close
تبلیغات در اینترنت
بررسی تورنمنت والیبال ساحلی امسال / جایی که پیرمرد ها قهرمان می شوند !
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
بررسی تورنمنت والیبال ساحلی امسال / جایی که پیرمرد ها قهرمان می شوند !
بررسی تورنمنت والیبال ساحلی امسال / جایی که پیرمرد ها قهرمان می شوند !

خبرگزاری ورزش والیبال : والیبال ساحلی ایران دوره کاری جدید را در حالی با تغییرات وسیع در شکل سازمانی(تغییر ازکمیته به سازمان)و جوانگرایی در تیم های ملی آغاز کرده که برخی نتایج و اتفاقات ابهام هایی را ایجاد کرده است.

بررسی تورنمنت والیبال ساحلی امسال / جایی که پیرمرد ها قهرمان می شوند !

بهمن سالمی وصابرهوشمند بازیکنان تیم ملی والیبال ساحلی الف

خبرگزاری ورزش والیبال : والیبال ساحلی ایران دوره کاری جدید را در حالی با تغییرات وسیع در شکل سازمانی(تغییر ازکمیته به سازمان)و جوانگرایی در تیم های ملی آغاز کرده که برخی نتایج و اتفاقات ابهام هایی را ایجاد کرده است.
به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از ایرنا، مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی کشور روزگذشته با قهرمانی تیم شهرداری ارومیه (پرویز فرخی و آق محمد سلاق) به پایان رسید. این تیم در دیدارنهایی موفق به شکست تیم ملی الف ایران(بهمن سالمی وصابرهوشمند) شد.

پرویز فرخی بعد از کسب مقام قهرمانی در این رقابت ها مدعی شد که والیبال ساحلی ایران پیشرفتی ندارد.

بازیکن سابق تیم ملی والیبال ساحلی با مطرح کردن این سئوال که چرا من با 47 سال سن هنوز در این رقابت ها قهرمان می شوم؟ ادامه داد: اگر والیبال ساحلی روند رو به رشد داشت نباید فرخی و سلاق با میانگین 40 سال سن قهرمان شوند.

پرویز فرخی از سوی کمیته فنی مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی کشور به عنوان کاملترین بازیکن این دوره نیز شناخته شد.

جوانگرایی یکی از مباحث مهم چند سال اخیر والیبال ساحلی است ، در صورتی که تیم های قدرتمند والیبال ساحلی آسیا مانند قزاقستان میانگین سنی بالایی دارند.

سازمان والیبال ساحلی ایران نیز در روند جوانگرایی خود در این رشته ورزشی از چهار بازیکن به عنوان بازیکنان تیم های ملی الف و ب نام می برد که میانگین سنی آنان نسبت به رشته های ورزشی دیگر بالاست و این موضوع به نوعی تاکید کننده اهمیت تجربه در والیبال ساحلی است.

 

پرویز فرخی و آق محمد سلاق

پرویز فرخی و آق محمد سلاق با سن بالا همچنان قهرمان بلا منازع والیبال ساحلی ایرانتیم ملی الف والیبال ساحلی که قهرمانی آسیا را نیز در پرونده کاری خود دارد، درمسابقات قهرمانی کشور مغلوب ملی پوشان سابق این رشته ورزشی شدند زیرا آنان تجربه بسیار بیشتری در این زمینه داشتند.

اما نکته سئوال بر انگیز در باره جوانگرایی در والیبال ساحلی، ترکیب تیم ملی ب والیبال ساحلی ایران است. تیم ملی ب والیبال ساحلی در مسابقات قهرمانی کشور با نام شموشک مازندران (ایمان کرمی نژادو بهنام توکلی) حضور یافت که در مرحله نخست در گروه سه تیمی قرار گرفت و با یک شکست و یک پیروزی به عنوان تیم دوم به مرحله بعد صعود کرد.این تیم در مرحله دوم با پذیرش شکست دوم از راه یابی به جمع هشت تیم برتر بازماند.

ایمان کرمی نژاد که 27 سال سن دارد در مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی کشور نخستین حضور خود در رقابت های والیبال ساحلی را تجربه کرد؛ حال این سئوال مطرح می شودکه این بازیکن در چه سنی به شایستگی های لازم به عنوان یک ملی پوش قابل اطمینان خواهدرسیدوآیادعوت او بااین سن،جوانگرایی در والیبال ساحلی محسوب می شود؟

البته نباید از فیزیک مناسب او برای والیبال ساحلی غافل شد، اما یادمان نرود که مهمترین عامل موفقیت در والیبال ساحلی باز هم تجربه است.

آق محمد سلاق بازیکن سابق تیم ملی والیبال ساحلی که بیش از 20 قهرمانی کشور رادر پرونده کاری خود دارد و در بیش از 20 تور والیبال ساحلی آسیا حضور یافته است و قهرمانی در قاره کهن آسیا را نیز در پرونده کاری خود دارد، معتقد است بهترین بازیکنان والیبال ساحلی جهان درسنین 26 تا 34 سال هستند.

وی پیشنهادمی دهدکمیته ای درفدراسیون والیبال این رشته ورزشی را بررسی کند تابه اهمیت تجربه دراین رشته ورزشی دست یابند،زیراتجربه مهمترین عامل برای قهرمانی است.

سلاق که در مسابقات قهرمانی کشور چابکسر به همراه پرویز فرخی به عنوان قهرمانی دست یافت،تاکیدکرد: قصد دفاع ازخود و یا امثال خود را ندارم، دوست دارم والیبال ساحلی ایران پیشرفت کند، اما روند فعلی را زیاد مناسب برای این هدف نمی دانم.

وی با بیان اینکه دربازی های آسیایی 2010گوانگژو بایک شکست به عنوان پنجمی دست یافتیم، اما هیچکس نپرسید دلایل شکست تیم ایران چی بود؟ تنها بازیکنان را کوبیدند. اما سال بعد قهرمان آسیا شدیم و همان تیم های حاضر در گوانگژو را شکست دادیم.

سلاق با اشاره به اینکه تیم ما درمسابقات قهرمانی کشور چابکسر تیم ملی ج (سوم)را با امتیاز زیر 10 برد، تیم ملی ب را نیز با امتیاز زیر 15 شکست داد و در دیدارنهایی نیز تیم ملی الف را از پیش رو برداشت، گفت: دوست دارم ارزش پیراهن ملی حفظ شود و هدف خرد کردن دیگران را نیز ندارم، اما واقعیت والیبال ساحلی ایران نفرات دعوت شده به اردوی های تیم ملی نیست.

وی تاکیدکرد:طرف صحبت من فدراسیون والیبال وسازمان والیبال ساحلی نیست ،بلکه معتقدم باید برای حضور درتیم ملی والیبال ساحلی مانندبسیاری از رشته های دیگر مسابقات انتخابی برگزار شود تا شایسته ترین ها به تیم ملی بروند. زیرا پیراهن تیم ملی ارزش خاص خود را دارد. روش فعلی سرپوش گذاشتن به زحمات بازیکنان سابق است. اگر بحث جوانگرایی است چرا بازیکنان تیم جوانان ایران و بازیکنان برتر قهرمانی کشوردر این رده سنی دعوت نمی شوند؟.

وی تصریح کرد:هنوزپنج سال دیگردر این رشته حرف برای گفتن خواهم داشت.30تا 38سال اوج پختگی یک بازیکن والیبال ساحلی است.فدراسیون والیبال هشت سال برای من در این رشته سرمایه گذاری کرده است، به کم و زیاد آن کاری ندارم، اما الان باید از این سرمایه گذاری بهره ببرد.

وی گفت: 10 روز قبل از برگزاری مسابقات قهرمانی کشور از برگزاری آن مطلع شدیم و با شش جلسه تمرین قهرمان شدیم، اما بازیکنان تیم ملی سه ماه در اردو بودند که یکی حذف و دیگری نایب قهرمان شد.ماتنهاساحلی بازان اختصاصی کشور هستیم، سایرین در سالنی بازی کردند و مانند ما تجربه ساحلی ندارند. فدراسیون باید سالنی و ساحلی را کلا تفکیک کند و بازیکنان تنها در یک گروه از این دو قرار گیرند تا پیشرفت حاصل شود.

وی در باره دلایل ناکامی تیم ملی الف والیبال ساحلی در مسابقات قهرمانی کشور نیز گفت: به نظر من یکی از بازیکنان تیم ملی الف در پست تخصصی خود قرار نگرفته است. دو پست در والیبال ساحلی به نام های دفاع و توپ گیر داریم که این بازیکنان هر دو مدافع هستند اما باید یکی از آنان توپ گیر باشد که موفق شوند.المپیک 2012 لندن را نیز از دست دادیم زیرا باتیمی که هردوبازیکن مدافع بودند(صابر هوشمند و بهمن قلی پوری)، در مسابقات شرکت کردیم. در حال حاضر نیز بازیکنان خوبی مانند رحمان رئوفی و ... داریم که به دلایل خاص و سلیقه ای از تیم ملی والیبال ساحلی کنار گذاشته شدند.


والیبال , ساحلی , والیبال ساحلی , پرویز فرخی , آق محمد سلاق , قهرمانی والیبال ساحلی کشور ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 225 تاریخ : شنبه 03 آبان 1393 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
به دنبال زوج جدید برای معروف mehdii7007
اعلام برنامه روز سوم/جدال ایران با استرالیا در آخرین دیدار 13791379
یادگیری زبان فرانسه mrsz1mrsz
تدریس خصوصی زبان فرانسه mrsz1mrsz
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
چرا کاپیتان معروف از کوره در رفت؟ mojtaba83
آرمات: در لیگ ملت‌ها چیز خاصی از ایگور ندیدیم/ کولا بهانه‌ای برای قهرمانی جهان ندارد mojtaba83
داستان عبادی پور از زبان پدر mojtaba83
مرتضی شریفی در آستانه پیوستن به تیم «لاتینا» ایتالیا mojtaba83
سئو سایت با مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل fns4565
لیگ ملت‌های والیبال؛ اوج‌گیری ادامه دار کانگوروها با شکست ایتالیا sina62
ملی‌پوش والیبال: آتاناسویچ بازی را برای صربستان درآورد sina62
دال زوتو: از تماشاي بازي تيم ايران لذت بردم sina62
کاظمی: می توانم بهتر از این هم بازی کنم sina62
عبادی پور: ای کاش برنده مسابقه می شدیم mojtaba83
کاظمی و سوزا بهترین بازیکنان دیدار ایران با برزیل mojtaba83
بدترین شکست چند سال اخیر والیبال آمریکا رقم خورد mojtaba83
پیروزی سخت برزیل برابر جوانان ایران 13791379
پسر 20 ساله گرگانی، امتیازآورترین بازیکن ایران 13791379
دریافت کننده ملی‌پوش ایران لژیونر شد/ میرزاجانپور در کاستلانا 13791379
کولاکوویچ: کری خوانی چینی ها به بازیکنانم انگیزه داد sina62
کولاکوویچ: با احترام به حریفان ایران، خواهیم جنگید 13791379
لوزانو: ایران بهتر از چین بود جیانگ: طبق انتظار پیش نرفتیم mojtaba83
وادی: آماده دیدار با چین هستیم/توخته: از حضور در تيم ملی خوشحالم و انگيزه زیادی دارم mojtaba83
سعید معروف: امیدوارم تیم ملی والیبال بتواند به تورنمنت برگردد mojtaba83
والیبالیست ها چقدر شانس فینالیست شدن دارند؟ mojtaba83
ضعف های تیم ملی والیبال از نگاه یک کارشناس mojtaba83
مدیرتیم والیبال اماویلاز ایتالیا: حضور معروف هدیه به ما بود mojtaba83
توخته: با روحیه خوب به روسیه اعزام می شوم mojtaba83
کولاکویچ: بدون انرژی و با خستگی نمی‌توان بازی کرد 13791379
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید