close
بهترین متخصص ارتودنسی
پیش بینی لیست دوازده نفره تیم ملی والیبال ایران/احتمال فیکس بودن فرهاد قائمی

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
پیش بینی لیست دوازده نفره تیم ملی والیبال ایران/احتمال فیکس بودن فرهاد قائمی
پیش بینی لیست دوازده نفره تیم ملی والیبال ایران/احتمال فیکس بودن فرهاد قائمی

خبرگزاری ورزش والیبال :اینطوری که در خبرگزاری ها منتشر شده بود تیم ملی 8 خرداد به ژاپن پرواز می کنه. طبق این چیزی که مرسوم است 3 الی 4 روز قبل از اعزام ترکیب نهایی تیم مشخص می شه. حالا من می خوام حدود یک هفته قبل از اعلام لیست، حدسیاتی راجع به ترکیب 12 نفره داشته باشم. از شما هم می خوام نظراتتون رو راجع به این 12 نفر بگید.

خبرگزاری ورزش والیبال :اینطوری که در خبرگزاری ها منتشر شده بود تیم ملی 8 خرداد به ژاپن پرواز می کنه. طبق این چیزی که مرسوم است 3 الی 4 روز قبل از اعزام ترکیب نهایی تیم مشخص می شه. حالا من می خوام حدود یک هفته قبل از اعلام لیست، حدسیاتی راجع به ترکیب 12 نفره داشته باشم. از شما هم می خوام نظراتتون رو راجع به این 12 نفر بگید.

     سعید معروف: در مورد این بازیکن فکر نمی کنم هیچ استدلالی لازم باشه چون ولاسکو خودش بارها گفته بود که پاسور اول تیم، معروف است.

2.      علیرضا نادی: وضعیت نادی هم دقیقاً شبیه معروف هست.

3.      محمد موسوی: هم کارشناس های والیبال و هم خود ولاسکو همیشه گفتند که فاصله بین دو نفر اصلی پست سرعتی زن با بقیه بازیکن های این پست زیاده. بنابراین خیلی واضحه که شرایط موسوی هم مثل نادی و معروفه.

4.      امیر غفور: در مورد غفور باید با کمی تردید صحبت کرد. البته در ذهن ولاسکو، غفور بازیکن اصلی پشت خط زن است اما با توجه به اینکه در 3 بازی آخر تدارکاتی تیم ملی و بازی بین فیکس ها و ذخیره های تیم های الف و ب، غفور بازی نکرد؛ مشخص نیست وضعیت مصدومیتش به کجا کشیده و اگر ادامه دار بشه ممکنه از ترکیب جا بمونه. از طرفی بر هیچکس پوشیده نیست که ولاسکو خیلی به این بازیکن اعتقاد داره و اگه مصدوم نباشه 100٪ بازیکن اصلی تیم ملی خواهد بود.

5.      فرهاد ظریف: انتخاب فقط یک لیبروی با تجربه از همون اول نشون داد که ولاسکو انتخاب خودش رو در مورد لیبرو انجام داده و با بردن باز فقط یک لیبرو به اردوی اروپا یک مهر تایید دیگه روی این قضیه زد.

6.      حمزه زرینی: خوب رسیدیم به حمزه زرینی و پست دریافت کننده قدرتی. این پست تنها پستی بود که ولاسکو در تنها مصاحبه اش گفته بود هنوز نفرات اصلی برای این پست انتخاب نشدند. این حرف کاملاً نشون می داد که پنج نفر دیگه رو قطعاً انتخاب کرده که همین پنج نفر بالایی بودند. در پست دریافت کننده قدرتی،‌ از نفراتی که به تیم ملی دعوت شدند، زرینی تنها بازیکن با تجربه و با تعداد بازی ملی بالاست. زرینی در لیگ اصلاً خوب کار نکرد. دریافت های بدش در خیلی از بازی های کاله باعث می شد که عطایی اون رو تعویض کنه. اصولاً دعوت شدنش به تیم ملی با این بازی های لیگش برای من یکی، عجیب بود با اینکه سابقه ملی خوبی داشت. در هر حال وقتی ولاسکو با این بازی ها اون رو انتخاب کرد می شد حدس زد که زرینی هم یکی از بازیکنان اصلی خواهد بود. فیکس بازی کردن زرینی در 4 بازی اول تور اروپا این رو به خوبی اثبات می کنه. ضمن اینکه در بازی فیکس های الف و ب هم زرینی در ترکیب اصلی تیم الف بود.

7.      فرهاد قائمی: قائمی از بهترین های لیگ به خصوص در اسپک و سرویس بود. حداقل در بازی هایی که در گنبد انجام می شد و من تونستم اون ها رو ببینم تعداد خیلی کمی از اسپک هاش دفاع یا دریافت می شد. اما در دریافت ها قائمی چندان عملکرد خوبی نداشت. با شروع تمرینات تیم ملی اخباری که به گوش می رسید حاکی از آمادگی بالای قائمی بود. بالاخره هم در بازی های تدارکاتی اروپا در بازی های اول در کنار زرینی دریافت کننده های قدرتی اصلی تیم بودند. در بازی های بعدی هم باز قائمی به کار گرفته شد. مثل اینکه ولاسکو می خواست خیالش از قائمی کاملاً مطمئن بشه. آمار بازی ها هم نشون می داد عملکرد این بازیکن خوب بود. به خصوص در دریافت ها که خیلی خوب کار کرده بود اما به طرز عجیبی آمار اسپک هاش پایین اومده بود. احتمالاً نحوه تمرین ها طوری بوده که این بازیکن جای دریافت و اسپکش با هم عوض شده. البته این می تونه امیدواری رو راجع به دریافت های زرینی بیشتر کنه. به هر حال با بازی هایی که ایران در اروپا انجام داد و بازی تیم های الف وب  می شه به راحتی گفت قائمی هم بازیکن اصلی خواهد بود.

تا اینجا ترکیب اصلی مشخص شده و باید برسیم به ذخیره ها که کلاً 5 نفر بیشتر نمی تونند باشند بنابراین انتخاب این بازیکن ها سخت تر می شه. از طرفی دو تا پست هستن که قطعاً برای هر کدومشون باید یک نفر باشه. اولی پاسور و دومی قطر پاسور یا همون پشت خط زن.

8.      مهدی مهدوی: در مورد مهدوی هم کسی شک نداره که پاسور دوم تیم ملی خواهد بود.

9.      رضا قرا: از انتخاب های ولاسکو برای اردوی اروپا اینطور برداشت می شه که اون برای ذخیره غفور هنوز به گزینه قطعی نرسیده چون هم قرا و هم محمودی به همراه تیم به اروپا رفتند. قبل از انتخاب این دو نفر هم پیروت پور که در لیست ابتدایی تیم الف بود از تیم الف بیرون موند. آمار به دست اومده از بازی های تدارکاتی این رو نشون می ده که قرا عملکرد بهتری نسبت به محمودی داشته. گرچه قرا هم در یکی دو بازی اصلاً خوب نبود. باز هم از روی بازی تیم های الف و ب می شه گفت قرا انتخاب ولاسکو برای ذخیره غفور است.   

حالا 3 پست دیگه باقی مونده که به ازای هر پست، 2 بازیکن می شه 6 نفر اما تیم می تونه فقط 3 نفر دیگه رو همراه خودش ببره. بنابراین انتخاب همین طور سخت تر می شه. باز هم با توجه به بردن یک لیبرو به اروپا مشخصه که برای مسابقات هم فقط یک لیبرو برده خواهد شد. از طرفی اگه به بازی های جام جهانی نگاه کنیم می بینیم که در پست سرعتی زن فقط بخششی به عنوان ذخیره در تیم بوده پس برای این پست هم به نظر می رسه یک نفر همراه تیم خواهد بود. با این حساب می مونه پست دریافت کننده قدرتی و دو بازیکن دیگه.

10.  پوریا فیاضی: در پست دریافت کننده قدرتی بعد از زرینی، تجربه فیاضی در بازیهای بزرگسالان از بقیه بازیکن ها بیشتره ضمن اینکه فیاضی در لیگ عملکرد خوبی داشت. هم در دریافت و هم در اسپک. در جام جهانی هم بازی های خوبی انجام داد و از همون موقع می شد حدس زد که یکی از اعضای تیم ملی در انتخابی المپیک خواهد بود. گرچه فیاضی در بازی های تدارکاتی عملکرد چندان خوبی نداشت اما تعداد بازی هایی یا به عبارت بهتر دقایقی که بازی کرده نشون می ده که ولاسکو اعتقاد خاصی به فیاضی داره. همین طور در بازی فیکس های تیم های الف و ب تنها بازیکنی از ذخیره ها که به بازی اومد فیاضی بود که با زرینی تعویض شد و این نشون می ده که ولاسکو روی فیاضی حساب باز کرده.

11.  محمد حسن صنوبری: در پست سرعتی زن از روی انتخاب های ولاسکو مشخصه که نظرش به صنوبری و جدیدی برای ذخیره نادی و موسوی است. بین این دو بازیکن، جدیدی تجربه اش بیشتره و اینکه فصل قبل هم بازی های خوبی به خصوص در دفاع انجام داده. اما صنوبری قد خیلی بلندی داره و از نظر عملکرد هم در اردوی اروپا از جدیدی بهتر بوده بنابراین حدس من اینه که صنوبری به خصوص به خاطر قدش انتخاب می شه.

12.  مجتبی میزاجانپور: خوب الان فقط یک بازیکن دیگه می تونه انتخاب بشه که از شواهد و قراین اینطور بر می ٱد که باید یک دریافت کننده قدرتی باشه. من میرزاجانپور رو بر اساس اینکه شایستگی اش رو داره انتخاب کردم و هنوز نسبت به انتخاب ولاسکو مردد هستم و اینطور فکر می کنم که ولاسکو نظر چندان مساعدی نسبت به میرزاجانپور نداره. با اینکه در 3 تا بازی آخر تدارکاتی فیکس بازی کرده بود و در هر 3 بازی امتیاز آور ترین بازیکن ایران بود باز هم وقتی در بازی فیکس های الف و ب، ولاسکو خواست یه بازیکن رو تعویض کنه اون فیاضی بود. با همه این اوصاف باز فکر می کنم میزاجانپور به عنوان نفر دوازدهم انتخاب می شه.

منبع مطلب : افسانه کشتی کج و ورزش والیبالفرهاد قائمی , پیش بینی لیست دوازده نفره تیم ملی والیبال ایران , تحلیل تیم ملی والیبال ایران , لیست احتمالی تیم ملی والیبال ایران برای مقدماتی المپیک ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 4499 تاریخ : پنجشنبه 28 ارديبهشت 1391 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
آتی میگه
2بهتون تبریک میگم دیروز خوب درخشیدید
آتی میگه
2بهتون تبریک دیروز خوب درخشیدید
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
وادی و کریمی بهترین ؛برای پاسوری تیم ملی setareha
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
ستاره ی والیبال در مراسم عزاداری حسینی setareha
قانون تلخ والیبال کوبا شکسته شد setareha
ابتکار جدید فدراسیون جهانی والیبال برای توپ رسانی setareha
گزینه های جانشینی انتیگا setareha
گزینه های احتمالی مربیگری ایران setareha
لبیک یا حسین mojtaba83
پیشنهاد ترک ها به ستاره جوان والیبال ایران setareha
تهران، مقصد ستاره آینده والیبال setareha
جمالی: پیکان و بنز را مقایسه نکنید! setareha
نفرزاده: ایرانی ها از آنتیگا، آلکنو و لوزانو بهترند setareha
لوزانو: فعلا سکوت می کنم setareha
وقتی ارزش ها در والیبال حفظ می شود (عکس) setareha
پدرم را سرمربی تیم ملی والیبال ایران کنید! setareha
کریمی: با خداحافظی مهدوی، آماده خدمت به تیم ملی هستم mehdim
مبارزه فوق ستاره والیبال با بیماری ناشناخته setareha
برنامه هفته نخست لیگ برتر والیبال اعلام شد setareha
لژیونر والیبال چرا به ایران بازگشت؟ setareha
پاسور بعدی تیم ملی چه کسی خواهد بود؟ 13791379
تایپیک جامع ولادت اعضای والیبال فروم /m1982a m1982a
کارخانه: مسن‌های تیم ملی خودشان بروند setareha
عملکرد ایران در جام آسیا از نگاه سیچلو setareha
والیبال ایران یک مربی دیکتاتور می‌خواهد setareha
تورنمنت 4 جانبه به احترام مربی فقید والیبال setareha
بهبودی 4 گوشه زمین والیبال را بوسید setareha
پاسور تیم ملی والیبال رسماً خداحافظی کرد setareha
وقتی مهدوی کاپیتان سعید معروف بود (عکس) setareha
تیم ملی ب والیبال ایران بر بام آسیا ایستاد setareha
سرمربی آینده ایران چه کسی است ؟ sasha68
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید
کدبازان>