close
بهترین متخصص ارتودنسی
داورزنی: خانم‌ها باید به سالن بیایند/ می‌خواهند با موضوع غنچه قوامی به

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
داورزنی: خانم‌ها باید به سالن بیایند/ می‌خواهند با موضوع غنچه قوامی بهره‌برداری سیاسی کنند
داورزنی: خانم‌ها باید به سالن بیایند/ می‌خواهند با موضوع غنچه قوامی بهره‌برداری سیاسی کنند

خبرگزاری ورزش والیبال : رییس فدراسیون والیبال گفت: حضور خانمها در سالنهای مسابقات برای تماشای والیبال باید متناسب با شان و جایگاه خانم‌های ایرانی فراهم شود.
به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال،محمدرضا داورزنی در گفت‌وگوی اختصاصی با ایسنا در رابطه با نامه فدراسیون جهانی والیبال و لغو میزبانی ایران از مسابقه های نوجوانان جهان اظهار کرد: تعدادی از مسابقه‌ها به صورت قاره‌ای در سطح جهان برگزار می‌شود که تکلیف آن در کنفدراسیون‌های 5 قاره مشخص می‌شود.

خبرگزاری ورزش والیبال : رییس فدراسیون والیبال گفت: حضور خانمها در سالنهای مسابقات برای تماشای والیبال باید متناسب با شان و جایگاه خانم‌های ایرانی فراهم شود.
به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال،محمدرضا داورزنی در گفت‌وگوی اختصاصی با ایسنا در رابطه با نامه فدراسیون جهانی والیبال و لغو میزبانی ایران از مسابقه های نوجوانان جهان اظهار کرد: تعدادی از مسابقه‌ها به صورت قاره‌ای در سطح جهان برگزار می‌شود که تکلیف آن در کنفدراسیون‌های 5 قاره مشخص می‌شود. مسابقه‌های مربوط به فدراسیون جهانی که مربوط به رده‌های مختلف سنی و لیگ جهانی است هم در کنگره تصمیم‌گیری می‌شود که به کدام کشور واگذار شود. چندی پیش از سوی کنفدراسیون و الیبال آسیا ایمیلی دریافت کردیم که در آن از ایران خواسته شده بود میزبان مسابقه‌های قهرمانی والیبال نوجوانان جهان شود. ما هم این موضوع را پذیرفتیم. فدراسیون جهانی درخواست مدارک کرد که ما همه مدارک را ارسال کردیم و در کنگره رسما مشخص شد که ایران میزبان مسابقه‌های قهرمانی نوجوانان جهان 2015 است.

وی افزود: این موضوع در کمیته مسابقه‌های فدراسیون جهانی نیز مورد بررسی قرار گرفت تا به اطلاع کشورها رسانده شود که کجا میزبانی مسابقه‌ها را بر عهده دارد و این موضوع به شکل مکتوب به همه کشورها اعلام می‌شود و همه بر همین مبنا تصمیم‌گیری می‌کنند. در همین جلسه اجلاس جهانی ما در کمیته مربوط به کنفدراسیون آسیا، رایزنی‌هایی داشتیم. برخی از آقایان می‌گفتند که شما (کشور ایران) 4 میزبانی دارید و بهتر است که یکی را به کشور دیگری بدهید. ما در آن زمان کاندیدای میزبانی رقابت‌های قهرمانی نوجوانان جهان، باشگاه‌های آسیا، قهرمانی آسیا و زیر 23 سال جهان بودیم. پیشنهاد شد که مسابقه‌های قهرمانی آسیا در کشور استرالیا برگزار شود اما نپذیرفتیم زیرا مسابقه‌های قهرمانی مردان آسیا برای ما بسیار اهمیت دارد. در نهایت گفتیم که میزبانی رقابت‌های زیر 23 سال جهان را نمی‌خواهیم و دقیقا در آن جلسه مشخص شد که ایران میزبان رقابت‌های نوجوانان جهان، باشگاه‌های آسیا و مردان آسیا است. این به غیر از لیگ جهانی و میزبانی‌های ما در این مسابقه‌ها بود.

 


رییس فدراسیون والیبال ادامه داد: همه این مسابقه‌ها برای ما اهمیت زیادی داشت حتی کارهای مقدماتی را برای میزبانی‌ها انجام دادیم و با شهرهای ارومیه و تبریز هم صحبت کردیم تا در صورت امکان، با کمک آن‌ها میزبانی مسابقه‌ها را داشته باشیم. تا روزی که کنگره فدراسیون جهانی در حال برگزاری بود، هیچ بحث و موضع‌گیری جدی درباره میزبانی‌های ایران صورت نگرفت. یک کلام هم درباره حاشیه‌های مطرح شده صحبت نشد. یک دفعه در شب پایانی در ساعات آخر که همه چیز تقریبا تمام شده بود و همه برای خداحافظی پایانی حاضر بودند، یک بیانیه صادر شد که باید فلانی آزاد شود و فلان اتفاق بیفتد و مواردی مطرح شد که اصلا ربطی به ورزش نداشت. این طور نبود که روز اول اجلاس این موضوع را مطرح کنند و روی آن نظر بدهند. قطعا از جای دیگری به مجمع فدراسیون جهانی فشار آورده بودند.

داورزنی با اظهار تاسف به ایسنا گفت: به یکباره می‌بینیم که فدراسیون والیبال ایتالیا در اقدامی عجیب بحثی را مطرح می‌کند که بله در دفاع از خانم غنچه قوامی قبل از شروع مسابقه‌های داخلی پلاکاردی در دست بگیرند که او را آزاد کنید. قوامی نه ایتالیایی است و نه به ایتالیا ارتباط دارد و نه در والیبال دستگیر شده است. در لیگ جهانی گذشته طرفداران تیم والیبال ایتالیا، خانم‌ها و آقایان ایتالیایی برای تشویق تیم کشور خود در سالن آزادی حضور داشتند و و هیچ برخورد و موضوعی هم پیش نیامد، حالا یک خانمی در جای دیگری بازداشت می‌شود و موضوع آن را به والیبال مرتبط می‌دانند.

 وی با تایید ادعای یک منبع آگاه فدراسیون جهانی والیبال درباره اینکه اگر این خانم آزاد نشود و موضوع حضور خانم‌ها در سالن‌های والیبال ایران حل نشود، میزبانی جدیدی به کشور ایران تعلق نمی‌گیرد، گفت: بله، این موضوع کاملا درست است. این بحث مطرح شده است. به هر ترتیب موضوعات سیاسی، اجتماعی در حوزه وزارت کشور تعریف می‌شود. طبیعتا باید در حوزه شورای فرهنگ عمومی کشور این مسائل طرح و حل شود. باید نهادهای مختلف کنار هم رایزنی کنند و بحث کنند تا نقاط قوت و ضعف و بایدها و نبایدها را به میان آورند و تصمیم‌گیری کنند. باید دستگاه‌های مختلف درباره این موضوع کنار هم بنشینند و تعیین تکلیف کنند. یا نباید در عرصه جهانی حضور داشته باشیم و یا اینکه باید شرایط الزامات جهانی را فراهم کنیم. حالا مدیریت کردن این الزامات هم مهم است. ما نمی‌خواهیم خارج از شئونات اسلامی اتفاقی در کشور ایران بیفتد. ما نمی‌خواهیم به قیمت از بین رفتن ارزش‌های اسلامی کاری در کشور انجام دهیم. ما موظفیم که شعائر دینی را رعایت کنیم و به اعتقادات و عقاید خود پایبند هستیم.

 رییس فدراسیون والیبال تاکید کرد: این بحث وجود دارد که والیبال ورزشی خانوادگی است و خانم‌ها هم این امکان را داشته باشند تا در سالن، مسابقه‌های والیبال را تماشا کنند از سویی دیگر شرایط سالن و رفت و آمدها به سالن و نحوه اسکان و رفتن‌ها در سالن باید متناسب با شان و جایگاه خانم‌های ایرانی باشد تا مشکلی پیش نیاید. خانم‌ها باید به سالن بیایند، مسابقه‌ها را تماشا کنند و بدون هیچ مشکلی بروند. این موضوع را نباید به هیچ شکل به دستگیری این خانم گره زد. اصلا دستگیری این خانم ربطی به موضوع حضور خانم‌ها در سالن‌های والیبال ندارد. متاسفانه یک سری از این موضوع سوء استفاده می‌کنند. دستگیری این خانم را به مسئله حضور بانوان در سالن‌های والیبال گره می‌زنند تا بهره‌برداری سیاسی کنند. اصلا چنین موضوعی درست نیست. ما به نظر شیخ فهد، رییس شورای المپیک آُسیا و آنوک احترام می‌گذاریم که گفته بود کسی نباید از ورزش سوء استفاده کند و بخواهد عقاید سیاسی خود را با توجه به تابعیت دوگانه‌اش مطرح کند. این موضوعی است که ما دنبال می‌کنیم و به فدراسیون جهانی و رسانه‌ها هم آن را اعلام می‌کنیم.

داورزنی بار دیگر به تفکیک موضوع دستگیری غنچه قوامی از حضور خانمها در سالن‌های والیبال تاکید کرد و به ایسنا گفت: ما باید خودمان در داخل کشور بنشینیم و راهکار مناسب را برای چگونگی حضور خانم‌ها در سالن‌های والیبال فراهم کنیم. ما جلسات مختلفی با نهادهای مختلف در این رابطه داشته‌ایم و پیگیر موضوع هستیم ولی اطمینان می‌دهم که در کشور ما هیچ خانمی برای تماشای والیبال دستگیر نشده است.


والیبال , داورزنی , بانوان , حضور , سالن والیبال , فدراسیون جهانی والیبال , لیگ جهانی والیبال , رئیس فدراسیون والیبال ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 181 تاریخ : سه شنبه 20 آبان 1393 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... atefeh-78
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
جام جهانی فوتبال_2018 fkh1661
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
عکس رومانتیک زن و شوهر fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید