسیون جهانی از ادامه ریاست این نهاد مهم بین المللی انصراف داده است، نواب او به جان یکدیگر افتادند تا بر کرسی این فدراسیون تکیه زنند.
داورزنی افزود: رییس قبلی این فدراسیون نیز مانند یک امپراطوری عمل می کرد که تمامی تصمیم گیری ها باید از کانال او انجام می شد، در صورتی که در زمان "وی" تغییرات زیادی در ساختار آن به وجود آمد.
وی با بیان اینکه والیبال به عنوان یک رشته ورزشی مهم در جهان که در خیلی از کشورها تبدیل به رشته دوم و سوم شده است باید یک رویکرد جدید انتخاب کند که منجر به تحول جدیدی در این رشته ورزشی شود و از انحصار 30 ساله خود خارج شود. پیش بینی من این است که والیبال بعد از فوتبال جایگاه و ساختار خود را برای توسعه و جذابیت بیشتر برداشته است.
رییس فدراسیون والیبال کشورمان تاکید کرد نمایندگان والیبال قاره ها مختلف بیشتر تمایل به ورود یک آدم جدید به عنوان رییس فدراسیون جهانی دارند. آنان علاقمند هستند که آینده والیبال به این سمت برود که شایسته سالاری جایگزین ارتباطات پنهانی شود.  
وی در باره سیاست ایران در قبال رییس جدید فدراسیون جهانی والیبال چیست، گفت: ایران به دو دیدگاه در این زمینه توجه خاص دارد که توانایی انجام کار بر اساس کار کارشناسی و میزان حفظ منافع ایران است. توانایی موضوعی است که رییس فدراسیون جهانی باید بر مبنای کار کارشناسی تصمیم گیری کند نه بر اساس روابط زیر میزی.
نکته دوم اینکه باید در تعامل با کاندیدها به این نتیجه برسیم که کدام یک از آنان می توانند، امتیازهای بیشتری از فدراسیون جهانی برای ایران بگیرند. امتیازهای که به نوعی حق ما است و در این سالها به دلیل برخی موانع از رسیدن به آنها محروم بودیم. در حال حاضر برخی کشورها که هیج جایی در والیبال جهان ندارند، در تصمیم گیری های فدراسیون جهانی تاثیر گذار هستند.
 
** تغییرات زیاد در ساختارهای جهانی والیبال رییس فدراسیون والیبال در ادامه این نشست به تغییر در ساختاهای فدراسیون های والیبال جهان اشاره کرد و گفت: بسیاری از تصمیم گیری های مربوط به تیم های ملی والیبال بر عهده مدیر تیم و یا سرپرست آنان است و روسای فدراسیون ها دیگر در این امور دخالتی ندارند.
محمدرضا داورزنی افزود: به عنوان مثال برای اردوی تیم ملی والیبال کشورمان در صربستان با رییس فدراسیون والیبال این کشور صحبت کردم ، او تاکید کرد من با این موضوع موافقم اما باید با مدیر تیم ملی هماهنگ کنم ببینم برنامه های آنان اجازه می دهد یا نه؟
وی تصریح کرد: موافقت اولیه دو رییس فدراسیون انجام شد دیگر موارد را سرپرستان دو تیم انجام دادند و این روش امکان استفاده از فرصت بیشتر برای موارد ضروری را مهیا می سازد.
وی همچنین به سفر تیم ملی والیبال کشورمان به چک در اواخر اردیبهشت ماه اشاره کرد و گفت: بازی های تدارکاتی و دوستانه مهمترین نیاز تیم ملی والیبال است. اما هماهنگی این امور نیز بسیار سخت است . به عنوان مثال سفارت جمهوری چک برای صدور ویزا برای تیم ملی والیبال تاکید کرده است که کلیه اعضای کاروان باید به همراه گذرنامه به سفارت این کشور در تهران بیایند. حال باید بازیکنان پس از بازگشت از سفر سه کشور اروپایی، بالافاصله به سفارت جمهوری چک در تهران مراجعه کنند تا کارهای اداری ویزا انجام شود.
 
** فدراسیون والیبال هیچ تفاوتی بین سالنی و ساحلی قائل نیست رییس فدراسیون والیبال در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران در خصوص دلایل انتقاد اعضای والیبال ساحلی از تفاوت قائل شدن بین ساحلی و سالنی و حمایت نکردن از آنان برای صعود به المپیک گفت: فدراسیون از نظر مسایل و مواردی که به فدراسیون مربوط می شود شامل پشتیبانی، تشویق، برگزاری اردوها و اعزام به مسابقات هیچ تفاوتی بین آنان قائل نیست. تا کنون کمیته والیبال ساحلی و سرمربی تیم ملی والیبال ساحلی هر برنامه ای به فدراسیون دادند، اجرا شده و تمام هزینه ها شامل اسکان، رفت و برگشت، امکانات و نیازها پرداخت شده است.
داورزنی تصریح کرد: اگر منظور شما از تفاوت بین این دو برقراری حقوق ثابت برای بازیکنان ساحلی است که این کار بر اساس قوانین و مقررات امکان پذیر نیست. به سالنی ها هم ما حقوقی نمی دهیم بلکه آنان با باشگاه های خود قرارداد دارند. پاداش دو میلیون تومانی قهرمانی در آسیا نیز به بازیکنان هر دو تیم اهدا شد. امسال تا کنون به سه تورنمت اعزام شدند و تا 20 روزدیگر نیز به سه تورنمنت دیگر در چین اعزام می شوند.
وی با ابراز گلایه از مسئولین والیبال ساحلی گفت: آنان قرار بود که لیگ والیبال ساحلی را سرو سامان دهند و برگزار کنند، که هنوز انجام نشده است. من معتقدم فعالیت سالنی با ساحلی متفاوت است و نباید به آنها به یک شکل نگاه شود. برنامه های این تیم باید بر اساس منطق باشد به گونه ای  که اهداف خاصی را پیگیری کند. در طول سال تورنمنت های زیادی در جهان برای این رشته ورزشی برگزار می شود اما نباید ایران در همه آنها شرکت کند زیرا ابتدا باید هدف از حضور در تورنمنت ها را تعیین کنیم.
داورزنی گفت در والیبال ساحلی نباید به دو بازیکن موجود تکیه کرد و تنها آنان را دید، بلکه باید به فکر آینده این رشته ورزشی نیز باشیم و جوانان مستعد را شناسائی کنیم که پشتوانه این رشته باشند. همچنین هزینه بسیار زیادی برای آماده کردن زمین ساحلی تهران انجام شد، آیا مسابقه ای در آن برگزار شده است. نگاه به ساحلی باید تغییر کند. برخی استانها که توانایی سرمایه گذاری در لیگ برتر سالنی را ندارند در ساحلی که هزینه کمتری دارد فعال شوند.
رییس فدراسیون والیبال تاکید کرد ساحلی تفکر جدید مبتنی بر استفاده از ظرفیت های کشور می خواهد و نمی توان باشگاه های فعال در سالنی را ملزم به تیم داری در این رشته کرد. باید در این رشته پیگیر باشیم تا به نتیجه مورد انتظار برسیم اما این پیگیری نباید متکی به رییس فدراسیون والیبال باشد.
 
**مشکل اردوی چین با برخی تمهیدات حل می شود رییس فدراسیون والیبال کشورمان در خصوص لغو شدن اردوی تیم ملی والیبال در چین گفت: اصرار بر برگزاری این اردو به دلیل هم هوایی چین با ژاپن میزبان مسابقات انتخابی المپیک بود که با تمهیداتی این مشکل نیز حل شد.
داورزنی تصریح کرد اگر بازی تدارکاتی با تیم چین نباشد ،دیگر نیازی به اعزام تیم ملی والیبال به چین نیست و بر اساس خواسته سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان با اقامت دو روز زودتر از موعد در ژاپن و تهیه بلیط بزینس کلاس می توان این مشکل را حل کرد.
 
**معرفی اعضای هیات رییسه بعد از انتخابی المپیک رییس فدراسیون والیبال در ادامه این نشست در خصوص معرفی هیات رییسه فدراسیون والیبال گفت: در تاریخ 17 اسفندماه اسامی اعضای هیات رییسه به وزارت ورزش و جوانان معرفی شدند. در تاریخ 20 فروردین ماه سال 91 وزارت ورزش با استناد به نامه سازمان بازرسی کل کشور برخی از افراد معرفی شده را به دلیل بازنشسته بودن، نپذیرفت.
داورزنی افزود: در حال حاضر اولویت کاری مسابقات انتخابی المپیک است و از سوی دیگر انتخاب برخی از اعضا منوط به گذشت زمان برای پاسخگویی افراد و یا سازمان ها است که در حال حاضر امکان معرفی نیست. بعد از مسابقات انتخابی المپیک که مشغله کاری نیز کمتر است اسامی جدید به وزارت ورزش و جوانان معرفی خواهد شد.
وی تاکید کرد هر چند قول داده بودم در مهلت معین این کار انجام شود، اما کارها باید اولویت بندی شود و همانگونه که می دانید کسب سهمیه المپیک کار آسانی نیست و باید دقت و برنامه ریزی زیادی برای رسیدن به این هدف انجام داد.
 
** فدراسیون آماده هر نوع کمک به کاله برای حضور قدرتمند در آسیاست رییس فدراسیون والیبال در خصوص آماده سازی تیم والیبال کاله برای حضور در مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا گفت: فدراسیون از هیچ نوع کمکی به این تیم دریغ نمی کند. در نشستی که با سرمربی این تیم و ولاسکو داشتیم قرار شد به غیر بازیکنان اصلی تیم ملی هر بازیکن دیگر نیاز بود به این تیم داده شود.
همچنین ولاسکو با توجه به آشنایی با والیبال جهان، آمادگی خود را برای جذب بازیکنان خارجی برای تیم کاله را اعلام کرد.
داورزنی تاکید کرد تیم والیبال کاله حکم تیم ملی را برای فدراسیون در مسابقات باشگاه های آسیا دارد و فدراسیون آماده هر نوع همکاری با این تیم است.


مصاحبه ی آقای داورزنی , داورزنی نگاه آسیا به ایران عوض شده , داورزنی : نگاه آسیا به ایران متفاوت شده است , ساختار لیگ جهانی والیبال , کمک به حضور کاله ی آمل در جام باشگا های آسیا ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 627 تاریخ : یکشنبه 10 ارديبهشت 1391 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
با بهترین جایگزین های تلگرام آشنا شوید fns4565
کولاکوویچ بازیکنانش را انتخاب کرد sasha68
لیگ ملت های والیبال 13791379
6 بازیکن جدید به اردوی تیم ملی والیبال اضافه می‌شوند 13791379
برنامه اردوی نخست تیم ملی بانوان 13791379
والیبال ایران از افول در لیگ جهانی تا اولین مدال جهانی mojtaba83
کارخانه: با نام جدید در جام باشگاه‌های آسیا شرکت می‌کنیم/ برخی عوام‌فریبی میکنند mojtaba83
لیست جدید تیم ملی والیبال اعلام شد mojtaba83
دعوت ژاپن و استونی از تیم ملی والیبال 13791379
۳۷ بازیکن به اردوی تیم ملی والیبال دعوت شدند 13791379
جام جهانی فوتبال_2018 13791379
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 13791379
عکس رومانتیک زن و شوهر 13791379
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید