close
بهترین متخصص ارتودنسی
معروف به دنبال راه‌حلی برای شکست روسیه / دژاگه هرگز نمی‌تواند تصور کند به اندازه معروف طرفدار داشت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
معروف به دنبال راه‌حلی برای شکست روسیه / دژاگه هرگز نمی‌تواند تصور کند به اندازه معروف طرفدار داشت
معروف به دنبال راه‌حلی برای شکست روسیه / دژاگه هرگز نمی‌تواند تصور کند به اندازه معروف طرفدار داشت

خبرگزاری ورزش والیبال : حتی اشکان دژاگه که یکی از چهره‌های محبوب و موفق فوتبال ایران به حساب می‌آید هرگز نمی‌تواند تصور کند که روزی به اندازه سعید معروف در فضای مجازی طرفدار داشته باشد.

خبرگزاری ورزش والیبال : حتی اشکان دژاگه که یکی از چهره‌های محبوب و موفق فوتبال ایران به حساب می‌آید هرگز نمی‌تواند تصور کند که روزی به اندازه سعید معروف در فضای مجازی طرفدار داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از تسنیم، کاپیتان تیم ملی والیبال ایران حدود یک ماه قبل به تیم والیبال زنیت کازان روسیه پیوست. حضور او در تاتارستان روسیه مورد توجه خاص رسانه‌های منطقه و به ویژه سایت باشگاه زنیت قرار گرفت که باعث شده گزارش‌های جالب توجهی در مورد کاپیتان تیم ملی والیبال ایران منتشر شود. یکی از این گزارش‌ها در زیر می‌آید:

بازیکن 29 ساله تیم ملی والیبال ایران یکی از محبوب‌ترین چهره‌های ورزشی کشورش به حساب می‌آید، او که تصمیم گرفت دوران حرفه‌ای ورزش خود را در خارج از ایران دنبال کند. معروف در ایران از محبوبیت زیادی برخوردار است و رسانه‌ها و هواداران این والیبالیست در ایران به شدت و با دقت خبرهای مربوط به انتقالش به کازان را تعقیب می‌کنند.

در حالی که معروف به تازگی در حال عادت کردن به سرمای کازان است، سردار آزمون، بازیکن جوان روبین در جام ملت‌های آسیا برای تیم ملی فوتبال ایران خوش درخشید. در این شرایط منطقه تاتارستان روسیه، شناخته‌شده‌ترین نقطه این کشور برای مردم ایران است.

دیمتیری سامارنکین، رئیس فعال و پرانرژی باشگاه روبین برای نخستین بار در سال 2011 فهمید که در بین بازیکنان ایرانی ممکن است استعدادهای خوبی برای تیم فوتبالش پیدا کند و لیگ فوتبال ایران می‌تواند به یک منبع و بازار خوب برای تعاملات کازان و ایران تبدیل شود. علیرضا حقیقی، دروازه‌بان تیم ملی ایران و روبین اگرچه یک بازی رسمی هم برای این تیم انجام نداد اما در جام جهانی 2014 برزیل نمایش خوبی داشت. تراکم دروازه‌بان‌ها در تیم روبین باعث شد تا حقیقی در لیست فروش باشگاه قرار بگیرد، البته پیش از برگزاری جام جهانی و حضور او درون دروازه ایران.

 

 

 یک بازیکن دیگر هم در تیم روبین مورد توجه بسیاری قرار گرفت. سردار آزمون 20 ساله اگرچه همیشه مثل یک ستاره بازی نمی‌کند اما در کشورش مطالب زیادی از او در مطبوعات نوشته می‌شود. بسیاری از رسانه‌های ایرانی او را آینده تیم ملی و حتی فوتبال ایران معرفی می‌کنند! تمام بازی‌های سردار آزمون توسط رسانه‌های ایران مورد توجه کامل قرار می‌گیرد به طوری که تیم روبین مهمترین تیم فوتبال اروپا در ایران است.

علاقه ایرانی‌ها و دیده شدن سایت این باشگاه توسط آنها به حدی است که ممکن است مدیران روبین را ترغیب کند تا بخش فارسی را نیز به سایت خود اضافه کند.

با تغییر مدیر بخش توسعه تیم روبین برخی سیاست‌های باشگاه هم تغییر کرد. اگر فرض کنیم که مدیران روبین از استخدام علیرضا حقیقی برای مقاصد تبلیغاتی و حفظ بازار ایران استفاده کردند می‌توان با قاطعیت گفت که سردار آزمون را به خاطر مهارت‌های فوتبالی به کازان آوردند. اگرچه آزمون بعضی وقت‌ها به عنوان بازیکن ذخیره به میدان می‌رود اما پتانسیل‌های او هرگز قابل بحث نیست.

هنرنمایی‌های آزمون در جام ملت‌های آسیا تیم ملی ایران را به مرحله یک چهارم نهایی این مسابقات رساند اما در نهایت ایران در ضربات پنالتی مقابل عراق شکست خورد. او با زدن یکی از سه گل تیمش در بازی با عراق خودش را به عنوان یکی از ارکان تیم ملی ایران تثبیت کرد. حالا مردم کازان شناخت و دلایل بیشتری برای سفرهای تفریحی و تجاری خود به ایران نسبت به چند سال گذشته دارند.

 

 

 فوتبال نیز در کنار هاکی به ورزش اول روسیه تبدیل شده و سایر رشته‌ها در رتبه‌های بعدی قرار دارند اما در ایران این روزها والیبال با اختلاف زیاد نسبت به سایر رشته‌ها ورزش نخست به حساب می‌آید. سعید معروف، پاسور جدید تیم زنیت یک سوپراستار تمام عیار در ایران است. اینستاگرام او حدود 203 هزار عضو دارد و هوادارانش نیز تعداد زیادی حساب کاربری به نام او ایجاد کرده‌اند. الکسی اسپیریدونوف که فعال‌ترین بازیکن والیبال روسیه در فضای مجازی به حساب می‌آید تنها 13 هزار عضو در شبکه توئیتر دارد و همین تعداد هم در اینستاگرام او را تعقیب می‌کنند.

همین که خبر انتقال معروف به زنیت قطعی شد هزاران کاربر ایرانی به شبکه‌های اجتماعی این باشگاه هجوم آوردند و پیغام‌هایی به فارسی در آن ثبت کردند. استفاده از فیسبوک و توئیتر در ایران مجاز نیست و اینستاگرام در این کشور پرطرفدارتر است. با این حال حتی اشکان دژاگه که یکی از چهره‌های محبوب و موفق فوتبال ایران به حساب می‌آید هرگز نمی‌تواند تصور کند که روزی به اندازه سعید معروف در فضای مجازی طرفدار داشته باشد. خیلی‌ها در کازان به خاطر اینکه بازدیدکنندگان سایت و صفحات خود را بیشتر کنند از عکس‌های سعید معروف استفاده می‌کنند حتی اگر یک کلمه هم از پیغام‌های فارسی کاربران متوجه نشوند.

 

 

 تیم والیبال کازان ابتدا سوپر لیگ روسیه را خوب شروع نکرد اما برای کسب موفقیت و پیروزی تصمیم گرفت از بازیکنان خارجی توانمند استفاده کند. سعید معروف به نخستین دعوت مدیران کازان جواب منفی داد که البته تا حدودی قابل درک بود، چون تاکنون بازیکنان ایرانی فرصت بازی در خارج از کشور را پیدا نکرده بودند. در ماه دسامبر بود که مشخص شد انتقال معروف به کازان امکانپذیر است.

مذاکره با کاپیتان تیم ملی ایران از زمانی جدی شد که مشخص شد کاپیتان و پاسور تیم ملی فرانسه که از باشگاه راونا ایتالیا به زنیت پیوسته بود به خاطر قوانین کنفدراسیون والیبال اروپا اجازه بازی برای زنیت در لیگ قهرمانان اروپا را ندارد. البته مدیران زنیت هم پیشنهادی به معروف دادند که رد کردن آن کار سختی بود!

تا همین پنج سال پیش و در زمانی که ایران هنوز به خاطر بازی‌های درخشانش در لیگ جهانی، نامی برای خود دست و پا نکرده بود بسیار سخت می‌شد تصور کرد که یک تیم روسی برای استخدام پاسور به سراغ یک بازیکن ایرانی برود.

تیم ملی ایران در رده‌بندی فدراسیون جهانی والیبال در بین 10 تیم دوم قرار داشت و معمولاً در تورنمنت‌های بزرگ به نتیجه خاصی نمی‌رسید تا اینکه در چند سال گذشته توسط خولیو ولاسکو و سپس اسلوبودان کواچ به موفقیت‌ها و پیشرفت چشمگیری رسید. حالا آنها نه تنها قوی‌ترین تیم آسیا بلکه یکی از قدرت‌های جهانی به حساب می‌آیند.

عنوان ششمی مسابقات قهرمانی جهان و چهارمی لیگ جهانی والیبال 2014 بهترین نتایج تاریخ والیبال ایران هستند. تیم ایران با غلبه بر قدرت‌هایی مثل برزیل، ایتالیا، لهستان، صربستان و آمریکا آماده حضور در المپیک 2016 است. روسیه تنها تیمی است که ایران هنوز در یک تورنمنت بزرگ موفق به شکست آن نشده است و سعید معروف با حضورش در سوپر لیگ والیبال روسیه به دنبال راه حلی برای این مشکل است.

 


والیبال , سعید معروف , زنیت کازان , اشکان دژاگه , علیرضا حقیقی , سردار آزمون ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 141 تاریخ : سه شنبه 28 بهمن 1393 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... atefeh-78
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
جام جهانی فوتبال_2018 fkh1661
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
عکس رومانتیک زن و شوهر fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید