close
تبلیغات در اینترنت
گله ملی‌پوش والیبال از وعده‌های بر زمین‌ مانده / تشکری : نباید نادی را با من مقایسه کرد

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
گله ملی‌پوش والیبال از وعده‌های بر زمین‌ مانده / تشکری : نباید نادی را با من مقایسه کرد
گله ملی‌پوش والیبال از وعده‌های بر زمین‌ مانده / تشکری : نباید نادی را با من مقایسه کرد

خبرگزاری ورزش والیبال : تولد سال 1365 در همدان است و والیبال خود را زیر نظر «موسی‌ زرین» شروع کرده است. بلندای قامتش یک متر و 98 سانتی‌متر است و شاید جالب باشد بدانید که او ابتدا دوست داشته فوتبالیست شود و مثل برخی از ستاره‌های مستطیل سبز پول‌های هنگفت به جیب بزند!

خبرگزاری ورزش والیبال : تولد سال 1365 در همدان است و والیبال خود را زیر نظر «موسی‌ زرین» شروع کرده است. بلندای قامتش یک متر و 98 سانتی‌متر است و شاید جالب باشد بدانید که او ابتدا دوست داشته فوتبالیست شود و مثل برخی از ستاره‌های مستطیل سبز پول‌های هنگفت به جیب بزند!

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_منطقه همدان، همه می‌گویند خوردن یک سیلی آبدار او را به والیبال کشانده است؛ جایی که در دوران ابتدایی و دبیرستان «آرمین تشکری» بین دو راهی والیبال و فوتبال قرار می‌گیرد تا اینکه موسی زرین در سال‌هایی که این پسر اهداف بزرگی در سر می‌پروراند یک سیلی به آرمین زده و خطاب به او می‌گوید: "تو برای والیبال ساخته شده‌ای"!

اینجاست که آرمین راه خود را پیدا کرده و به تیم مخابرات همدان می‌پیوندد. البته به گفته خودش ابتدا فقط نقش توپ جمع‌کن را در تیم مخابرات داشته و بعدها با درخشش در این تیم به شهرداری همدان می‌پیوندد.

آرمین با شهرداری همدان در لیگ برتر حاضر و سپس با منحل شدن این تیم به تیم‌هایی نظیر سنگ‌آهن بافق و پیشگامان کویر یزد می‌رود. دو سال هم برای گذراندن خدمت مقدس سربازی به سایپا رفته تا اینکه با بازی‌های درخشان خود در این تیم "خولیو ولاسکو" سرمربی سابق تیم ملی مجاب می‌شود که نام وی را در صف دعوت‌شدگان به تیم ملی والیبال قرار دهد.

حالا دیگر همه او را می‌شناسند و به او افتخار می‌کنند. پسری که خیلی زود خودش را در دل مردم جا کرد و در کنار والیبالیست‌های بزرگ چهره شد.

خودش همیشه از رفاقت صمیمی با محمد موسوی سخن گفته و البته معروف هم در پخته‌تر شدن او نقش زیادی ایفا کرده است. چند سال پیش که به تیم ملی فرا خوانده شد خیلی‌ها می‌گفتند نمی‌تواند جای علیرضا نادی سرعتی‌زن سابق تیم ملی را پر کند اما خود او بارها و بارها اعلام کرد "اصلا نباید نادی را با من مقایسه کرد چون او بازیکن بزرگ و بی‌نظیری بوده و هست."

آرمین در سالی که گذشت درست مثل سال 92 در لیگ جهانی و مسابقات جهانی کارها کرد در حد کارستان! دست‌هایی که با زدن سرویس‌های آنچنانی همه را انگشت به دهان کرد و اگر در حساس‌ترین لحظه مسابقات تیم ملی در نبرد با غول‌هایی چون لهستان و روسیه تشکری را پشت سرویس می‌دیدیم خیالمان راحت بود، چون او به قول محتشمیان مثل یک رادار، با دقت عمل می‌کرد!

حالا آرمین یک والیبالیست شش دانگ شده و در رقابت‌های حساس بیش از همه تمرکز و اعتماد به نفس خود را در زمین و مقابل رقبا دیکته می‌کند. او با این همه افتخار و آوازه سخت دلگیر از وعده وعیدهایی است که مسئولان همدانی داده و به آنها عمل نکرده‌اند.

سرعتی‌زن تیم ملی والیبال به خبرنگار ایسنا گفت: مسئولان همدانی هیچ کاری برایم نکرده‌اند. فکر می‌کنم باید مقوله‌ای کشف کنم تا شاید راحت‌تر به این نتیجه برسم که چرا مسئولان بعد از گذشت چند سال و قول‌هایی که داده‌اند هنوز به هیچ کدام جامه عمل نپوشانده‌اند!

تشکری ادامه داد: همیشه به همدانی بودن خود افتخار می‌کنیم و با اقتدار دم از این می‌ زنیم که همدانی هستیم اما وقتی با هم تیمی‌ها در یک جمع حضور داریم آن‌ها از حمایت‌های زیاد مسئولان استانی سخن به میان می‌آورند و من نمی‌دانم باید چه بر زبان آورم!

عضو تیم والیبال میزان خراسان خاطرنشان کرد: برخی از بازیکنان تیم ملی گاهی می‌گویند شهردار شهرشان به آن‌ها زمین داده و سایر مسئولان هم حمایت‌های مالی و معنوی خوبی از نفرات افتخارآفرین شهرشان انجام می‌دهند. من از مسئولان همدان هیچ توقعی ندارم چون مدت‌هاست به این وضع عادت کرده‌ام اما حرف اصلی اینجاست که اگر قول می‌دهند پای حرف‌هایشان ایستاده و به وعده‌ها جامه عمل بپوشانند.

تشکری تاکید کرد: در شهر خودم این اصل را فرا گرفتم که از هیچکس توقع نداشته باشم! وقتی افتخارآفرینی می‌کنیم همه می‌گویند اولویت باید تقدیر از فلانی باشد اما چندوقت که می‌گذرد همه چیز را به باد فراموشی می‌سپارند و روزگار عادی می‌شود! بی تردید برای یک ورزشکار حرفه‌ای چنین حرکاتی دلسرد کننده است، بازهم می‌گویم من توقع ندارم اما وقتی قول می‌دهند باید پای حرف‌هایشان ایستاده و وعده وعیدها را فراموش نکنند. هیچ وقت دوست نداشتم برای تجلیل، ارزش قائل شدن یا حمایت پاسکاری شوم، موضوعی که متاسفانه میان ادارات همدان مشاهده کردم و همه با تماس تلفنی کارها را پاسکاری کردند.

بهترین مدافع روی تور مسابقات انتخابی قهرمانی جهان با بیان اینکه نیکبخت استاندار همدان به من لطف داشت و قول اهدای یک زمین را داد، اضافه کرد: قدم اول را استاندار همدان برداشت و تا آنجا که اطلاع دارم به شهردار گفت تا پیگیر این موضوع باشد. آن‌ها گفتند این زمین حق توست اما نمی‌دانم این وسط کدام ارگان کم‌کاری کرد و تا امروز خبری نشده است.

وی با اشاره به اینکه اگر نمی‌خواهند چنین اتفاقی رخ دهد راحت بگویند، بیان کرد: اداره کل ورزش و جوانان همدان همیشه گفته سعی خود را برای تحقق وعده‌ها انجام می‌دهد اما من چیزی ندیده‌ام!

تشکری با بیان اینکه رقابت‌های لیگ جهانی چهار ماه دیگر آغاز خواهد شد، گفت: برای یک ورزشکار حرفه‌ای اتفاق خوب این است که همان روزهای کسب افتخار تجلیل صورت گیرد نه اینکه قول‌ها روی زمین بماند و چند ماه بعد هم هیچ اتفاقی صورت نپذیرد.

93، سالی فراموش‌نشدنی برای آرمین

وی درخصوص اتفاقات امسال گفت: سال 93 برایم روزهای شیرینی را به یادگار گذاشت. همه دیدند همراه با تیم ملی نتایج خوبی گرفتیم و فکر می‌کنم مردم هم به عملکرد ما نمره قبولی داده باشند.

تشکری با بیان اینکه تمرینات تیم ملی از 15 فروردین ماه سال 94 از سر گرفته می‌شود، اعلام کرد: با آمدن اسلوبودان کواج بدن بازیکنان تیم ملی آماده‌تر شده است. سبک تمرینات او مثل ولاسکو است و در واقع او پا جای پای خولیو گذاشته است. تنها نحوه بدنسازی‌ها فرق کرده و اجرای تمرینات بدنسازی به سبک صربستانی‌ها که سنگین است باعث شده تا ملی پوشان با تقویت وضعیت جسمی خود، در فشردگی رقابت‌های مهم و جهانی کم نیاورند.

 

/ایسنا/


والیبال , آرمین تشکری , مصاحبه , بیوگرافی تشکری , وعده مسئولین ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 153 تاریخ : سه شنبه 26 اسفند 1393 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
با بهترین جایگزین های تلگرام آشنا شوید fns4565
کولاکوویچ بازیکنانش را انتخاب کرد sasha68
لیگ ملت های والیبال 13791379
6 بازیکن جدید به اردوی تیم ملی والیبال اضافه می‌شوند 13791379
برنامه اردوی نخست تیم ملی بانوان 13791379
والیبال ایران از افول در لیگ جهانی تا اولین مدال جهانی mojtaba83
کارخانه: با نام جدید در جام باشگاه‌های آسیا شرکت می‌کنیم/ برخی عوام‌فریبی میکنند mojtaba83
لیست جدید تیم ملی والیبال اعلام شد mojtaba83
دعوت ژاپن و استونی از تیم ملی والیبال 13791379
۳۷ بازیکن به اردوی تیم ملی والیبال دعوت شدند 13791379
جام جهانی فوتبال_2018 13791379
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 13791379
عکس رومانتیک زن و شوهر 13791379
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید