close
تبلیغات در اینترنت
والیبال در سالی که گذشت / عنوان هایی تاریخی برای والیبال ایران !

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
والیبال در سالی که گذشت / عنوان هایی تاریخی برای والیبال ایران !
والیبال در سالی که گذشت / عنوان هایی تاریخی برای والیبال ایران !

خبرگزاری ورزش والیبال : عملکرد ملی پوشان والیبال ایران در سال 1393 با کسب عنوان های تاریخی برای ورزش ایران همراه بود که شاید دیگر تکرار نشود.
تیم ملی والیبال ایران به عنوان شاخص ترین تیم این رشته ورزشی درسال 1393 موفق به کسب عنوان هایی شد که در تاریخ ورزش ایران برای نخستین بار به دست آمد.

خبرگزاری ورزش والیبال : عملکرد ملی پوشان والیبال ایران در سال 1393 با کسب عنوان های تاریخی برای ورزش ایران همراه بود که شاید دیگر تکرار نشود.
به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از ایرنا، تیم ملی والیبال ایران به عنوان شاخص ترین تیم این رشته ورزشی درسال 1393 موفق به کسب عنوان هایی شد که در تاریخ ورزش ایران برای نخستین بار به دست آمد.

قهرمانی در مسابقات والیبال بازی های آسیایی اینچئون، کسب مقام چهارم لیگ جهانی سال 2014 و قرارگرفتن در جایگاه ششم دنیا در مسابقات قهرمانی جهان 2014 لهستان از مهمترین دستاوردهای این رشته ورزشی در سال 1393 بود.

دیگر تیم های والیبال رده سنی مختلف والیبال ایران نیز در سال 93 عملکرد مناسبی داشتند که قهرمانی تیم های والیبال نوجوانان و جوانان پسر در آسیا از جمله افتخارات این رشته ورزشی در سال 93 است. البته تنها عملکرد به دور از انتظار والیبال ایران در جام کنفدراسیون آسیا رقم خود که تیم ملی ب ایران به رتبه چهارمی این رقابت ها در بین هشت تیم شرکت کننده اکتفا کرد.

والیبال زنان ایران نیز در سال 93 در رقابت های قهرمانی آسیا در رده سنی نوجوانان و جوانان شرکت کردند که نسبت به دوره قبل عملکرد بهتری داشتند اما هنوز فاصله زیادی تا قرار گرفتن بر روی سکو در قاره کهن آسیا دارند.

 شرح کوتاهی از عملکرد تیم ملی والیبال در رقابت ها مهم سال 2014 به قرار زیر است:

** لیگ جهانی والیبال؛

تیم ملی والیبال ایران در دور مقدماتی لیگ جهانی سال 2014 دوازده بار به میدان رفت که 6 پیروزی و 6 شکست ره آورد ملی پوشان در این دیدارها بود.

ملی پوشان والیبال ایران حضور دردور مقدماتی لیگ جهانی سال 2014 را از نهم خردادماه و در نخستین مسابقه خود که در شهر کریسته ایتالیا برگزار شد، آغاز کردند.

بلند قامتان والیبال ایران آخرین مسابقه خود در دور مقدماتی را نیز 14 تیرماه در شهر گدانسک لهستان برگزار کردند و با کسب 19امتیاز به کار خود در دور گروهی این رقابت ها پایان دادند.

تیم ملی والیبال ایران شروع و پایان ناخوشایندی در دور مقدماتی این رقابت ها داشت که دو شکست برابر ایتالیا در آغاز و دو ناکامی مقابل لهستان در پایان مسیر بود.

ملی پوشان والیبال ایران مدت 36 روز شرایط سخت مسابقات را با برگزاری 12 دیدار سنگین پشت سر گذاشتند که به صورت میانگین هر سه روز یک دیدار برگزار کردند.

50 درصد پیروزی های تیم ملی والیبال ایران (سه برد) با اقتدار و سه بر صفر به دست آمد، دو پیروزی سه بر یک و تنها یک برد سه بر دو در کارنامه تیم ملی والیبال ایران در دور مقدماتی ثبت شده است.

ازسوی دیگر 50درصد ناکامی ها تیم ملی والیبال ایران نیز (سه شکست) سه بر صفر بوده است. دو شکست دو برسه و یک ناکامی سه بر یک از دیگر موارد این داده آماری است.

ملی پوشان والیبال ایران در مجموع 12 دیدار، 45 ست به میدان رفتند که 23 ست پیروز میدان بودند و 22 ست نتیجه را به حریفان خود واگذار کردند و در نهایت در دومین حضور برای نخستین بار به مرحله نهایی لیگ جهانی صعود کردند.

مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال از 25 تا 29 تیرماه در شهر فلورانس ایتالیا برگزار شد و تیم ملی والیبال ایران 25 تیرماه در نخستین دیدار خود در این مرحله به مصاف روسیه قهرمان سال گذشته لیگ جهانی و المپیک 2012 لندن رفت و سه بر دو مغلوب این تیم شد و یک امتیاز ارزشمند از این تیم به دست آورد.

شاگردان کواچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران جمعه 27 تیرماه به مصاف زرد پوشان برزیل رفتند و این تیم را سه بر یک شکست دادند و برای نخستین بار به جمع چهار تیم برتر جهان راه یافتند.

ملی پوشان والیبال ایران در مرحله نیمه نهایی به مصاف آمریکا رفتند و سه بر صفر مغلوب این تیم شدند.

تیم ملی والیبال ایران 29 تیرماه در آخرین دیدار خود در لیگ جهانی سال 2014 به مصاف ایتالیا رفت و با پذیرش شکست سه بر صفر برابر تیم میزبان به عنوان چهارمی خود در این رقابت ها اکتفا کرد.

هدف والیبال ایران در لیگ جهانی سال 2014 حضور در جمع چهار تیم برتر جهان بود که به این هدف دست یافت. شاید یکی از دلایل شکست ایران در دو بازی آخر لیگ جهانی نیز همین موضوع بود که والیبال به هدف خود رسیده بود. بنابر این برای سال 2015 باید هدف بالاتری ترسیم شود، تا ملی پوشان تا پایان رقابت ها انگیزه کاملی داشته باشند.

 

 
** نگاهی کوتاه به عملکرد ایران در جام هجدهم

تیم ملی والیبال ایران در هجدهمین دوره مسابقات قهرمانی مردان جهان پنجمین حضور خود در این رقابت ها تجربه کرد و با کسب مقام ششمی به کار خود پایان داد.

تیم ملی والیبال ایران در دور مقدماتی رقابت های قهرمانی جهان موفق به شکست تیم های ایتالیا، آمریکا، ونزوئلا و بلژیک شد و برابر فرانسه مغلوب شد.

ملی پوشان ایران در مرحله دوم نیز تیم های آرژانتین، استرالیا و صربستان را شکست دادند و تنها شکست خود در این مرحله برابر لهستان میزبان پذیرفتند تا در نهایت با 7 پیروزی و دو شکست برای نخستین بار به مرحله سوم و شش تیم برتر جهان صعود کنند.

تیم ملی والیبال ایران در مرحله سوم ابتدا در یک مسابقه به دور از انتظار سه بر صفر مغلوب آلمان شد و در دومین مسابقه نیز سه بر دو برابر فرانسه شکست را پذیرفت تا به چهار تیم برتر این رقابت ها راه نیابد.

تیم ملی والیبال ایران در آخرین مسابقه خود در هجدهمین دوره مسابقات قهرمانی مردان جهان به مصاف روسیه رفت و سه بر صفر مغلوب این تیم شد و به رتبه ششم جهان اکتفا کرد.

والیبال ایران در این دوره از رقابت ها، پنجمین حضور خود در مسابقات قهرمانی جهان را تجربه کرد. بهترین رتبه ایران در ادوار گذشته این رقابت ها جایگاه نوزدهمی بود که در این دوره 13 پله صعود در این رقابت ها داشت.


 ** قهرمانی بازی های آسیایی

تیم ملی والیبال ایران به رغم خستگی مسابقات فشرده لیگ جهانی، اردوی آماده سازی در آمریکا و مسابقات طولانی مدت و پر رقابت قهرمانی جهان در شهرهای مختلف لهستان باز هم به ثبت این رکوردها اکتفا نکرد و در هفدهمین دوره بازی های آسیایی که به میزبانی اینچئون کره جنوبی برگزار شد، برای نخستین بار مدال طلا و مقام قهرمانی مسابقات والیبال را به دست آورد تا آرزوی 56 ساله اش نیز برآورده شود.

هشت پیروزی متوالی برابر تیم های هنگ کنگ، هند، مالدیو، قطر، کره جنوبی، چن و ژاپن در دیدار نهایی و واگذاری تنها دوست به حریفان (کره و ژاپن) نیز از دیگر رکوردهای والیبال ایران در سال جاری برای کسب قهرمانی بازی های آسیایی محسوب می شود.

 

 
** والیبال ایران و رقابت های مهم سال 2015

تیم ملی والیبال در سال 2015 نیز سه تورنمنت مهم لیگ جهانی سال 2015، مسابقات قهرمانی مردان آسیا و جام جهانی والیبال ژاپن را پیش رو دارد.

اردوی آمادگی تیم ملی والیبال برای این رقابت ها از 15 فروردین ماه آغاز می شود اما نباید فراموش کنیم که برای ادامه روند موفقیت والیبال ایران، مهمترین نیاز این رشته ورزشی پشتیوانه سازی است.

در رده سنی نوجوانان و جوانان نیز مسابقات قهرمانی جهان میادین پیش روی والیبال ایران است و تیم زیر 23 سال مردان ایران نیز رقابت های قهرمانی آسیا و در صورت صعود قهرمانی جهان را پیش رو خواهد داشت.

در گروه زنان نیز تیم ملی والیبال زنان و زیر 23 سال آنان قهرمانی آسیا را پیش رو دارند.

گزارش از: هادی افتخاری


والیبال , تیم ملی والیبال , عملکرد والیبال ایران , لیگ جهانی والیبال 2014 , بازی ها آسیایی اینچئون , جام جهانی والیبال 2014 , رقابت های والیبال 2015 , هادی افتخاری , والیبال ایران ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 733 تاریخ : شنبه 16 اسفند 1393 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
معطر میگه
ایران همیشه توزمینه ی والیبال موفق قوی وپیروز هستش مطمئنن هرچی رقیب داریم میزنیم سوسک میکنیم تاسیدوبچه های دیگه هستن جای هیچ نگرانی ای برای کشورمون نیست بییییییییی شک
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
با بهترین جایگزین های تلگرام آشنا شوید fns4565
کولاکوویچ بازیکنانش را انتخاب کرد sasha68
لیگ ملت های والیبال 13791379
6 بازیکن جدید به اردوی تیم ملی والیبال اضافه می‌شوند 13791379
برنامه اردوی نخست تیم ملی بانوان 13791379
والیبال ایران از افول در لیگ جهانی تا اولین مدال جهانی mojtaba83
کارخانه: با نام جدید در جام باشگاه‌های آسیا شرکت می‌کنیم/ برخی عوام‌فریبی میکنند mojtaba83
لیست جدید تیم ملی والیبال اعلام شد mojtaba83
دعوت ژاپن و استونی از تیم ملی والیبال 13791379
۳۷ بازیکن به اردوی تیم ملی والیبال دعوت شدند 13791379
جام جهانی فوتبال_2018 13791379
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 13791379
عکس رومانتیک زن و شوهر 13791379
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید