close
تبلیغات در اینترنت
بررسی تورنمنت والیبال ساحلی امسال / جایی که پیرمرد ها قهرمان می شوند !

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
بررسی تورنمنت والیبال ساحلی امسال / جایی که پیرمرد ها قهرمان می شوند !
بررسی تورنمنت والیبال ساحلی امسال / جایی که پیرمرد ها قهرمان می شوند !

خبرگزاری ورزش والیبال : والیبال ساحلی ایران دوره کاری جدید را در حالی با تغییرات وسیع در شکل سازمانی(تغییر ازکمیته به سازمان)و جوانگرایی در تیم های ملی آغاز کرده که برخی نتایج و اتفاقات ابهام هایی را ایجاد کرده است.

بررسی تورنمنت والیبال ساحلی امسال / جایی که پیرمرد ها قهرمان می شوند !

بهمن سالمی وصابرهوشمند بازیکنان تیم ملی والیبال ساحلی الف

خبرگزاری ورزش والیبال : والیبال ساحلی ایران دوره کاری جدید را در حالی با تغییرات وسیع در شکل سازمانی(تغییر ازکمیته به سازمان)و جوانگرایی در تیم های ملی آغاز کرده که برخی نتایج و اتفاقات ابهام هایی را ایجاد کرده است.
به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از ایرنا، مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی کشور روزگذشته با قهرمانی تیم شهرداری ارومیه (پرویز فرخی و آق محمد سلاق) به پایان رسید. این تیم در دیدارنهایی موفق به شکست تیم ملی الف ایران(بهمن سالمی وصابرهوشمند) شد.

پرویز فرخی بعد از کسب مقام قهرمانی در این رقابت ها مدعی شد که والیبال ساحلی ایران پیشرفتی ندارد.

بازیکن سابق تیم ملی والیبال ساحلی با مطرح کردن این سئوال که چرا من با 47 سال سن هنوز در این رقابت ها قهرمان می شوم؟ ادامه داد: اگر والیبال ساحلی روند رو به رشد داشت نباید فرخی و سلاق با میانگین 40 سال سن قهرمان شوند.

پرویز فرخی از سوی کمیته فنی مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی کشور به عنوان کاملترین بازیکن این دوره نیز شناخته شد.

جوانگرایی یکی از مباحث مهم چند سال اخیر والیبال ساحلی است ، در صورتی که تیم های قدرتمند والیبال ساحلی آسیا مانند قزاقستان میانگین سنی بالایی دارند.

سازمان والیبال ساحلی ایران نیز در روند جوانگرایی خود در این رشته ورزشی از چهار بازیکن به عنوان بازیکنان تیم های ملی الف و ب نام می برد که میانگین سنی آنان نسبت به رشته های ورزشی دیگر بالاست و این موضوع به نوعی تاکید کننده اهمیت تجربه در والیبال ساحلی است.

 

پرویز فرخی و آق محمد سلاق

پرویز فرخی و آق محمد سلاق با سن بالا همچنان قهرمان بلا منازع والیبال ساحلی ایرانتیم ملی الف والیبال ساحلی که قهرمانی آسیا را نیز در پرونده کاری خود دارد، درمسابقات قهرمانی کشور مغلوب ملی پوشان سابق این رشته ورزشی شدند زیرا آنان تجربه بسیار بیشتری در این زمینه داشتند.

اما نکته سئوال بر انگیز در باره جوانگرایی در والیبال ساحلی، ترکیب تیم ملی ب والیبال ساحلی ایران است. تیم ملی ب والیبال ساحلی در مسابقات قهرمانی کشور با نام شموشک مازندران (ایمان کرمی نژادو بهنام توکلی) حضور یافت که در مرحله نخست در گروه سه تیمی قرار گرفت و با یک شکست و یک پیروزی به عنوان تیم دوم به مرحله بعد صعود کرد.این تیم در مرحله دوم با پذیرش شکست دوم از راه یابی به جمع هشت تیم برتر بازماند.

ایمان کرمی نژاد که 27 سال سن دارد در مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی کشور نخستین حضور خود در رقابت های والیبال ساحلی را تجربه کرد؛ حال این سئوال مطرح می شودکه این بازیکن در چه سنی به شایستگی های لازم به عنوان یک ملی پوش قابل اطمینان خواهدرسیدوآیادعوت او بااین سن،جوانگرایی در والیبال ساحلی محسوب می شود؟

البته نباید از فیزیک مناسب او برای والیبال ساحلی غافل شد، اما یادمان نرود که مهمترین عامل موفقیت در والیبال ساحلی باز هم تجربه است.

آق محمد سلاق بازیکن سابق تیم ملی والیبال ساحلی که بیش از 20 قهرمانی کشور رادر پرونده کاری خود دارد و در بیش از 20 تور والیبال ساحلی آسیا حضور یافته است و قهرمانی در قاره کهن آسیا را نیز در پرونده کاری خود دارد، معتقد است بهترین بازیکنان والیبال ساحلی جهان درسنین 26 تا 34 سال هستند.

وی پیشنهادمی دهدکمیته ای درفدراسیون والیبال این رشته ورزشی را بررسی کند تابه اهمیت تجربه دراین رشته ورزشی دست یابند،زیراتجربه مهمترین عامل برای قهرمانی است.

سلاق که در مسابقات قهرمانی کشور چابکسر به همراه پرویز فرخی به عنوان قهرمانی دست یافت،تاکیدکرد: قصد دفاع ازخود و یا امثال خود را ندارم، دوست دارم والیبال ساحلی ایران پیشرفت کند، اما روند فعلی را زیاد مناسب برای این هدف نمی دانم.

وی با بیان اینکه دربازی های آسیایی 2010گوانگژو بایک شکست به عنوان پنجمی دست یافتیم، اما هیچکس نپرسید دلایل شکست تیم ایران چی بود؟ تنها بازیکنان را کوبیدند. اما سال بعد قهرمان آسیا شدیم و همان تیم های حاضر در گوانگژو را شکست دادیم.

سلاق با اشاره به اینکه تیم ما درمسابقات قهرمانی کشور چابکسر تیم ملی ج (سوم)را با امتیاز زیر 10 برد، تیم ملی ب را نیز با امتیاز زیر 15 شکست داد و در دیدارنهایی نیز تیم ملی الف را از پیش رو برداشت، گفت: دوست دارم ارزش پیراهن ملی حفظ شود و هدف خرد کردن دیگران را نیز ندارم، اما واقعیت والیبال ساحلی ایران نفرات دعوت شده به اردوی های تیم ملی نیست.

وی تاکیدکرد:طرف صحبت من فدراسیون والیبال وسازمان والیبال ساحلی نیست ،بلکه معتقدم باید برای حضور درتیم ملی والیبال ساحلی مانندبسیاری از رشته های دیگر مسابقات انتخابی برگزار شود تا شایسته ترین ها به تیم ملی بروند. زیرا پیراهن تیم ملی ارزش خاص خود را دارد. روش فعلی سرپوش گذاشتن به زحمات بازیکنان سابق است. اگر بحث جوانگرایی است چرا بازیکنان تیم جوانان ایران و بازیکنان برتر قهرمانی کشوردر این رده سنی دعوت نمی شوند؟.

وی تصریح کرد:هنوزپنج سال دیگردر این رشته حرف برای گفتن خواهم داشت.30تا 38سال اوج پختگی یک بازیکن والیبال ساحلی است.فدراسیون والیبال هشت سال برای من در این رشته سرمایه گذاری کرده است، به کم و زیاد آن کاری ندارم، اما الان باید از این سرمایه گذاری بهره ببرد.

وی گفت: 10 روز قبل از برگزاری مسابقات قهرمانی کشور از برگزاری آن مطلع شدیم و با شش جلسه تمرین قهرمان شدیم، اما بازیکنان تیم ملی سه ماه در اردو بودند که یکی حذف و دیگری نایب قهرمان شد.ماتنهاساحلی بازان اختصاصی کشور هستیم، سایرین در سالنی بازی کردند و مانند ما تجربه ساحلی ندارند. فدراسیون باید سالنی و ساحلی را کلا تفکیک کند و بازیکنان تنها در یک گروه از این دو قرار گیرند تا پیشرفت حاصل شود.

وی در باره دلایل ناکامی تیم ملی الف والیبال ساحلی در مسابقات قهرمانی کشور نیز گفت: به نظر من یکی از بازیکنان تیم ملی الف در پست تخصصی خود قرار نگرفته است. دو پست در والیبال ساحلی به نام های دفاع و توپ گیر داریم که این بازیکنان هر دو مدافع هستند اما باید یکی از آنان توپ گیر باشد که موفق شوند.المپیک 2012 لندن را نیز از دست دادیم زیرا باتیمی که هردوبازیکن مدافع بودند(صابر هوشمند و بهمن قلی پوری)، در مسابقات شرکت کردیم. در حال حاضر نیز بازیکنان خوبی مانند رحمان رئوفی و ... داریم که به دلایل خاص و سلیقه ای از تیم ملی والیبال ساحلی کنار گذاشته شدند.


والیبال , ساحلی , والیبال ساحلی , پرویز فرخی , آق محمد سلاق , قهرمانی والیبال ساحلی کشور ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 163 تاریخ : شنبه 03 آبان 1393 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
لیگ ملت های والیبال 13791379
6 بازیکن جدید به اردوی تیم ملی والیبال اضافه می‌شوند 13791379
برنامه اردوی نخست تیم ملی بانوان 13791379
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
والیبال ایران از افول در لیگ جهانی تا اولین مدال جهانی mojtaba83
کارخانه: با نام جدید در جام باشگاه‌های آسیا شرکت می‌کنیم/ برخی عوام‌فریبی میکنند mojtaba83
لیست جدید تیم ملی والیبال اعلام شد mojtaba83
دعوت ژاپن و استونی از تیم ملی والیبال 13791379
۳۷ بازیکن به اردوی تیم ملی والیبال دعوت شدند 13791379
جام جهانی فوتبال_2018 13791379
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 13791379
عکس رومانتیک زن و شوهر 13791379
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید